Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Pokec a chlubírna - staré tisky

Vykupminci.cz
Numisargo

Pokec a chlubírna - staré tisky

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Hilaris napsal
Evropa1: Co slovo, to perla. Líbí se Vám více Harantův delfin nebo Rentzova prasata?


Předně bych zdůraznil, že jsem české tisky sbíral do Bílé Hory a to nikoli z důvodu pouhého shromažďování, ale vyhledával jsem sběratele, kteří zastávali stejný názor, tedy věděli, co sbírali. Proč konkrétní dílo vzniklo, v které době a co obsahovalo. On totiž každý historický objekt vykazuje určitou míru sdělení a je pouze na nás, zda jsme schopni, či ochotni tato sdělení najít. Podle mého názoru je hodně smutné, když člověk navštíví movitého "shromažďovatele," který vlastní spoustu starých tisků, ale jediným důvodem této snahy je jistá míra ješitnosti, že něco vlastní, co ostatní nemají. Také takové sběratele z nejrůznějších okruhů zálib znám. To si rači popovídám se zcela normálním člověkem, který vlastní zcela obyčejnou sbírku, ale ví o čem mluví.

Ale jelikož jsou zde moje názory nevítané, nebudu se již zapojovat.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa 1 - s vámi se opravdu nedá vést rozumná debata, když vám Hilaris jasně vyvrátil bohužel lety omílaný mýtus o jezuitském řádu (navíc jednoduše dohledatelný fakt na internetu) tak začnete se snůškou plácání pátého přes deváté. Ještě jste měl vytáhnout Antonína Koniáše jako hlavního strůjce a jasný důkaz vaší teorie a opravdu by jsme se vrátili do doby kdy jste chodil na základní školu a to do hodin dějepisu (který jak sám píšete sice až v dalším odstavci) že minulý režim si potrpěl na kontrolu všeho, včetně velkého aparátů cenzorů, který hlídal tištěné a psané slovo včetně toho co nám bylo vtloukáno do hlav.
Největší problém bude, že vy asi ani nechcete debatovat, nedej bože přijmout jiný názor na toto téma než je ten váš správný.
_______________
Registrovaný uživatel
P-F napsal
Evropa 1 - s vámi se opravdu nedá vést rozumná debata, když vám Hilaris jasně vyvrátil bohužel lety omílaný mýtus o jezuitském řádu (navíc jednoduše dohledatelný fakt na internetu) tak začnete se snůškou plácání pátého přes deváté. Ještě jste měl vytáhnout Antonína Koniáše jako hlavního strůjce a jasný důkaz vaší teorie a opravdu by jsme se vrátili do doby kdy jste chodil na základní školu a to do hodin dějepisu (který jak sám píšete sice až v dalším odstavci) že minulý režim si potrpěl na kontrolu všeho, včetně velkého aparátů cenzorů, který hlídal tištěné a psané slovo včetně toho co nám bylo vtloukáno do hlav.
Největší problém bude, že vy asi ani nechcete debatovat, nedej bože přijmout jiný názor na toto téma než je ten váš správný.


Berte to tak, že tato debata také sloužila k poznání jistých názorů a lidských postojů.

Kdysi jsem také sbíral staré tisky a na jedné aukci jsem se seznámil se starším člověkem, který prohlížel jednu starou bibli. Já jsem čekal v řadě na prohlídku za ním a při této příležitosti jsem se zeptal na jednu otázku, která se tohoto vydání týkala, na jeho názor. Můj zájem ho zaujal a tak jsme se seznámili a po nějaké době mě pozval domů na prohlídku jeho sbírky. Jelikož se jedná o staršího pána a on poznal jistý zájem a jisté znalosti, měl jsem jeho sbírku předběžně zamluvenu. Dnes nastala doba, že tento pán svojí sbírku prodává a samozřejmě jsem byl osloven nejdříve já. Nad tímto nákupem jsem dlouho přemýšlel, ale nakonec jsem odmítl, protože nemohu provozovat souběžně více aktivit. Dále jsem mu navrhl řešení, že znám některé lidi, kteří se této problematice věnují-měl jsem na mysli právě některé lidi z těchto stránek. Bohužel po těchto zkušenostech se zcela zjednodušenými závěry některých historických událostí od tohoto úmyslu ustupuji.

