Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Podezrele aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Podezrele aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 170 171 172 173 174 175 176 177 178 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Bože,vždyť tam Fruhwald píše:

Mittelalter Lot 9 Stück diverse Prager Groschen (auch NP) ss/vz.


Myslím že je to postačující..
Moderátor
Já to za příliš seriózní nepovažuji:
V názvu položky je Středověký konvolut 9 kusů ....

poznámka v závorce na konci (auch NP) mě opravdu neuspokojuje

z těch 9 mincí je 7 kusů novodobá napodobenina (6x polské napodobeniny PG Václava II. a 1 x denáru), pravé jsou tedy jen 2 groše

právě i s ohledem na tu poznámku na konci si myslím, že moc dobře vědí co nabízejí, ale za středověký konvolut to podle mě není možné považovat
Registrovaný uživatel
Ano,snad je to poněkud nešťastně formulováno.
Ovšem co mne zaráží více je tato položka Aurei:

http://www.sixbid.com/browse.html?auction=1654&category=34411&lot=1482570

na kterou jsem p.Veselého upozornil před 10 dny(nechtěl jsem to vytahovat na světlo).
Toto mi bylo odpovězeno:

Dobrý večer,
děkuji moc za upozornění, minci pořádně prozkoumáme a samozřejmě stáhneme z aukce. Mám pár pravých ražeb, tak je můžeme porovnat. Vůbec by mě nenapadlo, že i tyto mince se padělají, přinesl mi jí dlouholetý sběratel, říkal jsem si je jen ve špatné zachovalosti.
Ještě jednou děkuji za upozornění, nikdo není neomylný, tak bych si to představoval, upozornit nás na chybu, chceme prodávat jen pravé mince a dělat sběratelům radost. Mrzí mě, že ostatní z toho mají spíš radost a pomlouvají po straně.
Krásný víkend Roman Veselý.

...ale bohužel nic se neděje,dvoják je v aukci dál,a je na něm učiněn i příhoz..


Pokud zmíněný čte tyto řádky,snad by bylo dobře vše objasnit..
Registrovaný uživatel
Auch NP znamena take nove razby? Neue Pragung?

Ovladam plynne 5 jazyku, ale Nemcina mezi nepatri. Omlouvam se tedy za svou nevzdelanost. :P


Lopez1506 napsal
Bože,vždyť tam Fruhwald píše:

Mittelalter Lot 9 Stück diverse Prager Groschen (auch NP) ss/vz.


Myslím že je to postačující..
Registrovaný uživatel
ja ja, auch Neuprägungen... bohužel ale nepíše, kolik jich tam vlastně je, takže někdo neznalý věci se hodně spálí... :|
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Ano,snad je to poněkud nešťastně formulováno.
Ovšem co mne zaráží více je tato položka Aurei:

http://www.sixbid.com/browse.html?auction=1654&category=34411&lot=1482570

na kterou jsem p.Veselého upozornil před 10 dny(nechtěl jsem to vytahovat na světlo).
Toto mi bylo odpovězeno:

Dobrý večer,
děkuji moc za upozornění, minci pořádně prozkoumáme a samozřejmě stáhneme z aukce. Mám pár pravých ražeb, tak je můžeme porovnat. Vůbec by mě nenapadlo, že i tyto mince se padělají, přinesl mi jí dlouholetý sběratel, říkal jsem si je jen ve špatné zachovalosti.
Ještě jednou děkuji za upozornění, nikdo není neomylný, tak bych si to představoval, upozornit nás na chybu, chceme prodávat jen pravé mince a dělat sběratelům radost. Mrzí mě, že ostatní z toho mají spíš radost a pomlouvají po straně.
Krásný víkend Roman Veselý.

...ale bohužel nic se neděje,dvoják je v aukci dál,a je na něm učiněn i příhoz..


Pokud zmíněný čte tyto řádky,snad by bylo dobře vše objasnit..



