Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Podezrele aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Podezrele aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 194 195 196 197 198 199 200 201 202 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tak přece stopa..

Že byl u Felzmanna jsem netušil,no u Fenzla jsem jej zaregistroval krátce po vystavení ..i jsem jej šoupl do košíku,protože cena byla příznivá.
Pak jsem si všiml té malé ohraničené skvrnky na 12 hodině a z košíku jej zase vyšoupl :)
Visel na MA skoro 24 hodin než se jej někdo ujmul....
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
...i jsem jej šoupl do košíku,protože cena byla příznivá.
Pak jsem si všiml té malé ohraničené skvrnky na 12 hodině a z košíku jej zase vyšoupl :)


Ja som mal už prst na Submit order, ale tiež mi tá škvrna nedala, tak som radšej pátral ďalej...a vyplatilo sa :)
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Ja som mal už prst na Submit order, ale tiež mi tá škvrna nedala,... :)

Sigur, je ešte niečo čo nezbieraš? A ja som si myslel, že mám v numizmatike široký záber... :shock:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Sedmohradských lumpov mám v merku už dávno. ;)
Registrovaný uživatel
Muzete mi nekdo vyvezt z omylu, ze by Zigi nepoznal falesny tolar? Stříbrný Tolar 1624 - Ferdinand II. - Jáchymov na aukru u turnovaku, opravdu se jedna jen o korozi a nejde o postribreni? Ten opis je fakt dost neostry, vnitrni krouzek literty R neni tak hluboky jako okoli, cele je to takove ploche, neostre.
Registrovaný uživatel
Jak je možné,že tak stará mince nemá ani náznak patiny. Myslím si, že je to možné jenom kdyby byla uložena buďto ve vakuu,nebo v nějakém inertním plynu. A v temnu a stálé teplotě a stabilní vlhosti. Dále. Když to porovnávám s mincí,která se prodala před několika dny, vidím tam velké rozdíly.Vypadá až příliš dokonale. Díky za názor.

.https://aukro.cz/toursky-gros-nejkrasnejsi-jaky-kdy-byl-na-aukru-si-dovolim-rict-6964579777

https://www.numisbids.com/n.php?p=lot&sid=3738&lot=923

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
"Stovky let ležela ve sbírkách". Troufám si tvrdit, že před 700-500 lety žádné takové sbírky neexistovaly. Jedině jako sbírky platné měny a drahého kovu. Ale já tomu tak nerozumím, já su z lontu.
Registrovaný uživatel
Su podobného názoru. Lont sem ,lont tam.
Registrovaný uživatel
Takhle to nejde porovnávat..
Srovnáváš tourský groš francouzského Filipa IV.,který je vůbec nejběžnější ražbou tohoto typu,a dochovalo se jich jako hnoje..velmi často v podobných stavech s ražbou Karla IV.Lucemburského což je v poměru výskytu úplně jiný level...těch je jak šafránu.
Registrovaný uživatel
Díky za osvětu. Přání bylo otcem myšlenky. Dovolím si pro názornost použít tvoji minci .Děkuji.(Nezadařilo se mi to postavit. Snad to nevadí) :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Doufam, ze se toho tady zase chytne naky chytry jelito, co mne bude poucovat, k cemu mam v riti diru, ale budiz, napisu k tomu taky neco:

U techto razeb je potreba si uvedomit, ze razby Ludvika IX. a razby Filipa III. a jeste i nejstarsi razby Filipa IV. jsou na tom podobne jako prazske grose Vaclava II. Tj. jsou razeny z velmi kvalitniho stribra, nejspis technologicky velmi podobne (aniz bych zabihal do detailu o nichz by se zas nejaky troll byl schopen naprosto nekonstruktivne prit), strizky jsou silne, razba hluboka.

Kdyz uz se do nich pusti koroze, jsou to klasicky chloridy, pokud maji to stesti, ze nelezi v agresivnim prostredi, mohou zustat krasne a zachovale, skoro jako nove. To zname i u nasich prazskych grosu Vaclava II., kdy lze klidne rici, ze prazske grose zadneho jineho panovnika nejsou razeny tak precizne a zaroven jsou velmi casto i vyborne zachovale.

To, co tu zkousime srovnavat je jako srovnavat razby Vaclava II. a Karla IV. (jakkoliv milacek naroda, s mincemi to slo za jeho vlady z kopce, ale nejspis delal, co musel). Ve Francii to bylo velmi podobne. Zmineny Filip IV. razi pozdeji grose uz velmi mizerne (ostatne o nem je veta "... marnivost toho, který Seinu špiní, když rozhodne se minci falšovat a neuteče před divokou sviní..."), no a dalsi panovnici uz meli tu latku proste niz. Vidime pak to same, k cemu doslo i u nas.

Proto treba i ten Karel nema (a asi nejspis ani nemel) tak hluboky relief, protoze byl razen do tenciho strizku, jinou technologii a do slitiny jineho slozeni.
Registrovaný uživatel
bertik-b1:

Ano,ten Lucemburk byl původně mým,ovšem zde šlo o nadprůměrně zachovalý vycentrovaný kousek(viz foto),který se v tomto stavu shání jen velmi těžko..



Myslím že oliver k tomu napsal vše podstatné.


