Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » Peníze v moderních českých dějinách

Vykupminci.cz
Numisargo

Peníze v moderních českých dějinách

Moderátoři: numpszi, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
Proto se ani po té knížce nebudu shánět! Už jsem takto párkrát "naletěl"!

majkle, ani nevíš, jak jsi mě potěšil!
Registrovaný uživatel
nejste sami, me to tady taky lezi, zatim jsem se k tomu nedostal, ale ta obrazova priloha je desna - zoufale stavy i u velmi bezne dostupnych bankovek. Obrazova priloha zabira fakt polovinu knihy - skoda papiru !!!
Jsem opravdu zvedav na odbornou cast, ale iluze bych si nedelal, kdyz ctu posledni prispevky ...
Moderátor
majkl napsal
(Doufám, že autor ocení, že můj Ježíšek přispěl aspoň na část jedné splátky...)


No keď autor má s vydávateľom zmluvu postavenú tak, že dostane jednorázový honorár a nie percentá z predaja, tak asi si mu neprispel..... :mrgreen: :twisted:
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith napsal
majkl napsal
(Doufám, že autor ocení, že můj Ježíšek přispěl aspoň na část jedné splátky...)


No keď autor má s vydávateľom zmluvu postavenú tak, že dostane jednorázový honorár a nie percentá z predaja, tak asi si mu neprispel..... :mrgreen: :twisted:

Někdy si to autoři vydávají sami na vlastní pěst. Nevím jak u této konkrétní publikace, neměl jsem to v ruce, ale už dva moji známí si sami vydali knihu tak, že si našli tiskárnu knih a veškeré náklady zaplatili sami a pak se i sami starali o distribuci do prodeje.
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
mischel13 napsal
Proto se ani po té knížce nebudu shánět! Už jsem takto párkrát "naletěl"!

majkle, ani nevíš, jak jsi mě potěšil!

Už ani já asi shánět nebudu, jestli to není tajné , kolik ona " vydařená " kniha stojí ?
A ještě jedno přírovnání. Vzpomeňte , jak se tady kritizovaly Vzory a perforace od Karasiewicze, ale jak tak poslouchám, tak tohle je opravdu hrůza. Já osobně byl v několika případech velmi rád, že jsem měl " VZORY " po ruce , ušetřilo mi to peníze i hledání, myslím, e u VZORU kniha velmi dobře plní svůj účel, ke kterému byla vydána. Co říkáš, Majkle ?
Registrovaný uživatel
VONDRA - doporučená cena je 345 Kč, ale s internetovou slevou méně ... ale i tak, za ty peníze drahé.

Knížka o perforacích je i přes nedostatky jedna z mých nejoblíbenějších ... i když bylo autorovi vyčítáno, že nemá rozsahy perforací podložené lejstry z ČNB a podobně, je to stále velmi pěkný přehled se super fotkama. Druhé vydání by se samozřejmě hodilo - rozsahy už se podařilo hodně posunout, jsou i nově objevené typy vzorů ....
« Poslední úpravu provedl(a) jirka72 v 27. 12. 2012, 10:54. »
Registrovaný uživatel
Citovat
Pokud jsem u prvního článku Martina Rozhoně o obráceném vodoznaku kroutil hlavou nad řadou nepřesností, jeho další článek o tisícikoruně bez Palackého je potom slušnou sbírkou nesmyslných tvrzení. Pokud někdo z pravidelných návštěvníků fóra zná tohoto pána, měli by mu doporučit adresu sberatel.com, aby se příště psaní podobných hloupostí vyvaroval.


Bylo by fajn, kdyby znalci znalí oboru, na články Martina Rozhoně zareagovali, jako to udělal chybotisky. Pro laika, který má sice zájem, ale o notafilii moc neví, by taková diskuse byla jistě přínosná. Alespoň se něco dozví. A o to jde.
Registrovaný uživatel
Zdeňku, snažím se mít načtené všechno, co o bankovkách vyšlo - jak články tak knihy. Úplně se mi to nedaří, ale snaha je. Nemusí se to týkat přesně toho, co sbírám (to je třeba případ Kar. vzorů), ale jde o to, jestli kniha / článek přináší nějakou novou informaci nebo ne. Perfektní je třeba ta reprezentativní publikace o vývoji měny od r. 1752, kde jsou udané příklady dobových cen a platů a vyobrazené všechny peníze mezi 1752 a 1918. Sice toto období nesbírám, ale je to nesmírně zajímavá publikace. Vzory jsou něco podobného. Zajímavé a přínosné. Má to sice mouchy (viz jirka), byl to skvělý marketingový tah, velmi potřebné by už teď bylo druhé vydání, ale publikace má určitě svoje místo v knihovně každého pokročilého sběratele.

Když si listuju Vondrou, ptám se: "Proč?" a neumím odpovědět. Lépe řečeno, napadá mě, že autor chtěl sdělit světu, že si našel novou hračku a publikovat svoji "sbírku". Kdyby to vydal vlastním nákladem jako sbírku básní, neřeknu ani popel, ale proč se pod to podepsala Akademie věd je mi naprosto nepochopitelné. Prostě, rozpor mezi očekáváním a realitou je příliš velký. Čekal jsem odbornou publikaci a místo toho si listuju odfláknutou disertační prací.
Registrovaný uživatel
Tomaass napsal
Pokud někdo z pravidelných návštěvníků fóra zná tohoto pána, měli by mu doporučit adresu sberatel.com, aby se příště psaní podobných hloupostí vyvaroval.


