Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Evropská papírová platidla » Polské a jugoslávské bankovky

Vykupminci.cz
Numisargo

Polské a jugoslávské bankovky

Moderátoři: numpszi, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Protože se často ptám na polské a jugoslávské bankovky,vyčlenil jsem pro ně speciální téma.První otázka,na kterou bych chtěl znát odpověď se týká polských bankovek,konkrétně 100 ZŁ a 200 ZŁ,u nichž bych chtělů vědět,zda z roku 1982 (obě) nemají větší hodnotu,než z roku 1988?Našel jsem je totiž na internetu a je u nich několik vikřičníků,které se obvykle dávají k vzácným/vzácnějším bankovkám.Navíc ani jednu nemám (tedy z tohoto roku).
Registrovaný uživatel
No nevím kolik vykříčníků tam je ale v katalogu jsou :
100 zl 1982 - 2 usd
100 zl 1986 - 0,5 usd

200 zl 1982 - 4,5 usd
200 zl 1986 - 1 usd

ceny v N.
_______________
Pár, opravdu pár přebytků naleznete zde:
www.bankovky.ic.cz
Registrovaný uživatel
no tak ,když už je to tady tak co:
100 zl 1934 Ser.CZ. je ve stavu ,řekl bych bídnym :-)
100 zl 1941 Ser.A
20 zl 1940 Ser. nevim,ale před číslem je H

a ta jugoslavie:
20 din. 1974 BD
10 din. 1966 nebo 1988 nerozpoznám AF

jo a když jsem v tom tak sem šoupnu bulharský:
2 leva 1974 AA

dííkes
Registrovaný uživatel
Radek napsal
No nevím kolik vykříčníků tam je ale v katalogu jsou :
100 zl 1982 - 2 usd
100 zl 1986 - 0,5 usd

200 zl 1982 - 4,5 usd
200 zl 1986 - 1 usd

ceny v N.


lepší to bude podle letoního Milczaka ceny v UNC

100 zl 82 7,- zlotych ( 42,- Kč )
100 zl 86 1,- zloty ( 6,- Kč )

200 zl 82 20,- zlotych ( 120,- Kč )
200 zl 86 10,- zlotych ( 60,- Kč )
Registrovaný uživatel
simansky napsal
no tak ,když už je to tady tak co:
100 zl 1934 Ser.CZ. je ve stavu ,řekl bych bídnym :-)
100 zl 1941 Ser.A
20 zl 1940 Ser. nevim,ale před číslem je H

a ta jugoslavie:
20 din. 1974 BD
10 din. 1966 nebo 1988 nerozpoznám AF

jo a když jsem v tom tak sem šoupnu bulharský:
2 leva 1974 AA

dííkes


čeče muže mi někdo říct kolik to má trž nebo zběr.hodnotu?
už jsem tu za těch pár dní položil tolik otázek a pořád jich mám ještě spoustu :-)))..no jo no potřebuju se zbavit nálezů z domu,tak díkes za pochopení
Moderátor
To je opravdu strašné , od dotazu už uplynulo 8 hodin a stále nikdo. Nikdo nesedí vytrvale 24 hodin denně u počítače, aby zareagoval, jakmile se podobný dotaz objeví :) .
Registrovaný uživatel
no já to spíš vzal jako,že to nikdo nepochopil jako dotaz...páč to tak ani neni formulovaný,ale to je šumák...;-)
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
To je opravdu strašné , od dotazu už uplynulo 8 hodin a stále nikdo. Nikdo nesedí vytrvale 24 hodin denně u počítače, aby zareagoval, jakmile se podobný dotaz objeví :) .


