Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » podvodnik

Vykupminci.cz
Numisargo

podvodnik

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
chybotisky napsal
A jako recept otevírat obálky před pošťákem? Nic pro mě.

Když přijde obálka na dobírku a v ní nic není, tak je pošťák dobrej svědek, vlastní zkušenost.
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
postovne je predsa vzdy uvedene v popise.
ak sa mi zda neprimerane, tak predsa nekupujem,
pripadne bid prisposobim vyske postovneho.
a ak kupim, s postovnym tym padom suhlasim.
tak aky neutral/negativ za neprimerane postovne ??
taktiez, dat negativ za kladne vybavenu reklamaciu? to nechapem.


negativ s postovnym - mozna jde treba o situaci, kdy prodejce uvede $13 registered (coz mu taky zaplatite) a vysledek je, ze to posle obycejne za $2. Pak je negativ na miste, i kdyz zbozi treba dorazilo ...

A negativ za kladne vyrizenou reklamaci, to mi moc jasne neni ...
Moderátor
Delate si legraci? V popsanem pripade sice doslo k vraceni penez, ale nic jineho tomu prodejci nezbyvalo a zasilku neposlal a lhal, jenom aby nemel negativni komentar. Nerikam ze nejsou na eBayi horsi, ale na negativni komentar to je. V pripade hodne dobre vule neutralni. Asi jsem dement.
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
postovne je predsa vzdy uvedene v popise.
ak sa mi zda neprimerane, tak predsa nekupujem,
pripadne bid prisposobim vyske postovneho.
a ak kupim, s postovnym tym padom suhlasim.
tak aky neutral/negativ za neprimerane postovne ??

taktiez, dat negativ za kladne vybavenu reklamaciu? to nechapem.


ano, je uvedené. ano, vše ostatní uvedené sedí sedí. akorát dvě věci nesedí a stali se "dobrým" zvykem u některých prodejců (naštěstí na aukru už nějaký rok nekupuji) - uvést cenu za balík doruky/CP a pak poslat doporučeně, nebo uvést cenu např. 100,- kč a pak přijde pošta s poštovným 40,- Kč - to mi nepřijde férové a nechápu proč bych to měl podporovat a nebo pozitivně hodnotit.

a pozitiv za vybavenu reklamaci... no nevím, já se účastním aukce, ne "reklamačního" řízení. nebo spíš podvodného? jen nechápu důvod na obhajobu tohoto druhu chování

tenzore, asi je nás debilů víc, neboj.
Registrovaný uživatel
voloda, tenzor:
nikoho som sa nechcel dotknut, prosim moje vyjadrenia berte s nadhladom.
nic v zlom.

predpokladam ze na ebay len kupujete.
inak si to neviem vysvetlit.

ja obcas na ebay nieco predam,
a skutocne mi pride nefer ak mi kupujuci udeli neg. len kvoli tomu ze hodnota uctovaneho postovneho presahuje o 20 centov hodnotu znamky na obalke.

ono to totiz, podla ebay, neni postovne,
ale p&p, cize postage AND packaging fees.

inak, porovnavat ebay s aukrom je trochu mimo.
aukro je raj odrbavacov, kupujuci taha za kratsi povraz.
naopak, ebay chrani takmer vylucne kupujucich, predajca sa moze postavit aj na hlavu, pravdu ma furt ten co kupuje.
_______________
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
.. nic jineho tomu prodejci nezbyvalo a zasilku neposlal a lhal,
jenom aby nemel negativni komentar. Nerikam ze nejsou na eBayi horsi, ale na negativni komentar to je. V pripade hodne dobre vule neutralni. Asi jsem dement.

a si si isty ze kupujuci pochopil spravne komunikaciu v anglictine?
jak slovak, tak cinan mohli mat iste medzery,
a na problem je zadelano.

pochybujem ze cinan napsal:
''lhal jsem a nic som ti nechcel poslat, prosim neudeluj mi negativ'' :mrgreen:
_______________
Registrovaný uživatel
tocomabyt taky nechci na nikoho utočit, a rozhodně se mi nejedná o nějakých 20centů, příklad jsem uvedl.

