Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Pokec a chlubírna - staré tisky

Vykupminci.cz
Numisargo

Pokec a chlubírna - staré tisky

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
chápu, jsou ale lidé, kteří naopak odpoví. Každý má jinou náturu a ne každý chce někoho hned odrbat :-)
Registrovaný uživatel
ja len aby školné nebolo vysoké :D
Registrovaný uživatel
snažím se mít pozitivní přístup, držet se hesla pomož a bude ti pomoženo, zatím to vychází.
Registrovaný uživatel
podhradsko napsal
hledám vzácné tisky jako alternativní investici. Bavím se o 5 místné sumě v EUR. Dlouhodobá spolupráce na několik let. A to v žádném případě nehodlám řešit na anonymním diskusním fóru. Doufám, že se mnou souhlasíte. Otázka opravdu je, zda tu opravdu nejsem "úplně mimo". Je možné, že tady nikdo takové znalosti nemá.

Podobný dotaz jsi měl již v numismatické sekci,
tedy pokud hledáš tipy/rady jak dobře investovat, je to ten nejhloupější způsob. Pokud toto někdo ví, nechá si to pro sebe a investuje a vydělává sám. Jestliže ti nějakou radu dá, je v tom zaručeně nějaký vedlejší úmysl. ;)
Registrovaný uživatel
vy jste tu ale všichni tak negativně naladění. Proč by za tím měl být vedlejší úmysl? Žádný sběratel nemůže mít všechno, tak proč by se o své znalosti nemohl podělit? Vždyť to tak dělá spousta lidí. Podívejte se, jak to funguje ve filatelii. Tam se najde spousta lidí, která učí nováčky rozpoznávat padělky, odhadovat rozumné ceny k nákupu a podobně. Já se prostě na svět dívám pozitivně a zatím mi to vychází. Mimochodem, na numismatiku jsem již schopného člověka s výbornými referencemi našel. No a na vzácné tisky dnes odpoledne taky. Jen je škoda, že ne na tomto fóru. Čekal jsem zde větší vstřícnost :-(
Registrovaný uživatel
podhradsko napsal
vy jste tu ale všichni tak negativně naladění. Proč by za tím měl být vedlejší úmysl? Žádný sběratel nemůže mít všechno, tak proč by se o své znalosti nemohl podělit?

Zaměňuješ znalosti sběratelské a investiční, to jsou dvě naprosto rozdílné kategorie ;)
Registrovaný uživatel
tak předpokládám, že sběratel by měl mít také znalosti o ceně. Jinak by mohl nakupovat hodně draze a prodávat hodně levně. Já bych řekl, že v tomto bodě se to hodně prolíná, tam není co zaměňovat. I když jsou sběratelé, kteří jsou ochotni zaplatit za celkem běžné věci zcela nesmyslné částky. to je pravda :-)
Registrovaný uživatel
ono je to ako v športe, tréner 4. triedy nemôže trénovať prvú ligu, pritom si myslí, že všetko vie a je odborník na vrcholový šport. Ale nemá ani tušenie čo sa v tej prvej lige deje. Vidím, že máte optimistické zmýšľanie, žiaľ zberateľstvo je tvrdý biznis, kde falzá tvoria veľkú časť predávaného materiálu.
Registrovaný uživatel
to je pravda. Jenže já nejsem trenér 4. třídy. Spíše jsem hráč 4. třídy, který se obrací na zkušeného trenéra, aby mu poradil, jak se zlepšit. Učený z nebe nespadl a opravdu dobří trenéři rádi učí nové. Špatní trenéři (nebo manageři) si své znalosti nechávají pro sebe, nepředávají je jiným a tím pádem svůj tým, firmu nikam neposouvají. "Uč se od nejlepších" - to se mi zatím vždy vyplatilo. A ti trenéři zatím taky nebyli nikdy škodni :-) Mé životní krédo je "win-win". víte co se mi líbí například v USA - že tam vám manageři firem předávají své vlastní zkušenosti, i když jste od konkurence a hledáte informace o trhu - vlastní zkušenost, když jsem před 2 lety objížděl USA a CND a dělal průzkum trhu kvůli firemní expanzi. Ale jak říkám, špatný trenér své znalosti nepředává a ty zemřou s ním. :-(
Registrovaný uživatel
Myslím, že právě u starých knih se člověk moc nesetká s padělky, což je v dnešní době poměrně výhoda ;-)
(nebo setká?)
Moderátor
Tam bude spíš problém v tom, aby ta kniha nebyla "vybrabčená" - aby v ní byly ty obrázky, co tam byly původně.
Registrovaný uživatel
10.000 Euro je pořád málo
https://alatera.cz/index.php/veskere-pisemnosti/bible/44/bible-severynova-1-1529-detail

https://alatera.cz/index.php/veskere-pisemnosti/bible/1735/postila-svate-pameti-mistra-jana-husa-norimberk-1564-detail

http://www.ztichlaklika.cz/antikvariat/show/biblj-czeska-id21237
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) P-F v 18. 8. 2020, 14:46. »
Registrovaný uživatel
Cena se odvíjí většinou od velikosti a movitosti sběratelské základny a ta myslím, není v naší zemi pro tuto oblast nějak významná .Tisky jsou to samozřejmě nádherné , ale jsou již buď restaurované , nebo na restaurování čekají a to samozřejmě cenu ovlivní…. Není to můj obor , ale byl bych překvapen , kdyby je někdo za tuto cenu koupil.
Registrovaný uživatel
Ještě drobná úvaha .Před 22 lety v roce 1998 na 14. Aukci Zodiaku pod položkou číslo 45 byla dražena tato kniha , sice druhé vydání-rok 1537 , ale měla ruční přípis -schválení s podpisem pátera Antonína Koniáše za vyvolávací cenu 12 000 , nevím kolik byla cena konečná .Za dvacet let se ceny mohly zvednout možná desetkrát , myslím , že více ale ne ….
Registrovaný uživatel
A co tohle?

