Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » polovina vycpaného ledňáčka sedícího na malbě stromu v obraze

Vykupminci.cz
Numisargo

polovina vycpaného ledňáčka sedícího na malbě stromu v obraze

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobry den,

mohl by mi nekdo prosim pomoci?
Hledam autora popripade i oceneni

jedna se o polovinu vycpaneho lednacka vlozeneho do malby z roku 1883.

Landeck je rakouske mesto

vzadu je latinsky a podtim nemecky napsany lednacek...posledni nejspise podpis?

Dekuji moc za pomoc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Me by zajimalo, zda tu zbylou pulku pouzili na druhy obraz - lednacek hledici vlevo.
Registrovaný uživatel
no google nema ani paru..:) ale toto nas taky napadlo jako prvni :)
Registrovaný uživatel
podobne tvorila aj Fíbí v Priateloch :mrgreen:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
no ..tak to ji slo teda lepe nez zpev :)
Registrovaný uživatel
Půlvycpávky ptáků jsou zajímavé pro nimrody. Ale, jak mi bylo řečeno jedním nimrodem, tak záleží na stavu a hlavně jestli ji vytvořil známý umělec, který má jméno v této oblasti a jako další, jestli jde o půlvycpávku vzácného ptáka v současnosti. Ledňáček bude určitě zajímavější než třeba sova. Takže zkuste nabídnout někde v sekci, kde se nabízí věci pro panáčky v zeleném.
Registrovaný uživatel
myslite ze by se mohlo jednat o josefa von schrolla?
Registrovaný uživatel
příšernej kýč toto
Registrovaný uživatel
tak jsem si pomohla...jedna se o: joseph Plaschke z Landeku ve Slezsku..skoro pheobe :))
Registrovaný uživatel
myslim ze v dnesnej dobe to ako umelecke dielo a ani zoo-preparat moc velku cenu nema.
je to hlavne zaujimave skor ako kuriozita,
pripadne by po tom mohol skocit nejaky polovnik z okolia rodiska uvedeneho autora.
_______________
Registrovaný uživatel
no i tak ...kazdopadne mam doma original nekoho kdo mel kdysi svetovou vystavu :) parada:) slusnym dekuji za ucast..
Moderátor
Barrusa napsal
no i tak ...kazdopadne mam doma original nekoho kdo mel kdysi svetovou vystavu :) parada:) slusnym dekuji za ucast..


To se mírně pletete... :) Joseph Pleschke žádnou světovou výstavu neměl, pouze se jeho dílka objevila v nabídce na světové výstavě ve Vídni v r. 1873. Ovšem bez nějakého valného ohlasu. Malíř sám je dnes zcela neznámý a na významnějších aukcích se neobjevuje.
Jak už zde někdo pravil - kuriozita, nic víc. Cena záliby...
Registrovaný uživatel
tak jsem to myslela...to je pro me uspech..nebojte se.. nacetla jsem si a ...vim ze nebudu milionar :))) ale proste to neni pheobe :) a velice me tesi ze jsem si pomohla sama :) ono hatit jde evidentne vsem..mejte se :)
Registrovaný uživatel
Nic si z toho nedělejte. protože i když ani já tomuto nehovím. protože se mi to nelíbí (nemám rád mrtvá zvířata) a někteří to považují za kýč, tak bych to tak nenazval. To co já můžu považovat za kýč, tak druhý za perfektní, krásnou a sběratelsky cennou věc. Třeba ti nimrodi k výzdobě nějakého loveckého salonku a může být vyrobena významným malířem a preparátorem ve svém oboru, což ti praví sběratelé malířů a obrazů mohou považovat za kýč. Je to jen úhel pohledu sběratele, jeden zatracuje, jako kýč pro druhého je to poklad. Některé půlvycpávky v 19 tém století, tedy malby na nich vytvářeli i známí malíři ve spolupráci s významným preparátorem pro šlechtické rody, takže jsou mezi sběrateli těchto věcí ceněné, ale to už jsem nahoře psal.A některé půlvycpávky mohou dosáhnout vyšších cen, než nepovedené obrazy známých malířů.
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 5. 10. 2014, 6:02. »
Registrovaný uživatel
Vemte si příklad, bude to půlvycpávka afrického ptáka ze sbírek Dr .E.Holuba a tím pádem je situace úplně jiná, třeba i u malíře a preparátora LEDŇÁČKA a této půlvycpávky, protože třeba půjde o tzv. dvorního preparátora a malíře E.Holuba a cena takového artefaktu pro sběratele bude astronomická. Neřkuli, že malíř a preparátor si v kruzích umění tohoto typu udělají i jméno a pak jejich výtvory mezi sběrateli budou ceněné, jen proto, že dělali pro E.Holuba. To je jen příklad, neříkám že jde o tohoto ledňáčka !!! Vím, že jsou půlvycpávky již ohrožených druhů vzácné, nový již nevyrobíte legálně.
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 5. 10. 2014, 6:18. »
Registrovaný uživatel
ja si z toho ni nedelam :) jenom jsem se neptala na to.. komu se to libi nebo ne :) ono vetsine lidi se nelibi vycpane zvirata..tak jako i me.. chtela jsem pouze pomoct s autorem a hodnotou a jestli treba neexisstuje druha pulka..proste zvedavost :)
Registrovaný uživatel
Škoda, že to není Damien Hirst...
Registrovaný uživatel
Barrusa napsal
ja si z toho ni nedelam :) jenom jsem se neptala na to.. komu se to libi nebo ne :) ono vetsine lidi se nelibi vycpane zvirata..tak jako i me.. chtela jsem pouze pomoct s autorem a hodnotou a jestli treba neexisstuje druha pulka..proste zvedavost :)
Na to jestli se to někomu líbí, nebo nelíbí jste se neptala a z toho zadání, že chcete něco vědět o autorovi měli přispěvatelé vycházet. Jinak starožitnosti se mi líbí a jsou pro mne pokladem, pro jiného bezcenný šunt což , je pro mne dobrá zpráva, protože mi věc prodá za hubičku k jeho škodě :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » polovina vycpaného ledňáčka sedícího na malbě stromu v obraze

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1