já jsem jen nepochopil to prohlášení. prostě když mě někdo chce (téměř na 100%) odrbat a pak pod tlakem "alespoň" vyřeší moji "reklamaci" tak ho za to nebudu pozitivně hodnotit
Moderátor
Znalost anglictiny nekterych je jiste tristni, ale v uvedenem prikladu, kdy prodejce nic neposle a predstira ze to pak posle, aby ziskal pozitiv, resp. neziskal negativ, je to celkem jasne...
Registrovaný uživatel
ja jsem kdysi nakoupil u prodejce WORLDCURRENCYANDCOIN na Ebay a uz nikdy vice!!

bankovka za $200, specielne jsem zadal pojisteni na celou castku, coz me stalo $8 navic. Prodejce bankovku odeslal, ale ztratilo se to v poste (Opustilo to Indonezii a pak uz kod dopisu nenacetl nikdo). Nasledne prodejce slibil vyridit reklamaci a po 3 mesicich mi poslal $140, protoze vic mu pry posta nedala. Jeste k tomu mel kecy, ze muzu byt rad, ze dostanu tolik, protoze u bezneho doporuceneho dopisu bych dostal mnohem mene. Pritom v momente prodeje tvrdil, ze je to pojistene na celou castku!!

PROSTE PODVODNIK !!!
« Poslední úpravu provedl(a) petrsvetr v 14. 5. 2015, 11:09. »
Moderátor
a sa divite ze z takej Indonezie to nepride?
_______________
Registrovaný uživatel
Na eBay mám 615 ukončených transakcí a nikdy žádný problém.
A to včetně Číny, Pákistánu a Indonésie. Zato na Aukro už mne odrbali 3x. ;)
Moderátor
ja som zatial nemal problem na aukre i ked kupujem knizky a sem tam filmy...
_______________
Moderátor
babygulka napsal
a sa divite ze z takej Indonezie to nepride?

pre mna najproblematickejsi stat je prave Slovensko :)
Moderátor
numpszi napsal
babygulka napsal
a sa divite ze z takej Indonezie to nepride?

pre mna najproblematickejsi stat je prave Slovensko :)


no ja zas ked posielam zo SR do CR tak to prejde v pohode ale v CR sa mi uz stratili dve zasielky... je to od ludi, nic viac
_______________
Registrovaný uživatel
slovensko má navíc úplně směšně nízký pojistný limit na CP ... to je vždy děs
Registrovaný uživatel
Bohuzial, ale treba pocitat s urcitym % strat, len ze obcas samotna vec je pomerne zriedkava rep. hodnota vysoka alebo uhradena ciastka je naozaj velka.

A na co pomyslite v pripade, ked dostanete prazdnu obalku, ktora absolvovala colnicu ?
Registrovaný uživatel
Ivozilberman napsal
A na co pomyslite v pripade, ked dostanete prazdnu obalku, ktora absolvovala colnicu ?

Že celníci jsou také jenom lidé :D ;)
Registrovaný uživatel
tak jen kdyby někoho zajímalo, po přečtení reakcí a zkušeností kolegů jsem si věřil, ne snad kvůli mé nahrávce, ale podařilo se mi najít inzertní stránku, kde kolega podvodník nabízí do dnešního dne tu samou bankovku, navíc na Ebayi už má negativy... k mému překvapení mi napsali, že jsem spor prohrál.

