Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Poškozené mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Poškozené mince

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
chalko:ďakujem za odkaz,ale pozriem až zajtra doma.V práci nám jútúb blokujú. :D
Napadlo mi,či nejde o štruktúru materiálu.
-s-

Brett: ani neviem,kde by som to kúpil.Ja som skúšal aj teplo na ten mor.Nerob to !!!
Minca mi z platničky odplávala. :mrgreen:
Neutralizácia.....nestači umyť mydlom a teplou vodou?
-s-
Registrovaný uživatel
Tak pointa je v tom, aby si to kyslé prostredie povrchu mince po kúpeli v tej kyseline fosforečnej nejak zmenil na mierne zásadité, alebo neutrálne. Mydlo by malo stačiť ako "prvá pomoc", alebo kúpeľ v sóde bikarbóne ... Veď ujo google poradí...
Ale čudujem sa, že ako správny domáci kutil nemáš doma dvojchroman draselný :) .
Prípadne sa popýtaj v obchodoch s hračkami na súpravičku s názvom "Mladý Mendelejev" :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Mengelejev.. :D Načo by mi bol nejaký dvojchroman? Nie som kutil.
Niekde mám max.manganistan-na pliesne..
-s-
Registrovaný uživatel
stani, teraz vážne. Ja som to nekupoval. Mám známeho, ktorí pracuje v jednom nemenovanom podniku s chem. výrobou a ten mi kys. fos. a dvojchroman priniesol. Neskúšal som to kupovať, ale myslím, že by to nemal byť problém. Kys. fosforečná sa používa aj v potravinárstve (nap. Pepsi a Coca). V každom väčšom výrobnom podniku, kde majú laborku, alebo v nejakom školskom laboratóriu ... Popýtaj sa známich, alebo skús googliť. Prípadne aj v nejakej lekárni by mohli poradiť ...
Moderátor
fosforecnou sezenete asi celkem v pohode (pro mnohe mince je na miste rici bohuzel), ale dichroman (dvojchroman je stary nazev) by dnes legalne laik sehnat nemel (tudiz neni asi dobre se tim moc verejne chlubit a tez by mohl byt problem takovou slouceninu poskytnout "jen tak nekomu" - opatrne s tim, at nedostanete nekoho nechtene do prusvihu). slouceniny chromu v ox. stavu VI jsou nebezpecne, mimo jine karcinogenni, pri praci s nimi by mely byt dodrzovany urcita pravidla, stejne jako pri likvidaci vznikleho odpadu.

ty ryhy u prispevku #147 jsou skutecne nasledkem predchoziho tvareni materialu (vyroby plechu), bubliny u #148 jsou pekne, material uvnitr ale nemusi byt zkorodovany kompletne, bude ale urcite alespon trochu porezni a drolit se asi bude.
Registrovaný uživatel
Som rad,ze sa tie bubliny nepacia len mne.Mam este jednu taku,tam je to menej.Inac som to na Zn moc nevidel. ;)
Zato "moru" je na rozdavanie.
-s-
Registrovaný uživatel
Brett napsal
Tak pointa je v tom, aby si to kyslé prostredie povrchu mince po kúpeli v tej kyseline fosforečnej nejak zmenil na mierne zásadité, alebo neutrálne. Mydlo by malo stačiť ako "prvá pomoc", alebo kúpeľ v sóde bikarbóne ... Veď ujo google poradí...
Ale čudujem sa, že ako správny domáci kutil nemáš doma dvojchroman draselný :) .

oliver - vďaka za upozornenie. Čo sa týka bezpečnosti, tak samozrejme opatrnosť je na mieste - viem o tom a spravil som asi chybu, že som to v mojich príspevkoch neuviedol.
Dôležitá je tá prvá časť vyššie citovaného príspevku. Tú poslednú vetu a slovné spojenie "správny domáci kutil" som samozrejme nemyslel vážne a dúfam, že každý čitateľ to tak pochopil.
Sám vieš, že pri čistení mincí sa používa napr. aj kyanid draselný a tiež ho asi nikto len tak nekúpi ...
Registrovaný uživatel
Co sa bojis.Chemia to je moje. :D
Kto si netrufa,nech sa toho nechyta. :shock:
-s-
Registrovaný uživatel
Mongolia, 5 mongo, 1937

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekné.A malo by to byť jasné.Strižok.Ešte aj ten ornament je vyrazený do toho poškodenia.Alebo je to písmo.. ;)
tomi,založ nejaké vlákno na takéto a podobné príšerky.Tu by to malo byť o našich minciach,asi by prišlo varovanie.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Len mušinec.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky chalko.
Pozrel som si to až teraz.Mám podobné videá.Dá sa tam všeličo vidieť a aspoň troška pochopiť,ako to funguje.Napr.výroba hrany.
Tie čiary tam je vidieť tesne po odliatí,keď je ten hranol nevyvalcovaný.
Myslel som,že postupným rozvalcováváním sa tie "vrásky" vyžehlia.
Zdá sa,že nie.
Na inom mieste sme sa bavili o tom,ako sa môže strižok (dokonca až minca v obehu) rozdeliť na dve časti,teda rozpadnúť.Z tohoto mi to nie je jasné.
-s-
Registrovaný uživatel
chalko napsal
To: stani
myslím že ta koroze je podmíněná strukturou mincovního kovu, resp. jeho tvářením - válcováním v rámci přípravy střížku. Postup je hezky vidět na tomto videu od 00:54 min.
https://www.youtube.com/watch?v=QrtCcXXNcGA

