Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Pomoc s určením renesančni světice

Vykupminci.cz
Numisargo

Pomoc s určením renesančni světice

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, pomůžete určit o kterou světici by mohlo jít ? Nebo by mohlo jít přímo o ztvárnění pány Marie ? Jde o dřevořezbu vysokou 90 cm. děkuji J

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Môžem? :P
-s-
Registrovaný uživatel
Môžetě😎
Registrovaný uživatel
Nepíše sa e s "háčkem" u nás,ináč to máš celkom dobre..
Sám si to chcel... :P
JK.Týmto sa pani JK ospravedlňujem.Videl som samozrejme aj lepšie fotky.
Chcel som len povedať,že na pannu Máriu je ten ksicht taký,ani neviem aký...
Oni nám ju dávkujú už celé veky peknú,jemnú,milujúcu,nie takúto Rebeccu..,škaredú,fuj.. :roll: :mrgreen:
Ale ináč,teraz vážne,neviem,kto by to mal byť..
:P -s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Detail.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stani napsal
Nepíše sa e s "háčkem" u nás,ináč to máš celkom dobre..
Sám si to chcel... :P
JK.Týmto sa pani JK ospravedlňujem.Videl som samozrejme aj lepšie fotky.
Chcel som len povedať,že na pannu Máriu je ten ksicht taký,ani neviem aký...
Oni nám ju dávkujú už celé veky peknú,jemnú,milujúcu,nie takúto Rebeccu..,škaredú,fuj.. :roll: :mrgreen:
Ale ináč,teraz vážne,neviem,kto by to mal byť..
:P -s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


STANI: Fakt jsem se zasmal :lol: :lol: dík. Výstižné! Jinak nevím, je to vůbec světice? Možná jen nějaká figurální rezba .
Registrovaný uživatel
Podle oblečení mi to na svatou nepřipadá, tohle je moc moderní na potomky Abrahamovi..
Registrovaný uživatel
Možno strašidlo.Vúúú-dúúú. :roll:
Prepáč jezus,ja to nemyslím vážne a vážim si každého vytvoreného diela/dielka,vytvoreného ľudskou rukou.A to fakt.
-s-
Registrovaný uživatel
Řekl bych , že by mohlo jít o Janu z Arku. Klidně v té chybějící pazuše mohl být i meč. Marie to 100% není.
Registrovaný uživatel
Sv.pana Orleánská byl můj tip od začátku..
Registrovaný uživatel
Ale je pekná, keby ste ju chceli niekedy predať, ak Vám ju ohodnotia, tak dajte vedieť:-)
Registrovaný uživatel
Dargor6, nic ve zlém, ale vaše představy o cenách jak jste je prezentoval/a jsou jaksi mimo realitu. Něco se někdy povede koupit tzv. "dobře", ale z toho nejdou dělat závěry. Co říkáte na cenu té sochy 12 - 16.000? Ta ruka tam přidělat není taková problém, ale ona tam ani být nemusí.
Registrovaný uživatel
12 000 za sochu tejto veľkosti mi príde v poriadku. Práve preto som cenu neponúkla, ale počkám na jej ohodnotenie a pokiaľ by to bolo v mojich finančných možnostiach, tak by som ju kúpila. Ale predbiehame - pretože možno ju užívateľ ani nechce predávať:-)
Registrovaný uživatel
Jenom na okraj,nejprve abych tuto sochu mohl prodat musím mít povolení NPÚ.A 12000 za sochu datovanou do 2 pol.16 století se mě zda směšné a nehodící se k úvaze.
Registrovaný uživatel
Jezusi, prozraďte který odborník vám to datoval, když si nevěděl rady s určením sochy? A být vámi, asi bych se podíval do databáze zcizených soch, jelikož tahle nepochází ze žádné domácnosti, tohle je tutovka z kostela či kaple. Já bych (amatérský odhad) min cca 100 let přidal - jako že je mladší.
Registrovaný uživatel
Stepe, sochu jsem konzultoval s uznávanou osobou v oboru. Nerad bych ho zde jmenoval ( jistě jste se s jeho jménem setkal a znáte jej) a spíše jsme se soustředili na dataci.. pokud Vás bude zajímat více napište mě na email.
Registrovaný uživatel
Kluci moc tomu nerozumím, ale nechcete se třeba pozastavit nad mou úvahou, že by to nemuselo nutně pocházet z kostela, ale třeba z výklenku ve štítě nějakého vesnického domu, nebo statku, jestli mi rozumíte co tím myslím ... dávali se tam patroni a jiné a ne nutně vždy náboženské plastiky. Ta socha třeba mohla původně držet košík s květinami, nebo tak něco ...
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 30. 9. 2017, 9:31. »
Registrovaný uživatel
Nechci oponovat vašim názorům, ale mě to na světici nepřipadá. Měli jsme statek z roku 1864 a ve štítě ve výklenku byla podobná dřevořezba ženy s podobným úchytem vzadu, která v ruce držela, jakoby amforu, nebo nádobu na vodu. Tak jsem si říkal, jestli to nebude podobný případ.
Registrovaný uživatel
Já bych to tipoval do toho 19 tého století a možná by se to i poznalo podle typu závitu úchytu (pozná každý starší zámečník), který je vzadu na soše. Berte moje názory s rezervou a mohu se mýlit, jen jedna z možností, kterou nabízím.
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 30. 9. 2017, 10:10. »
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Nechci oponovat vašim názorům, ale mě to na světici nepřipadá. Měli jsme statek z roku 1864 a ve štítě ve výklenku byla podobná dřevořezba ženy s podobným úchytem vzadu, která v ruce držela, jakoby amforu, nebo nádobu na vodu. Tak jsem si říkal, jestli to nebude podobný případ.


