Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Pomoc s určením renesančni světice

Vykupminci.cz
Numisargo

Pomoc s určením renesančni světice

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Je to jen a jen moje úvaha, nic jiného v tom prosím nehledejte. Jak laik jsem se vyjádřil, socha se mi libí velmi a diskuze je jak říkají politici přínosná.
Registrovaný uživatel
Když si jí znovu prohlížím tak něco, jako prsní pancíř asi má. Špatně vidím boty, takže pokud by i tyto byly, jakoby kovové ... tak by to mohla být Johanka. Všude je většinou zobrazována buď celá v brnění, nebo v kombinaci se šaty, kde má zbytek toho brnění pod šaty. Jesus já jsem tak nenápadně odkazoval na ten úchyt to očko vzadu. Pokud máte pocit, že nebylo měněno, tak každý starý zámečník vám určí , jak je závit starý ... ono je jich více typů. Já vím, že jsem měl kdysi starou věc a můj tchán (80 ti letý) mi řekl, ano to je hodně starý závit, ten už nepamatuji, když jsem byl v učení. Možná i podle toho by jste to trošku mohl datovat. Samozřejmě může být ta socha tak stará, ale viděl jsem hodně dřevořezeb z 16 stol. , ale ten výraz mi připadá takový novodobější nevím proč na mne tak působí asi je taková méně propracovaná a má takové strnulé rysy v obličeji ... nesmíte se na mne zlobit, že tomu moc nevěřím.
Registrovaný uživatel
Lachtan jen k úchytů. Do jaké doby zařadit s tuto soškou ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nechci to pohanit to chraň Bůh, ale pokud dovolíte můj názor, který není samozřejmě pro vás důležitý, tak mě se moc nelíbí. Něco jí chybí a nepůsobí na mně dobře, ony ty staré dřevořezby z 16 a 17 stol. byly takové někdy až mile neumělé, tedy ty lidovky. Toto mi vnitřně nic neříká ... omlouvám se a říkám to upřímně.
Registrovaný uživatel
jezus napsal
Lachtan jen k úchytů. Do jaké doby zařadit s tuto soškou ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Jesus bohužel tchán už nežije, abych se ho ptal na typy závitů u šroubů. No a pokud mne zkoušíte, tak mne klidně sestřelte, kdybych se mýlil. Ten závěs na obraz je novodobý, já nevím 60/70 léta ? Sošku si netroufám odhadnout stáří.
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 30. 9. 2017, 19:46. »
Registrovaný uživatel
Podľa úchytu to zrejme nepôjde.Asi si to myslel tak jezus...
Toto by potom mohlo byť z minulého týždňa.Vyzerá to byť však staršie. :)
-s-
Registrovaný uživatel
Tuto sošku jsem stáhl z anglického aukčního portálu a je datována do 1520 .Výraz obličeje je jak lidovka z 19 st a úchyt je cca 1950 ..a vidíte je z 16 st .ono dle fotky opravdu nelze říci stáří to musí člověk držet v ruce..Můj dotaz byl na pomoc určení postavy o jakou by mohlo jít Svatou či Svatého ! Ne na dataci ..
Registrovaný uživatel
Treba vydržať,možno sa zastaví Ander.To je kúzelník,ten ju určí..
-s-
Registrovaný uživatel
Děkuji já jistě vydržím.😉
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Nechci to pohanit to chraň Bůh, ale pokud dovolíte můj názor, který není samozřejmě pro vás důležitý, tak mě se moc nelíbí. Něco jí chybí a nepůsobí na mně dobře, ony ty staré dřevořezby z 16 a 17 stol. byly takové někdy až mile neumělé, tedy ty lidovky. Toto mi vnitřně nic neříká ... omlouvám se a říkám to upřímně.
Tato má reakce se špatně zařadila (až pod druhou sošku) a patřila té Johance. Právě ten sedící objekt se mi celkem líbí, ten právě má ten výraz jakoby , který mi něco říká a toto se mi právě líbí, je to takové mile srdečné. Nedokážu to nějak vyjádřit. Něco v tom pro mne je ... Ale ta Johanka, pokud to znázorňuje tuto postavu mi nic neříká vnitřně. Samozřejmě bych neřekl, že to je tak staré, ale asi bych se k tomu nevyjadřoval a připustil to.Ta Johanka se mi fakt nezdá ... I KDYŽ .. před chvílí se přikutálela žena z ložnice a je promovaná historička NE KUNZHISTORIČKA a té jsem to ukazoval a v prvním momentě na první pohled řekla, že je to možné, že je to z toho období. Pak jsem ji zviklal, když jsem ji upozornil na ten divný výraz v obličeji a zase si nebyla jistá ... tak fakt nevím... já vím, že vám spíše šlo o to, koho to představuje. O stáří nepochybujete, takže o nic nejde , zachovejte mi přízeň a nezlobte se za upřímná slova ;)
Registrovaný uživatel
Lachtan. vše dobré..😉
Registrovaný uživatel
jezus napsal
Lachtan. vše dobré..😉
To jsem moc rád, že se neurážíte a jste milý člověk. Budu bedlivě sledovat tuto diskuzi, hodně mne to zajímá a děkuji, že jste to sem dal ;)
Registrovaný uživatel
Kovový úchyt nic neřekne. Je běžné, že se starý šroub použije na takovéto účely, když se chce udělat hodně detailů "starých". Pobouchá se válcový dřík, udělá se očko, do něj z pobouchaného drátu kroužek (jako ruční práce) a pak jak je libo - rezatý, nebo černý? Rezatý se prožene ohněm a nechá zchladnout, ocelák a pak namočit do vody. Zrezne tak do 14 dnů. K urychlení je možno namočit do kyseliny (solná, sírová) příp. louh a zrezne za 3-5 dnů. Pokud je libo černý, ohřát, pak ocelák a vhodit do oleje žhavé. Mám doma kýbl starých šroubů ze staré kovárny, která se rušila někdy v roce 1958 a ještě pamatuji velký ruční měch na vhánění vzduchu do výhně.
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
jezus napsal
Lachtan. vše dobré..😉
To jsem moc rád, že se neurážíte a jste milý člověk. Budu bedlivě sledovat tuto diskuzi, hodně mne to zajímá a děkuji, že jste to sem dal ;)

