Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Pomoc při určení známek

Vykupminci.cz
Numisargo

Pomoc při určení známek

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

mohl by někdo pomoci s určením těchto známek? Hledal jsem v německém katalogu i na netu, ale nic.
Ještě jedna otázka. Nemáte někdo zkušenosti atestem pravosti zahraničních známek? Německo, Francie, Italie, Španělsko. V ČR jsem na netu nikoho nenašel.
https://www.edisk.cz/stahni/87711/20180717_192147.jpg_4.5mb.html/
Děkuji
Registrovaný uživatel
Nejsou to známky, ale zálepky. Občas se objevují na áčku, na ebay budou taky. Obvykle se cena pohybuje v desetikorunách.
Na stránkách svazu je seznam znalců, s atestem na zahraniční známky tam moc neuspějete. Takže na Německo musíte kontaktovat znalce (např. BPP) v Německu (asi i v Rakousku a jinde).
Registrovaný uživatel
Děkuji za pomoc.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,jsem tu nová a mám něco zděděných známek,má toto nějakou hodnotu? Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
a pak toto,děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nějakou hodnotu to má.
Registrovaný uživatel
fakt nechápu tyhle arogantní odpovědi na tomto fóru... Uživatelka se slušně zeptala a i blbec pochopí, že asi chce vědět hodnotu vyjádřenou v penězích. Odpověď typu "hodnotu to má" jí jen může napovědět, že filatelisté (a sběratelé všeobecně) jsou tupci. Pavle, tímto neděláte dobrou reklamu tomuto oboru. To jste radši neměl odpovídat vůbec... :-(
Takže: ten modrý čtyřblok dle katalogu ca 70,- Kč, za předpokladu, že je v perfektním stavu a najde se kupec. Reálně tak polovinu, ale spíše i méně. Je to celkem běžná věc. Zelený a červený devítiblok - katalog 25-30 Kč, reálně opět výrazně méně. Známek z Protektorátu je všude mnoho... věřím, že je tato odpověď uspokojivější, nežli od pana moderátora....
Registrovaný uživatel
Nechápu co vidíš na odpovědi Pavla arogantního ? Odpověděl tak jako by odpovědělo 9 z 10 filatelistů. Protektorátu je mraky a prodávalo se tohle za pár korun. Pokud mateš dotázající že to má cenu až 70 kč , tak nevím jestli si jí pomohl. Vysvětlovat pojem co je to katalog a proč z bídou dostane polovinu tak podle mě nemá smysl.
Registrovaný uživatel
Díky za info
Moderátor
Pavlova odpověď je trochu necitlivá- to je pravda, ale stejně tak odpověď:"Katalog 70,-, reál půlka, ale spíše o dost méně....." vynde na stejno. Jak se, ale postavit k odpovědi? Víme, že protektorátu je mraky na prodej, ale udělat nějaký mustr, že třeba za 30% katalogu taky nejde. O Adolfa se poperou blbečci co ho zbožňují a ostatní známky kde není, tak poslouží k cvičebním úkonům mladých sběratelů. Je to furt stejné- jestli byl děda pracant na JZD nebo někde ve fabrice, tak neměl asi na to, investovat velké peníze do známek. A ve velké většině platí, že co bylo levné tehdá, je levné furt.
Registrovaný uživatel
"ten modrý čtyřblok dle katalogu ca 70,- Kč, za předpokladu, že je v perfektním stavu a najde se kupec. Reálně tak polovinu, ale spíše i méně. Je to celkem běžná věc. Zelený a červený devítiblok - katalog 25-30 Kč, reálně opět výrazně méně. Známek z Protektorátu je všude mnoho..."

Přiznám se, že nechápu, co je na tomhle matoucího. Snad i neznalec chápe, co znamená slovo "reálně". Jak tedy vypadá správně formulované odhodnocení? Čeho je třeba se vyvarovat? Je ke každé odpovědi nutné obsáhlé a blbuvzdorné vysvětlování rozdílu mezi katalogem a reálnou cenou? Raději vůbec nezmiňovat katalogovou cenu? Za mě teda úplně v pohodě a jasně vysvětlené, lépe bych to nenapsal.
Registrovaný uživatel
otavel napsal
"ten modrý čtyřblok dle katalogu ca 70,- Kč, za předpokladu, že je v perfektním stavu a najde se kupec. Reálně tak polovinu, ale spíše i méně. Je to celkem běžná věc. Zelený a červený devítiblok - katalog 25-30 Kč, reálně opět výrazně méně. Známek z Protektorátu je všude mnoho..."

