Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Poradí někdo s určením autora?

Vykupminci.cz
Numisargo

Poradí někdo s určením autora?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Starší olejomalba na překližce, s pro mě nečitelnou signaturou. Pravděpodobně tuzemský malíř. Za každý názor ohledně možného autorství děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V určování autorství jsem pokročil a dospěl k přesvědčení, že obraz je ranější prací
akademického malíře Stanislava Krátkého, někdejšího Nechlebova žáka na pražské akademii. (SK je mj. zastoupen i v Národní galerii).
Registrovaný uživatel
neznasam zatisia :-) ale toto je super
Registrovaný uživatel
U tohoto obrazu zatím neznám autora, ale věřím , že s pomocí zdejších expertů na malířské signatury a na obrazy s folklórními náměty se ho dopátrám. Jde o menší pastózní olejomalbu na plátně fixovaném na lepence, zarámovanou pod sklo
v soukromém olomouckém rámařství (tedy před "znárodněním"). Zatím podle podpisu tipuji jako autora Josefa Jelínka, ale nevím, zda krojované postavy vůbec maloval. Omlouvám se za nekvalitní detail signatury, jde jen o výřez z celkové fotografie, jak ji mám uloženu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pro bolt

Myslím si, že hlavní podíl v jeho obrazech skutečně tvoří krajiny, ale vystavoval i portréty.
Tuto Dračku peří možná vytvořil někomu na zakázku s daným tématem.
Co mě spíš zarazilo je ten podpis, vesměs všechny, které jsem viděla jsou takové krasopisné, úhledné, toto by asi byl nějak tak odfláknutý.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
filomena napsal
pro bolt

Myslím si, že hlavní podíl v jeho obrazech skutečně tvoří krajiny, ale vystavoval i portréty.
Tuto Dračku peří možná vytvořil někomu na zakázku s daným tématem.
Co mě spíš zarazilo je ten podpis, vesměs všechny, které jsem viděla jsou takové krasopisné, úhledné, toto by asi byl nějak tak odfláknutý.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

No neviem, neviem..Ja si myslím, že ide o niekoho iného asi, to K na konci signatúry je úplne odlišné. :?
Registrovaný uživatel
Mě to připomíná na první pohled Zemánek ???
Registrovaný uživatel
kmotr napsal
Mě to připomíná na první pohled Zemánek ???


Mně to taky přijde spíš jako nějakej Zemánek...
Registrovaný uživatel
Já si nejsem jistý ani tím “k” na konci :roll:
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Já si nejsem jistý ani tím “k” na konci :roll:


Popravde ma to napadlo ako prvé, že je to skôr N, ale hovorilo sa Jelínek, tak som to bral ako K.Som strašne zvedavý, či to niekto rozlúšti..
Registrovaný uživatel
Děkuji za dosavadní příspěvky k "Dračce peří" a věřím, že diskuse bude pokračovat až do zdárného konce. Podle kvality obrazu (zřejmější při prohlídce v reálu) a toho, jak si jej předchozí dlouholetý vlastník považoval, si nemyslím, že autorem je "nějakej Zemánek", příp. jiný no name malíř. Na Josefa Jelínka jsem usuzoval z toho, že na všech jeho signaturách, které jsem viděl (a jsou i dosti rozdílné), je do prvého písmena příjmení vepsána iniciála křestního jména. Pro mou domněnku svědčí i skutečnost, že malíř byl, mj. jako žák Maxmiliána Pirnera, "vyučeným" figuralistou a ke krajinářství se přiklonil až později. Na Artnetu jsem našel nějaké fotky jeho dražených obrazů, mezi nimiž je i ženský portrét a také žánrová venkovská scéna (Sekáč). Na fotografii tohoto obrazu jsou vidět i vrstvené nánosy barev , podobně jako na "Dračce peří". Podle doby vzniku figurálních obrazů z Artnetu nabývá na důležitosti i správné přečtení data na "Dračce peří". Zde si nejsem vůbec jistý ( 02, 12, 14,22, nebo snad až 44?). Jinak jsem uvažoval i o Miloši Jiránkovi, který prý maloval také na Moravě , ten ale zemřel již v roce 1911.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Juranek?
Registrovaný uživatel
miso110 napsal
Juranek?


Máte na mysli Ludvíka Juránka? Nebyl by to myslím ani jeho styl, ani podpis
Registrovaný uživatel
Ještě se nabízí možnost, že by mohlo jít o práci malíře Jary Jiránka, o jehož obrazy ve své inzerci projevuje zájem několik pražských obchodníků, aniž by však o něm uváděli bližší údaje. Pokud ho někdo z účastníků zdejšího fóra zná, uvítám každou informaci, příp. i fotografie jeho obrazů. Já jsem na internetu objevil jen jednu (přikládám),
a tento portrét mladé krojované ženy má podle mého názoru s "Dračkou peří" podobný rukopis (nemluvě o brežněvovském obočí obou vyobrazených žen).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
a který Jaroslav Jiránek by to asi byl?
Na obraze je podpis Jája, což se některým Jaroslavům skutečně říkalo.
Jiránek Jar. Eugen to s jistotou nebude a moc těch nabídek už s tímto jménem není.
Přiznám se, že se pořád dívám na ten podpis Dračky, pořád se k němu vracím a snažím se ho srovnat s Jelínkem Josefem, vždycky mě ale ta rozdílnost rukopisu odradí.
Registrovaný uživatel
Zatím jsem se nedopracoval ke zjištění autora olejomalby na kousku starého plátna
o rozměrech 22x29cm, které jsem provizorně podložil, překryl sklem a takto zarámoval. Signatura je asi psána azbukou a nepodařilo se mi ji přečíst. Bude někdo úspěšnější a snad dokonce zná autora? Děkuji za každý názor.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mne po rokoch bez ruštiny prebehlo hlavou niečo ako "Čudravcev".Problémy sú aj s našimi signatúrami (viď príspevky vyššie ),tak tento môj výstrel treba brať s veľkou rezervou. :oops:
-s-
Registrovaný uživatel
Dobrý den.
Zajímám se o nákup obrázků:TASEV,CHRISTOV,DOBREV,MUTAFOV,NIKOLOV,JAN MRKVICKA,VESIN.
Pošlete mi fotky z: royal.time@abv.bg

S pozdravem
Stefan Petkov

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Poradí někdo s určením autora?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1