Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Porcelánová soška czechoslovakia

Vykupminci.cz
Numisargo

Porcelánová soška czechoslovakia

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

tento kousek máme v rodině co pamatuji. Vím že přesně takový leží někde v prezidentské kanceláři, nebo prostě v místě odkud prezident pronáší novoroční projev. Uměli by jste o tomto kusu říci více? :)

Díky Slávek

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
https://www.google.sk/search?q=dietmar+urbach+nora&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjB6omxz6HVAhVGLMAKHaWSDcYQ_AUICigB&biw=1366&bih=662
Pátraj... :)
-s-
Registrovaný uživatel
https://www.zoopraha.cz/aktualne/pohledem-reditele/7318-starozitny-popelnik-4003608
Registrovaný uživatel
Moc díky :)
Registrovaný uživatel
Eště existuje i popelník s slonem!!
Registrovaný uživatel
Já ho nedávno koupil na blešáku za 150 Kč, pán ho tam vozil cca 2 roky
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
Eště existuje i popelník s slonem!!


Ono figurálnych popolníkov (misiek) od DU existuje strááášne veľa,viď môj inzerát na bazos : https://ostatne.bazos.sk/inzerat/75013738/ODKUPIM.php
Registrovaný uživatel
Ten art decový popelník se starším zanačením výrobce Ditmar Urbach, je momentálně celkem populární , vzhledem k tomu , že stejné popelníky se vyskytovaly na stolech restaurace v tv seriálu " Přístav ". Na burze za 700,- , ale říkal mi známý , že na základě jeho přechodné popularity prodal dva i po 1400,-
Registrovaný uživatel
na Slovenských burzách sa taký popolník predáva od 60 euro vyššie,ale Vám ponúkne okolo 20 euro.Pre užívatela pistikam:Veľmi by som sa nechválil na tvojom mieste s inzerciou na bazoši sk.Hodnotenie tam máš veľmi nelichotivé,takže radšej sa tým nechváľ aký si šmelinár.
« Poslední úpravu provedl(a) nick v 28. 7. 2017, 17:08. »
Registrovaný uživatel
Packa: díky za zaujímavý článok

Nick: to hodnotenie na bazoši nie je v tomto prípade smerodajné keďže tam dotyčný bachol univerzálne číslo telefónu tak systém spojil x užívateľov (a x miest) do jedného.. Konkrétne tieto popolníky s medvedom boli asi v Československu najpopulárnejšie..
« Poslední úpravu provedl(a) pasarana v 28. 7. 2017, 22:34. »
Registrovaný uživatel
nick napsal
na Slovenských burzách sa taký popolník predáva od 60 euro vyššie,ale Vám ponúkne okolo 20 euro.Pre užívatela pistikam:Veľmi by som sa nechválil na tvojom mieste s inzerciou na bazoši sk.Hodnotenie tam máš veľmi nelichotivé,takže radšej sa tým nechváľ aký si šmelinár.


kde sa dá prosím vidieť to hodnotenie? trocha šok teraz pre mňa :).Doteraz som nepredal ani jeden kúsok zo svojej zbierky a ja sa nechválim,ja chcem doplniť svoju zbierku :)
Registrovaný uživatel
nick napsal
na Slovenských burzách sa taký popolník predáva od 60 euro vyššie,ale Vám ponúkne okolo 20 euro.Pre užívatela pistikam:Veľmi by som sa nechválil na tvojom mieste s inzerciou na bazoši sk.Hodnotenie tam máš veľmi nelichotivé,takže radšej sa tým nechváľ aký si šmelinár.


a predsa mi ešte nedá - otázka - poznáme sa ? Ja Vás nie,takže na základe čoho tu usudzujete že som šmelinár? :)
Registrovaný uživatel
pasarana napsal
Packa: díky za zaujímavý článok

Nick: to hodnotenie na bazoši nie je v tomto prípade smerodajné keďže tam dotyčný bachol univerzálne číslo telefónu tak systém spojil x užívateľov (a x miest) do jedného.. Konkrétne tieto popolníky s medvedom boli asi v Československu najpopulárnejšie..


inzeroval som na bazoši 1 x v živote,takže som tam nechal na seba email nakoľko si nemôžem dovoliť aby mi ľudia volali v pracovnej dobe.Som dosť prekvapený z toho čo tu píše nick,takže asi radšej inzerát vymažem,len by ma skutočne zaujímalo kde nájdem to hodnotenie o sebe ...
Registrovaný uživatel
nick napsal
na Slovenských burzách sa taký popolník predáva od 60 euro vyššie,ale Vám ponúkne okolo 20 euro.Pre užívatela pistikam:Veľmi by som sa nechválil na tvojom mieste s inzerciou na bazoši sk.Hodnotenie tam máš veľmi nelichotivé,takže radšej sa tým nechváľ aký si šmelinár.


