Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Modelářství » Plachetnica Santa Maria - Amati

Vykupminci.cz
Numisargo

Plachetnica Santa Maria - Amati

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pozdravujem,

Ponúkam na predaj plachetnicu Santa Maria od Amati.
Prípadne o radu kde by som ju mohol ponúknuť na predaj.
Cena: 1000 €

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
michalrk napsal
... kde by som ju mohol ponúknuť na predaj.
Cena: 1000 €

V blázinci? :roll:
Moderátor
turtleoverhead napsal
michalrk napsal
... kde by som ju mohol ponúknuť na predaj.
Cena: 1000 €

V blázinci? :roll:


Nová, nesložená je za 124 Euro a 900 Euro za tu práci se slepením je přeci adekvátní, ne? :P :P
Registrovaný uživatel
niekto tu asi nemá predstavu aké je to pracné a čo také niečo stojí ...kedže napr model za 145 eur sa predáva aj za 2000 eur
Moderátor
michalrk napsal
niekto tu asi nemá predstavu aké je to pracné a čo také niečo stojí ...kedže napr model za 145 eur sa predáva aj za 2000 eur


Kdyby byla v láhvi, tak neřeknu ani slovo...

Aneb:
https://www.youtube.com/watch?v=ZgdBrHODEls
Registrovaný uživatel
michalrk napsal
niekto tu asi nemá predstavu aké je to pracné a čo také niečo stojí ...kedže napr model za 145 eur sa predáva aj za 2000 eur

Jak pracné to je naprosto chápu ale zdá se mi velmi nepravděpodobné že by to někdo za ty peníze koupil. :roll:
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
michalrk napsal
niekto tu asi nemá predstavu aké je to pracné a čo také niečo stojí ...kedže napr model za 145 eur sa predáva aj za 2000 eur

Jak pracné to je naprosto chápu ale zdá se mi velmi nepravděpodobné že by to někdo za ty peníze koupil. :roll:

aj mne ...ale nikdy nevies ...
Registrovaný uživatel
Treba skúšať, možno sa niekto nájde, ktovie? :-) A Santa María bola karavela, to je typ obchodnej lode.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
michalrk napsal
niekto tu asi nemá predstavu aké je to pracné a čo také niečo stojí ...kedže napr model za 145 eur sa predáva aj za 2000 eur

Jak pracné to je naprosto chápu ale zdá se mi velmi nepravděpodobné že by to někdo za ty peníze koupil. :roll:

Já si dokážu představit, že kdo má peníze a nemá čas (není to jen o čase, ale i o trpělivosti atd.) a chce mít takový kousek doma tak nevidím problém aby to někdo koupil (jak často se takové modely prodávají?). Koupit stavebnici je věc jedna, ale postavit jí vec druhá. Navíc postavit jí tak, aby model vypadal vyžaduje zkušenosti .... A ty také každý nemá. Až se budou prodávat takové lodě ve variantě kit a hotový model, cena bude také tomu odpovídající. Práce holt něco stojí. A je na každém, na kolik si tu svojí a svůj um cení. Ale....cena také rozhoduje o tom, jak dlouho bude takový model hledat nového majitele.
Registrovaný uživatel
Sice starý vlákno.
Ale pěkná, čístá práce. Desítky hodin práce. (Vyplejtat lanoví přesně dle schémat je očistec, proto lodě nedělám, i když jich mám rozdělanejch asi 5).
Bohužel, prodejný jen při osobním převzetí a v ČR na tyhle věci trh není a právě osobní převzetí limituje prodej do zahraničí.
Registrovaný uživatel
Vercingetorix napsal
Sice starý vlákno.
Ale pěkná, čístá práce. Desítky hodin práce. (Vyplejtat lanoví přesně dle schémat je očistec, proto lodě nedělám, i když jich mám rozdělanejch asi 5).
Bohužel, prodejný jen při osobním převzetí a v ČR na tyhle věci trh není a právě osobní převzetí limituje prodej do zahraničí.

Omlouvám se. Nějak jsem se při pročítání příspěvků začetl a nevšiml jsem si, že se jedná o starší téma :oops:
Registrovaný uživatel
Prodávat sestavený model průmyslově vyráběné stavebnice mi připadá jak prodávat vyluštěnou křížovku :roll:
Registrovaný uživatel
Čistě to sestaví opravdu málo lidí a je k tomu potřebná už zkušenost...
Křížovku vyluští každej v podstatě.
Potřebuješ vercajk... jen já mám doma na modelařinu obrovský množství nářadí, stovky barev, vybavení na airbrush..ale jsem profesionál, vše je to potřeba...

CHápu, že si někdo myslí - takhle bych to dokázal taky..ne, nedokázal.
Registrovaný uživatel
S tím vším souhlasím ale kouzlo modelářství tkví právě v té tvořivé práci. Výsledný model je vlastně k ničemu, všude překáží a chytá na sebe prach. Jedinný jeho klad je v tom že můžeš říct: "To dělal náš Frantík". ;)
Registrovaný uživatel
Dobře udělanej model je vysoce estetická záležitost. Klasický sběratelství. (tj výrobek od fachmana, ne našeho Franty)
Ale chápu, pro někoho šit a lapač prachu.
Profesionálně udělanej model prodáš a drží si cenu.

