Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Porcelánová figurka dotaz

Vykupminci.cz
Numisargo

Porcelánová figurka dotaz

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím!
Potřebovala bych poradit ohledně tohoto porcelánového kousku. Jestli má nějaký název a hodnotu? Cokoli mě zajímá...
Dostala jsem ji od jednoho pána, že prej když mám ráda koně, tak že mi jí radši dá než by ji hodil popelnicím.... Přišlo mi to líto a ráda bych se o tom něco dozvěděla, když už to mám doma.
Děkuji! ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Petrambo v 20. 6. 2015, 12:54. »
Registrovaný uživatel
Petrambo napsal
Jestli má nějaký název a hodnotu?

Hodnotu netuším, název bude nejspíše “Soudružka Lady Godiva” ;)
Registrovaný uživatel
Turtle, náhodou je to pekný a značkový kúsok a od známej českej porcelánky. Obdobie od 30-tych až po 50 roky 20. storočia. Stačí trošku zagooglit a dokonca som našiel ten istý exemplár v prebiehajúcej aukcii. Odhadovaná cena je okolo 150 Usd a viac. Samozrejme, či sa za takú cenu predá je otázne. Ale môj názor na cenu je odhad min. 1000 Czk, pravda pokiaľ je nepoškodená a s ohľadom na to, že v Česku bude takých plastík viacero. Petrambo treba pochváliť za záchranu pekného artefaktu pred kontajnerom. I keď na druhej strane rozmýšľam, prečo si ženy dávajú také divné nicky. :D :D :lol:
Tu je obrázok z aukcie. Tam je dielo označené ako ... Žena jazdiaca na koni ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Petrambo, bolo by dobré zadať aj približné rozmery toho diela. Potom si človek dokáže urobiť lepšiu predstavu. Môžem vložiť ešte jeden obrázok z katalógu firmy Royal Dux, ktorý má presne tento figurálny porcelán v ponuke za cenu 1988 Czk. Ako autor toho námetu z 50-tych rokov je uvádzaný výtvarník Jaroslav Ježek. V katalógu má označenie ,,Akt Jitro". Zrejme bolo vyrobených viacero variant modelov, orientácia vpravo alebo vľavo a možno aj veľkostí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No páni! To by byla opravdu škoda, kdyby to skončilo u popelnic! Víte, začal se o to zajímat můj bratr, a to není samo sebou, hned jsem zpozorněla... ;) Přišlo mi, že si právě myslel, že to je nějak cenné a chtěl to nenápadně zpeněžit. Byl mi ten zájem podezřelý a chtěla jsem zjistit, jestli to má skutečně nějakou hodnotu. Takže figurku rychle odvezu do bezpečí! :) I když při bližším zkoumání jsem našla u koně na břiše v porcelánu dvě "hrudky". Tak si říkám, že možná proto to ten dědula chtěl vyhodit. Co myslíte? Není to bráno jako kaz?
Jinak na výšku po konec ruky má 36 cm. Podstavec 27,5cm.

P.S. Ohledně mého nicku... :) mám divné zájmy a koníčky, díky kterým mi přezdívali "slečna Rambo" no a jmenuji se Petra, takže ta šílená sloučenina Petra a Rambo = Petrambo. A s tímhle nesmyslem vždy a všude uspěju, že to není obsazené, to nikdo nemá :)
Registrovaný uživatel
Zkusila jsem vyfotit to břicho...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Petrambo tie hrudky môžu byť aj od výroby. Nemyslím, že je to nejaký pozdejší kaz. Pokiaľ tá plastika nie je popraskaná alebo niekde obitá, tak určite svoju hodnotu má. Už je teraz úplne jedno prečo ju chcel dedo vyhodiť, ja by som sa takému darčeku potešil tiež.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
chtěla bych poprosit znalce Jaroslava Ježka. Nevím, jestli soška myšky je jeho návrh.
Je vysoká asi 14,5 cm a není značená.
A ještě dotaz na "opravu" ocasní ploutvičky rybky. Ten chybějící kousek, ale nemám :roll: , tak co s ní? Ta je od Ježka a značena Dux + zbytek nálepky. Děkuji za odpověď :)
Registrovaný uživatel
:mrgreen: nepodařilo se foto
Registrovaný uživatel
Sláva foto je na světě :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Porcelánová figurka dotaz

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1