Jedná se o sběratele ze staré školy, vystudovaného vysokoškolského profesora, jehož znalosti historie převyšují znalosti nás všech-tím nechci nikoho urážet. Součástí této sbírky je také krásně zachovalá Bible benátská, která má svojí úžasnou historii. Jak víte na obrázky je tato bible hodně skoupá a asi by Vás nezaujala. Pak nevidím ani důvod, proč bych k případnému nákupu oslovil Vás, ani nikoho jiného z tohoto fóra.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
A zase uražená reakce, vy opravdu nesnesete jiný názor. A jako poučení pro všechny zde přítomné budu potrestán tím, že nedostanu možnost koupit sbírku knih včetně Bible Benátské se 103 vyobrazeními v textu.
_______________
Registrovaný uživatel
P-F napsal
A zase uražená reakce, vy opravdu nesnesete jiný názor. A jako poučení pro všechny zde přítomné budu potrestán tím, že nedostanu možnost koupit sbírku knih včetně Bible Benátské se 103 vyobrazeními v textu.


No vidíte, opět zcela chybná a zkratkovitá reakce.

Majitel této sbírky zde tuto diskuzi sledoval a po Vaší reakci zareagoval tím, že prodej tímto směrem zastavil. Já jsem pouze jako prostředník, který se snažil jeho sbírku prodat zde, oznámil, že prodej zde nebude možný.

Jak se říká, za dobrotu, na žebrotu, nebo každý dobrý skutek bude následně po zásluze potrestán. Proto lituji toho, že jsem měl zájem, aby sbírka skončila mezi zájemci těchto stránek. Příště již tak naivní opravdu nebudu!!!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel


No vidíte, opět zcela chybná a zkratkovitá reakce.

Majitel této sbírky zde tuto diskuzi sledoval a po Vaší reakci zareagoval tím, že prodej tímto směrem zastavil. Já jsem pouze jako prostředník, který se snažil jeho sbírku prodat zde, oznámil, že prodej zde nebude možný.

Jak se říká, za dobrotu, na žebrotu, nebo každý dobrý skutek bude následně po zásluze potrestán. Proto lituji toho, že jsem měl zájem, aby sbírka skončila mezi zájemci těchto stránek. Příště již tak naivní opravdu nebudu!!!


Přijde mi že každý mluvíme a čteme úplně něco jiného, aspoň podle vašich reakcí. Co napíšete vy je správně a co ostatní je špatně, chybná a zkratkovitá reakce, snůška plácání pátého přes deváté. A už vůbec nevím co jste udělal za dobrotu pro žebrotu.
_______________
Registrovaný uživatel
P-F napsal
Přijde mi že každý mluvíme a čteme úplně něco jiného, aspoň podle vašich reakcí. Co napíšete vy je správně a co ostatní je špatně, chybná a zkratkovitá reakce, snůška plácání pátého přes deváté. A už vůbec nevím co jste udělal za dobrotu pro žebrotu.


Já jsem "pouze" v dobré víře byl připraven zprostředkovat krásnou sbírku starých českých tisků od jednoho velkého sběratele lidem z těchto stránek. To, že proběhla nějaká diskuze a ta majitele zklamala je věc následná. Já zde pouze prezentuji jeho rozhodnutí. Nic víc a nic míň. Co bych za to dal, kdyby nějaký prostředník byl ochoten na těchto stránkách nabídnout kvalitní mince. Myslíte, že bych si toho vážil stejným způsobem, jak Vy si "vážíte" této možnosti?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

nemám čas účastnit se zdejších grafomankých pašií, ale představa, že bibli si od starého pána může koupit jen člověk, který prokáže dostatečnou teologickou zběhlost (a dle Evropa1 ještě ty správné názory), mi příjde komická.

I když s myšlenkou širokého rozvíjení znalostí, které se týkají předmětů jež sbírám, plně souhlasím...
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
P-F napsal
Přijde mi že každý mluvíme a čteme úplně něco jiného, aspoň podle vašich reakcí. Co napíšete vy je správně a co ostatní je špatně, chybná a zkratkovitá reakce, snůška plácání pátého přes deváté. A už vůbec nevím co jste udělal za dobrotu pro žebrotu.


Já jsem "pouze" v dobré víře byl připraven zprostředkovat krásnou sbírku starých českých tisků od jednoho velkého sběratele lidem z těchto stránek. To, že proběhla nějaká diskuze a ta majitele zklamala je věc následná. Já zde pouze prezentuji jeho rozhodnutí. Nic víc a nic míň. Co bych za to dal, kdyby nějaký prostředník byl ochoten na těchto stránkách nabídnout kvalitní mince. Myslíte, že bych si toho vážil stejným způsobem, jak Vy si "vážíte" této možnosti?