hehe,tak tie "moje hodnotenia" som úspešne našiel :).Len problém že tie hodnotenia sú z februára a mája 2017 a ja som sa na bazoši registroval začiatkom júla 2017 (presný deň 5.7. ako je dátum vytvorenia inzerátu).Na jednej strane pekne ďakujem za upozornenie,už mi je zrejmé že nemôžem použiť všeobecné tel. číslo a je to pre mňa poučením,na druhej strane pán "nick" prosím,pred tým ako niekoho verejne a z niečoho obviníte,tak si najprv overte fakty a za ďalšie,dvakrát zvážte a raz napíšte,viete o našom prísloví - dva krát meraj a raz strihaj.Zvažujte to,čo píšete.Viac sa mi nežiada vyjadrovať ku tejto téme,pekný večer,deň ... prajem :)
Registrovaný uživatel
ospravedlňujem sa,vždy bohužial čítam všetko čo je napísané
Registrovaný uživatel
nick napsal
ospravedlňujem sa,vždy bohužial čítam všetko čo je napísané


rozumiem,všetko ok,vyjasnené.aj ja som zasa o čosi múdrejší,som upravil tel. v inzeráte a je to už ok ,žiadne hodnotenia niekoho "iného" mi to už nenatiahlo do inzerátu:).A inak som sa čudoval že žiadna ponuka na popolníky mi neprišla,aspoň už viem prečo :).Pekný deň
Registrovaný uživatel
človek sa vždy učí najlepšie na svojich chybách,som rád že sme si to ujasnili a že ste prijal ospravedlnenie
Registrovaný uživatel
Všechno zlé je pro něco dobré. Já ten váš inzerát taky viděl když tu byl odkaz a první co bylo jsem se díval na hodnocení :D ..říkám si, to je vyloženě drzost psát ještě sem na stránky ale radši jsem to nekomentoval :D . Tohle bylo vážně poučné, taky už budu vědět na co si dát pozor až tam budu inzerovat, at nedopadnu stejně ;) . A jsem rád, že tu bude další sběratel a ne překupník, víc hlav, víc ví 8) .
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Všechno zlé je pro něco dobré. Já ten váš inzerát taky viděl když tu byl odkaz a první co bylo jsem se díval na hodnocení :D ..říkám si, to je vyloženě drzost psát ještě sem na stránky ale radši jsem to nekomentoval :D . Tohle bylo vážně poučné, taky už budu vědět na co si dát pozor až tam budu inzerovat, at nedopadnu stejně ;) . A jsem rád, že tu bude další sběratel a ne překupník, víc hlav, víc ví 8) .


Tak je :).A v podstate som aj rád za ten príspevok od "nick" lebo by som sa naďalej čudoval že mi nik nepíše :).Ešte raz pekný deň :)
Registrovaný uživatel
Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Obrázek vložený uživatelem




Jako zajímavost uvádím i další značky, které tento popelník může mít.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
..a jako perličku uvádím ještě totožný popelník, který se v letech 1951 - 1953 vyráběl ve slovenské Kremnici!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
aj ja pridám jednu značku čo mám doma

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím pán packa ,otázočka čo ste pridával tie značenia,konkrétne s tou číslicou 79 je fotené priamo z popolníka?Totiž to značenie s číslicou 79 je značením Znojemskej fabriky DU (to písmenko Z v krúžku),ja mám vedomosť že Nora sa vyrábala iba v Teplickej fabrike (písmeno T v krúžku),bolo by to ďalšie rozšírenie mojich vedomostí o DU... Totiž DU je moja srdcovka a snažím sa dohľadávať všetky možné informácie. Vďaka
« Poslední úpravu provedl(a) pistikam v 30. 7. 2017, 17:48. »
Registrovaný uživatel
Zdravím...tak medvěda máme , slona jsme též sehnali 😂, ale co nutně potřebujeme ,jsou tučňáci na kře.Bohužel , asi vzácný kousek, nikde jsem jako nabídku k prodeji neviděla...😔
Registrovaný uživatel
Pistikam, popelník z Kremnice jsem ofotil z knihy od Solčániové.
Kde píče, že měli origo formu z D U.

Ostatní značky jsou na netu ofoceny u jednotlivých totožných medvědů

D U Teplice
D U Znojmo
Spojené keramické závody Znojmo
Jílové u Děčína

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Starožitnosti » Porcelánová soška czechoslovakia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1