Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Poškozený obal PROOF mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Poškozený obal PROOF mince

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Získal jsem PROOF minci ze sady českých PROOF mincí. Bohužel má poškozený obal. Četl jsem, že PROOF mince vytažená z obalu už není PROOF. Dá se tato mince s poškozeným obalem považovat za PROOF nebo už PROOF není, protože se k ní může dostat vzduch? (na minci nikdo nešahal)
Registrovaný uživatel
Pokud na minci nikdo nesahal tak je vše OK. Doporučuji pro jistotu koupit jinou kapsli a minci přendat.
Přendat samozřejmě jen v bavlněných rukavicích a minci uchopit opatrně jen za hranu.
Vzduch samotný minci neublíží, ale prasklinou se dovnitř bude dostávat prach.
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Registrovaný uživatel
Díky, to je přesně to, co jsem potřeboval vědět.
Registrovaný uživatel
Jde to i bez rukavic aniž se dotknete mince a to tak, že napřed vyměníte jednu půlku kapsle, minci překlopíte do té nové a pak zakryjete druhou půlkou nové kapsle.
Registrovaný uživatel
Další možnost je sbírat doopravdické mince,
na ty se sahat může. ;)
Moderátor
turtleoverhead napsal
Další možnost je sbírat doopravdické mince,
na ty se sahat může. ;)

:mrgreen:
Registrovaný uživatel
Na proof mincu by som nešahal ani v rukaviciach. Ruky sa potia a dýchajú. Najlepšie je otvoriť poškodenú časť bubliny a vymeniť za novú. Alebo mincu prehodiť medzi bublinkami bez dotyku ako píše Sevci. ;)
A hlavne sa zamyslite nad príspevkom turtleoverheada, pretože je na tom kus pravdy :)
Registrovaný uživatel
Odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil... alebo nebojte sa proof mincí ! Foto ako pani v Mincovni Kremnica ukladá zlaté mince do bubliniek :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil... alebo nebojte sa proof mincí ! Foto ako pani v Mincovni Kremnica ukladá zlaté mince do bubliniek :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Paní bude asi stejně chytrá jako je krásná... :lol:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Poškozený obal PROOF mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1