Pro někoho jsou zase známky na nic, nebo mince. Každej něco sbírá, chce to trochu nadhled.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Prodávat sestavený model průmyslově vyráběné stavebnice mi připadá jak prodávat vyluštěnou křížovku :roll:

Není to nic zvláštního. Modelář postaví model, prodá, za utržené peníze koupí další modely a opět staví. A na nic se mu nepráší. Jedna věc je modelařit právě pro tu činnost až do dokončení modelu a druhá věc je modelařit proto, že dotyčný touží mít výsledný model a proto si ho musí postavit. A nakonec je zde právě ta kombinace. Nebaví mě to, neumím to, ale chci mít model na krbu. Tedy zakoupení je jedinou možností. Spousta modelářů se na toto již specializuje a staví na zakázku.
Registrovaný uživatel
Vercingetorix napsal
Čistě to sestaví opravdu málo lidí a je k tomu potřebná už zkušenost...
Křížovku vyluští každej v podstatě.
Potřebuješ vercajk... jen já mám doma na modelařinu obrovský množství nářadí, stovky barev, vybavení na airbrush..ale jsem profesionál, vše je to potřeba...

CHápu, že si někdo myslí - takhle bych to dokázal taky..ne, nedokázal.


Na jedno jste zapomněl.....na to všechno nářadí, barvy atd. je potřeba prostor. Ideálně samostatná místnost, aby se rozdělaná práce nemusela stále rozkládat a uklízet ;)
Registrovaný uživatel
Karaba jo, já třeba dělám na zakázku...Ve světě ten zájem je velikej. Od hráčů wargames (Warhammer, bolt Action), po fanoušky komixů, který chtěj špičkově namalovaný figury, vojenský fandy, fandy historie..

Zrovna teď tu dělám rychlovku, 1/56 M8 pro hráče, takže jednoduchoučkej model, kterej ale namaluju a napatinuju líp, než kdyby si to ten člověk dělal sám..

A pro fanouška fantasy zase druhou rukou bojovnici. A ještě u toho stíhám sledovat Hercule Poirota. :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
S tím vším souhlasím ale kouzlo modelářství tkví právě v té tvořivé práci. Výsledný model je vlastně k ničemu, všude překáží a chytá na sebe prach. Jedinný jeho klad je v tom že můžeš říct: "To dělal náš Frantík". ;)


a přitom taková blbost .)
Registrovaný uživatel
Vercingetorix napsal
Karaba jo, já třeba dělám na zakázku...Ve světě ten zájem je velikej. Od hráčů wargames (Warhammer, bolt Action), po fanoušky komixů, který chtěj špičkově namalovaný figury, vojenský fandy, fandy historie..

Zrovna teď tu dělám rychlovku, 1/56 M8 pro hráče, takže jednoduchoučkej model, kterej ale namaluju a napatinuju líp, než kdyby si to ten člověk dělal sám..

A pro fanouška fantasy zase druhou rukou bojovnici. A ještě u toho stíhám sledovat Hercule Poirota. :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


nojo, to je jiná liga. na vš jsem ti (náklad do litru) dělal figurky do deskovky (battlelore) ale časem se to navíc ošoupe (ale stříkal jsem to lakem!). bavilo mě to i docela. navíc jsem na tohle nikdy nebyl a tak mě výsledek až překvapil. ale ww2 v normálním měřítku bych si radši nechal udělat u tebe :)
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik pro sebe si dělám taky...vlastně za ty roky mám jen tohle a ještě nedokončený, ještě zimní krajinu a asi dalších 10 figur a budu mít pěknou diorámku.. (1/35)

Samo, pro lidi je to blost a lapač prachu. Já to i respektuju. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
omg, to je fakt jiná liga :) 1/35 je pro mě ideál. až se třeba začneš nudit, tak se domluvíme na objednávce, ok?
Registrovaný uživatel
Když budu mít čas, není problém.
Registrovaný uživatel
Vercingetorix napsal
Samo, pro lidi je to blost a lapač prachu. Já to i respektuju. :)

No,pro mě to lapač prachu rozhodně není ;) .Sám modelařím, ale ne v takové kvalitě.
Mimochodem...proč mi při prvním pohledu ta bojovnice připomněla přebal fimu Oheň a Led?
https://www.csfd.cz/film/90038-ohen-a-led/galerie/plakaty/
« Poslední úpravu provedl(a) Karaba v 26. 5. 2021, 21:51. »
Registrovaný uživatel
Karaba a co konkrétně? Asi tady plevelíme vlákno s lodí, ale autor vlákna sem stejně nechodí, tak mu to nebude vadit.
Kdybych sem nafotil první věci co jsem dělal, tak to by ses potrhal smíchy. :)

Ta bojovnice je pro milovníka komixů..figuru si poslal..tak ani nevím, kdo to vyrábí nebo z čeho to je. Film jsem neviděl.
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 26. 5. 2021, 21:58. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Modelářství » Plachetnica Santa Maria - Amati

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1