Tak už je hotovo:

Dobrý den,
ještě jednou děkuji za upozornění, nejspíš je to padělek, hrana neodpovídá originálu. Je to opravdu dost nebezpečné falzum, v tom množství mi to propadlo. Samozřejmě jsem to z aukce vyřadil.
Hezký den
Roman Veselý
Registrovaný uživatel
dobrá práce, já bych v tom třeba falsum vůbec nepoznal ;)
Registrovaný uživatel
taky ne, díky :(
Registrovaný uživatel
Poděkování patří spíše numismatik-FJI,který originalitu v tomto případě zpochybnil myslím jako první,nebo alespoň mezi prvními...už před delším časem-tedy pokud mne paměť neklame..
Takže asi tak....
Registrovaný uživatel
Dovolím si provést menší opravu a to, první upozornění na výskyt padělků minci Leopolda I. (a i jiných panovníků) jsem obdržel od "paully", občas se zde také vyskytuje a v současné době "v pohledech" najdete jeho příspěvky.

Mimo jiné padělky je opravdu dobré si dát velký pozor na již zmiňovaný 2 tolar bez letopočtu mincovny Hall a také na tolary ročníku 1693, 1695 a 1698 vídeňské mincovny, které mají stejnou ražební chybu a protože se na rozdíly mezi orginální ražbou a padělkem nemá přímo upozorňovat, předkládám následující obrázky:

1/ orginál 2 tolaru bez letopočtu
2/ padělek 2 tolaru bez letopočtu
3/ padělek tolaru 1693
4/ padělek tolaru 1695
5/ padělek tolaru 1698

Rozdíly mezi orginální ražbou a padělkem jsou okem zřetelné, každý si je může najít sám.

A nakonec svého příspěvku zdravím kolegu "paully" a děkuji mu za všechny numismatiky, které zachránil od koupi padělku a to tím, že mě poskytl své informace, které i v současné době jsou stále aktuální, což dokládá svým příspěvkem i "Lopez1506".

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A máme zde další "orginál" s popisem u aukce
"Florin / Zlatník ročník 1857 mincovna B - VELMI VZÁCNÝ ROČNÍK I MINCOVNA...vyskytuje se minimálně !!! O R I G I N Á L"

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Velmi originální provedení toho zlatníku...
Registrovaný uživatel
Malé zamyšlení nad etičností elektronických aukcí, resp. aukcí s elektronickým přihazováním a vlastně i těch "kamenných".
Když tak koukám, jak vysoko se šplhají ceny v elektronických podáních některých podzimních aukcí ještě před jejich započetím, nedá mi to, abych nepustil k diskusi pár spekulativních úvah...
Cílem prodejce materiálu v aukci i pořadatele aukce je realizovat co nejvyšší cenu. O tom asi nikdo nepochybuje. Není pak nic snazšího, než ve vzájemné spolupráci "zařídit", aby se ceny vyšplhaly dostatečně vysoko ještě před započetím aukce jednoduchou registrací v elektronickém systému a přihazováním na určené položky. Vše je prakticky neodhalitelné, přihazující osoba nemusí mít nic společného ani s prodejcem, ani s organizátorem aukce. Dohody mohou být jen ústní.
Že se tyhle nešvary spočívající ve zvedání cen samotnými pořadateli aukce dějí i na reálných (kamenných - neelektronických) aukcích, nenechává nikoho na pochybách - stačí se podívat na aukční katalogy a porovnat mince, které se v pravidelných intervalech (zpravidla ob aukci) vracejí do prodeje v té samé aukci. Stačí se rovněž podívat, kdo na "zajímavější" mince na těchto aukcích přihazuje, aby zvýšil prodejní cenu. Někteří pořadatelé se nestydí vyslat k přihazování vlastní reprezentanty, kteří materiál do aukce vykupují a sestavují katalog. Když náhodou tento dražitel minci vydraží (čili "včas nesundá ruku"), dá se tato položka o několik aukcí později znovu do aukce.
V elektronických podáních to samozřejmě jde daleko snáze a naprosto neodhalitelně a anonymně. Nikoho nezaráží, že se v Česku šplhají ceny mincí do astronomických výšin, že čeští překupníci skupují mince v zahraničních aukcích a na domácích se ziskem prodávají? Je to samozřejmě trh = setkání nabídky s poptávkou, ale uměle šroubované ceny v řadě aukcí, nyní ještě podpořené elektronickým (pro ostatní účastníky aukce anonymním) podáním jsou přinejmenším neetické. Hádám, že u zahraničních pořadatelů podobných aukcí je etika tak nějak zažitá, nikoliv však v Česku:-(
Uvědomují si kupci takto uměle přeceněných mincí, že až je jednou budou chtít oni, nebo jejich dědici prodat, mohou mít jen zlomkovou cenu, přesto, kolik peněz do nich bylo v době konjunktury investováno? Vím, že tímhle nikoho neodradím od nákupu mince, kterou prostě do sbírky chce - nebylo to ani záměrem, ale nechť se každý zamyslí, zda chce být součástí systému umělého navyšování cen a nechť se pořadatelé aukcí zamyslí nad tím, zda se chovají vždy zcela eticky. Čest těm, kdož mají čisté svědomí, hanba těm, kdo ceny uměle navyšují;-)
Registrovaný uživatel
Souhlasím s Vámi.
Internet opět o ,,něco,, zvětšil prostor pro nekalé praktiky a prodejci resp. soukromé aukční domy zavádějí nové systémy, aby se mohlo přihazovat co nejvíce.Je to pro ně prostě kšeft.
Jestli naši potomci budou muset prodávat mince námi teď zakoupené za ,,přemrštěné,, ceny, pod cenou, nevím.U mincí resp. u starožitností se mi zdá, že ceny neustále pomalu rostou s inflací, kupní silou, možná i sběratelským bumem atd.
Raději budu investovat do starožitnosti ( mincí-zamozřejmě mě hlavně baví) než do nějakého ,,dúchodového pilíře,, ;)

