Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Plachetnice

Vykupminci.cz
Numisargo

Plachetnice

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ja som videl Perova(olej-plátno),ktorý "vypadal" na Perova a nebol to Perov...Namaľovala si to jedna šikovná pani,študovaná,ale ktorá sa živí niečím iným.Tiež obrovského Benku a iných..A o tom sú kópie..A falzá,viac,či menej zdarilé.Preto som sa opýtal,ako to vidíte z tej remeselnej stránky.Myslím ten obrázok,detail,od b21..
Nedávno som tu na fóre videl Laluhu,ktorý sa tváril ako Laluha a nemyslím si,že je Laluha.. ;)
Týmto však teraz nemyslím na obraz od bobinek21,ktorý má b21 už zrejme dlho a obrázok má určite nejakú históriu a je celkom možné,že je od spomínaného autora.A bodaj by bol :)
Aj bez podpisu.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak ruku na srdce, ale ten B21 je jistojistě malován v duchu originálu...jenže některé atributy na obraze nekorespondují s díly Jos. Jambora. Podklad vypadá na levný kartón, ano ze 70. let a ten fádní rám by k Jamborovým obrazům asi nikdo nikdy neosadil. Za mě fake.
Registrovaný uživatel
Ano karton levny to je...................ale rám mohl původní majitel použít na něco jiného / i zrcadlo/ ..............a dal tam prostě obyčejný tzv komunistický:...............dohadovat se můžem o leč čemž,nikdo snad až na zesnulého J Jambora nepotvrdí pravost v dnešní době. Pro mě je podstatná historie obrázku a jak dlouho jej vlastnli rodiče...................a taky se mi námět zima na vysočině celkem líbí
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
Ano karton levny to je...................ale rám mohl původní majitel použít na něco jiného / i zrcadlo/ ..............a dal tam prostě obyčejný tzv komunistický:...............dohadovat se můžem o leč čemž,nikdo snad až na zesnulého J Jambora nepotvrdí pravost v dnešní době. Pro mě je podstatná historie obrázku a jak dlouho jej vlastnli rodiče...................a taky se mi námět zima na vysočině celkem líbí
Stando naprosto s tebou souhlasím,že rám není známkou pravosti, protože se mi stalo toto : Koupil jsem LOLKA a moc se mi do toho fakt nechtělo , protože byl v rámu z 60 tých let !!! Víš co ? Já ho koupil, protože mi něco říkalo ať to udělám, podvědomí nebo co já nevím. Dával jsem ho k posouzení i tady. Není to bůhvijaké dílo a je to slabší Lolek, ale čoveče je a teď to mám ze dvou zdrojů, že je to on ! Takže rám si občas u různých obrazů odmysli a zabývej se malovanou plochou, rám je zavádějící a ten, co to do něj dával nemusí být autor.... Zjišťoval jsem ještě později u toho, co mi to prodal (nevěděl, že to je Lolek), že ten obraz byl bez rámu u příbuzné po které to podědil v r.77, zařizoval si byt a neměl prachy na koupi doplňků. Takže ho nechal za 85 Kčs zarámovat a pověsil si to v obýváku. Bylo to lacinší, než si koupit tehdejší reprodukce s rámem za 250 Kčs !!! Tak asi ...
Registrovaný uživatel
Nevím, co se tady řeší. Jardelll má tisk z kalendáře, který někdo zprava ořízl (zkrátil vročení na 19..), aby se mu vydal do rámu. A bobinek21 má amatérskou kopii Jamborova obrazu namalovanou podle toho tisku z kalendáře. Ale má to i s pravým okrajem.
Registrovaný uživatel
takhle drsne se jim to nemelo rikat :) marne premyslim, ktery z nich je ted na tom lepe....
Registrovaný uživatel
Asi ja,protoze jsem nakonec z koupe vycouval...:-)
Registrovaný uživatel
No, Hurá!:)
jazzdr napsal
Nevím, co se tady řeší. Jardelll má tisk z kalendáře, který někdo zprava ořízl (zkrátil vročení na 19..), aby se mu vydal do rámu. A bobinek21 má amatérskou kopii Jamborova obrazu namalovanou podle toho tisku z kalendáře. Ale má to i s pravým okrajem.
Registrovaný uživatel
Nevite jeste prosim,kdo se podepisoval inicialy M.B.?Jsou to dva obrazy od jednoho autora.Dekuji...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Martin Benka.To je tam čo za Ostankino? :)
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Martin Benka.To je tam čo za Ostankino? :)
-s-




Huš, jedeš potvoro! Benku v této souvislosti si vůbec neber do klávesnice! :mrgreen:

Martin Benka je moje srdeční záležitost už z dávných dob, kdy jsem viděl v ČST
dvojdílný film Zastretý farebný svet.

Benka je jedinečný!

Obrázek vložený uživatelem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak Mladá Boleslav.. :D
-s-
Registrovaný uživatel
To vůbec neřeš , takové koniny . Otřesné " obrazy ".
jardelll napsal
Nevite jeste prosim,kdo se podepisoval inicialy M.B.?Jsou to dva obrazy od jednoho autora.Dekuji...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak uz jsem videl horsi:-).Mlada Boleslav:-)))Kdyby tam bylo M.P. tak bych jiste vedel,ze to malovali cetnici z nasi stanice.:-)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4

Sběratel.com » Umění - obrazy » Plachetnice

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1