Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Perkusni puška

Vykupminci.cz
Numisargo

Perkusni puška

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, dokázal by mi někdo říct něco bližšího o této pušce? Je tam nápis Wien a pak erb Rakouska Uherska a různá čísla .

Děkuji za info

Jiří Bláha
Jirkablaha44@gmail.com

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
https://www.google.cz/search?q=mysliveck%C3%BD+%C5%A1tuc+vz.1854&rlz=1C1VSNC_enCZ599CZ602&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiP8abFua7XAhXBChoKHZ1WAQoQ_AUICigB&biw=1280&bih=600

Zde si to v klidu dohledejte. Nejen obrázky, ale i textovou část.
Registrovaný uživatel
Je tam železná garnitura, tak by to měla být původně vojenská zbraň, třeba myslivecký štús, ale pokud jsou tam vyražena různá čísla už to není všechno původní. Na každou vojenskou zbraň se razila všechna čísla stejná, aby při rozborce a sborce nedošlo k záměně dílů z jiné zbraně, neboť vzhledem k různému původu zbraní (každá mohla být z jiné dílny) nebyly všechny díly vždy vzájemně kompatibilní.
Adalbert
Moderátor
Je to tak, ale zdá se, že jej to již nějak nezajímá, pokud by si to prošel i s textovou částí bylo by mu to jasné. Bohužel zpětný náraz nulový a podekování nečekat!
Registrovaný uživatel
Milý pane Altmanne,
tak to na světě chodí a já jsem s tím smířený.
Já Vám chci poděkovat, že se nám zde velmi fundovaně věnujete. Moc rád čtu Vaše odpovědi různým majitelům militárií a odznaků atd.
Jste jedním z pilířů tohoto webu.
Tak Vám přeji hodně zdraví a elánu ať nám vydržíte.
Srdečně zdraví Adalbert
Moderátor
Děkuji. To se mi ještě nestalo a tak se pýchou rdím.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Perkusni puška

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1