Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » Perfiny na známkách Hradčan

Vykupminci.cz
Numisargo

Perfiny na známkách Hradčan

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
našiel som na známke 5 h svetlozelená HR strihaná, razítko TROPPAU 1 s dátumom 30.V.19 VIII razítko typu 3c
perfín QH
v zvislej polohe otočený 180 st. / čitateľný pri otočení o 90 st. proti hodinovým ručičkám/
Q 19 perforačných otvorov, 7 jasných a 12 s nevypadnutými papierom, páči sa mi dva otvory v strede písmena k rozlíšeniu od písmena O
H 17 po, 7 jasných a 10 s nevypadnutým papierom
fotografiu dodám ak mi niekto poradí aký fotťak s akou rs mpixelov si musím zadovážiť
a tiež priemer po neuvádzam lebo šubleru alebo mikrometer nemám poruke, pre mňa je to unikát, keďže vlastním iba jeden kus, do budúcna sa polepším a som zvedavý
1./ aký majiteľ si dal známku označiť a ochrániť svoj majetok pred zlodejmi? z uvedeného mi vychádza že zlodeji existovali už v roku 1919 ?
2./ aká je hodnota popísanej známky HR 3N perfín QH?
3./ komu táto informácia bola vhodná nech sa ozve, rád mu ju darujem nepotrebujem ju vlastniť
výška perfínu 9 mm
šírka perfínu 16 mm
Moderátor
Stačí obyčajná ostrá fotka z mobilu.

Takto opisovať nemá zmysel to treba vidieť.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
stačí mi minimálna odpoveď, či je to zriedkavý výskyt alebo mám tomu venovať pozornosť, z časových dôvodov len takto narýchlo objav z letmo prehliadnutých 1600 ks
Moderátor
Priznám sa, že z popisu neviem si ani predstaviť ten perfín.... Nedá sa to takto hodnotiť. Už len z toho dôvodu, že Maxa perfin QH nepozná.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
« Poslední úpravu provedl(a) smith v 31. 1. 2020, 11:03. »
Registrovaný uživatel
konečne som sa naučil to fotiť a ešte skúsim to poslať v prílohe /verím že sa to podarí/
objav je z torza podkladov malej medajli určovania polí a dosiek v škatuli od banánov mi to ležalo cca 20 rokov v knižnici

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ach tie pixely, ešte zostáva expert Zíka na perfiny

a ten skrblík, čo tu písal pred 10 rokmi, bovie či existuje, bol to hyperexpert z dvojice, ktorí chceli zdrhnúť do Rakúska ale ich chytili v Poľsku,/rehotali sa na tej udalosti pri pive od Ašu po Brno/ takže písal už vtedy o softíku, kde podľa fotky sa dá zistiť o ktorú známku ide aj o ktoré vydanie - náklad, písal to nadčasovo, kde vtedy mnohí sa vyjadrovali že blábolí a kecá..a pravdu mal v jednom, akákoľvek rarita a vzácnosť nemá cenu ak nieje o ňu záujem a nemá kupca
Registrovaný uživatel
Citovat
konečne som sa naučil to fotiť a ešte skúsim to poslať v prílohe /verím že sa to podarí/
objav je z torza podkladov malej medajli určovania polí a dosiek v škatuli od banánov mi to ležalo cca 20 rokov v knižnici


Běžný perfin G18 -G.H. - G. Hell & Co - Výroba farmaceutického a drogistického zboží - Troppau/Opava 1894-1926
_______________
P.
« Poslední úpravu provedl(a) SakoMDKcz v 31. 1. 2020, 13:33. »
Registrovaný uživatel
sako dík daj index píšem ti 1
Registrovaný uživatel
našiel som na známke 30 h olivová HR strihaná, razítko BYSTRICE pod HOSTÝNEM s dátumom 22.V.20 - razítko typu d
perfín G.T.
vo vodorovnej polohe otočený 180 st.
G 17 perforačných otvorov
T 14
fotografiu dodám ak to bude vzácny exemplár, pre mňa je to unikát, keďže vlastním iba jeden kus,

1./ aký majiteľ si dal známku označiť a ochrániť svoj majetok ?
2./ aká je hodnota popísanej známky HR 12N perfín GT?
3./ komu táto informácia bola vhodná nech sa ozve, rád mu ju darujem, nepotrebujem ju vlastniť, vynikajúci strih
výška perfínu 8 mm
šírka perfínu 13 mm
Moderátor
To michalmichal: už minule som písal vyššie, že stokrát lepšie je scan - foto oproti slovnému opisu. Je to také ťažké pochopiť?
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
nemam kvalitný fotak ale sa polepším
Registrovaný uživatel
Super.Pro scenování perfinů to chce navíc černý podklad,jinak to není moc vidět.Je to důležité pro zjištění čísla perfinu a pozice multiperfinu.Zkusím ti později k tomu něco povědět více.Jen si musím vyzvednout ze sejfu katalog na perfiny a můj rukopis knihy o vzácnosti a oceňování perfinů dle jednotlivých známek a zoubkování.
Za základ byl vzat nominál násobený nákladem známky.Dostaneme číslo ukazující takzvaný přínos perfinu.
Mezi sebou se pak porovnávají jednotlivé přínosy perfinů a násobením poměru dostaneme pak bodovou cenu perfinů pro jednotlivou vzácnost perfinu.


............................................
Poprosím do budúcna nevkladať skryté odkazy na rôzne stránky, inak príspevok bude zmazaný. Nateraz som odkaz vymazal - smith
« Poslední úpravu provedl(a) smith v 26. 3. 2020, 14:35. »
Registrovaný uživatel
michalmichal napsal
našiel som na známke 30 h olivová HR strihaná, razítko BYSTRICE pod HOSTÝNEM s dátumom 22.V.20 - razítko typu d
perfín G.T.
vo vodorovnej polohe otočený 180 st.
G 17 perforačných otvorov
T 14
fotografiu dodám ak to bude vzácny exemplár, pre mňa je to unikát, keďže vlastním iba jeden kus,

1./ aký majiteľ si dal známku označiť a ochrániť svoj majetok ?
2./ aká je hodnota popísanej známky HR 12N perfín GT?
3./ komu táto informácia bola vhodná nech sa ozve, rád mu ju darujem, nepotrebujem ju vlastniť, vynikajúci strih
výška perfínu 8 mm
šírka perfínu 13 mm


Perfin patřil firmě Gebrüder Thonet (Bratři Thonetové) - Továrna na ohýbaný nábytek - Bystřitz am Hostein / Bystřice pod Hostýnem. U Hradčan nyní rozlišzjeme stříhané, zoubkované a soukromé zoubkovaní. Pokud je perfin na všeobecně vzácnější známce (např Hradčany, 70 narozeniny T.G.M.) má i větší hodnotu, ale ne zas takovou jak uvádí katalog, protože perfin všeobecně znehodnocuje známku. Mě tento perfin na Hradčanech chybí a klidně bych se ho ujal i za nějakou korunu a poštu. :)
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Zdravim trochu to zde po dvou letech ozivim 😀 neni to zadna velka vzacnost ale prece jen hned 3× perfin na Celistvosti je docela zajimave ne ...firemni obalka ofrankovana 3× emisi Hradcany s Prfinem E54 /kat. A/ Vitkovice zelezarny / Eiswenwerk-Witkowitz jeste zajimava Ru - R-nalepka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No ono to neni moc dobre videt co 🙂 mozna ted trochu to upravim

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11

Sběratel.com » Hradčany » Perfiny na známkách Hradčan

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1