Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Podezrele aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Podezrele aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 198 199 200 201 202 203 204 205 206 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
jacx napsal
Jediné co tu nesouhlasí proti pořadatelem zveřejněnému popisu (nyní zde patasonem citovaném/postnutém) jak by měla aukce probíhat, je to, že v živé aukci se hodnota, na které se mělo začínat, objevila až po malé chvilce a nezačínalo se od ní dražit hned od počátku.


Jo, narážím přesně na tento problém, kdy pořadatel v popisu mechanismu dražby jasně deklaruje, že hodnota na začátku live aukce by měla být automaticky aktualizována o předchozí limity...Ale nezbývá, než doufat, že na vině bylo jen pomalé zpracování systému..
Moderátor
patason napsal
To Jacx: Tipoval bych, že systém si ohlídá sám automatickými příhozy dražbu až na úroveň nejvyššího zadaného limitu... že to nemusí někdo fyzicky odklikávat, což by neslo dost obtížně napravitelné riziko osobní chyby:-)


Ano to záleží na tom, jak je systém příhozů pro "písemné" limity nastavený.

Popsal jsem jen moji zkušenost s aktuální aukcí a jak bych si to mohl vysvětlit i bez případného podvodu.
Registrovaný uživatel
Plus souhlas, že elektronické zadání limitu by mělo být snad automatické, nabízí se možnost, že šlo o prosazování sálu na korespondenční/telefonický limit, který pořadatel do systému nezadal...
« Poslední úpravu provedl(a) larai v 15. 5. 2020, 13:48. »
Moderátor
ja nejsem zadny velky drazitel a aukce se mi spis protivi i z principu - nerad se setkavam jakymkoliv zpusobem s lidmi, co se nedokazou moc ovladat a hazi na neco ne proto, ze to ma nejakou cenu, ale protoze "to musi mit". ja se takhle sbirani snazim nebrat - proste nemuzu mit a nebudu mit vsechno, umim s tim zit a je to v pohode. to je jako tahat se o jednu hezkou holku v sale, kdyz na ulici se jich poflakuje bez povsimnuti dalsich padesat (a mnohdy hezcich a platit je netreba).

co mne ale zarazi a opravdu tomu nerozumim, ze velka cast veci, co jsem kdy drazil a vydrazil a dal tam rekneme "lehce nerozumnou cenu" koncila presne na mem maximu (tyka se tech polozek, co jsem zamerne "nepodcenil" - kdyz hodim na minci s cenou 500 CZK polovicni cenu, opravdu se nedivim, ze ji nevyhraju - tedy vetsinou ne). a podotykam, ze to byly obcas veci, co konci v recyklacni zumpe, sorry - v dodrazbe (tedy zadne veci, co by byly stredem zajmu).

nezlobte se na mne, ale nerozumim tomu, jak se takova nahoda muze prihodit tolikrat... nenarazim na zadnou konkretni aukci ani zadneho konkretniho organizatora. setkal jsem se s tim ve vicero pripadech.

protoze treba na aukru s lehce nerozumnou cenou neuspejete a proste vas prehodi, ne tesne "podhodi".
Registrovaný uživatel
No myslím, že dražím docela dost, ale asi pořád nechápu, nad čím tady pláčete. Někdy se stane, že jde hodně položek za moji cenu nebo těsně pod. Jindy těsně nad a já nevyhraju skoro nic. Limit může být vždy zneužít, ale jen pořadatelem (logicky na jeho materiál).
Ale to nume mě moc nebaví, jak lehce je zneužitelné kýmkoliv... Asi bych tam měl začít prodávat :-D
Registrovaný uživatel
Zrovna při limitován na Nume se mi několikrát stalo, že můj limit pořadatel aukce (CNS Praha) ani nezpracoval, většinou ke své škodě, páč mé limity byly výše, než konečná cena.

