Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Pomoc s identifikací známky

Vykupminci.cz
Numisargo

Pomoc s identifikací známky

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
mám známku a vůbec netuším, co je zač. Na internetu jsem ji nenašel.
Nevím zemi ani rok vydání. Netušíte prosím někdo?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Není to známka a rok je tam přece napsaný a to dost velkým písmem.
Registrovaný uživatel
Rok tam sice je, římsky, ale já jsem myslel rok kdy byla známka vydání. To období 1918 až 1928 je nějaký námět k této podobě, si myslím. No googlil jsem oba letopočty, dále v kombinaci s "leo. s", "čs" a podobně a nic nenašel. Čili známka to není? Takže nějaký kupón pro děcka na hraní, nebo co to je ???
Moderátor
Tipla bych to na nějakou výroční zálepku legionářského spolku. Možná bude vědět Dejvy o co jde. Vzhledem k tomu, že tehdá bylo vlastenců mraky a zálepky se vydávaly ve velkých kvantech, by snad neměl byt s tímto problém. Jenže! Zálepky určitě netáhly jako známky (platí dosud) a tak najít co to přesně je, nebude jen tak.
Registrovaný uživatel
Děkuji.
Moderátor
http://www.pevinx.cz/vystavni-postovni-propagacni-a-dobrocinne-zalepky-1928-csr-i-zalepka-cs-legionari-1918-1928-.php?_ShopSearch%5BSearchType%5D=0&PaggingValues=1:20:5
Registrovaný uživatel
Jsem Matěj, místo leg. jsem četl leo.s

Děkuji moc :)
Moderátor
Leo? To asi hodně čumíš po dvaadvacáté na telku co? ;)
Registrovaný uživatel
:) :)
Registrovaný uživatel
Podle původního návrhu na známky z června 1919 od Františka Kupky. První soutěž z ledna nestihli a II. soutěž byla pro vybrané umělce. Dvacet jedna návrhů Rijáčka, Kupky a Matouše bylo prezentováno na výstavě poštovních známek v Hradci Králové roku 1922.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Pomoc s identifikací známky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1