Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Zajímavosti » Pěkný nález

Vykupminci.cz
Numisargo

Pěkný nález

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
kacuro: tak to absolutně není pravda, že musí převzít všechno
Registrovaný uživatel
všechno co má povahu archeo-artefaktu, těžko můžou odmítnout depot mincí!
Moderátor
kacuro: i když je to bezcenné? Když přivezu k muzeu náklaďák železného šrotu, o kterém jim řeknu, že jsem ho vykopal (dejme tomu, že bude ze stodoly po pradědečkovi, takže "starý"), tak to musí přijmout?
S těmi středověkými mincemi neříkám, že to nemůže být kachna, ale mě osobně odmítli minci ze 17. století (ve špatném, ale čitelném stavu) a vím o hodně dalších případech.
Registrovaný uživatel
u nás jsou archeologové rádi za každou podkovu, samozřejmě i s nálezovými okolnostmi, pokud to jinde funguje jinak, tak je to špatně ... on je totiž rozdíl v tom, odnést něco do muzea a přímo archeologům! do muzea, ve kterém nemají archeologa, bych nedal ani obsah svých střev ...
Registrovaný uživatel
Tenzor: Jo, i část rezavé hlavně je stále část zbraně a ta podléhá nějakým zákonům...Takže zbroják...a když ho nemáš....tak smůla...V podstatě by sis měl jít registrovat kdejakou trubku...
Kacuro: U nás je to sámé. jeden známý, místo aby mi nosil z kostela nalezené drobáčky, tak je poslušně odevzdává do muzea.....
Moderátor
Bigger: rád bych viděl, jak by někomu dokazovali, že věděl, že jde o část zbraně.. nemluvě o společenské nebezpečnosti, která je tu očividně 0.. myslím že každý jen trochu soudný státní zástupce musí smést něco takového ze stolu.
Registrovaný uživatel
TENZOR:Já ti rozumím, dokázat je to těžké...já to myslel na kusy, z kterých je to samo zřejmé...Na druhou stranu jak často narazíme na soudného státního zástupce...či logicky uvažující policii? Můj případ : Byl jsem si jednou zahledat. Zašel jsem na jedno pole si zahledat, lokalita za bývalým zámečkem. do půl hodiny po mě začal třílet nějaký člověk a řvát ať stojím a ani se nehnu...!!! Krve by ses ve mě nedořezal! Za chvíly přijela policie, odvezla si mě na 25km vzdálenou stanici. Po hodince čekání, půlhodinový výslech a pětikilo pokutu za stup na soukromý, neoplocený a neoznačený pozemek. Já u sebe tolik neměl, leda několik drobáků. Sumu si chtěli vyzvednout v pondělí v práci přes mého šáfa. A zpět jsem musel pěšky. A ten dobrák, co na mě střílel vyvázl bez pokuty!!! Tak kam se poděla spravedlnost??? Škoda veškerá žádná, dalo se to smést ze stolu, ale 500kč pokuty je smutná realita...
Registrovaný uživatel
ze sa este cudujes :roll:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
jano7B9: Já? Já už ničemu....
Moderátor
Bigger: tak to je děs, ale spravedlnost nebude, pokud jí nepůjdeme vstříc, takže v téhle situaci asi jednak podat trestní oznámení na toho člověka, co střílel, jednak podat na policisty stížnost pro neoprávněné vymáhání pokuty a pro nečinnost v souvislosti s tou střelbou, nejlépe s oznámením na inspekci MV. A pokutu rozhodně neplatit, pokud nebyl pozemek oplocený ani označený, naopak by stálo za úvahu požadovat proplacení nákladů které zadržením vznikly. Dokud necháme lumpy porušovat zákon a jiné lumpy v policejních uniformách je krýt, tak ta realita lepší nebude..
Registrovaný uživatel
Tenzor: Asi jsem to tak měl udělat, slíbili mi ( policisté ), že to prošetří, ale doposud se nic nestalo a to je tři roky zpět...Rozhodně ponaučení propříště...
Registrovaný uživatel
bigger: asi si nepochopil.za zameckem sa nehlada , a na pozemkoch co su neni tvoje sa taktiez nehlada !!!
a ked uz tak chces hladat ,musis s tym ratat.mozes byt rad za pokutu len 500 kc .
napis to na detektorweb a pochovaju ta tam ,ze im robis len hanbu :mrgreen:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Ked to tu tak sledujem, tak mam chut kupit detektor kovou a zacat s nim hned behat po zahrade. Ale v skutocnosti to asi nebude take jednoduche sak? Asi by som nemal uspech ani keby som sa len tak vybral do lesa. Ty co chodia s detektoromi si vytipuju miesta kde sa v minulosti mohly pohybovat ludia ci chodia fakt len tak na blink? Moze mi niekto o tom povedat viac? Dakujem
Registrovaný uživatel
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jasně, počítat se s tím musí, ale po této zkušenosti už počítám se vším.... :mrgreen:
Já jsem jeden - dovolím si tvrdit jeden z mála - co po sobě i na poli před rytím svědomitě uklízí po sobě díry i dírky...A pokud vím, že se chystám vstoupit na soukromý pozemek, snažím se VŽDY domluvit s majitelem... ;)
Navíc, ten zámeček , je už v soukromém vlastnictví a dvakrát vyhořelý....Ze zámečku mu zbylo už jen jméno.... :evil:
Registrovaný uživatel
woodmaker napsal
Asi by som nemal uspech ani keby som sa len tak vybral do lesa.
mozno mal mozno nie. vsetko je stastie
woodmaker napsal
Ty co chodia s detektoromi si vytipuju miesta kde sa v minulosti mohly pohybovat ludia

presne tak .je teoreticky vacsia pravdepodobnost nieco najst.
ps: pise sa blind a ne blink :mrgreen:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Woodmaker: Nevím co ti poradit.... :twisted: Ale teď vážně: Než jsem si koupil detík, cca půl roku jsem si prostudovával mapku mojí vesnice a blízkého okolí, tipoval jsem si místa a za pomocí pamětníků a lidí, co mi byli ochotni poradit, jsem si postupně vytvořil nějaký postup. Je to otom zjistit si kde co bylo...třeba staré cesty, nějaké osídlení, popřípadě zákopy nebo kudy šla fronta či ústupovky.....A hlavně kus pořádnýho štěstí...! Pak si postupně seženeš literaturu, kterou budeš potřebovat třeba k určení mincí a pod.... Já hledám cca 5 let. A to nejlepší mám na www.biggerpage.webnode.cz Mrkni se, chytni slinu a jdi do toho... A ještě rada na závěr: Nejprv jsem začínal na detíku nižší cenové třídy, to pro případ, že když se mi to nebude líbit, tak ať moc nelituju těch peněz za detík. Tenkrát to bylo asi 5000kč...a nelitoval jsem....

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Zajímavosti » Pěkný nález

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1