Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Pokud by měl někdo zájem

Vykupminci.cz
Numisargo

Pokud by měl někdo zájem

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Adamov

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Boskovice

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prostějov

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Letovice, Olomouc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Další Brno, Prostějov Národní dům, Praha Zlatá ulička, Lázně Luhačovice Slovácká búda,Bílovice u Prostějova, Olomouc radnice se sv.trojicí, Ostravice škola, Horní Štěpánov ... pokud budete chtít dodám fota posléze.
Moderátor
Wagstadt (Bílovec) ???
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Wagstadt (Bílovec) ???
Ne.
Registrovaný uživatel
Toto je asi LÜBECK, ale o to nejde. Je tam asi název města, ale teda to je jakési divné písmo.... to není švabach asi, připadá mi to, jako hebrejsky, ale to je blbost.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to celkem 35 pohlednic spíše za protektorátu. Mimo těch jmenovaných tam je myslím, dvakrát Praha, Brno, dvakrát Vídeň, Alpské krajinky, Německo atd.. Nemusím to prodávat, ale klidně to vyměním za pohledy SILNIČNÍCH MOSTŮ , třeba také do roku 45 (sběratelsky necenné). Ty bych pak daroval do sbírek Silničního muzea... klidně výměna a může jich být třeba do deseti, je mi to jedno...
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 14. 11. 2017, 13:26. »
Registrovaný uživatel
Jen upřesním výměnu.... za pohledy SILNIČNÍCH MOSTŮ v ČR , cizinu ne !
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Jen upřesním výměnu.... za pohledy SILNIČNÍCH MOSTŮ v ČR , cizinu ne !
Jo a ještě vyměním za pohledy, nebo fota silničářů při práci.
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Toto je asi LÜBECK, ale o to nejde. Je tam asi název města, ale teda to je jakési divné písmo.... to není švabach asi, připadá mi to, jako hebrejsky, ale to je blbost.

To je po nemecky,už som sem podobnú dával.Chlapi to prečítajú,no chcelo by to ostrejšiu fotku.Ale je to nejaká strasse... ;)
-s-
Registrovaný uživatel
[quote=lachtan]
... to je jakési divné písmo.... to není švabach asi, připadá mi to, jako hebrejsky, ale to je blbost.

Myslím, že jde o psací podobu švabachu[/quote=lachtan]
Registrovaný uživatel
Díky za upřesnění oběma.
Registrovaný uživatel
"Torgau / Elbe - Elbbrücke, Schloß und Kirche".
To vylúštil Tom H.A na druhej strane je tiež Lubeck,to bude vydavateľ.Lepšiu fotku nemám a hľadať sa mi to nechce. ;)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jo to je to písmo. Nikdo nechce vyměnit za silniční mosty v ČR, nebo foto silničářů při práci, nebo třeba silničářské techniky ? Třeba se někdo ozve... Možná nemají ty pohledy žádnou cenu...
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 14. 11. 2017, 15:12. »
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Toto je asi LÜBECK, ale o to nejde. Je tam asi název města, ale teda to je jakési divné písmo.... to není švabach asi, připadá mi to, jako hebrejsky, ale to je blbost.


Když už mne tu vzpomíná Stani, pokusím se "osvědčit" ještě jednou :-)

Písmo je psaný kurent; nejsem v něm nijak kovaný, ale četl bych to "Hagen / OR Hohenzollernstraße". Pokud je to správně, pak se to tam od té doby dost změnilo, jak si lze snadno "vygooglit". Ale to se není čemu divit - v Porúří se toho kvůli náletům Spojenců z předválečné doby moc nezachovalo.

Pokud se Lübecku týká, je to tak, jak píše Stani - jde o nakladatelství Schöning a spol. v Lübecku. To "Hag 14", které následuje za jménem nakladatelství, bude asi jejich kód tohoto obrázku - snad 14. pohlednice z Hagenu?
Registrovaný uživatel
KLUCI DÍKY ZA DISKUZI A NABÍDKA ZDE JIŽ NEPLATÍ. DAL JSEM TO I NA BAZOŠ A OZVAL SE MI ZÁJEMCE, KTERÝ TO SE MNOU VYMĚNÍ ZA POHLEDNICE SIL. MOSTŮ. ŠLO TO CELKEM RYCHLE PÁN SE OZVAL ZA DVĚ HODINY, CO JSEM TO NA BAZOŠ DAL. JEŠTĚ JEDNOU DÍKY ZA VÁŠ ČAS.
Registrovaný uživatel
Ja ešte niečo pridám.
Ahoj Tom H.Som rád,že si sa ozval a samozrejme osvedčil.Ako vždy.. :)
-s-
Registrovaný uživatel
Je mi to trapné, ale pán který měl zájem se neozval a nemíním se vnucovat... takže kdo má zájem , tak se mrkněte na odkaz a vyměním to i za pohlednice se silničními mosty ze 70 tých let. Jak jsem říkal v úvodu případně získané pohlednice daruji Muzeu silnic. Odkaz ..https://ostatni.bazos.cz/inzerat/82272754/Stare-pohledy.php
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 21. 11. 2017, 10:19. »
Registrovaný uživatel
Jurko okr Blansko tam něco nemáš ??? A jaké silniční mosty----normalni mosty nee? b21
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
Jurko okr Blansko tam něco nemáš ??? A jaké silniční mosty----normalni mosty nee? b21
Stani já jsem tady tuším dával co tam je. Pokud to chceš upřesnit, tak mi napiš mail. Předběžně jakákoliv pohlednice se silničními mosty i třeba ze 70 tých let, to je jedno i třeba 80 tý roky. NE ŽELEZNIČNÍ !!! Musí se to týkat automobilové dopravy, nebo třeba práce na silnici (cestáři) a můžou to být foto, nebo já nevím třeba cokoliv co se týká silnic... DÁM TO DO MUZEA SILNIC, NE ŽELEZNIC !!!
Registrovaný uživatel
Samozřejmě kdyby někdo chtěl do Muzea darovat takové pohlednice, které by se týkaly dopravy a jak jsem říkal nemusí to být staré, tak dám adresu. Ono jde o to, že teď jsou ty pohlednice třeba z devadesátých let bezcenné, ale když se sezbírají teď, tak za sto let to bude unikát a bude jich málo. To už tady nebudeme, ale v Muzeu to zůstane ... jde o to sesbírat teď a předat dalším generacím po nás. Jestli mi rozumíte sběratelé , jak to myslím... já se snažím teď cennější pohledy vyměnit za v této době necenné a bude to oboustranná symbioza. Vy dostanete cennější a já pro Muzeum taky v podstatě.
Registrovaný uživatel
Stando v tom inzerátu jsem to vypsal, tak se podívej/te...
Registrovaný uživatel
Info pokud by měl někdo zájem... Slováckou Búdu má zamluvenu Bobinek ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Pokud by měl někdo zájem

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1