Čeho si mám vážit? Vždyť vy jste nic nenabídl, jenom jste všem napsal, že jedině vaše názory jsou správné a když jste pochopil že ne každý s tím souhlasí tak přijde trest v neuskutečnění nějaké fiktivní nabídky
_______________
Registrovaný uživatel
Forpus napsal
Dobrý den,

nemám čas účastnit se zdejších grafomankých pašií, ale představa, že bibli si od starého pána může koupit jen člověk, který prokáže dostatečnou teologickou zběhlost (a dle Evropa1 ještě ty správné názory), mi příjde komická.

I když s myšlenkou širokého rozvíjení znalostí, které se týkají předmětů jež sbírám, plně souhlasím...


S tím souhlasím
_______________
Registrovaný uživatel
P-F napsal
Čeho si mám vážit? Vždyť vy jste nic nenabídl, jenom jste všem napsal, že jedině vaše názory jsou správné a když jste pochopil že ne každý s tím souhlasí tak přijde trest v neuskutečnění nějaké fiktivní nabídky


Nejdříve si pořádně přečtěte názory druhých, než budete druhé soudit.

Moje názory a zastavení prodeje sbírky majitelem, jsou dvě nesouvisející skutečnosti. Z tohoto důvodu se vyhněte skandalizování mé osoby.

Zde se nejednalo o fiktivní možnost prodeje, ale na stole byla skutečně možná nabídka, kterou majitel stornoval především také z důvodu nevychovanosti, kterou jste v předposledním slově předvedl také Vy, kdy jsem byl nepřímo obviněn ze lži. Prostě majitel chtěl poznat možné budoucí zájemce a to byl mým prostřednictvím jeho text. Můžeme se rozcházet v názorech, ale některé reakce byly z pohledu majitele vůči jinému-mému-názoru dost nevychované.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 27. 3. 2020, 12:20. »
Registrovaný uživatel
Forpus napsal
Dobrý den,

nemám čas účastnit se zdejších grafomankých pašií, ale představa, že bibli si od starého pána může koupit jen člověk, který prokáže dostatečnou teologickou zběhlost (a dle Evropa1 ještě ty správné názory), mi příjde komická.


Ani ve vašem případě nechápu, že-jako někteří další-si dovolujete napsat nepravdu. Prodej dané sbírky nebyl podmíněn souhlasem s mými názory, ale majitel nabídku mým prostřednictvím stornoval, protože se mu nelíbilo chování některých jednotlivců-to byl primární důvod.

Každý má právo prodat svoji sbírku tomu, kdo splní jeho nároky. Někdo se honí po penězích a je mu zcela jedno, kde jeho sbírka skončí. Jiný vybudovat sbírku s velkou přidanou hodnotou a chce najít vhodného kandidáta, který bude v jeho díle pokračovat. Prostě nechce svoje mince např. prodat nějakému šmelináři, který se bude honit pouze za mamonem a bude ochoten jeho mince zničit vyleštěním, aby byly lépe u novodobých, dobře zajištěných, "shromažďovatelů" prodejné. Takto zničených mincí jsem viděl velké počty a původní majitelé se musí obracet v hrobě.

Já mám svojí sbírku zamluvenou již delší dobu dvěma lidmi a dnes již vím, že se mezi nimi nebudu rozhodovat, protože v případě jednoho z nich si nejsem jist jeho ochotou pro tuto sbírku něco odpovídajícího udělat. Mohlo by mně to být jedno, peníze bych dostal, ale...

Podle vás jsem sice sběratel s komickými postoji, ale...

Delší čas mám zamluven komplet o pár velmi zajímavých položkách a toto privilegium jsem získal pouze na základě určitých znalostí a slušného chování. Ani zde se majitel neuchýlil k prodeji podle hesla-kdo dá víc.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1: Mohu se zeptat, kterým směrem bude prodej Bible pokračovat?
Registrovaný uživatel
Chlapi vzdejte to, nemá to cenu. Vždyť jsme z něho nedostali ani takovou prkotinu jako jestli se mu líbí více delfín, prasata nebo mořské panny. A Vy byste hned chtěli benátskou bibli??
Registrovaný uživatel
jirkasz napsal
Evropa1: Mohu se zeptat, kterým směrem bude prodej Bible pokračovat?


Zde se nejedná pouze o Bibli benátskou, ale o celý komplet biblí a to jak vytištěných v cizině (Bible Benátská), tak několik výtisků Českých pražských biblí, ale také tři bible Jednoty bratrské. Samozřejmě jde o oba herbáře a další drobné tisky Nového města pražského atd.