https://www.podzemni-antikvariat.cz/detail/ogilby-john-maro-publius-vergilius-hollar-vaclav-the-works-of-publius-virgilius-maro-translated-adorned-with-sculpture-and-illustrated-with-annotations

Akorát to má novou vazbu.
Registrovaný uživatel
No krásná věc .Je sice dobře zachovaná , ale holt nová vazba , čili se dá předpokládat úprava –ořez listů atd….Moc hezká věc , ale holt to není to to , co bych si přál ani stav , jaký bych si přál.Samozřejmě pro ty české bible z XVI. Století bych měl větší sběratelské a tím i finanční …pochopení :- )
Registrovaný uživatel
poradnydest napsal
Ještě drobná úvaha .Před 22 lety v roce 1998 na 14. Aukci Zodiaku pod položkou číslo 45 byla dražena tato kniha , sice druhé vydání-rok 1537 , ale měla ruční přípis -schválení s podpisem pátera Antonína Koniáše za vyvolávací cenu 12 000 , nevím kolik byla cena konečná .Za dvacet let se ceny mohly zvednout možná desetkrát , myslím , že více ale ne ….


Jestli ji máte, tak za 120 tisíc ji od Vás koupim. ;)
_______________
Registrovaný uživatel
Tyto věci jsou samozřejmě vzácné , ale okruh sběratelů je výrazně menší než u ostatních oborů a případní zájemci si spíše připlatí a i přeplatí , ale za opravdu zachovalou , nepoškozenou věc .Sám znám člověka , který za Melantriišku zaplatil skoro 300 tisíc , ale byla opravdu snad ze zámecké sbírky, tedy skoro dokonalá a s původní vazbou.. .Můj názor je ten že pokuď někdo vlastní výjimečně zachovalý tisk české bible z XVI. Století , může si vlastně říci i velmi vysokou, skoro nereálnou cenu a tuto pravděpodobně dostane .Když je však kniha neúplná , s nepůvodní vazbou atd . –což většina těchto knih bohužel je , je vždy cena diskutabilní , nehledě na jejích nepopiratelnou vzácnost .Je to trochu podobné , jako když máte opravovanou , vzácnou minci , nebo hodně zrestaurovaný obraz , byť od významného autora . Ale není to můj obor , je to jen můj názor :- )
Registrovaný uživatel
P-F napsal



Tak ta Melantrichova Bible za 200.000 Kč je prodaná
_______________
Registrovaný uživatel
To je samozřejmě dobře .Já vnímám , že jsou to vzácné tisky a že si zaslouží skončit na dobré adrese .Ale sám za sebe, kdybych po nich toužil , tak bych si spíše připlatil, počkal a zakoupil tisk skoro dokonalý . Pamatuji doby , kdy se v antikvariátu v Dlážděné ulici v Praze prodával Nový zákon , část myslím že z Melantrišky vytržená , stál tehdy 700 korun , někdo ho koupil , vystříhal a zapaspartoval z něho dřevoryty a tyto pak prodával v různých antikvariátech po Praze .Vůbec mu nevadilo zničit část historické knihy kvůli pár stovkám navíc …Holt poučený barbar. Každý kdo sbírá , shromažďuje , a opravuje staré tisky má můj obdiv a cením si jeho práce .Ale sám za sebe bych chtěl mít jednu , dvě české bible , ale luxusní .PS.:Prozatím volné peníze na ně nemám , ale jestli je v budoucnu vygeneruji , počkám si a budu doufat , že se objeví něco v kvalitě , kterou si představuji :- )
Registrovaný uživatel
poradnydest - rozprodávání listů je bohužel aktuální pořád, stačí se podívat na Aukro (ruky bych jim urazil). Nechápu kdo to kupuje. Není to dlouho co tam jeden prodával snad celý Mattioliho herbář po listech. Které dvě české bible chcete?
_______________
Registrovaný uživatel
Jak jsem psal , nejsem na koupi české bible z XVI. století finančně připraven .Ale spokojil bych se do budoucna s jakoukoliv Melantriškou , s původní vazbou , v dobrém stav , pokuď možno nerestaurovanou , prostě takovou , na kterou by byla radost pohledět i zalistovat ....Ale to nejdříve budu muset něco vygenerovat což nebude hned , ale možná i pár let trvat....mám i jiné záy...... Nechci ,aby mi koníček zasáhl a nenarušil osobní život :-), což už se mi kdysi také přihodilo...Ale rozhodně , když se bude dařit , patří stará , česká bible k mým příním :-)
Registrovaný uživatel
Jenom nevím s tím s tavem jaký popisujete, jestli je to vůbec reálné se k takové dostat.
_______________
Registrovaný uživatel
Zdravím,mohl by někdo poradit jestli má nějakou cenu.?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mám těchhle časopisů hodně, mají nějakou cenu děkuji pěkně.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Sběratel.com » Antikvariát » Pokec a chlubírna - staré tisky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1