Mě taky ne Lachtane. Ani ta Jana z Arku..viděli jste někdy vyobrazení ženy, která v šatech jde s mečem tak,že v jedné ruce má meč a druhou rukou si přidržuje při chůzi šaty jako tady? Možná by pomohlo, kdyby Jezus trochu nastínil původ, kde k ní přišel nebo od koho, zkrátka veškeré známé informace.
Registrovaný uživatel
Osobne neverím, že socha je zo 16. storočia. V tomto si myslím, že pravdu má Lachtan😊
Registrovaný uživatel
Tak pro všechny, socha pochází ze sbírky Kristiána Kodeta..Dataci sochy provedl jeden z nejuznávanějších kapacit v oboru. Jeho jméno zde nebudu vzhledem k dohodě citovat,ale jistě ho mnozí zde znáte. Sochu jsem zakoupil s tím , že jde o Madonu.! Já osobně se přikláním že tomu tak není a myslel jsem si na Janu z Arku nebo sv.Barboru. No uvidíme vše ukáže čas.
Registrovaný uživatel
Sakrálním věcem absolutně nerozumím, ale logika mi říká, že vodítkem pro případné určení by měl být ten neobvykle zdůrazněný cop (či co to je).
Moderátor
Sleduji diskuzi, některé závěry jsou zajímavé. Chybí mi zde nějaké atributy, které jsou typické pro určení světce. Co mně však zaujalo, že to je ze sbírky pana Kodeta.
Nechci a snad ani nemohu napsat, co mi docela nesedí, ale pokud to bylo od p. K. ptal bych se, proč to prodal? Pro peníze asi ne. :(
Registrovaný uživatel
Altmann.proč když se člověk zeptá na pomoc s určením sochy musí zde dokládat kde ji koupil a od koho...je to tak důležité .? Ano sochu jsem koupil ze sbírky Kristiána Kodeta.-http://taborsky.denik.cz/kultura_region/malir-kristian-kodet-se-vraci-do-tabora-20170403.html

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Pomoc s určením renesančni světice

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1