Keď sa nenasr...,neurazil na to,čo som sem dal ja,tak to musí byť dobrý a veselý chlapčisko.. :P
-s-
Registrovaný uživatel
stepe,súhlas.Nič to nedokazuje.Vždy sa to dá vymeniť.
-s-
Registrovaný uživatel
U dřevěných soch zvláště tohoto typu je jeden problém .Většinu z nich vytvořili amatérští řezbáři minulých století, někdy hodně zdatní , nicméně si brali za předlohu většinou sochy z blízkého kostela , kaple , fary atd . Nebyla televize , rádio , byly dlouhé zimní večery kdy nebylo zas tolik práce a za řezbu se daly utržit nějaké peníze .Takže vytvářeli vlastně kopie soch –sošek v duchu originálů , nicméně je vytvářeli mnohdy o hodně století později . Když byli hodně zdatní a shodou okolností použili stejný druh dřeva jako používali třeba středověcí řezbáři , tak po třeba stopadesáti letech a zvláště byla-li vystavena vlivu počasí , dřevotoče atd . , se dá dnes těžko určit bez důkladné expertízy jeli to originál , nebo ne .No ale řezbáři ne tak šikovní , kterých bylo daleko více si holt detaily na které nedosáhli svoji zručností upravili , nebo je vynechali .Ten Kristus má ručičky , nožičky i ten přehoz na kolenou tak odfláknuté , že je celkem jasné , že se jedná o lidovku tak z 19. století , nehledě na to , co stojí v nabídce . Pravděpodobně předlohou byl odpočívající Kristus . A i u té původní sochy bych s renezancí byl opatrný .
http://jindrichohradecky.denik.cz/kultura_region/socha-krista-je-zpet-na-kopecku-v-treboni20090310.html
http://www.sirejovice.cz/?p=544
Registrovaný uživatel
Pokud by měla mít socha tzv. prsní kyrys, byla by to sv. Jana. Pokud to není prsní kyrys, mohla by to být sv. Barbora. U Kodeta to bylo asi drahé a je otázkou, zda ten "znalec datace" nebyl více kamarád prodávajícího. Na "hubu" se toho napovídá.
Registrovaný uživatel
Ander,kde si? Sám to nezvládnem..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Stepe- dataci jsem konzultoval již já...a opravdu jde o kapacitu..!
Registrovaný uživatel
Poradnydest-http://www.onlinegalleries.com/art-and-antiques/detail/a-very-pleasing-16th-century-carved-limewood-and-polychromed-sculpture-of-christ-seated-upon-the-cold-stone/271211
Registrovaný uživatel
Robin Cross, Rosalind Miles, Bojovné ženy, tritisíc rokov odvahy a hrdinstva, vyd. Fortuna Libri, r. 2011

Ak to teda bola nejaká bojovníčka a nie žienka domáca..
-s-
Registrovaný uživatel
Na této fotce je docela zřetelné, že jde o kyrys a i boty vypadají jako zbroj..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jezus napsal
Poradnydest-http://www.onlinegalleries.com/art-and-antiques/detail/a-very-pleasing-16th-century-carved-limewood-and-polychromed-sculpture-of-christ-seated-upon-the-cold-stone/271211


No jak jsem psal .Co to tam tvrdí -lež jako věž :lol:
Registrovaný uživatel
Ještě foto zespodu sochy ....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Trošku nechápem jednu vec - ak sa naozaj jedná o kapacitu, prečo sa jeho nespýtate, o akú ide sväticu, resp. osobu? Však ak ju videl osobne a keby ste sa o tom aj vtedy nebavili, tak nie je problém ho kontaktovať opäť, nie? A ak je to naozaj znalec, tak to musí mať v malíčku a vedieť jednoznačne, o koho ide.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Pomoc s určením renesančni světice

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1