:roll:
-s-
Registrovaný uživatel
Jak asi vznikne takovéto poškození? Nekvalitní oprava razidla (pokud se vůbec něco takového dělá)?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Povedal by som,ale neviem.Myslím si,že to skôr súvisí s tým,že je celá akási poničená.Ktovie,čo zažila... :roll:
Razidlá sa asi bežne neopravujú,aj keď sa to zrejme robilo a možno aj výnimočne robí.Skôr sa ale upravovali.Napr.dátum (over date?).A keď už prerábali dátum z jedného roka na druhý,mohli popritom razidlo aj preryť-"vynoviť"
Mám niekde aj obrázky mincí s takýmito zásahmi,dokonca aj mincu.
Iné opravy/úpravy sa asi bežne nerobia.Razidiel je hromada.

Ja pridám Zn "bublinkáča",zdá sa,že to nie je ťažko dostupný tovar..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
50 haléř, rok 1922 - potkal se již někdo s tímto typem poškozením ? může takto rozsáhle CuNi mince zkorodovat ? dík

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ano, moze. chemia je svina...mal som takych habadej, skoncili v krabici, ktoru som predaval ako mince na vahu
Registrovaný uživatel
Aj ja mám také.
Tiež 5 Kčs,2 Kčs a možno niekde aj iné.
-s-
Registrovaný uživatel
Ahoj.
Čo si myslíte o tejto minci? Je to nejaká domáca úprava?
Na reverze sú nejaké ryhy,lem hrany je z vnútornej strany na niektorých miestach poškodený a hlavne minca nemá zúbky/vrúbky na hrane. :roll:
Priemer nie je menší.Skôr naopak.Keď do šubléry "chytím" dve mince naraz,tak vypadne tá zúbkovaná,táto sa udrží.
Mám aj dvojkoruny,ale tam je to jasné,tie s hladkou hranou majú menší priemer a vidieť tam stopy po úprave.Také obvodové ryhy.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tomi tu mal obrázok pootočenej mince,jeden dám aj ja,aj keď nie je "naša".Neviem o inom-špecializovanom vlákne o poškodených minciach,výrobných zmätkoch a pod...
Ako sa to cení? Neviete o nejakých stránkach,kde sa s niečím takým zapodievajú,predávajú niečo podobné?
Ja som toho moc nenašiel. Maximálne to,že to existuje.To viem aj ja.. :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zaujímal by ma váš názor na túto mincu.

Otvor v strede je "krivý",hladké plochy sú ako povrch mesiaca :) ,v písmenách sú trhliny,hrana je "otvorená." Je aj trochu prehnutá-miskovitá,ak správne chápem význam slova.
Hmotnosť neviem,nemám váhu,ale zmeral som priemer a nameral som 22mm.
Uvádza sa priemer 21mm.Keby nebola "miska",tak by bol priemer asi ešte väčší.Tak rozmýšľam (teraz :) ),či náhodou nebol strižok veľký.Ináč si to vysvetliť neviem.
Obeh,kutilstvo a vplyv prostredia by som asi vylúčil. :roll:
Chyborazba,zmetok?
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
http://tomiol.rajce.idnes.cz/chyborazby_sk/
http://tomiol.rajce.idnes.cz/chyborazby_ostatne/


...som sa pohral dnes s mikroskopom...
Registrovaný uživatel
http://aukro.cz/listing/user/listing.php?us_id=45761813

Ahojte. Dražím nějaké mince na Aukru.
Tak mrkněte jestli se někomu něco nehodí do krámku.

Díky
Registrovaný uživatel
ms2017brno napsal
http://aukro.cz/listing/user/listing.php?us_id=45761813

Ahojte. Dražím nějaké mince na Aukru.
Tak mrkněte jestli se někomu něco nehodí do krámku.

Díky



Bež s tím uz do řiti... Obratem bych te zaBANoval... v kazdem vlaknu reklama na vlastni aukce Nejlepe smazat i ten prispevek...
Registrovaný uživatel
Už som sem dal pár obrázkov nie "našich mincí" a prešlo mi to,novú tému
zakladať nechcem.Takéto záležitosti mám rád,aj keď nejde o nejaký extrém.
Tie Lux.sú naspodnom obrázku opačne..
Ale je to tam.. ;)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 > »

Sběratel.com » Naše mince » Poškozené mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1