Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Podivná 2Kč 2011 - slabší a lehčí

Vykupminci.cz
Numisargo

Podivná 2Kč 2011 - slabší a lehčí

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jedná se o padělek nebo o zmetek? Průměr mince 21,5mm sedí, jen je asi o třetinu tenčí a váží také méně - cca 2.78g místo 3.7g, je také magnetická a má úplně jiný zvuk, při pádu více cinká. Na fotkách je vyfocená pro porovnání s normální 2Kč 2013. Může mít také nějakou sběratelskou hodnotu příp. jakou nebo jen nominál 2Kč? Předem děkuji za odpovědi.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) TomasJ v 9. 5. 2014, 6:01. »
Registrovaný uživatel
Tak presny puvod teto mince nedokazu rict, prijde mi ze se razila na 1,- kolecku (cca3 g) Ja bych o takovou minci zajem mel, a to od 100-200,- ale cenu na ni Vam nereknu, neznam.
Jen gratuluji, ze jste se ji vsimnul, zajimava mince.
Registrovaný uživatel
Gratuluji k zajímavému zmetku.Tomu by se u mě líbilo mezi ostatními. :lol:
Registrovaný uživatel
[quote=wuttke]
Tak presny puvod teto mince nedokazu rict, prijde mi ze se razila na 1,- kolecku


Na 1-korunovém střížku to pravděpodobně nebude, ten má průměr jen 20mm a váží také více než tato 2Kč a to 3.6g.[/quote=wuttke]
« Poslední úpravu provedl(a) TomasJ v 9. 6. 2014, 14:19. »
Registrovaný uživatel
Dle mého názoru jedná se o ražbu na tenší střížek, takže je to zmetek a na Aukru se občas v aukci objeví podobné zmetky, kdy mince byla vyražena na tenší střížek, jako například:
a/ 1 Kčs 1962, slabší střížek, 2,20 g, cena 107 Kč,
b/ 1 Kčs 1963, slabší střížek, 3,50 g, hladká hrana, cena 52 Kč
c/ 1 Kčs 1969, slabší srřížek, cena 249 Kč
d/ 50 h 1991, slabší střížek, cena 100 Kč
Výše uvedenou dvoukorunu jsem ještě v aukci nezaznamenal.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Takzvané ražby na tenký střížek je podle mne podvod .Mám dvě koruny a dva 20hal.Všechny tyto mince mají menší průměr než mají mít.Dále všechny se na rovné a tvrdé podložce kolébají ,oproti originílních mincích.Dále mají jiný povrch.Určitě jde o odlitky a toto jsou důsledky jednak smrštění a potom deformace vinou nestejnoměrného chládnutí.Vydražil jsem 2.6.2012 v aukci SNS Bratislava pol.185 ,údajnou ražbu na tenký střížek.Bohužel jsem si tohoto defektu všimnul až po dlouhé době,takže nešlo reklamovat.
Registrovaný uživatel
TomasJ napsal
[quote=wuttke]
Tak presny puvod teto mince nedokazu rict, prijde mi ze se razila na 1,- kolecku


Na 1-korunovém střížku to pravděpodobně nebude, ten má průměr jen 20mm a váží také více než tato 2Kč a to 3.6g.

tak 1 korunovy strizek urcite nema 3,6g, koukal jsem se na parametry, a kdyz se podivate na stranu se lvem, tak je videt ze kov se pri razeni roztekal do stran, a ten strizek klidne mohl byt mensiho prumeru pro jednokorunovou minci[/quote=TomasJ]
Registrovaný uživatel
Opravuji:Oproti originálním mincím.
Registrovaný uživatel
wuttke napsal
tak 1 korunovy strizek urcite nema 3,6g, koukal jsem se na parametry, a kdyz se podivate na stranu se lvem, tak je videt ze kov se pri razeni roztekal do stran, a ten strizek klidne mohl byt mensiho prumeru pro jednokorunovou minci



Dle katalogu 1-korunový střížek váží opravdu 3,6g a průměr má 20mm, ověřil jsem to i zvážením několika těchto mincí, 2-korunový střížek váží 3,7g a průměr má 21,5mm, to je průměr střížku větší o 1,5mm a o tolik by se určitě 1-korunový střížek ražbou neroztáhl, nehledě na to, že 1-korunový střížek je z boku vroubkovaný a 2-korunový střížek nikoli, ten má z boku jakýsi tisícihran. A průměr mojí 2Kč je naprosto shodný s ostatními 2Kč a to 21,5mm, i boční tisícihran je naprosto shodný, jen je asi o třetinu slabší a váží již výše zmíněných 2,78g.
Registrovaný uživatel
To by mělo jako důkaz stačit, že 1Kč opravdu váží 3,6g.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) TomasJ v 10. 6. 2014, 1:36. »
Registrovaný uživatel
Pokud by měla být ražba na tenkém střížku,musel by se do razicího stroje dostat rozpadnutý prasklý střížek.Jenže předpokládám,že se rozpadne až při vlastní ražbě.Ještě by to šlo,kdyby obsluha stroje tam vložila vyřazený rozpadlý střížek z nějaké jiné fáze výroby.Nebo žeby se tam mohl dostat sám bez zásahu obsluhy?Několik rozpadnutých mincí už tu bylo.Přidávám 20 hal,váha 1,25g.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Občas jsem do ruky také něco podobného dostal ale neponechával jsem je stranou. Viděl bych to na vadnou šarži střížků a nedostatečnou kontrolu kvality na mat příjmu.
_______________
Spořiti se dá i z mála, jen začni a vytrvej!
Registrovaný uživatel
Tím teda odpovídám teda na tu dvoukorunu v úvodu ...
_______________
Spořiti se dá i z mála, jen začni a vytrvej!
Registrovaný uživatel
TomasJ napsal
To by mělo jako důkaz stačit, že 1Kč opravdu váží 3,6g.

ano, mate pravdu, koukal jsem se na vahu 1,- na sade minci, a zrejme nekde jsem se spletl
Registrovaný uživatel
Další zmetek 2 kč.Řekl bych,že ten defekt vznikl před poniklováním.Že to není dodatečná úprava.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
bertik-b1 napsal
Gratuluji k zajímavému zmetku.Tomu by se u mě líbilo mezi ostatními. :lol:


Dobrý den ,dnes jsem na tuto minci narazil , chcete ji , můj email je
hanys121@seznam.cz
Registrovaný uživatel
[quote=bertik-b1]
Další zmetek 2 kč.Řekl bych,že ten defekt vznikl před poniklováním.Že to není dodatečná úprava.

Mám na mysli tu tenčí 2kč z roku 2011[/quote=bertik-b1]
Registrovaný uživatel
Dobry den. Chtela bych Vas poprosit o vyjadreni ke zlate 2 Kc. Nejsem zadny znalec,tahle mince se ke mne dostala nahodou. Chtela bych o ni vedet vice. Ma nejakou hodnotu? Co mam s ni delat? Budu rada za kazdy nazor. Jeste upozornuji, ze mince je razena v roce 2015. Dekuji sado4

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No možná si někdo chtěl něco pozlatit ,ale pro jistotu si to nejdříve vyzkoušel na tom , co měl po ruce , tedy na minci .Zjistil že to funguje a pozlatil si to , co původně chtěl :-) .Jestli se vám mince líbí , schovte si jí , jestli ne , utraťte ji . Má tu cenu která je na ní vyražena :- )
Moderátor
Ale spíš hodit do automatu. V obchodě u kasy by s tím mohli mít oprávněně problém.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše mince » Podivná 2Kč 2011 - slabší a lehčí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1