Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Podezrele aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Podezrele aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 189 190 191 192 193 194 195 196 197 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
podľa mňa tiež ruky preč od neho.
Moderátor
none-m napsal
No ale tak to samé se dá potom říci i o stříbrných mincích, u kterých je cena velmi vysoko. Třeba padělky tolarů ( a nejen jich) mají také vysokou úroven provedení. A náklady na výrobu jsou podstatně nižší než u zlata.


Padelat stribro je mnohem slozitejsi nez zlato. Tim nerikam, ze se stribrna falza nevyskytuji, ale riziko, ze na ne clovek natrefi je mensi, nez u zlata. Bezne stribrne mince, ktere sbira vetsina skutecnych sberatelu se v podstate nepadela. Naopak u zlata se bezne padelaji i ty bezne mince.
Registrovaný uživatel
Zlato je mäkký kov. Dá sa z neho "raziť" aj v provizórnych laboratórnych podmienkach, aj z menej kvalitných razníc. Preto som veľmi skeptický k pravosti (autentičnosti) všetkých tých razobných leskov, ktoré sa predávajú na aukciách. A to nehovorím o plieškoch vo váhe 1/3, 1/6 dukátu či odrazkov denárov a obolov...
Ak si porovnáte stav omnoho mladších mincí napr. sv. václavské dukáty, tak zistite, že tie stredoveké pôsobia oproti nim ako proofky.

Na tvrdšie striebro už slabší prítlak nestačí, preto majú strieborné falzá plytký reliéf alebo sa radšej odlievajú.

Čo sa týka tohto dukátu, tak mne príde reliéf dukátu obtiahnutý v grafickom editore pre zvýraznenie kontúr. Možno preto pôsobí celý tak neprirodzene.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
pavelgregor napsal
Ještě mi to nedalo, protože prodejce, si myslím, je bezproblémový. Takže si nemyslím, že by vědomě prodával falzum. Tak jsem ještě koukal po podobných.

http://www.pannoniaterra.hu/aukcio/33/2-43

položka 183.

Ta je mu asi nejbližší. Má hodně společných rysů v provedení (jablko, plášť, ruce, sukně).

Tak tedy nevím, co si mám o tom myslet. Tato mince je taky odlišná od těch dvou, co jsem uváděl - když pominu různé nesrovnalosti jako jsou plné, prázdné kroužky, vyobrazení symbolů, tak jednotlivá písmena a znaky nejsou ve stejných polohách ve srovnání mezi těmi třemi mincemi mezi sebou. Co z toho lze tedy usoudit? Jak jsem psal výše, nejsou z jedné raznice a ani tato třetí. Neměli by být totožné? Nebo je nějaká jiná možnost, že ta samá mince měla víc verzí a tedy víc razidel pro jednu minci?


Zkus si kdyžtak zadat do gůglu : aranyforint H: 674
Otevřou se ti odkazy převážně na Pannonii. Tam bych asi hledal podobný nejspíš.

Ještě mně napadlo, jestli nebyla dodatečně rytecky omlazena. To by možná vysvětlovalo toho nepodařenýho ptáka, lva a tvář sv.Ládi.

Asi zkus zkontaktovat přímo prodejce. Určitě Ti odpoví, či případně poskytne podrobnější informace, které to vyjasní.
Registrovaný uživatel
oliver napsal
none-m napsal
No ale tak to samé se dá potom říci i o stříbrných mincích, u kterých je cena velmi vysoko. Třeba padělky tolarů ( a nejen jich) mají také vysokou úroven provedení. A náklady na výrobu jsou podstatně nižší než u zlata.


Padelat stribro je mnohem slozitejsi nez zlato. Tim nerikam, ze se stribrna falza nevyskytuji, ale riziko, ze na ne clovek natrefi je mensi, nez u zlata. Bezne stribrne mince, ktere sbira vetsina skutecnych sberatelu se v podstate nepadela. Naopak u zlata se bezne padelaji i ty bezne mince.


No nevím, ale stříbrných mincí na trhu je daleko víc než těch zlatých. A například ten půltolar Leopolda, který jsem zde nedavno dával a který tedy podle všeho byl padělek, tak byl velice dobře udělaný. A pokud by výrobce neměl jako předlohu , pro mě nepochopitelně , tolar ,ale pravý půltolar, tak by asi nebyl ani k rozeznání. A nemyslím si, že by se tolary nebo půltolary nesbíraly obyčejnými sběrateli.
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Zlato je mäkký kov. Dá sa z neho "raziť" aj v provizórnych laboratórnych podmienkach, aj z menej kvalitných razníc. Preto som veľmi skeptický k pravosti (autentičnosti) všetkých tých razobných leskov, ktoré sa predávajú na aukciách. A to nehovorím o plieškoch vo váhe 1/3, 1/6 dukátu či odrazkov denárov a obolov...
Ak si porovnáte stav omnoho mladších mincí napr. sv. václavské dukáty, tak zistite, že tie stredoveké pôsobia oproti nim ako proofky.

