Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Porcelán - Loket 1863

Vykupminci.cz
Numismatika

Porcelán - Loket 1863

Moderátoři: grofik, turtleoverhead.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Na internetech jsem pořídil část čajového servisu. Je to podle značení porcelánka Loket z let kolem 1863. Tlačená značka paže s mečem.

Překvapilo mě, že dekor není vůbec opotřebovaný. Je možné, že by někdo dělal padělky této porcelánky? Spíše si myslím, že ne, ale trochu mi to vrtá hlavou.

Dokázal by někdo říct pro koho se takové servisy dělaly? Zda od počátku byly zamýšleny spíše do vitríny než k používání?

Děkuji

Jaroslav

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
velmi pěkné,udělej ještě snímek značky.bylo určeno pro měšťanstvo-konec období biedermeier ...určen k používaní ne do vitríny,udržovaly se rodinné a společenské styky při kávě.V dnešní době,která je uspěchaná,není čas,na krásné kultivované stolování-proto není dekor poškozen,byl pouze vystaven nakonec ve vitrýně.Moc se mi líbí...blahopřeji.ještě jsem chtěl napsat porcelánka Loket velice kvalitní porcelán.
Registrovaný uživatel
co se týče dekoru -napodobuje východní kulturu -Japan,China.
Registrovaný uživatel
Děkuji. To opotřebení me opravdu překvapilo. Minimálně spodky předmětů bývají trochu zasedle, ale zde je to jen jako kdyby to bylo staré tak osmdesát let. Zlato i zbytek dekoru netknuty. Proto si myslím, ze od počátku se moc nevyužíval.

Pan ho prodával jako neznaceny. Myslel jsem, ze bude z Anglie, ale jsem příjemné překvapený. Další věc, které se jen tak nevzdam :)

Jak pisete, dekor se inspiroval japonským imari.
Registrovaný uživatel
foto značky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Porcelán - Loket 1863

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1