Takže určitě neplatí, že Ebay a PayPal fandí kupujícím.
Registrovaný uživatel
chybotisky to je nehoráznost, stejná hajzlárna jak u mě.
Registrovaný uživatel
na Ebay nakupuju výjimečně a cítil jsem se tam do dnešního dne "bezpečně". Po téhle zkušenosti s jejich řešením sporů...
Poslal jsem jim nahrávku, emailovou komunikaci s prodávajícím před prodejem, jak mi sliboval perfektní zabalení, odeslání v pondělí a jak se najednou po zaplacení k ničemu neměl.. V pátek večer mi poslali oficiální sdělení, že pokud jim neodfaxuju v průběhu dvou dnů trestní oznámení podané u policie, vyšetřování z jejich strany nebude moct začít a po dvou dnech bude spor anulován. Na víkend jsem byl pryč, takže jsem jim napsal, že nejbližší termín stihnu v neděli večer případně v pondělí a odpověď přišla až dnes ráno, že spor jsem prohrál.
Prostě celkový dojem chaos a tragický přístup.
Registrovaný uživatel
chybotisky napsal
na Ebay nakupuju výjimečně a cítil jsem se tam do dnešního dne "bezpečně". Po téhle zkušenosti s jejich řešením sporů...
Poslal jsem jim nahrávku, emailovou komunikaci s prodávajícím před prodejem, jak mi sliboval perfektní zabalení, odeslání v pondělí a jak se najednou po zaplacení k ničemu neměl.. V pátek večer mi poslali oficiální sdělení, že pokud jim neodfaxuju v průběhu dvou dnů trestní oznámení podané u policie, vyšetřování z jejich strany nebude moct začít a po dvou dnech bude spor anulován. Na víkend jsem byl pryč, takže jsem jim napsal, že nejbližší termín stihnu v neděli večer případně v pondělí a odpověď přišla až dnes ráno, že spor jsem prohrál.
Prostě celkový dojem chaos a tragický přístup.

Takto jsem dopadl "zatím" jen na aukru, ale úplně stejný postup. Trestní oznámení podáno, ale to bylo málo na řešení problému ze strany aukra. To už běžela ta lhůta pro otevření sporu a policie to vyšetřovala déle! Neměl jsem nárok na vrácení peněz od aukra, protože jsem do té lhůty nedodal výsledek tr.oznámení. Je vidět, že se podvodníci mají dobře na celém světě, nejen u nás.
Nejvíce mě irituje, když vidím u každé aukce ten jejich deštník, který má chránit před podvodníky! :mrgreen:
Na Delcampu je to také stejné, jako na ebayi, bohužel! :evil:
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
náhodou jsem se dočetl o podvodech na Ebay a jejich řešení, bohužel jsem se stím také setkal a po dražbách mi nedošlo celkem za 120 euro položek tady oni spoléhají na neznalost němčiny ale zase na druhou stranu moji srdeční záležitost
to je 6 emise RU Mi. 35 - 41 tu najdu v opravdu velkém rozsahu a musím se přiznat, že díky koupím na Ebay jsem pokročil velmi hluboko v mé specializaci
slibují, že v nejbližší době bude Ebay i v češtině pak sned se budou řešit spory přeci jen spravedlněji Jirka z Moravy
Moderátor
tak to Ebay v cestine uz malo byt pred rokmi ale ci to funguje to mi ja zahadou.
_______________
Registrovaný uživatel
Zaujímavé čítanie - O jednom podvodu na Aukru
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
zajimave ...

Ja si sveho casu vybavuji, ze na aukro byla tahle knizka:

https://www.kosmas.cz/knihy/147194/numismatika-penize-v-ceskych-zemich/

Obsah nic moc, ovsem prilohou byly kopie bankovek (tedy taky v nijak extra kvalite).
Prodejce tam tenkrat prave velice zduraznil ten fakt, ze v priloze jsou ty luxusni bankovky a tak dale a ejhle - konecna cena vylezla na cca 3000 Kc.
Pricemz v tu chvili byla kniha bezne k dostani v knihkupectvi za 1000-1200 Kc :)

Spojitost s predchozim prispevkem je v tom, ze se naprosto nelogicky nasli minimalne 2 prihazujici, co byli ochotni dat tak nesmyslne vysokou castku. A to ani prodejce nemusel knihu polevat voskem a palit svickou ...

Takze kdo chce kam, .....
Co dodat.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Sběratel.com » Padělky a podvody » podvodnik

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1