Na tvrdšie striebro už slabší prítlak nestačí, preto majú strieborné falzá plytký reliéf alebo sa radšej odlievajú.

Čo sa týka tohto dukátu, tak mne príde reliéf dukátu obtiahnutý v grafickom editore pre zvýraznenie kontúr. Možno preto pôsobí celý tak neprirodzene.


Tak jako středověké dukáty mohou vypadat velice pěkně. Sám mám tři dukáty ze země, takže jde jednoznačně o originály a přesto minimálně jeden z nich vypadá jako nově ražený.

Co se týká tohoto dukátu Matyáše, vzhledem mě samozřejmě zaujal, ale co mi nesedí je právě to, že se neshoduje s tím níže uvedeným co se týče umístění písmen a obrazů
Registrovaný uživatel
Pravá 3 týždňová patina. V Brne mince patinujú zázračne rýchlo...
Samozrejme "krásná ražba, ražební lesk, luxusní stav" :twisted:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
hollymoses je známý patinovač.Úplně všechny mince má takto zničené,vlastně napatinované...
Registrovaný uživatel
No snad by to šlo nějak dolů, ale nekoupil bych to..
Registrovaný uživatel
ta 'cokoladova' patina je uplne jasna,
a dobre vieme ako ju tam dostal.

otazka je, ci je minca tou 'patinou' znicena,
ak tu mincu uz niekto predtym 'znicil' citronkou.

lebo podla tych fotiek z aukcie CNS Brno,
su tie mince evidentne bez povodnej patiny.
_______________
Registrovaný uživatel
Zeptám se. Tohle je taky patinované?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to súboj dvoch hlúpych názorov (jeden chce lesk ako blesk a druhý starobylú patinu). Nakoniec prehráva zničená minca :(
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Zaregistroval jsem na Aukru prodej novoražby dukátu.I se zárukou pravosti od prodejce.Není přesto nějaká divná?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Obrázky raději oříznu a trochu zvětším.na těch původních toho moc vidět není.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
😂
Registrovaný uživatel
Von je ten vrchni ňákej divnej.
Registrovaný uživatel
Pravá ražba to s určitostí jistě není.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
paully napsal
Zaregistroval jsem na Aukru prodej novoražby dukátu.I se zárukou pravosti od prodejce.Není přesto nějaká divná?

Divná je slabé slovo. Je to fake so zárukou pravosti fejku :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
A prodávající nepovolil,má ho vystavený opět.zlatý Rakouský Dukát 1915 účet - záruka
A protože jsem v posledním čase tak nějak stále nespokojený a prodávající spokojenost zaručuje,tak nevím.
I když já pořebuji dukát 1908,to bych byl spokojený,obzvláště pokud by byl za rozumnou cenu,nebo mám na výměnu 1898!
.
Registrovaný uživatel
Tenhle dukat stojí na aliexpresu 2$ 😉
Registrovaný uživatel
To je dost
Registrovaný uživatel
Ahoj, co říkáte na tuto aukci?
https://aukro.cz/nejaky-dukat-6930958165

Získal kupující jackpot nebo je to fejk?
Registrovaný uživatel
Copy made in China za 2,06$.
https://pl.aliexpress.com/item/1890-1894-Austria-4-Ducat-Gold-Coin-COPY-FREE-SHIPPING/32803112258.html?spm=a2g17.10010108.1000016.1.7416234f4L7VbI&isOrigTitle=true
Podivejte se na treti a zejmena na seste foto s portretem a porovnejte si to, je to jasne.
Moderátor
soles napsal
Ahoj, co říkáte na tuto aukci?
https://aukro.cz/nejaky-dukat-6930958165

Získal kupující jackpot nebo je to fejk?


Zajímavé,těžko říct,vaha drobný vykyv ,pokud není v ruce a važen na osobni kalibrovane váze.
Všestranný prodejce,ale určitě nebude hlupák :)
Pokud je pravý což si je prodejce vědom za tu cenu,pochybuji, že ji odešle.
Pokud ano, odešle s možností vraceni zpět,v pripadě padělků při riziku straty reputace věrohodneho obchodníka, proč ne.
Moderátor
mitom007 napsal
Copy made in China za 2,06$.
https://pl.aliexpress.com/item/1890-1894-Austria-4-Ducat-Gold-Coin-COPY-FREE-SHIPPING/32803112258.html?spm=a2g17.10010108.1000016.1.7416234f4L7VbI&isOrigTitle=true
Podivejte se na treti a zejmena na seste foto s portretem a porovnejte si to, je to jasne.


Nadherná ukázka, nedávno jsme tady resili korunu al 1947
Na aukru prodanou kolem 20000kč s poškozením hran dle mého pro zmatení pravosti váhy.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 189 190 191 192 193 194 195 196 197 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Podezrele aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1