Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » POSMRTNÉ RAŽBY

Vykupminci.cz
Numisargo

POSMRTNÉ RAŽBY

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
..super, už jsem měla strach, že tu toto téma zapadne.. jen tak dál..
Registrovaný uživatel
..už mi nějakou dobu leží doma tento Romulus, syn Maxentia. (někde už tu také byl) Horší stav, ale radost. Jestli je pravý fakt netuším ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pokud je prava, tak by jsi mela super minci. Je trochu divna, ale tohle obdobi nemam nakoukane. Jsem zvedav, co reknou zkusenejsi.
Registrovaný uživatel
Korunka: Přál bych Ti, aby byla pravá, ale také z ní mám při porovnání s jinými fotografiemi tohoto typu divný pocit. Hlavně u toho orla na střeše.
Moderátor
Ono těžko říct, v tomhle stavu, ale vyloženě špatný pocit z té mince nemám. Je pravda, že ten orel je dost schématicky provedený, ale už jsem viděl i podobné a trochu mi vrtá hlavou, proč by ho padělatel neudělal pořádně, když si dal tolik práce s ohlazením a zestařením mince (= ztráta 90+% hodnoty oproti ražebnímu stavu i u vzácné mince jako je tahle).
Registrovaný uživatel
jo. Navic ta oxidace se mi zda docela stara, jestli to neni nejaky figl s lakem a pod., co se pouziva.
Registrovaný uživatel
Má modrou patinu, to jsem ještě neviděla, jinak také nevím. Tady je orel na některých ražbách stylizován podobně: http://wildwinds.com/coins/ric/romulus/t.html
Registrovaný uživatel
Koukám, že už je to skoro rok, co sem korunka vložila svého Romula. Zkusím to tu oživit novými úlovky. První je posmrtný sestercius Lucia Vera, který pro něj razil Marcus Aurelius. Revers vcelku standardní opis CONSECRATIO okolo orla na globu. Druhým je o něco zajimavější denár Faustiny mladší, rovněž ražený za Marca Aurelia. Na reversu je stojící personifikovaná Aeternitas, které na ruce na glóbu stojí pták Fénix. Další z typů, které se s výjimkou Faustininy matky Faustiny starší na posmrtných ražbách jiných císařoven nevyskytují.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Po dlouhé době sem přidám opět něco já. Tento Constantin I. (už v tomto tématu jeden je) mi velmi dlouho unikal. Je to paradox. Kdysi jsem jej měla, ale ve velmi špatném stavu. Konečně po pár letech se mi jeden nabídl ke koupi a prostě jsem neodolala. Myslím si, že není špatný. Vlastně na maličkou mincičku 15 mm mi přijde pěkně zachovalý s pěknými detaily. Člověk žasne, že i na takto drobné minci si římané vyhráli s detaily, jako je ohlávka na hlavě koně. Z mincičky, ač je běžná, mám obrovskou radost.... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nedavno Lanz prodaval tyto mince ve skoro super stavech (ne, ze bych si nejakou poridil, ceny byly taky "super"). A ja poprve zjistil, ze nahore na reversu je veliky symbol ruky, ktery na vetsine techto minci neni videt, cetsinou asi jak na teto konecky prstu. Ta ruka byla na nekterych minci velika snad jak pulka postavy :)
Registrovaný uživatel
Tak to máš pravdu, četla jsem, že by tam měla být ruka. Pravda je, že tady nahoře vypadá jako "šipka" . Nemáš odkaz?
Registrovaný uživatel
ano, je to boží ruka, která vyzvedává Konstantina (ten na quadrize) do nebe. Lanz opravdu měl krásné exempláře: http://www.ebay.de/itm/LANZ-DIVUS-CONSTANTINE-COMMEMORATIVE-MANUS-DEI-FOLLIS-QUADRIGA-ANTIOCH-JUA1224-/232146689237?hash=item360d055cd5%3Ag%3AQC8AAOSwB09YLgjP&nma=true&si=H3r08Dpeg0laZx7T0K8K98L4mUA%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557
Nedávno jsem chystal něco křesťanské symbolice na římských a byzantských mincích, tohle je jeden z prvků. Podobně se na pozdějších mincích Arcadia, Eudoxie, možná i dalších objevuje boží ruka nad hlavou busty, která pro změnu dží diadém a tímto je "korunuje".
Registrovaný uživatel
Nějak se mi nechce věřit, že by mince po pár set letech uložená v zemi a vykopaná, očištěná vypadala takto. Přiznám se, že u takto dokonalých mincí mám strach, zda jsou opravdu pravé, ale to je asi jen má paranoia...
Moderátor
To byl nález na půdě :D
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
po babičce :-). Taky nikdy nevím, na kolik jsou tyhle věci dorývané či jinak upravované, moc si to u těch mrňousů nedovedu představit. Sbírám rozhodně oběhovější stavy, abych nepoužíval termínu "šroty" :-)
Registrovaný uživatel
Ta mince byla zjevne z nejakeho depotu (velci prodejci casto rozprodavaji depoty) a asi byla zahrabana brzy po vyrazeni. Dokonce si myslim, ze se s ni moc pri cisteni neparali a asi je i prepatinovana.
Registrovaný uživatel
No právě, na minci mi něco nesedí a upřímně, raději koupím s původní patinou, než tohle :|
Registrovaný uživatel
Tak opět mi do sbírky přibyly nějaké posmrtné ražby. Sice jsou v horší, nebo špatné zachovalosti, ale prostě jsem se zase neovládla :-)) :-))

