Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » pohár

Vykupminci.cz
Numisargo

pohár

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
gorila napsal
- Velký investor kupuje 30kg cihly
- Střední investor kupuje 3kg cihly
- Malý investor kupuje 1 troy oz mince/slitky až 1kg cihly
- A ti zbylí "blázni" kupují (novodobé) pamětní mince o hmotnosti méně jak 1 troy oz


Ale to není úplný výčet možností.


Co se týče "investičního stříbra" (fyzický kov), ano. Termín "investiční stříbro" český zákon nezná, je to obchodní termín.

Samozřejmě nezmiňuji "papírové" stříbro, historické mince, umělecké předměty či předměty denní potřeby atd.
Registrovaný uživatel
Poprosil by som diskutujúcich a hlavne Evropa1 aby sa pokúsili preniesť naspäť do témy. Zbytočne sa tu bude rozoberať cena investičného striebra a správanie investorov. Užívateľ Simansky si z toho veľa ponaučenia neodnesie. Úprimne sa ospravedlňujem užívateľovi Evropa1, no svojimi niekedy absolútne neadekvátnymi a nekompromisnými postojmi, či svojskými názormi (občas uznám, že pravdivými), dokáže odradiť a znechutiť iných diskutujúcich na tomto fóre. Bohužiaľ, potom vznikajú až neprimerané reakcie na jeho príspevky, ktoré absolútne rozvrátia pôvodnú diskusiu. Chcel som vložiť pre porovnanie ďalší strieborný pokál z viktoriánskej doby, ktorý je už nepredajný asi 9 mesiacov, možno aj kvôli cenovej politike predajcu. Obchodujem na ebay a tieto veci občas sledujem. To len z toho dôvodu aby sa dala porovnať cena a hmotnosť striebra. Nie umelecká, či zberateľská hodnota. Možno by to bolo pre dotazateľa prínosné. Avšak pri takom vývoji diskusie sa obávam, že sa to zvrhne na osobné ataky a prinajhoršom na zablokovanie témy.
Registrovaný uživatel
Souhlasím s tím, že pokud lze cena stanovit průměrem z PRODANÝCH obdobných starožitností je to relativně nejpřesnější, i když je to odvislé od momentálního trhu. Pokud však na trhu nic takového dosud prodáno nebylo, tak základní cena pro vyjednávání se musí stanovit jinak a svůj názor jsem popsal. Nemusíte s ním souhlasit, na to máte právo. Já zastávám názor, že cena kovu se v ceně starožitnosti vždy projeví, akorát je otázka v jakém poměru tvoří podíl ceny. Např, stejné lžičky od WMF z alpaky a ze stříbra budou mít cenu "starožitnou" plus kov a někdy kov převýší tu starožitnou (nebo výrazně naopak). Základem je pokud nic zatím není, tak nějak základní cenu stanovit musím, pokud ji stanovím blbě, tak buď prodělám, nebo neprodám. Obě varianty jsou špatné. Když pak dokážu potenciálnímu kupci zdůvodnit, jak jsem k ceně došel, zpravidla se dohodneme a já neprodělám. Již několikrát se mi podařilo takto výrazně snížit přemrštěné ceny.
Registrovaný uživatel
Doporučujem zadávateľovi témy dať do strýčka google heslo "A Russian Silver Mug" a tam nájde podobné veci aj s cenami. Napríklad tento link. Otázne je ale, že kde sa bude pohár predávať, pretože ČR a SR sú s kúpyschopnosťou obyvateľstva úplne inde ako napríklad susední Rakúšaci.

