Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Pomoc zacatecnikovi

Vykupminci.cz
Numisargo

Pomoc zacatecnikovi

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj sběratelé překrasných pražských grošů.
Jsem uplnej zacatecnik.
Potreboval bych od vas par rad.
Kde bych sehnal nejakou knihu? Kde bych se docetl jak se mince rozdeluji jak urcit obdobi nebo mincovnu atd. Nebo jestli mate nejake odkazy kde bych se to docet.
A jak poznam original od padelku?
V cem mince uchovavate aby se neponicili? V plastovych kapslich nebo v albech

Nedavno jsem si koupil prvni grosik pomohli by jste mi s urcenim?
Na kolik by jste ho tak nacenili? Koupil jsen ho za 800 tak jestli jsem moc nepreplatil. A hlavne jestli to neni Falzo.

Moc vsem dekuji za odpovedi.
A za kazdou radu so zacatku budu moc rad.
« Poslední úpravu provedl(a) krenda v 22. 9. 2018, 10:41. »
Registrovaný uživatel
Jak vkladate foto nejak mi to nejde
Registrovaný uživatel
Pošli sem ak chceš,večer Ti to sem dám..
stanstan616§gmail.com
Nie paragraf,zavináč.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
O.k mas to tam dik za pomoc.
Registrovaný uživatel
Jako zacatecnik muzete zacit zde: www.cnspg.cz
Registrovaný uživatel
krenda napsal
Jak vkladate foto nejak mi to nejde

Tady máš návod jak vkládat fotky:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/jak-spravne-vlozit-dotaz-18679
Registrovaný uživatel
Takhle jsem to zkousel a nejde to. (Zkousim to z telefonu jestli to mozna nebude kvuli tomu)
Registrovaný uživatel
krenda napsal
Nedavno jsem si koupil prvni grosik pomohli by jste mi s urcenim?
Na kolik by jste ho tak nacenili? Koupil jsen ho za 800 tak jestli jsem moc nepreplatil. A hlavne jestli to neni Falzo.


Sběratelské činnosti nepatří k těm jednoduchým, protože se můžeme dostat do mnoha složitých situací. K těm také patří cenové otázky a problematika výskytu falz. Z těchto důvodů ještě dříve, než se začnete věnovat nákupním zálibám, musíte získat určitý přehled o cenách, kvalitě a také o zjišťování falz. Sběratelství není o náhodách, ani o přílišné důvěře. Naopak sběratelství je především o znalostech a přehledu, protože se budete pohybovat v ryze individuálních směrech.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
krenda napsal
O.k mas to tam dik za pomoc.

Okolo 19 budem doma a pošlem to.
-s-
Registrovaný uživatel
Všetky som nedal.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Super dekuju.
Tak to je on tak co myslite? Jak by jste ho urcili? Co ta cena byla dobra? Je to origo? Nebo falzo?
Registrovaný uživatel
Tak pokud bych grosiky kupoval treba tady
https://www.numismatikacb.cz
Tak by asi nemusel byt problem s falazama nebo mate nekdo spatne zkusenosti s nakupem z eshopu?
Moderátor
krenda napsal
Tak pokud bych grosiky kupoval treba tady
https://www.numismatikacb.cz
Tak by asi nemusel byt problem s falazama nebo mate nekdo spatne zkusenosti s nakupem z eshopu?


Doporučuji na začátek,nákup materiálu na aukcích čns a to s ohledem na kvalitu a cenu . I když v posledních letech s kvalitou materiálů je to složitější.
Vámi uvedeny eshop je s pohledu originality materiálu věrohodný, však cenově v některých oblastech jaksi výraznější. Ale to zpravidla bývá u těchto eshopu.

Každopádně držte se zásady trpělivosti,výběru kvality a to zejména u běžnějších typu.U vzácnějších doporučuji,trocha zkušenosti a to jaksi s ohledem nejen finanční náročnosti ,ale také častým výskytem padělků.

Jinak přeji hodně štěstí a Vítejte mezi námi.
Registrovaný uživatel
Je to pravy gros Vladislava II. Jagellonskeho typ Haskova XIII.e.
Registrovaný uživatel
Jeste se zeptam kde najdu ty typy Haskova xIII.e. ?
Da se sehnat nejaka kniha nebo kde to najdu?

A hlavne v cem grose uchovavate? Alba nebo plastove kapsle?
Registrovaný uživatel
http://www.e-antikvariat.com/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=24849&virtuemart_category_id=26&lang=cs
Registrovaný uživatel
Nebál bych se ani Aukra .Je zde celkem slušná nabídka která se obnovuje co sedum dní a začátečník má určitou "sběratelskou " netrpělivost", ještě si na ní matně pamatuji :-) a bude mít určitě touhu mít zastoupeny pokuď nožno všechny dostupné panovníky ,které je na Aukru možno získat během měsíce . A ceny bežných typů jsou myslím rozumné.
Registrovaný uživatel
Jen ten groš je spatlanej umělou "patinou".Stáčí si prohlédnout celou nabídku prodejce a je jasné,že mince takto poškozuje.
Registrovaný uživatel
Mělo by to jít dolů, ale nevím jak.
Registrovaný uživatel
krenda napsal
Tak pokud bych grosiky kupoval treba tady
https://www.numismatikacb.cz
Tak by asi nemusel byt problem s falazama nebo mate nekdo spatne zkusenosti s nakupem z eshopu?


Dříve než začnete kupovat groše, bylo by dobré získat přehled z oblasti celého průřezu zachovalosti, v jakých stavech se tyto mince vyskytují. Pak uvidíte, že na trhu existuje spousta horších kusů, ale občas se nechají koupit i hezky zachované mince. Bylo by dobré mince vidět fyzicky, získat tak k nim cit a nekupovat mince pouze přes internet. Tak se toho moc nenaučíte. To samé platí o cenách. Při kupování mincí si musíte vědět rady sám, protože většinou nebudete mít za zády nějakého poradce, který by Vám radil. A kupování mincí stylem-něco jsem koupil, ale nevím co-je cesta do pekel.

Podle mého názoru Vámi koupená mince patří k těm horším a já byh takovou minci z oblasti těch běžnějších, nekupoval.

Sběratelství není o kupování, sběratelství je především o znalostech a přehledu.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 23. 9. 2018, 9:02. »
Registrovaný uživatel
mitom007 napsal
http://www.e-antikvariat.com/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=24849&virtuemart_category_id=26&lang=cs


Super dik uz jsem ji obednal :-)
Registrovaný uživatel
Tak jsem obednal:
Hásková, Jarmila: Pražské groše z let 1471-1526
Folia Numismatica 27/1 special o grosich
Psal jsem na knihy: ale u tech nevim jestli to klapne.
Úvod do problematiky sbírání mincí grošového období
VOJTĚCH BRÁDLE: NÁLEZ MINCÍ Z OBCE KOSIČKY. PŘÍSPĚVEK K TYPOLOGII PRAŽSKÝCH GROŠŮ VLADISLAVA II. JAGELLONSKÉHO.
Moderátor
Zde ještě odkaz k otázce uchovávání,uložení mincí.
I když to také naleznete v numismaticke literatuře.

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/ulozeni-minci-5123
Registrovaný uživatel
Já bych ho nekoupil. A pokud, tak za polovinu. Ale třeba jo za 2/3 časem prodáte...ale asi to potrvá.
Registrovaný uživatel
Krenda, radím prečítať si príspevok Evropa1 minimálne trikrát a to červené si vytlačiť a zarámovať nad posteľ. Lepšiu radu už nedostanete. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Pražské groše » Pomoc zacatecnikovi

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1