Pokud se nemylim, tak je sam velmi aktivnim ucastnikem tohoto fora.
Registrovaný uživatel
prosím ne víc na téma nume.cz, myslím, že jsem majklovo vlákno zaneřádil už dost
Registrovaný uživatel
chybotisky napsal
prosím ne víc na téma nume.cz, myslím, že jsem majklovo vlákno zaneřádil už dost

Proč zaneřádil? 100 hlav, 100 názorů, od toho to tady je, aby se mohli vyjádřit všichni tady registrovaní! Každý máme svůj vlastní názor, na různá témata, ať jde o chybotisky(bankovek) ;) , literaturu atd. Tím spíš je to přínosem pro začínající sběratele, aby se vyvarovali zbytečným nákupům knih, které jim nic nedají, jen udělají zbytečný průvan v peněžence!
Registrovaný uživatel
Tomaass napsal
Citovat
Pokud jsem u prvního článku Martina Rozhoně o obráceném vodoznaku kroutil hlavou nad řadou nepřesností, jeho další článek o tisícikoruně bez Palackého je potom slušnou sbírkou nesmyslných tvrzení. Pokud někdo z pravidelných návštěvníků fóra zná tohoto pána, měli by mu doporučit adresu sberatel.com, aby se příště psaní podobných hloupostí vyvaroval.


Bylo by fajn, kdyby znalci znalí oboru, na články Martina Rozhoně zareagovali, jako to udělal chybotisky. Pro laika, který má sice zájem, ale o notafilii moc neví, by taková diskuse byla jistě přínosná. Alespoň se něco dozví. A o to jde.


Ono nejaký ten znalec, ako v tomto prípade chybotisky, by sa určite radi k článku vyjadrili. Tento zhluk viet, čerpajúci zrejme aj z debát na tomto fóre a z autorových domienok sa článkom nazvať nedá. O to viac je to zarážajúce, že ide o takého aktívneho a pre mňa osobne vzdelaného človeka v zberateľstve ako takom.
Toš môj názor.
Registrovaný uživatel
No tak už sem hoďte konečne jeho nick, lebo inak je to Jara Cimrman. Všetci o ňom hovoria, ale nikto ho ešte nevidel. :)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
to Fidzi
Tak mne to vyšlo tak, že je to ten čo chcel byť požiarnikom. :D
Registrovaný uživatel
Ještě mě napadá varianta, kterou jsem ve své profesní brandži jiý pár krát zažil. Rychle všechno dodělat, dostaneme dotaci za splnění termínu a zítra to znovu rozkopeme a doděláme ostatní potřebné souvislosti !! To by byla částečná omluva. Já nejsem žádnej spisovatel, ale kdybych co koliv chtěl vydat, tak by si tím za prvé neměl udělat ostudu, za druhé by to mělo být přínosem a za třetí by se mi možná měli vrátit náklady !!!!
Registrovaný uživatel
Čo sa týka knihy. Ja si ju kúpim, či už je taká alebo onaká. Mám doma snáď všetku dostupnú literatúru o bankovkách, tak túto nevynechám. Aj keď ako píšete, po obrazovej stránke je to bieda. Čo ma opäť mrzí a tiež to neviem pochopiť.

Katalógy ako také, majú vo väčšine prípadov zobrazené UNC alebo lepšie stavy bankoviek. Ale perforované, čo mi dosť vadí. A nerozumiem, prečo práve tu niesú vyobrazené tie najlepšie dostupné kusy.

Zaujímavé vyobrazenia aj BZ bývajú v publikáciach už spomnínanej ČNB.

Ale najviac ma dostal historický magazín živá HISTORIE ku koncu roku 2008 a začiatok 2009, kde bola venovaná časť vydania vzniku ČSR a aj platidlám od kolkovaných, cez prvú republiku, protektorát atď., a kde boli vyobrazené vo väčšine prípadov UNC bankovky, neperforované, v originálnom rozmere a farbe.

Proste krásne veci, aj keď to bol iba obyčajný papier. Jednu dobu ponúkané aj na aukre ako kópie. Mnohý si možno ešte spomenú. Pri každej vyobrazenej bankovke bol popis z dátumom vydania. Autor článku nezabudol podotknúť, že bankovky pochádzajú zo súkromnej zbierky p. Vladimíra Filipa.

Tak keď to ide v takomto prípade, keď ide o časopis pre laickú verejnosť, prečo sa to nedá pri katalógoch alebo odborných publikáciach?
Moderátor
miciko, ono to možná bude i tím, že první koho autoři poprosí o scany je ČNB a ta pro mne z nepochopitelných důvodů vždy zašle jen roztrhané hadry.
Moderátor
Fidzi napsal
No tak už sem hoďte konečne jeho nick, lebo inak je to Jara Cimrman. Všetci o ňom hovoria, ale nikto ho ešte nevidel. :)


grofik napsal
kua to bude mať Drak skazený večer.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Majkl měl taky zkažené vánoce, tak se na tu knížku těšil. !!
Registrovaný uživatel
dneska " bohužel " může každý vydat " co chce" stejně jako může zpívat i když to neumí a podobně. Je to jen o umění " vše chytře a dobře prodat ", takže uvidíme. Možná bude ta půjčka dražší , než si autor myslel. Příště si dá více záležet.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » Peníze v moderních českých dějinách

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1