Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Pečiatka "Pôžička hospodárskej obrody Slovenska"

Vykupminci.cz
Numisargo

Pečiatka "Pôžička hospodárskej obrody Slovenska"

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahojte, dostala sa mi do ruk znamka SŠ č. 30 Andrej Hlinka 1 Ks s pečiatkou "Pôžička hospodárskej obrody Slovenska", rad by som sa spytal v akom obdobi Slovenskeho statu sa používala uvedená pečiatka na listových zásielkach pripadne ak mate k tomu este nejake dalsie informacie budem vdacny :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Strojové razítko (rotoražeč) s propagační vložkou "BUDUJME / NOVÉ SLOVENSKO / UPISUJME / "PÔŽIČKU HOSPODARSKEJ / OBRODY SLOVENSKA" / OD 10.-31.III.1939." bylo používáno u poštovního úřadu "BRATISLAVA 1".
Znám razítka z druhé poloviny března, i ještě z července 1939. Zatím jsem však neviděl razítko z doby před vznikem Slovenského štátu, tj. před 14. březnem 1939. I když podle data v textu lze oprávněně předpokládat, že by mohlo být používáno. Poté by se jednalo o jedno z vzácných strojových razítek I. republiky.
Registrovaný uživatel
zaujimave, dakujem :)
Registrovaný uživatel
A postačí počkat několik let a razítko s datem před vznikem Slovenského štátu se nakonec objeví...

Dle mého názoru jde o jedno z nejvzácnějších strojových razítek Československé republiky (resp. Česko-Slovenské republiky).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Krásný objev! Tyto věci mám ráda a mám těch strojových razítek (novějších) hromadu. Toto je, ale majstrštyk ;)
Registrovaný uživatel
Pekné Neumann.Je to hodne o vedomostiach a zjavne ich máš. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
mám podobne aj s vyobrazením poštára atd.....
Registrovaný uživatel
... a po pár měsících můžeme použití tohoto razítka posunout ještě o kousek - na 8.III.39
(navíc se špatným letopočtem 38 na jednom datovém můstku)

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
scharley pekné máš kúsky....

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Pečiatka "Pôžička hospodárskej obrody Slovenska"

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1