Marcus Aurelius, posmrtný denár..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Faustina ml., páv (bohužel šroty :'( )

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V posmrtných ražbách nic nepřibylo, i když nevím, zda sem lze správně zařadit tuto..
As- DIVUS AUGUSTUS PATER, Augustus-ražba za Tiberia, Ric 72 (prosím o kontrolu s určením).
Myslím si, že je to super mince, takže obrovská radost!!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dlouho jsem do antiky nic nedával, tak přiživím tohle Korunčino vlákno.
2x Claudius II. Gothicus, už tu je, ale snad to neva.
První (dle fota jak vidno ex Tovy :)) má lepší revers (oltář) a je dokonce s postříbřením, druhý má lepší portét a slabšího orla...no. Augustus nade mnou samo musí potěšit ;-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Heh, koukam prvni na obrazky a rikam si, jaky krasny oltar :) A i ten orel je nahodou velmi dobry, prece jen Claudius ma moc minci, ale krasnych moc ne. Zrovna tu mam pred sebou jednu jeho minci s uzasnym portretem, ale ten revers..

Augustus taky dobry. Toho taky nemam :)
Registrovaný uživatel
Moc pěkné vlákno a pěkné mince. Musím sem také něco dát, jen si vzpomenou, kde ty všechny mince mám. Skladuji to na několika místech, takže mě nikdy nelze vykrást dokonale, ale jak člověk potřebuje foto, je to v pytli. V posledních letech si vedu přesnou evidenci uložení, takže nabídnu zatím posmrtné mince Romula a Victorina.


Romulus (+309), dvojnásobný konzul vletech 308 a 309, asi čtrnáctiletý syn císaře Maxentia (306-312), po matce vnuk Galeria (305-311) a po otci vnuk Maximiana Herculia (286-305, 307-308, 310). Jak to tu píši, říkám si, že ho přežila celá rodina. Ražba je z roku 310, byla čištěná a lehce patinovaná, je tak vidět vada materiálu - prasklina kovu na líci na hlavě projevující se i na rubu na kupoli. Kupoval jsem v elektronické aukci od zavedeného obchodníka, přesto s mírnými obavami ohledně pravosti, ale zdá se v pořádku. Právě stržená patina odkryla vícero ražebních elementů svědčících pro pravost. Na líci je třeba číst opis jako Nobilissimus Vir Bis Consul, tj. Nejvzenešenější muž (= člen císařské rodiny), konzul podruhé. Nikoliv, jak jsem už také viděl, Nubis Consul, protože konzulem z Núbie opravdu nebyl :P .

čtvrtfolis, 16mm, 2,26g, RIC-239 (common)
DIVO ROMVLO N V BIS CONS
AETERNAE MEMORIAE, RQ (Roma, 4. dílna)

Ačkoliv katalogově běžná, těžko se shání a s provizemi a poštovným z ciziny to levněji neumím, tudíž byla jen lehce pod 4000.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Rád poradím s antickým Římem, ale středověk teprve objevuji.
P.S. Omluvte někdy zhoršenou diakritiku, pokud píšu z tabletu. Děkuji.
- - -
Dolehla na mě finanční krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
Registrovaný uživatel
Victorinus (269-271), posmrtně r. 271
antoninianus, raženo asi za Tetrika I. (271-274) v mincovně označované jako "Mint II" nebo též "Southern mint" (tj. dosud neurčená mincovna, jiná než Cologne, Moguntiacum či Lugdunum). V téže mincovně razil již císař Marius (269). Mince se u nás neobjevuje a v cizině jen velmi řídce. Osobně se mi na tomto kuse líbí ten rozevlátý vous, který mi připomíná vous z mince jiného, tentokrát již nedostupného císaře Procula (snad 280, http://www.wildwinds.com/coins/ric/proculus/MM_1994_640.jpg ).

antoninianus, 18mm, 2,52g, RIC-88 (scarce)
DIVO VICTORINO PIO
PROVIDENTIA AVG

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

P.S. Vkládejte, vkládejte, vkládejte. Chválím malý nummus s quadrigou od Korunky, typy s oltářem Claudia II., Verův sesterc i další kousky. Kolikrát i běžná a nejběžnější mince má své jedinečné kouzlo, tak se nebojte vložit. Zkusím dohledat pár Claudiů II.
_______________
Rád poradím s antickým Římem, ale středověk teprve objevuji.
P.S. Omluvte někdy zhoršenou diakritiku, pokud píšu z tabletu. Děkuji.
- - -
Dolehla na mě finanční krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
« Poslední úpravu provedl(a) Jotapianus v 21. 11. 2018, 11:22. »
Registrovaný uživatel
No vida, to je dobře, že mince přibývají i v tomto vlákně :-)
S Romulem mám také strach ohledně pravosti. Nedávno jsem jej ukazovala jednomu odborníkovi, který se sice věnuje především středověku, ale zajímalo mne, co si myslí o tomto typu patiny a zda mu připadá autentická. Potvrdil mi, že ano. Tak se utěšuji tím, že i ten můj je snad pravý :-)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Antické mince » POSMRTNÉ RAŽBY

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1