Majitel patří k lidem staršího data narození a proto většina jeho kolegů již s nakupováním skončila, někteří z nich již nejsou mezi námi. Jelikož již nemá kontakty na mladší sběratelskou generaci, byl jsem osloven já. Když z této snahy sešlo, pravděpodobně byl osloven mladší syn jeho zesnulého kamaráda, který také staré tisky sbíral. Ty zdědil jeho syn, ale sběratelství se nevěnovat. V současné době již prodej není aktuální-tedy pravděpodobně došlo k dohodě o prodeji jako celku, protože nový majitel disponuje potřebným kapitálem. Tuto informaci ale nemám ověřenou. Pravda je ale taková, že prodej byl proveden jiným směrem, než byl původně zamýšlen.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 27. 3. 2020, 13:56. »
Registrovaný uživatel
Citovat
Podle vás jsem sice sběratel s komickými postoji, ale...


s vašimi sběratelskými postoji dlouhodobě souhlasím. Reagoval jsem na situaci, kterou jste tu vytvořil a která je navíc podle mně dost nefér. Začal jste dosti nekompromisním tvrzením a pak už jste se v tom všichni plácali.

Pokud bych sbíral staré náboženské tisky tak můžu dojít k podrobným znalostem ve všech možných ohledech a určitě si pořádně rozšířím obzor. Ale nemyslím si, že k tomu abych byl dobrý sběratel biblí, musím se stát teologem natož tak ještě v rámci nějaké komparace překladů a podobně - to je naprostá utopie. (jen aby bylo jasno: mluvím o tom, že to není pro sběratele nezbytnost, ne že to není možné).
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
P-F napsal
Čeho si mám vážit? Vždyť vy jste nic nenabídl, jenom jste všem napsal, že jedině vaše názory jsou správné a když jste pochopil že ne každý s tím souhlasí tak přijde trest v neuskutečnění nějaké fiktivní nabídky


Nejdříve si pořádně přečtěte názory druhých, než budete druhé soudit.

Moje názory a zastavení prodeje sbírky majitelem, jsou dvě nesouvisející skutečnosti. Z tohoto důvodu se vyhněte skandalizování mé osoby.

Zde se nejednalo o fiktivní možnost prodeje, ale na stole byla skutečně možná nabídka, kterou majitel stornoval především také z důvodu nevychovanosti, kterou jste v předposledním slově předvedl také Vy, kdy jsem byl nepřímo obviněn ze lži. Prostě majitel chtěl poznat možné budoucí zájemce a to byl mým prostřednictvím jeho text. Můžeme se rozcházet v názorech, ale některé reakce byly z pohledu majitele vůči jinému-mému-názoru dost nevychované.


Jak a proč se mám vyhnout skandalizování vaší osoby????? Jak jsem to udělal???? O nějaké možnosti prodeje nějaké sbírky knih, v které má být i Bible Benátská jste se začal ohánět až se s vámi nikdo nechtěl bavit. A zde na stole od vás rozhodně nic nebylo jak píšete. A že jsem vás obvinil ze lži??? Tak to už je opravdu trošku moc. Přečtěte si to všechno ještě jednou.
_______________
Registrovaný uživatel
Forpus napsal
Pokud bych sbíral staré náboženské tisky tak můžu dojít k podrobným znalostem ve všech možných ohledech a určitě si pořádně rozšířím obzor. Ale nemyslím si, že k tomu abych byl dobrý sběratel biblí, musím se stát teologem natož tak ještě v rámci nějaké komparace překladů a podobně - to je naprostá utopie. (jen aby bylo jasno: mluvím o tom, že to není pro sběratele nezbytnost, ne že to není možné).


Ale pane kolego, v tom s Vámi zcela souhlasím a ani já i po několika skoro celodenních polemikách s majitelem nemám jeho znalosti a nikdy je mít nebudu. Podstatou jsou ale jiné důvody. Byl jsem schopen vést tyto diskuze bez pomoci internetu, byl jsem ochoten nad některými věcmi přemýšlet, pochopil jsem, že tuto problematiku nelze brát z pohledu černobílého vidění světa, ale především na základě pomyslného kladení argumentů na obě dvě misky vah a především jsem se k němu vždy a za všech okolností choval slušně.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
jirkasz napsal
Evropa1: Mohu se zeptat, kterým směrem bude prodej Bible pokračovat?


Zde se nejedná pouze o Bibli benátskou, ale o celý komplet biblí a to jak vytištěných v cizině (Bible Benátská), tak několik výtisků Českých pražských biblí, ale také tři bible Jednoty bratrské. Samozřejmě jde o oba herbáře a další drobné tisky Nového města pražského atd.