Jinak mé zkušenosti jsou tak 50/50, mnohokrát se stalo, že jsem vydrazil za příznivou cenu.
Moderátor
oliver napsal
co mne ale zarazi a opravdu tomu nerozumim, ze velka cast veci, co jsem kdy drazil a vydrazil a dal tam rekneme "lehce nerozumnou cenu" koncila presne na mem maximu (tyka se tech polozek, co jsem zamerne "nepodcenil" - kdyz hodim na minci s cenou 500 CZK polovicni cenu, opravdu se nedivim, ze ji nevyhraju - tedy vetsinou ne). a podotykam, ze to byly obcas veci, co konci v recyklacni zumpe, sorry - v dodrazbe (tedy zadne veci, co by byly stredem zajmu).

nezlobte se na mne, ale nerozumim tomu, jak se takova nahoda muze prihodit tolikrat... nenarazim na zadnou konkretni aukci ani zadneho konkretniho organizatora. setkal jsem se s tim ve vicero pripadech.

Pred x lety jsem ve vicero pobockach CNS kupoval na limit bezne mince, vetsinou levne Ag. Často jsem ziskal desitky polozek v jedne aukci, z nichz zhruba polovina byla na mem limitu a polovina pod. Krome jedne nejmenovane pobocky (Sumperk to nebyl), u ktere bylo vzdy vse na mem limitu. Prestoze slo o srovnatelny material. Jako statistik jsem si spocital, ze pravdepodobnost vyhrat 50 polozek presne na limit je jako vyhrat prvni poradi ve sportce trikrat za sebou. To bylo asi tak vse, co jsem s tim mohl delat. Na druhou stranu, o te pobocce to bylo zrejme notoricky zname, a sberatele se ji vyhybali, takze dosazene ceny byly o trochu nizsi nez jinde. Z toho duvodu se tam vyplatilo nakupovat. Pak najednou podhazovat prestali - a od te doby jsem tam mel polovinu nakupu pod limitem, jako u jinych pobocek.
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Zrovna při limitován na Nume se mi několikrát stalo, že můj limit pořadatel aukce (CNS Praha) ani nezpracoval, většinou ke své škodě, páč mé limity byly výše, než konečná cena.

Jinak mé zkušenosti jsou tak 50/50, mnohokrát se stalo, že jsem vydrazil za příznivou cenu.


Tos to posílal mailem nebo jak? Vždyť příhoz se tam promítne hned..
Registrovaný uživatel
Přes Nume. To se možná promítne hned, ale pan S. z Nume ty limity přeposílal pořadateli, který ty příhozy zařazoval mezi písemné a mailové limity. Alespoň tak to fungovalo ještě před možností on-line aukce. Jsou to případy 3-4 roky zpět.
Registrovaný uživatel
hm, tak to si nevybavuji. i když je pravda, že zrovna čns mi občas pošle maila, že mě do aukce akceptuji (takže kdyby ne, tak asi ty moje příhozy zruší?, nevím nestalo se zatím). takže možné je všechno. prostě férovější mi přijde livebid ale asi je to dražší nebo nevím proč je většina věcí na nume. tuším ale i macho je tam nebo se pletu?
Registrovaný uživatel
Tak nume je na prvni pohled takovy hobby system, livebid uz vypada ze si ho nekdo rozumne zaplatil. Driv tam byl i katz ktery uz jede na svem, macho byl myslim na nume, ted uz taky jede jinde.
Registrovaný uživatel
Nejdříve jsem nechtěl do této diskuze zasahovat, ale jestli dovolíte, napíši dvě poznámky.

Předně nelze hodnotit aukční zvyklosti pouze podle Aukra, či systému Nume, který je zaměřen na dražby v rámci našeho malého českého "písečku." Pokud chceme celou problematiku řešit, pak to lze pouze v širší rovině a to především z hlediska posuzování jednotlivých segmentů trhu a jejich důležitosti.

Padl zde i názor kritizující institut aukce. Lze souhlasit s tím, že v některých případech jsou aukce zneužívány, že jejich účastníci svou neznalostí, či ješitností, vytvářejí neakceptovatelné ceny, ale to neznamená, že se tak děje v absolutní rovině a ukazuje to na celkový stav. Právě naopak, v případech zajímavějších mincí, či mincí s cenou záliby se jedná o jedinou možnost, která dokáže vytvořit alespoň částečně respektovanou cenovou hladinu. Navíc tyto aukční souboje nás naučí jisté kreativitě, určitého druhu uvažování, které lze použít i mimo aukční souboje v běžném životě.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Jen bych rád upozornil že se chýlí ke konci aukce další zlaté mince od stejného prodejce jako nedávno zmiňovaný falešný dukát L.I. 1673 SHS...
Tentokrát jde o velmi vzácný guinea-dukát 1683 z mincovny v Berlíně..
Tento(totožný kus)byl prodán na Aukru před 6 lety za téměř 90.000,-..
Zmínil jsem se tenkráte o něm dotazem..přísp.3248.