pokud to byl dotaz na cenu těch bankovek, tak čas , který je potřeba na odpověď má větší cenu ...
Registrovaný uživatel
co to je za cancy...?!tak bud vim a nechci poradit,nebo nevim tak držim tlamu,nebo vim a poradim...ještě jak na to koukám se naskýtá varianta vim a blabolim...;-)
Registrovaný uživatel
omlouvám se, ale cena těchto bankovek v bídné kvalitě se pohybuje mezi 3,- -10,- Korunami, tyto bankovky nemají vzácnější varianty ( 100 zl 34 by musela mít serii AA - BZ, tam je vzácnější vodotisk, který by pochopitelně v bídné kvalitě nebyl vidět) 10 dinár jugoši vydávali v letech 1965 4 varianty, 1978, a 1981, ale co mám Vám k tomu říci, když nejste schopen přečíst z bankovky ani datum!
pokud chcete další informace napište a pošlete vobrázky na jhkr@horicko.cz
Registrovaný uživatel
díky,ale to víte,že jsem schopen datum přečíst,ale rozumim tomu asi jako křovák finanční krizi tak se nedivte,že mám stupído otázky...;-)...ale díky za všechny odpovědi,jsem rád,že se najdou lidi co umí poradit a zadarmo v dnešní době :-))))
Moderátor
:shock: :shock: Zadarmo ?? Copak nevíš, že za každej zodpovězenej dotaz ti příjde složenka na 750,- ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 3. 4. 2009, 18:21. »
Registrovaný uživatel
Šenfi: Uváděj ty poplatky raději s DPH(+19%), takto to lidi cenou mate.... ;)
Registrovaný uživatel
no to jsem se se malem pochcal smíchy jak hlásíte,nejste komici? :-))))
Moderátor
Nejsme, je to skutečně bez DPH :D
Moderátor
a to k tomu ještě nepřipočítáváme cenu tý složenky ;)
Registrovaný uživatel
simansky napsal
no to jsem se se malem pochcal smíchy jak hlásíte,nejste komici? :-))))

Nene, reagujeme tak vážně, jak nám připadnou někdy napsané dotazy od tazatelů... :)
Moderátor
Ale u mě je to levnější; i když tady od 1.4. (a není to apríl) DPH zvedli, je to pořád jenom 9,5%. A to už se vyplatí.
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
simansky napsal
no to jsem se se malem pochcal smíchy jak hlásíte,nejste komici? :-))))

Nene, reagujeme tak vážně, jak nám připadnou někdy napsané dotazy od tazatelů... :)


to víš každej se nemůže hrabat ve známkách a jinejch tzv.pepírkách,aby tomu rozuměl,někdo chodí i za ženskejma :mrgreen:
Registrovaný uživatel
jo a nezapomente poslat ty složenky...;-))))
Registrovaný uživatel
Nevíte někdo, zda-li byly vyrobeny oficiálně tyto specimeny(asi vydání 1970) i na normálně číslovaných bankovkách? Dříve jsem je vždy viděl jen na anulátech a nyní se ukázalo toto. Aby to nevráběli dodatečně na bankovkách, které jsou jinak skoro neprodejné...
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Já mám

500 ,- zlotych rok 1982 UNC

1000 ,- zlotych(2x) 1982 UNC

Taky žádná sláva asi... :D
Registrovaný uživatel
Můžete se mi podívat kdo máte ty speciály na Jugoslávii, zda katalogy znají u 50000 dinárů 1994(Pick 142) dvě různé polohy průsvitky (normální a obrácená)?
Získal jsem 15 kusů této bankovky a všechny mimo jednu mají vzor průsvitky zleva doprava a jedna bankovka zrcadlově obráceně zprava doleva.
Je to tedy známé? A nakolik případně běžné...
Díky :D
Registrovaný uživatel
Názorně obrázek variant vodoznaku(vlevo vzácný-mám1x, vpravo běžný - mám14x)

Obrázek vložený uživatelem

Samozřejmě vzor se v papíru opakuje stále vedle sebe :D
Registrovaný uživatel
Tak jak to vidíte, mám se radovat ze vzácného chybotisku, nebo je tam obrácený vodoznak běžný??? :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Evropská papírová platidla » Polské a jugoslávské bankovky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1