Majitel patří k lidem staršího data narození a proto většina jeho kolegů již s nakupováním skončila, někteří z nich již nejsou mezi námi. Jelikož již nemá kontakty na mladší sběratelskou generaci, byl jsem osloven já. Když z této snahy sešlo, pravděpodobně byl osloven mladší syn jeho zesnulého kamaráda, který také staré tisky sbíral. Ty zdědil jeho syn, ale sběratelství se nevěnovat. V současné době již prodej není aktuální-tedy pravděpodobně došlo k dohodě o prodeji jako celku, protože nový majitel disponuje potřebným kapitálem. Tuto informaci ale nemám ověřenou. Pravda je ale taková, že prodej byl proveden jiným směrem, než byl původně zamýšlen.




A všechno se to zvládlo za jedno dopoledne.
_______________
Registrovaný uživatel
P-F napsal
A všechno se to zvládlo za jedno dopoledne.


Víte, kvalitní komplety jsou prodejné velmi rychle. Nový majitel dost přesně věděl o co se jedná, v historii tyto položky viděl. Nedávno kolega prodal velkou sbírku mincí, kdy večer zavolal případnému zájemci, který druhý den přijel a po prohlídce v řádu pár desítek minut, byl obchod uzavřen, včetně finančního vyrovnání. Pokud budu prodávat svojí sbírku, jsem si jist, že oslovený zájemce kývne okamžitě. Pouze předmětem bude dohoda na termínu setkání. Co je na tom tak nepochopitelného? Sbírka bude během rozhovoru v řádu pár minut zamluvena a k vyrovnání a předání dojde neodkladně.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Hilaris kde jste byl celé dopoledne? :-)))
_______________
Registrovaný uživatel
P-F napsal
Čeho si mám vážit? Vždyť vy jste nic nenabídl, jenom jste všem napsal, že jedině vaše názory jsou správné a když jste pochopil že ne každý s tím souhlasí tak přijde trest v neuskutečnění nějaké fiktivní nabídky


Zde je odpověděl na vaší výhradu, že si nejste vědom lži. Já jsem reagovala na poslední část vaší věty-fiktivní nabídky. Termín fiktivní znamená vymyšlená nabídka. Ano, jednalo se o neviditelnou nabídku, ale ta se za jistých okolností mohla zhmotnit. To, že se zhmotnila ve prospěch jiného člověka, je věc jiná.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 - jako důkaz mojí lži je vaše neviditelná nabídka? Tak to potom klobouk dolů. Za jistých okolností se ta nabídka mohla zhmotnit, to už můžete rovnou zhmotnit tmu. Nevěřím vám ani slovo, ale docela jste mě pobavil.
_______________
Registrovaný uživatel
P-F napsal
Evropa1 - jako důkaz mojí lži je vaše neviditelná nabídka? Tak to potom klobouk dolů. Za jistých okolností se ta nabídka mohla zhmotnit, to už můžete rovnou zhmotnit tmu. Nevěřím vám ani slovo, ale docela jste mě pobavil.


Tuto diskuzi jsem chtěl ukončit s tím, že jsem byl ochoten popřát hodně sběratelských úspěchů. Po tomto vašem příspěvku to ale neudělám, protože vás považuji za nemorálního člověka, který se chová pouze jako flašinet a druhého, který mu nesedí, pouze osočuje.

Prosím, již nereagujte na moje příspěvky-s vámi již nehodlám ztrácet čas. Zároveň si buďte jist, že z mého směru známostí k vám nepřiputuje žádné budoucí upozornění na možnou nabídku, pokud se tato možnost vyskytne.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
P-F napsal
Evropa1 - jako důkaz mojí lži je vaše neviditelná nabídka? Tak to potom klobouk dolů. Za jistých okolností se ta nabídka mohla zhmotnit, to už můžete rovnou zhmotnit tmu. Nevěřím vám ani slovo, ale docela jste mě pobavil.


Tuto diskuzi jsem chtěl ukončit s tím, že jsem byl ochoten popřát hodně sběratelských úspěchů. Po tomto vašem příspěvku to ale neudělám, protože vás považuji za nemorálního člověka, který se chová pouze jako flašinet a druhého, který mu nesedí, pouze osočuje.

Prosím, již nereagujte na moje příspěvky-s vámi již nehodlám ztrácet čas. Zároveň si buďte jist, že z mého směru známostí k vám nepřiputuje žádné budoucí upozornění na možnou nabídku, pokud se tato možnost vyskytne.



Jak si můžete dovolit něco takového napsat? Proč bych si to měl nechat líbit? Ani jednou jsem vás neurážel, narozdíl od vás.
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Sběratel.com » Antikvariát » Pokec a chlubírna - staré tisky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1