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/aukce-na-aukru-4798x130


Nyní zbývá den do konce a na vyvolávací částku 8.900,-dosud nikdo příhozem nereagoval.Pročpak asi?
Myslím že je toto provedení ještě nedbalejší než u Leopoldova dukátu..
V každém případě škoda peněz...

nahoře foto mince z aukra
dole ilustrační originál

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ďakujeme za edukáciu Lopez. To už nebude náhoda. Predajca sa pravdepodobne vyprofiloval na práčku falošných dukátov.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Lopez len pre lepšie porovnanie.Ten z Aukra je typ Schr.136,ten tvoj 139.Pre lepšie porovnanie ich maš v/ aukcii 300 Kunker /vedla seba lot 41 a 42.
https://www.numisbids.com/n.php?p=lot&sid=2346&lot=41
_______________
Registrovaný uživatel
Ahoj,no vždyť je dobře-psal jsem ilustrační-tedy pro porovnání stylu a provedení.
Je to nehezký výtvor již od prvního pohledu..
Souhlasím s Fidzim že se prodejce snaží vědomě udat falešné zlaté mince - nezdá se mi že by zvlášť v tomto případě nevěděl co prodává..

Jen pro zajímavost-už jsem dlouho nezaregistroval třeba prodej falešných 1/2 tolarů Malkontentů,asi už jsou ve sbírkách.....
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Jen pro zajímavost-už jsem dlouho nezaregistroval třeba prodej falešných 1/2 tolarů Malkontentů,asi už jsou ve sbírkách.....


Nemal by si nejaké ilustračné fotky zopár takýchto, prosím?
Registrovaný uživatel
Třeba zde na již hluchém foru Nume.cz:

http://forum.nume.cz/viewtopic.php?f=98&t=165&p=285#p285

Dají se také na první pohled rozeznat..
Díval jsem se pro zajímavost do poměrně nově vzniklého archívu SIX BIDu - prodávali se jen originály..
Registrovaný uživatel
Zdravim. Ake su vase skusenosti / nazor na prihadzovanie na vlastne aukcie na aukre? Aukro nema ziadnu motivaciu proti tomu bojovat, jeho zaujima predsa provizia z dosiahnutej ceny, ak ma predajca dva ucty a umelo si navysuje cenu a ak by ho aj nakoniec nikto neprebil, stale to moze po skonceni aukcie zrusit, aby nemusel platit proviziu. Mozno by ciastocne pomohlo aj uvadzanie IP adresy pri prihadzujucom, co poviete?
Moderátor
Ak máš dinamickú IP adresu, tak to nepomôže.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith napsal
Ak máš dinamickú IP adresu, tak to nepomôže.

Teraz rozmýšľam, v ktorom jazyku na svete sa v slove dynamický/dynamic... píše mäkké "i" :shock:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
stačí být málo dynamický
Moderátor
Fidzi napsal
smith napsal
Ak máš dinamickú IP adresu, tak to nepomôže.

Teraz rozmýšľam, v ktorom jazyku na svete sa v slove dynamický/dynamic... píše mäkké "i" :shock:


Aby si sa nepotentoval....
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Lopez1506 napsal
Jen pro zajímavost-už jsem dlouho nezaregistroval třeba prodej falešných 1/2 tolarů Malkontentů,asi už jsou ve sbírkách.....


Nemal by si nejaké ilustračné fotky zopár takýchto, prosím?



..mincovní obraz je u falz tohoto typu posunut,jen vložím foto podle čeho se řídím já..nemůžu spát,no asi někomu pokazím náladu,když zjistí že má ve sbírce fejk..

Foto se týká spodní části reversu tohoto typu půltolaru.
Řídím se podle obou smyček- u originálu se VŽDY dotýkají,nebo téměř dotýkají perlovce,u falz tří ročníků je VŽDY jejich vzdálenost patrná na první pohled.


Horní foto - falz
Spodní foto - originál
Registrovaný uživatel
foto:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 198 199 200 201 202 203 204 205 206 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Podezrele aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1