Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Poprosím o určení hodnoty

Vykupminci.cz
Numisargo

Poprosím o určení hodnoty

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím,

poprosím o určení hodnoty těchto odznaků.
Nikde jsem k nim nic moc nenašel.
Ozvaly se mi zájemci o ně ale radši bych věděl jejich hodnotu protože v nabídkách cen se značně rozschazeji.

Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ten první odznak opravdu lze považovat z vzácný. No, ale rohlík to není, berte nejvyšší nabídku a znásobte ji nejméně 2x. Jak vypadá zadní stran, není utržená spona? Mnozí to považuji za zcela první typ či prototyp čs. pilotního odznaku.
Registrovaný uživatel
No nejvyšší nabídka je 1200 Kč , já se v tomto moc nevyznám není to moje parketa , nechci na nich extra vydělat jmění , ale zase bych to nerad dál nějakému překupníkovi zadarmo.
Zadní strana vypadá v pořádku spona tam je .
Fotka ni nějak nejde přidat
Moderátor
Neurčuji hodnotu, je to vždy ošidné, ale to násobení je v pořádku!
Moderátor
Altmane ten druhý odznak, s fota nelze rozluštit, nejedna se o nějaký typ fašistickeho odznaků?Podle symbolů italských fašistů, takový jsem zatím neviděl, i když to jde jaksi mimo muj záběr.....jen ze zvědavosti.
Moderátor
Je to spojena s českým fašismem. za 1. republiky je ve středu český lev, protektorát je tam erb a likorské pruty. Není to Národní souručenství. Jako zakladatel se uvádí Gajda, není to tak docela pravda. Gajda vadil hlavně Benešovi a "bráškům z GŠ",
byl schopný a to doslova všechno. Nicméně v době okupace se nezapojil do kolaborace a naopak na jeho statku se ukrývali i vzácné obrazy z NM. Zatkli jej v roce 1945, vlastně ani nebylo za co, za dva roky zemřel na tuberu.
Kdo máte při ruce odznak dobré kvality, vložte prosím, nějak nemám čas.
Registrovaný uživatel
K tomu fašistickému mám nášivku.
Mal by som oň záujem. Prípadne za ten letecký a "fašistický" ponúkam 2500 Kč spolu.
Moderátor
Altmann napsal
Je to spojena s českým fašismem. za 1. republiky je ve středu český lev, protektorát je tam erb a likorské pruty. Není to Národní souručenství. Jako zakladatel se uvádí Gajda, není to tak docela pravda. Gajda vadil hlavně Benešovi a "bráškům z GŠ",
byl schopný a to doslova všechno. Nicméně v době okupace se nezapojil do kolaborace a naopak na jeho statku se ukrývali i vzácné obrazy z NM. Zatkli jej v roce 1945, vlastně ani nebylo za co, za dva roky zemřel na tuberu.
Kdo máte při ruce odznak dobré kvality, vložte prosím, nějak nemám čas.



Krásné doplnění zajimavym popisem...
Díky Altmane
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
K tomu fašistickému mám nášivku.
Mal by som oň záujem. Prípadne za ten letecký a "fašistický" ponúkam 2500 Kč spolu.


děkuji za nabídku i všem ostatním za popisky , panu dula77 jsem psal na email.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, můžete se mi prosím také ozvat? coltikjir@seznam.cz díky
Registrovaný uživatel
Dobrý den, je to oficiální odznak Národní obce fašistické. Nápis kolem erbu s likorskými pruty zní: Blaho vlasti budiž nejvyšším zákonem. Národní obec fašistická byla česká fašistická politická strana, která působila v období 1. republiky, 2. republiky a Protektorátu Čechy a Morava. Národní obec fašistická byla založena v roce 1926 a v jejím čele stál generál čs. legií na Rusi Radola Gajda. O NOF najdete dosti informací na internetu včetně toho co psal p.Altman. Zítra vložím foto odznaku ve sbírkové kvalitě.
Registrovaný uživatel
Zasílám foto odznaku NOF je to verse se lvem (statním znakem). Existovaly dvě oficální verze, jedna měla v erbu liktorské pruty a druhá lva.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Děkuji za vložení obrázku, celá ta problematika je složitější neb generál Gajda nebyl takový zlosyn. Neměl jej rád TGM, to rádi převzalo komunisté. Byl to voják a měl bohaté vojenské či válečné zkušenosti ze Sibiře, kde dokonce velel celé armádě. Jen přidám obrázek. Gajda rozhodně byl vlastenec! Koho to zajímá, je hodně kvalitního povídání na www.valka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Gajda byl vlastenec, ale byl fašista (nikoliv nacista), čímž si to poněkud dost pokazil. A Němce, respektive nacisty, moc rád neměl. Spíš vůbec.