Přiznám se, že nechápu, co je na tomhle matoucího. Snad i neznalec chápe, co znamená slovo "reálně". Jak tedy vypadá správně formulované odhodnocení? Čeho je třeba se vyvarovat? Je ke každé odpovědi nutné obsáhlé a blbuvzdorné vysvětlování rozdílu mezi katalogem a reálnou cenou? Raději vůbec nezmiňovat katalogovou cenu? Za mě teda úplně v pohodě a jasně vysvětlené, lépe bych to nenapsal.


Podle mého názoru se jedná o zcela srozumitelnou odpověď, která vystihuje naprosto všechny okolnosti. Tedy katalogový záznam bez obsahu a tržní cenu, která je rozhodující.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Pro otavel
Citovat
Je ke každé odpovědi nutné obsáhlé a blbuvzdorné vysvětlování rozdílu mezi katalogem a reálnou cenou? Raději vůbec nezmiňovat katalogovou cenu? Za mě teda úplně v pohodě a jasně vysvětlené, lépe bych to nenapsal.


No právě a je nutné u takovýchto známek dělat odborný posudek ? Rozdíl mezi katalogem a reálnou cenou ? Tak tam mě ještě chybí vysvětlování co je to nepoškozený lep, nálepka, všechny zoubky, pravý přetisk,centrování obrazu, prodejnost na trhu atd. Opravdu si myslíš , že to dotazující pochopí. Všiml jsem si tady na foru , že ty sám a Evropa odpovídáte na podobné dotazy způsobem , který je úplně totožný s odpovědí Pavla např. pár haléřů, v řádu korun, dej to dětem na hraní a asi bych mohl ještě pokračovat.
No nic ve zlém ale těchto dotazů se tady objevuje několik za den, nemyslím si , že by ke každému dotazu měli moderátoři dělat dalekosáhlé rozbory.
Registrovaný uživatel
Stan napsal
Všiml jsem si tady na foru , že ty sám a Evropa odpovídáte na podobné dotazy způsobem , který je úplně totožný s odpovědí Pavla např. pár haléřů, v řádu korun, dej to dětem na hraní...


Ale tyto odpovědi jsou naprosto konkrétní. Pavel uvedl něco, co se nenechá konkretizovat.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Stan napsal
No právě a je nutné u takovýchto známek dělat odborný posudek ? Rozdíl mezi katalogem a reálnou cenou ? Tak tam mě ještě chybí vysvětlování co je to nepoškozený lep, nálepka, všechny zoubky, pravý přetisk,centrování obrazu, prodejnost na trhu atd. Opravdu si myslíš , že to dotazující pochopí....


Není nutný odborný posudek, taky nikdo žádný nenapsal. Krátce zmínit katalogovou cenu a pak nahodit přibližnou reálnou, mi přijde naprosto v pohodě, kritiku považuji za nesmyslnou, stejně tak tvrzení, že se tím někdo mate. Pro mě je např. uvedená katalogová cena zajímavá informace, nemusel jsem ji hledat, ani na tohle asi nemám žádný katalog, nemusel jsem přemýšlet, jak k oné reálné prodejní ceně dospěl. Stejně tak to mohla být zajímavá informace i pro dotazující. Určitě za tutu informaci navíc nebudu nikoho kritizovat, že tím údajně někoho mate, když je z vysvětlení všechno jasný. Se zbytkem příspěvku také nesouhlasím, ale nebudu se do ničeho pouštět :-)
« Poslední úpravu provedl(a) otavel v 14. 8. 2018, 11:52. »
Registrovaný uživatel
Já odpovědi Pavla rozumím. Všechno má nějakou cenu ( hodnotu) at´ je to kousek provázku, krabička sirek nebo láhev vody na poušti. Tedy všechno a všechno si najde svého kupce.Jinak Evropo nekritizuji Tvoje odpovědi na podobné dotazy naopak zcela souhlasím !!!
Pro otavela.
Tebe rozčiluje slovo mate. Ale co jiného je když někomu co tomu nerozumí řekneš , že cena je 70 kč ale reálná cena je poloviční a dál mu k tomu nevysvětlíš to ostatní co tvoří tu reálnou cenu. Je to matení ?
Registrovaný uživatel
Ještě , já jsem nekritizoval odpověd´ na otázku ceny ale kritiku moderátora.
Registrovaný uživatel
Stan napsal
Pro otavela.
Tebe rozčiluje slovo mate. Ale co jiného je když někomu co tomu nerozumí řekneš , že cena je 70 kč ale reálná cena je poloviční a dál mu k tomu nevysvětlíš to ostatní co tvoří tu reálnou cenu. Je to matení ?