patason napsal
Malé zamyšlení nad etičností elektronických aukcí, resp. aukcí s elektronickým přihazováním a vlastně i těch "kamenných".
Když tak koukám, jak vysoko se šplhají ceny v elektronických podáních některých podzimních aukcí ještě před jejich započetím, nedá mi to, abych nepustil k diskusi pár spekulativních úvah...
Cílem prodejce materiálu v aukci i pořadatele aukce je realizovat co nejvyšší cenu. O tom asi nikdo nepochybuje. Není pak nic snazšího, než ve vzájemné spolupráci "zařídit", aby se ceny vyšplhaly dostatečně vysoko ještě před započetím aukce jednoduchou registrací v elektronickém systému a přihazováním na určené položky. Vše je prakticky neodhalitelné, přihazující osoba nemusí mít nic společného ani s prodejcem, ani s organizátorem aukce. Dohody mohou být jen ústní.
Že se tyhle nešvary spočívající ve zvedání cen samotnými pořadateli aukce dějí i na reálných (kamenných - neelektronických) aukcích, nenechává nikoho na pochybách - stačí se podívat na aukční katalogy a porovnat mince, které se v pravidelných intervalech (zpravidla ob aukci) vracejí do prodeje v té samé aukci. Stačí se rovněž podívat, kdo na "zajímavější" mince na těchto aukcích přihazuje, aby zvýšil prodejní cenu. Někteří pořadatelé se nestydí vyslat k přihazování vlastní reprezentanty, kteří materiál do aukce vykupují a sestavují katalog. Když náhodou tento dražitel minci vydraží (čili "včas nesundá ruku"), dá se tato položka o několik aukcí později znovu do aukce.
V elektronických podáních to samozřejmě jde daleko snáze a naprosto neodhalitelně a anonymně. Nikoho nezaráží, že se v Česku šplhají ceny mincí do astronomických výšin, že čeští překupníci skupují mince v zahraničních aukcích a na domácích se ziskem prodávají? Je to samozřejmě trh = setkání nabídky s poptávkou, ale uměle šroubované ceny v řadě aukcí, nyní ještě podpořené elektronickým (pro ostatní účastníky aukce anonymním) podáním jsou přinejmenším neetické. Hádám, že u zahraničních pořadatelů podobných aukcí je etika tak nějak zažitá, nikoliv však v Česku:-(
Uvědomují si kupci takto uměle přeceněných mincí, že až je jednou budou chtít oni, nebo jejich dědici prodat, mohou mít jen zlomkovou cenu, přesto, kolik peněz do nich bylo v době konjunktury investováno? Vím, že tímhle nikoho neodradím od nákupu mince, kterou prostě do sbírky chce - nebylo to ani záměrem, ale nechť se každý zamyslí, zda chce být součástí systému umělého navyšování cen a nechť se pořadatelé aukcí zamyslí nad tím, zda se chovají vždy zcela eticky. Čest těm, kdož mají čisté svědomí, hanba těm, kdo ceny uměle navyšují;-)
Registrovaný uživatel
S nekalými praktikami se člověk setkává ve všech sférách lidské činnosti. Buď se s nimi musí naučit žít nebo s nimi může celý život neúspešně bojovat.