https://www.bukowskis.com/en/auctions/F186/lots/895226-a-russian-silver-mug-silver-p-muller-st-petersburg-1830
Registrovaný uživatel
Dragon6 nad cenou valím oči. V našich zemích se to ale asi nepodaří. Jinak na Ebay (odkaz TONY-KK), kde píší že je to Londýn, nikoliv Rusko to stále drží cenu 153 EUR, což odpovídá i mému názoru na cenu.
Registrovaný uživatel
Myslím, že tento pohár nikto neocení správne. Z môjho pohľadu je u nás predajný do 300 Eur, vo svete je to úplne inak. Alebo to chce mať šťastie na bohatého zberateľa, pre ktorého bude pohár predstavovať doplnok do zbierky a dá aj viac:-) Ale to je tak so všetkými vecami - kým u nás som rezbovaného Krista kúpila za 1300 Kč, v Rakúsku sa také rezby predávajú bežne aj za 400 a viac Eur.
Registrovaný uživatel
Souhlas, mám tady třídílný set GERHARDI&Co. Koupil jsem ho za 650 Kč, na Ebay obdobný prodali přes 600 EUR.
Registrovaný uživatel
Dargor6 - bingo!!!! Toto sú presne rozdiely na zberateľskom a európskom trhu so starožitnosťami. Pokiaľ to v Rakúsku kúpil domáci zberateľ, ktorý sa vyslovene špecializuje na cárske Rusko 19. storočia alebo bohatý ruský podnikateľ, ktorý mal potrebu doviezť to naspäť do domovskej krajiny kde pohár vyrobili, toto sa asi nedozvieme. Ale tu sú jasne špecifikované rozdiely v ponímaní ceny a hodnoty takého artefaktu, ktorý vznikol na cudzom území ako je to naše. Toto do veľkej miery ovplyvňuje náš pohľad na tieto umelecké diela. Bohužiaľ náš trh a vnímanie hodnoty svojskou optikou sa stále výrazne odlišuje od zahraničia. Možno by stálo za úvahu aby simansky kontaktoval sieň Dorotheum, ktorá má v Prahe pobočku a pokúsil sa predať tento pohár tam. Tak ako som sa ja potešil nákupu mojich pohárov za veľmi priaznivú cenu na ebay, doprial by som tú radosť aj predávajúcemu, nezáleží na akom portáli.
Registrovaný uživatel
Mockrát Vám všem děkuji za rady a informace. Díky Vám jsem zase o něco znalejší. Ještě jednou děkuji a klaním se Vašim znalostem.
Registrovaný uživatel
Simansky, poďakovanie prijmú všetci. Ale nie je za čo. Možno by sme v budúcnosti ocenili ak sa ten strieborný pohár predá. Čiže aspoň krátky príspevok v tejto téme, za koľko sa predal a či to bolo mimo územia našej bývalej republiky. Také informácie pomôžu tunajším zberateľom orientovať sa v ďalšej cenotvorbe. Ďakujem.

P.S: Raz tu bol podobný dotaz z marca 2017 od užívateľa ,,kalhannder" v sekcii ,,Co se jinam nevešlo". Mal tam vystavených možno zo 20 trofejných pohárov z obdobia 20-30 tych rokov 20. storočia. Išlo o poháre z pôsobenia britských expedičných síl v Egypte. Fakticky by sa dali zaradiť medzi militárie. Niektoré mali na foto viditeľné punce. Takže boli asi zo striebra. Škoda, že sa viacej neozval.
Registrovaný uživatel
Zatím pohár prodat nechci, ale v budoucnu asi na ebay. Určitě bych dal po prodeji vědět.
Registrovaný uživatel
Krátko by som zareagoval na túto tému. Možno si to simansky všimne a urobí z tej aukcie vlastný úsudok. Ten viktoriánsky strieborný pohár sa predal na eBay za sumu 221 eur. V prepočte to činí asi 5770 Kč. Bol zo sterlingového striebra 0.925 o hmotnosti 175 gramov. Opakujem ešte raz, že sa nedá postaviť historická a umelecká hodnota týchto dvoch strieborných pohárov do jednej roviny. Pre nezainteresovaného človeka to ale môže predstavovať aspoň základné vodítko určenia približnej ceny, kde sa dá porovnať rýdzosť, gramáž a vek týchto dvoch strieborných artefaktov. Osobne som tipoval, že v tomto prípade cena presiahne 250 eur. Nestalo sa.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dokázal by někdo určit toto jméno?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Čo to znamená určiť? Prečítať a napísať to gravírované meno? Podľa mňa to bude ,,Scharrer". Prvé iniciály M. L. P. Simansky celkom úprimne, tie zábery sú dosť diletantské. :( :roll:
Registrovaný uživatel
Pravda, fotky jsou tragický..ani jsem je nepřekontroloval..pardon. Měl jsem na mysli, jestli někdo to jméno nezná (známá osoba). Scharrer by to mohl být.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Starožitnosti » pohár

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1