Jsou takoví lidi dobří se špatnými prvky, jiným slovem kontroverzní. Jeden z nich byl například ďAnnunzio.
Moderátor
Pánové tohle je jiné kafe.
Popis odznaků ,včetně fota a zajímavostí kolem něj.
O Gajdovi Jsem také něco četl.
Mnoho začinajicich faleristu tento způsob popisu jistě ocení, včetně mě.
Díky
Moderátor
Pavel_III napsal
Gajda byl vlastenec, ale byl fašista (nikoliv nacista), čímž si to poněkud dost pokazil. A Němce, respektive nacisty, moc rád neměl. Spíš vůbec.

Jsou takoví lidi dobří se špatnými prvky, jiným slovem kontroverzní. Jeden z nich byl například ďAnnunzio.


Kontroverzní je také udělení řádu bílého Lva TGM,fašistovi Mussolinimu, řekneme pozdějších dobovy paradox. Masaryk a Mussolini si vcelku rozuměli ve společnem protikatolistickemu postoji a
sympatiim k Husictvim.Take názory Mussoliniho k jednotné vojenské koalici s Polskem,což bylo jaksi v té době nemyslitelné, vzhledem ke uzemnim sporum.
Ale tohle všechno myslim,jsem již dříve take někde zmiňoval.
Moderátor
barbar napsal
Pánové tohle je jiné kafe.
Popis odznaků ,včetně fota a zajímavostí kolem něj.
O Gajdovi Jsem také něco četl.
Mnoho začinajicich faleristu tento způsob popisu jistě ocení, včetně mě.
Díky


Já se trochu obávám, že byl osočen účelově. On se vrátil z Ruska pozdě, čekal místo na ministerstvu a dostal divizi na východě republiky. Já nemám rád přistěhovalce ( nevzdělané a nepřizpůsobivé pracovně i kulturně jsem tedy fašista.
Moderátor
Altmane,do určité míry většina našincu má podobný názor, včetně mě.
Ale fašistmi nejsme, aspoň ne všichni.
Moderátor
Jinak sám vite a dříve jste mě upozorňoval, pozor na témata!! ať vás neukamenuji......
Registrovaný uživatel
O Gajdovi vyšla kniha, která objektivně a nepoliticky popisuje jeho osud a kariéru. To co tu píše pan Altman je pravda. Gajda je opomíjený, přestože svými zkušenostmi a schopnostmi určitě patří mezi naši vojenskou elitu. Je to prostě ten stále stejný problém: popsat naši historii objektivně, bez politizování a záměrného překrucování a lhaní.
Moderátor
fidelius napsal
O Gajdovi vyšla kniha, která objektivně a nepoliticky popisuje jeho osud a kariéru. To co tu píše pan Altman je pravda. Gajda je opomíjený, přestože svými zkušenostmi a schopnostmi určitě patří mezi naši vojenskou elitu. Je to prostě ten stále stejný problém: popsat naši historii objektivně, bez politizování a záměrného překrucování a lhaní.


Naprosto souhlasím
Podobný případy dnes nedocenění a vcelku zapomnění generálove Svoboda, Šnejdárek,pro jeho neuvěřitelný život až těžko představitelný, dodnes jse divím,že nebyl o něm natočeny nějaky film, také generál Novák rodák mého kraje,během WW2 v odboji, Generálove Krejčí,Luža.....atd.

Slavní Legionáři, udatnost a hrdinství např.v Rusku, měli nepochybně jednu s největší zásluh při formování Československa a pro generala Štefánika ve Francii, jakýmsi trumpfy v rukách a to zejména při otázkách pohraničních oblastech Maďarska a Polska.Samotnym důkazem jsou nasledovne drobne vojenské konflikty v těchto částech nového Československa.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Faleristika » Poprosím o určení hodnoty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1