Mě na tom nic nemate. Nerozumím třeba mincím, budu chtít nějakou prodat a na můj dotaz mi někdo napíše, že katalogovou cenu pro perfektní stav má tisíc, reálnou prodejní poloviční a že kupce za tisíc jen těžko najdu. Nemůžu si pomoci, nic mě na tom nemate, přibližnou představu jsem si udělal, prodám ji nejspíš kolem pětistovky, se štěstím za víc, se smůlou za míň. Když bude poškozená či falešná, tak za míň, to je snad jasný. Cena uvedených známek se odvíjí od prvotní, pisatelem uvedené, podmínky, že jsou v perfektním stavu. U těchto nízkých cenových relacích je myslím zbytečné rozebírat, jako cenu by to mělo bez lepu či jinak poškozené, jestli je pravý přetisk, příspěvky by byly zbytečně dlouhé. Nikdo by pak nechtěl přispívat, kdyby každou maličkost musel zdlouhavě vysvětlovat a bát se, aby se na něj nesnesla kritika, protože by mohl nějakého nezkušeného tazatele zmást. Pro mě je to rozhodně lepší než nic neříkající, neutrální odpovědi typu "nějakou hodnotu to má".
Registrovaný uživatel
Kdysi jsem četl ve Filatelii výpověd´ p. Dvořáčka (všichni víme kdo to byl) , který byl přizván jako znalec k soudu , kde se projednávala krádež 80sáti bloku modrého merkura. Na otázku jakou cenu má tento blok odpověděl něco v tomhle smyslu. To se nedá určit protože pokud by byl tento blok dražen ve stejné době třeba v Londýně , v Tokiu nebo Paříži všude by byl vydražen za jinou cenu.
Co tím chci říct. Trh určuje cenu !!! Ne katalog.
Jinak jak říkáš cena v perfektním stavu , ano ale neznalci, začátečníkovi, náhodnému tazateli musíš vysvětlit co je to perfektní stav. Jinak je to podle mě matoucí.
Registrovaný uživatel
To pak ty příspěvky pěkně nabobtnají (na druhou stranu jich hodně ubyde), když se u každé známky za pár desítek korun bude muset sáhodlouze vysvětlovat, co je to perfektní stav. Mně se zdá, že někteří tu strašně podceňují inteligenci tazatelů. Tazatelé nejsou dost chytří na to, aby pochopili rozdíl mezi uvedenou katalogovou a reálnou cenou, strašně je to zmate. Nepoznají známku v perfektním stavu, nemají o tom ani potuchu. Jako by si nikdy nekoupili na poště známku, kterou pak třeba nalepí na dopis a neviděli, jak má vypadat známka a lep v dobrém stavu, vše musí mít do detailu vysvětlené i u položky za pár desítek korun. Už vidím toho rozčileného prodejce, kterému zde např. bylo řečeno, že v perfektním stavu může známku prodat např. za 30 korun, ale pak za ní chudák dostal jen 5, protože byla bez lepu, měla nový či flekatý lep, chyběli jí zoubky, bylá přehlá, atd a nikdo mu řádně nevysvětlil, že se nejednalo o perfektní stav. Mně se zdá, že k největšímu zmatení většinou dochází, když si někdo začně oceňovat sbírku sám podle katalogu, aniž by si předtím ověřil reálné ceny, což není tento případ.
Registrovaný uživatel
Pro otavela.
Já myslím , že už jsme si to tady vzájemně dovysvětlili a asi nemá cenu dál to tady probírat. Ale mám pro Tebe návrh. Tady na fóru je dotaz na anglickou známku , dokonce jich má padesát , zkus si teda zahrát na moderátora a odpověz mu. Ještě mu nikdo neodpověděl. Jsem zvědavý jak se stím popasuješ ( bez ironie).
Registrovaný uživatel
Klidně bych tam i nějaké hodnocení napsal, ale bojím se, abych nějak kupujícího nezmátl. A nechci žít zbytek života ve strachu, jestli jsem neopominul nějaký důležitý údaj, nebo naopak nepřidal zbytečný navíc, tak si to raději nechám pro sebe. Nemám čas strávit celé odpoledne vysvětlováním perfektního stavu. Je to spíš práce pro tebe, myslím že já i ostatní se rádi necháme poučit, jak má hodnocení správně vypadat, aby tazatel nebyl uveden v omyl. Předpokládám že správné korektní hodnocení zní: "Nějakou hodnotu to má" :-)
Registrovaný uživatel
Přesně :D :D :D
Moderátor
No tak. Otázka zněla jestli to má nějakou hodnotu. Přesnější specifikace nebyla(?) požadována! ;)
Registrovaný uživatel
Ještě mám jeden dotaz,vím,že obálky prvního dne FDC nemají skoro žádnou hodnotu,ale jen pro zajímavost-kde bych našla jejich ocenění,na INFOFILA a FILASO jsou pouze známky,obálky se dají rozkliknout,ale bez cen,díky

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Pomoc při určení známek

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1