Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » Pilot odznak - miniatura WW2?- Oceneni?

Vykupminci.cz
Numisargo

Pilot odznak - miniatura WW2?- Oceneni?

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravim,

Dle dostupnych informaci jsem usoudil, ze odznak nize je miniatura (cca 5cm) vojenskeho odznaku pilota z mezivalecneho obdobi a udajne se vydavala k leteckym odznakum vyrobenym v tehdejsim Ceskoslovensku jako doplnek k civilnimu obleceni. Najde se nejaky odbornik, ktery by to mohl potvdit/vyvratit, prosim? Zadni strana bez znaceni.

+ ma odznacek nejakou hodnotu?

Predem dekuji, Radim.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) RadimS v 18. 12. 2016, 18:51. »
Registrovaný uživatel
Jedná sa o odznak poľného pilota – letca
Udelovali sa od roku 1923 až do roku 1953.
Pre presnejšie určenie (potvrdenie miniatúry) treba napísať presné rozmery (šírku) krídel a venca ...
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=93&t=105

Je to tak jak píše kolega "B". Podívejte se na odkaz zde, je tam mini udělovaná našim MO v Londýně. Odznaky jsou zcela dole. Pokud to nestačí, napište, já zítra nafotím. Ty odznaky to je soukromá výroba a občas se vyskytne stříbrný a zcela mimořádně i odznak vyrobený ze zlata, ale opravdu mimořádně.
Registrovaný uživatel
Ahoj Brette,

Diky moc za pomoc. Sirka kridel je 1,8 cm a sirka venca (v nejsirsim moznem bode) je 1,2 cm.
Registrovaný uživatel
Ahoj Altmanne,

Dekuji moc za odkaz, zase jsem o neco malo chytrejsi.
Registrovaný uživatel
Tak rozmer potvrdzuje miniatúru.
Konkrétne: poľného pilota – letca
Doplnenie: Boli to neoficiálne odznaky (miniatúry). Okrem farby, ktorá je na tom v príspevku 1 sa vyrábali aj strieborné.
Registrovaný uživatel
Dekuji moc. Ten co je vyfoceny je stribrny, takze to bude muj pripad. Z nejakeho duvodu je ta fotka velice spatne nasvicena a hodne to klame. Jeste jednou diky moc.
Registrovaný uživatel
Keďže sa jedná o priemer venca 12 mm a farba je strieborná, tak to je ten v strednej štvorici vľavo hore
PS: U tej väčšej miniatúry je priemer venca 17 mm ...


Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Brett v 18. 12. 2016, 23:33. »
Registrovaný uživatel
Asi by to chtělo také lepší fotku toho odznaku. Tahle fotka vypadá jako z blešího trhu v Krakově, žádný detail.
Moderátor
Zde to trochu vidět je. Horní odznak je klasika a spodní je vyroben a značen v Anglii

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pane Altmanne, to jsem nemyslel vaše fotky, ale tu první shora a asi jsem se špatně vyjádřil.
Moderátor
Zde snad ostřejší obrázky? Nevadí, je to OK?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 19. 12. 2016, 10:16. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Odznaky » Pilot odznak - miniatura WW2?- Oceneni?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1