Jen ještě dodám pro zajímavost k ražbám Filipa III.a IV.
Je s podivem že řada autorů zahraničních aukčních katalogů nezřídka zaměnuje TG Filipa III. za IV.
Rozdíl je patrný ve vnitřním opise-jméně panovníka(PHILIPPVS-PHILIPVS),asi stejně v jednom písmenu jako je rozdíl mezi našim a francouzským Karlem u jejich pozdějších ražeb....
No,na druhou stranu se dá občas zakoupit hezká a poměrně vzácnější mince za přijatelný obol...jen je špatně určena.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jen zde přidám hallský 2 tolar L.I.- jehož aukce právě běží...a kupce to bude stát drahé a zbytečné školné...

U tohoto falza jsou 3 základní rozlišovací znaky:

1) 6 peříček na krku orlice
2) chybějící vršek korunky na hlavě orlice
3)chybějící polovina perličky na 6 hodině.

První dva znaky tento dvoják splňuje,u perličky jde snad o pokus dodatečné úpravy,či pouze nezřetelné foto?

Odkaz na starší článek na nume.cz:

http://www.nume.cz/zpravodaj/post/show/539

Foto z běžící aukce:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Obdivuji Vaše znalosti, zase jsem se něčemu přiučil, díky ;)
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Jen zde přidám hallský 2 tolar L.I.- jehož aukce právě běží...a kupce to bude stát drahé a zbytečné školné...

U tohoto falza jsou 3 základní rozlišovací znaky:

1) 6 peříček na krku orlice
2) chybějící vršek korunky na hlavě orlice
3)chybějící polovina perličky na 6 hodině.

Ako sa vám darí Lopez? Vieš ako to myslím. Nemusíš reagovať, nepíšem to zo zvedavosti..
-s-
Moderátor
Souhlasím lopezi a díky už jsem mu psal.
Prodejce je solidní zřejmě si toho není vědom..
Registrovaný uživatel
stani:

Vypadá to dobře,už je při vědomí,trhaně komunikuje-jen nechce nikomu věřit co se jí stalo,lékař mi ji dal včera k telefonu-no,nevěří ani mě-ale to přičítám na vrub zmatenosti a dezorientaci po probuzení z umělého spánku.
Jsme s ošetřujícím lékařem domluveni na jednom telefonátu denně a samozřejmě žádné návštěvě,proto mne jen mrzí reakce jedné sestry když tam před dvěma hodinami volala její dcera.

Odsekla jí a odmítla jí telefon předat s tím že pokud s ní chceme telefonovat máme jí mobil přivézt :evil:
Což nám nebylo povoleno.
Takže dnes žádný kontakt.

Zítra mám volat já,no já už se nenechám tak odbýt...

Zároveň děkuji ještě jednou všem za morální podporu!!!
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Vypadá to dobře...


Jelikož chodím na tyto stránky v poslední době hodně sporadicky, až dnes jsem zjistil, čím jste prošel. Proto dovolte, abych Vám i já-i když se zpožděním-vyslovil podporu. Pokud se situace obrací k lepšímu, pak nejhorší dny máte za sebou a věřte, jsem tomu rád.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Aj ja som rád. Asi zabralo, že sme na ňu mysleli.. ;)
-s-
Moderátor
taky drzim pesti at je vse v pohode
Registrovaný uživatel
Lopez1506 - Nech ťa sila sprevádza!

Lopez1506 napsal
Vyčítám si že jsem jí při tom oživování asi zlomil žebro, něco zlehka prasklo,ale měl jsem hrozný strach.Když já mám ty ruky jak lopaty,a ona nemá ani 60 kilo.

Nemáš si čo vyčítať. Môžeš jej zachrániť život a bude žiť so zlomenými rebrami alebo ju nechať umrieť s celými rebrami. Je to otázka priorít a stáva sa to bežne najmä pri starších pacientoch (krehkejšie kosti).
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Souhlasím lopezi a díky už jsem mu psal.
Prodejce je solidní zřejmě si toho není vědom..



Staženo.
Ušetřil jsi barbare někomu slušné peníze...

Na druhou stranu..
Je zajímavé,kolik lidí sleduje tuhle profláklou polskou sra..u,která za pár hodin končí...

https://aukro.cz/prazsky-gros-vaclav-ii-1283-1305-top-stav-6965480917
Registrovaný uživatel
Tomuto prodejci jsem psal, zatím bez reakce.
Registrovaný uživatel
Když jsem ještě hluboko před 89. rokem začínal sbírat mince , celkem brzy jsem zjistil , co je to takzvaná začátečnická daň. Prostě se podařilo sem –tam koupit falešnou minci .Zajímala mě hlavně antika a už tenkrát se občas nějaká falešná mince objevila .Ale zase na druhou stranu neexistovaly skoro žádné katalogy , antice málokdo rozuměl a tak se zase sem-tam podařilo koupit něco opravdu hezkého a vzácného. Dneska je prověření podezřelé mince jako je třeba tato otázkou pár minut . Dají se prolistovat katalogy , položit dotaz , projít internet…Osobně si myslím , že ten kdo si ten groš vydraží si ho snad i zaslouží .. :- )
Registrovaný uživatel
poradnydest napsal
Dneska je prověření podezřelé mince jako je třeba tato otázkou pár minut . Dají se prolistovat katalogy , položit dotaz , projít internet…Osobně si myslím , že ten kdo si ten groš vydraží si ho snad i zaslouží .. :- )

Aukcia je síce zrušená, ale s týmto názorom súhlasím. Človek sa buď učí (aj na vlastných chybách) alebo platí daň za svoju hlúposť.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 194 195 196 197 198 199 200 201 202 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Podezrele aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1