Kolega sice nastínil určitý problém, nenavrhl však žádné smysluplné řešení, které podle mě ani neexistuje. Jako sběratel sice můžu tuto aukci bojkotovat tím, že přihazovat nebudu, ale jestliže chci sbírat, musím se aukcí účastnit a tak se s tímto problémem budu setkávat i jinde. Je to boj s větrnými mlýny.

Jako sběratel si můžu tento problém uvědomovat a morálně se od takového jednání distancovat, to je ovšem tak vše, co s tím můžu udělat ...
Registrovaný uživatel
Velmi dobře napsané, zrovna taková situace je prodej padělků, je to také boj proti větrným mlýnům, například na tomto vlákně jsem zveřejnil obrázek padělku zlatníku 1857 B, který byl dražen na Aukru a byl prodán za 1.880 Kč. Přihazovalo 13 zájemců a z těchto 13 zájemců pouze dva požádali o zrušení příhozu (bylo jim vyhověno). A co těch zbývajících 11 kupujících, to si opravdu mysleli, že za necelé dva tisíce koupí orginál vzácného zlatníku, když na Aukru se prodává v pěkném stavu za 26.200 Kč a ve stavu téměř "šrot" za 8.600 Kč?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pro obě situace platí jediná obrana a tou jsou vlastní znalosti...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Ano, vlastní znalosti, protože páni numismatici, např. zde, se mylně domnívají, že na vady falz se nesmí upozorňovat, aby se nezvedla jejich úroveň. Tak to ale není, falzifikátoři mají samozřejmě znalosti srovnatelné jako "white hat" profíci. Ale nesdílnost "white hat" profíků jim umožňuje vydělávat na méně kvalitních a pro ně tedy levnějších falzech.
Registrovaný uživatel
numismatik-fji - tuším v týdnu jsem Vám posílal mail, pokud budete mít prostor, budu rád za odpověď. díky.

Pooh - myslím, že numismatik-fji to vyjádřil dobře, tady jim sice trochu (!) můžeme pomáhat tím, že nezveřejníme vady jejich falz, ale když člověk doufá, že koupís za zlomek ceny vzácnou minci, tak to nemůže mít v hlavě v pořádku :)
Moderátor
osobne si myslim, ze by melo byt jakousi moralni povinnosti CNS (ustredi) do teto hry vstoupit, tvrde uplatnit znalosti svych clenu, vyuzit napr. zakona na ochranu spotrebitele a tyto praktity potrit bez otaleni zalobou a soudni cestou. ono by stacilo dotahnout do konce 2-3 takove pripady (at uz prodej evidentnich falz nebo evidentni navysovani ceny) a situace by se zase zklidnila.

