Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Plakát ?

Vykupminci.cz
Numisargo

Plakát ?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Není to tak náhodou jenom plakát ? (C) jako copyright ??

https://www.obrazyvaukci.cz/polozka/teodor-rotrekl_ve-vesmiru-19478

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Osobne bych na toto radeji neprihazoval...
Registrovaný uživatel
Tak to zase jsou schopni v Obrazech v aukci rozpoznat , zda jde o plakát, či kombinovanou techniku. Ten copyright prostě jen vyhrazuje autorova práva k nějakému reprodukování . Ostatně ,v kamenném obchodě na Korunní 75 , na Vinohradech si lze včechna díla prohlédnout před dražbou osobně.
« Poslední úpravu provedl(a) petrarca v 3. 12. 2017, 11:32. »
Registrovaný uživatel
petrarca napsal
Tak to zase jsou schopni v Obrazech v aukci rozpoznat , zda jde o plakát, či kombinovanou techniku. Ten copyright prostě jen vyhrazuje autorova práva k nějakému reprodukování . Ostatně ,v kamenném obchodě na Korunní 75 , na Vinohradech si lze včechna díla prohlédnout před dražbou osobně.


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Přijde mi to trochu jako plakát. Těžko říct.
Registrovaný uživatel
Může jít o námět na plakát k nějakému sci - fi, ale samotné dílo, deklarované jako komb. technika nemůže být ani v Obrazechvaukci tištěným plakátem .
Registrovaný uživatel
petrarca napsal
Může jít o námět na plakát k nějakému sci - fi, ale samotné dílo, deklarované jako komb. technika nemůže být ani v Obrazechvaukci tištěným plakátem .


Proč ne, mýlit se je lidské...
Ale pro jistotu si dovolím položit otázku všem, kteří mají zkušenost v tomto případě s kombinovanou technikou: "Už jste se prosím někdy setkali s tím, že by umělec takto (c) označil svoje dílko" ?? Já ne, ale velmi rád se nechám dovzdělat a ochytřit, děkuji
Registrovaný uživatel
Ale už jsem to také viděl , ten copyright na obraze . Navíc , to (c) je na tom Rotreklovi malované ,)viz. nepravidelnost kroužku ) nikoliv tištěné, jak bývá na plakátech . K tomuto " sci fi " tématu se to (c) hodí . Jiné by to bylo na obraze typu " U nás v Kameničkách ".
Registrovaný uživatel
petrarca napsal
Ale už jsem to také viděl , ten copyright na obraze . Navíc , to (c) je na tom Rotreklovi malované ,)viz. nepravidelnost kroužku ) nikoliv tištěné, jak bývá na plakátech . K tomuto " sci fi " tématu se to (c) hodí . Jiné by to bylo na obraze typu " U nás v Kameničkách ".


Opravdu děkuji velmi za tuto odpověď, kamarád bude mít velikou radost ! A jak to dopadne, to je už jiný příběh :)
Moderátor
Podle mě je to tištěný plakát. Rotrekl by se pod ručně malované dílko podepsal "normálně".
A propos, to písmeno C značící copyright může být klidně i malované. Např. takový Adolf Born to na svých filmových, divadelních či jiných plakátech dost často dělal.
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Podle mě je to tištěný plakát. Rotrekl by se pod ručně malované dílko podepsal "normálně".
A propos, to písmeno C značící copyright může být klidně i malované. Např. takový Adolf Born to na svých filmových, divadelních či jiných plakátech dost často dělal.


Takže se nám to krapánek zase zamotalo, ale každopádně díky za komentář :D Právě proto jsem také předtím připojil autorovu značku, kterou jsem našel a ta je právě bez písmena C značící copyright.

https://www.galerie-narodni.cz/cs/predmet/4276-detail/

Takže nezbývá asi nic jiného, než se podívat pod sklo...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Neumím si představit , že by v obrazechvaukci , kam si můžete zajít všechna dražená díla prohlédnout, nechali tištěný plakát pod popiskou " kombinovaná technika " .
Registrovaný uživatel
Takže stanovisko Obrazyvaukci je:

"ano, opravdu je to kombinovaná technika."

"Som z toho volaký zmetěný“.
Registrovaný uživatel
No, takže třeba akvarel + tempera . Kombinovaná technika.Přečo "zmetený ".
stepanik napsal
Takže stanovisko Obrazyvaukci je:

"ano, opravdu je to kombinovaná technika."

"Som z toho volaký zmetěný“.
Moderátor
Rotrekl na svých malovaných či kreslených obrazech písmeno C v symbolu copyright před své jméno či monogram nedával...
Neboli specifický monogram, který je i na tom dílku nabízeném v obrazechvaukci sice Rotrekl v tehdejší době (90. léta) používal, ale na jeho obrazech je vždy bez toho úvodního písmene C

A propos o znalecké resp. odborné "kvalitě" zmiňované aukční síně "obrazyvaukci" tu již, myslím, několikrát šla řeč. Např. zde: https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/bernard-buffet_post_-468475#post468475
Moderátor
stepanik napsal
Takže stanovisko Obrazyvaukci je:

"ano, opravdu je to kombinovaná technika."

"Som z toho volaký zmetěný“.


Pojem "kombinovaná technika" velmi často vídávám v souvislosti s nabídkami, kdy prodejce nemá ani páru, jakým způsobem je dílko provedeno.
Pod "kombinovanou techniku" se prostě dá schovat všechno...

Jinak, co jsem koukal na dřívější aukce Teodora Rotrekla tak díla podobných námětů z cca 90. let maloval buď olejem nebo temperou. Ale "nepatlal" to dohromady...
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
stepanik napsal
Takže stanovisko Obrazyvaukci je:

"ano, opravdu je to kombinovaná technika."

"Som z toho volaký zmetěný“.


Pojem "kombinovaná technika" velmi často vídávám v souvislosti s nabídkami, kdy prodejce nemá ani páru, jakým způsobem je dílko provedeno.
Pod "kombinovanou techniku" se prostě dá schovat všechno...

Jinak, co jsem koukal na dřívější aukce Teodora Rotrekla tak díla podobných námětů z cca 90. let maloval buď olejem nebo temperou. Ale "nepatlal" to dohromady...



Máte recht, vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby tou "kombinovanou technikou" byl míněn plakát a na něm domalovaný ten podpis s copy.
Registrovaný uživatel
Tak už nám ho střílí Dolmen za 25 papírů:

http://www.galerie-dolmen.cz/58-aukce/?srch=&uri=58-aukce&kat=254&cbvyrobci%5B1577%5D=1

Alespoň víme, že dražitel číslo 104, je Galerie Dolmen.
Registrovaný uživatel
Ou jéééééééé :mrgreen:

http://www.auctions-art.cz/aukce_detail.php?lang=cz&aukce=513&start=0&filtr=0&id=43
Registrovaný uživatel
PetrPal napsal
Ou jéééééééé :mrgreen:

http://www.auctions-art.cz/aukce_detail.php?lang=cz&aukce=513&start=0&filtr=0&id=43


No co si o tom myslet ? Není to jenom aukčními galeriemi umělé vyhánění ceny u vybraných autorů nahorů ? Ten Rotrekl není zdaleka první.... :?
Registrovaný uživatel
Je to umělé vyhánění cen.

Vltavín toto dílo dle mého názoru vlastní, proto taková vysoká vyvolávací cena.

Pokud bych tam s tím přišel já tzv. z ulice, tak mi takovou vyvolávací cenu nikdy nedají.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Plakát ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1