jenze vim, ono to samozrejme nepujde ;)
Registrovaný uživatel
Už vidím jak členové skáčí radostí pri informaci, že finance za XYXYXY,-Kč místo na časopis byly využity na právní služby, posudky, odvolání...atd. ČNS u tří žalob a nebo že proto se zvednou příspěvky např. o 200Kč ročně.
Ostatně navyšování by jsi těžko prokazoval a u falz by byl výsledek asi také minimální a k nákladům neefektivní. Kdysi tuším bylo pár žalob na prodej padělků u známek a výsledek byl nějak tak doztracena pokud nějaký.
Ono by pro začátek stačilo, aby se členové vzdělávali, nakupovali literaturu, studovali, ale to naopak je o nákup literatury zájem nevelký a pokud tak jen stylem, kde něco sehnat obšlehnuté zadarmo(to je vidět často i zde). :roll:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
pooh: s takovou pausalizaci nesouhlasim, padelatele az na vyjimky, ktere jsou spicky oboru, v zadnem pripade nemaji takove znalosti jako zkuseni sberatele, jejich cilem neni naucit se o mincich co nejvic, ale co nejjednodussi cestou vydelat. Casto jde o chyby na jinak technicky velmi vydarenych padelcich, ktere tuto nezkusenost prozrazuji, jde o to, ze proste casto nevedi, co vlastne vyrabi a nepremysli v souvislostech.
Samozrejme je to potreba brat s rozumem.. neni potreba zatajovat chyby ktere jsou jasne i vetsine padelatelu nebo u falsa stareho 50 let, ale pokud existuje realne nebezpeci ze padelatel chybu opravi, tak chapu, ze to nekdo nechce rozsirovat.
Jinak k cemu bude zacatecnikovi to, ze bude znat vsechny popsane chyby padelatelu? Dokud ty mince nebude mit nakoukane, tak nadsene koupi padelek, ktery nebude mit viditelne chyby, ale stylem bude mimo, coz zkuseny sberatel odhali prvnim pohledem, sice treba nebude vedet, co presne je tam spatne, ale bude vedet, ze je to spatne..
Moderátor
A jeste musim reagovat na patasona.. osobne nevidim zasadni rozdil mezi elektronickou a normalni aukci. Dokonce bych rekl, ze u elektronickych aukci je vetsi sance zjistit pravy stav veci (ale samozrejme by to musela vysetrovat policie, pripadne by se tim musel zabyvat hacker :) ). A to z jednoducheho duvodu, ze lide, kteri delaji podvody pres internet, se budou domlouvat spise mailem (nebo pres telefon, coz je jeste horsi) nez ustne. Internet anonymni neni a dohledat se da pri urcite trose snahy temer cokoli. Coz se pri zachovani par bezpecnostnich pravidel u podaneho pisemneho limitu naopak moc neda.
Pokud se mince objevuje na aukci stejne firmy znovu (byt ob aukci), tak si toho vetsina sberatelu vsimne a pak je jen na nich, jestli do neceho takoveho pujdou. Pripadne pokud vubec pujdou do aukce, kde se toto deje u mnoha minci pravidelne. A pokud jde o ceny, nikdo prece nemuze sberatale donutit, aby daval vic penez za minci, o ktere vi, ze takovou hodnotu nema a ze ji muze koupit levneji..
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 5. 12. 2014, 22:21. »
Registrovaný uživatel
Ja si ale nejsem jisty, jak moc je to trestne - je to sroubovani cen, ale to bezne delaji investori, obchodnici na burze, majitele akciovych firem atd. a to ve velkem a nevim, ze by se s tim dalo cokoliv udelat. I domluva typu zvedni mi cenu na te a te minci je vlastne ok. Protivnik prihazuje dobrovolne.

Nerikam, ze je to moralni, ale v nasem pochybnem trestnim pravu to bude na urovni jedina hospoda ve vesnici zdrazila cenu piva, protoze majitel chce vydelavat :(
Registrovaný uživatel
numismatik-fji napsal
Dovolím si provést menší opravu a to, první upozornění na výskyt padělků minci Leopolda I. (a i jiných panovníků) jsem obdržel od "paully", občas se zde také vyskytuje a v současné době "v pohledech" najdete jeho příspěvky.

Mimo jiné padělky je opravdu dobré si dát velký pozor na již zmiňovaný 2 tolar bez letopočtu mincovny Hall a také na tolary ročníku 1693, 1695 a 1698 vídeňské mincovny, které mají stejnou ražební chybu a protože se na rozdíly mezi orginální ražbou a padělkem nemá přímo upozorňovat, předkládám následující obrázky:



1/ orginál 2 tolaru bez letopočtu
2/ padělek 2 tolaru bez letopočtu
3/ padělek tolaru 1693
4/ padělek tolaru 1695
5/ padělek tolaru 1698

Rozdíly mezi orginální ražbou a padělkem jsou okem zřetelné, každý si je může najít sám.

A nakonec svého příspěvku zdravím kolegu "paully" a děkuji mu za všechny numismatiky, které zachránil od koupi padělku a to tím, že mě poskytl své informace, které i v současné době jsou stále aktuální, což dokládá svým příspěvkem i "Lopez1506".

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem



Co ročník 96?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 170 171 172 173 174 175 176 177 178 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Podezrele aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1