Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » POSOUZENI HOUSLÍ

Vykupminci.cz
Numisargo

POSOUZENI HOUSLÍ

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
HP - houslový prapor! :P
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
HP - houslový prapor! :P
:D
Registrovaný uživatel
Bingooo! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Ve svém archívu jsem našel toto, ale nesedí roky: HP hraničářský pluk, leden 1939, ČESKOSLOVENSKO
Odkaz https://www.hp19.cz/index.php?file=hp19
Registrovaný uživatel
Zde jsou ty housle v akci a pro fajnšmekry i píseň :D ;)
https://www.youtube.com/watch?v=m7GIwbO_wgM


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
No nemusím to, ale když v armádě zakázali zpívat třebas píseň: Pres spáleniště, přes krvavé řeky, pochopil jsem, že armáda je v hrdeli.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
No nemusím to, ale když v armádě zakázali zpívat třebas píseň: Pres spáleniště, přes krvavé řeky, pochopil jsem, že armáda je v hrdeli.
My museli zpívat při přísaze jakousi písničku při pochodu, která obsahovala slova My letci máme ocelové ptáky, už nevím co to bylo za trapáckou písničku. Je fakt, že slova měla pravdu , protože zhruba po měsíci vojenské abstinence jsem měl ptáka ocelově tvrdého a večer po přísaze jsem musel vypustit kerosin ze svých přídavných nádrží s tehdejší manželkou opírajíce se o památník padlých rudormejců (nic proti nim) :D
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 23. 3. 2018, 14:52. »
Moderátor
lachtan napsal
Altmann napsal
No nemusím to, ale když v armádě zakázali zpívat třebas píseň: Pres spáleniště, přes krvavé řeky, pochopil jsem, že armáda je v hrdeli.
My museli zpívat při přísaze jakousi písničku při pochodu, která obsahovala slova My letci máme ocelové ptáky, už nevím co to bylo za trapáckou písničku. Je fakt, že slova měla pravdu , protože zhruba po měsíci vojenské abstinence jsem měl ptáka ocelově tvrdého a večer po přísaze jsem musel vypustit kerosin ze svých přídavných nádrží s tehdejší manželkou opírajíce se o památník padlých rudormejců (nic proti nim) :D


:mrgreen: :mrgreen: I my umíme číst knihy, Pokud by to byla pravda, tak Vám je o kmete, zhruba 85-90 let.Povídky starých zbrojnošů? :mrgreen: :lol:
Registrovaný uživatel
Altmanne rukoval jsem na den ptactva v dubnu 1982 do Stodu u Plzně k protivzdušné obraně státu. A vzpomínám si , že když nás bylo asi 300 na buzeráku, kdy se do nás snažili frajtři nastřílet pořadovou přípravu, tak to nějak nešlo do palice a vůbec jsme nebrali na zřetel, že už jsme na vojně. Stáli jsme tam a frajtr na nás ječel jak posedlý a my ho měli na háku a bavili se mezi sebou. Ten frajtr(Slovák) přiskočil ke kámošovi a hromovým hlasem řval ČO SA TO TU ROZPRÁVÁŤE , KEĎ JÁ HOVORÍM ?!! A KEĎ SA UŽ MEZI SEBOU ROZPRÁVÁŤE PTÁCI ZAJEBANÍ, TAK MI KUKAJTĚ DO OČÍ !!! Kámoš z roty se vyprsil do pozoru a z výšky dvou metrú na jeho malou, asi 1,5 metru postavu na něho spustil : KUKU,KUKU :D Říkali jsme mu MAFUKO, byl malý a kníratý ... byla to zkratka malý, fúzatý kokot :D Teď přemýšlím, jak moje historka souvisí s houslemi, ale souvislosti nenacházím, tak sorry jako :D
Registrovaný uživatel
Jinak kmet už skoro jsem ... šest křížků se tlačí na hrb pomalu a jistě. V práci mi ti kokotela mladý třicetiletý říkají dědi , ale z legrace protože vědí, že dědi umí ještě i vyliskat obelisk :D
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 24. 3. 2018, 10:19. »
Moderátor
lachtan napsal
Altmanne rukoval jsem na den ptactva v dubnu 1982 do Stodu u Plzně k protivzdušné obraně státu. A vzpomínám si , že když nás bylo asi 300 na buzeráku, kdy se do nás snažili frajtři nastřílet pořadovou přípravu, tak to nějak nešlo do palice a vůbec jsme nebrali na zřetel, že už jsme na vojně. Stáli jsme tam a frajtr na nás ječel jak posedlý a my ho měli na háku a bavili se mezi sebou. Ten frajtr(Slovák) přiskočil ke kámošovi a hromovým hlasem řval ČO SA TO TU ROZPRÁVÁŤE , KEĎ JÁ HOVORÍM ?!! A KEĎ SA UŽ MEZI SEBOU ROZPRÁVÁŤE PTÁCI ZAJEBANÍ, TAK MI KUKAJTĚ DO OČÍ !!! Kámoš z roty se vyprsil do pozoru a z výšky dvou metrú na jeho malou, asi 1,5 metru postavu na něho spustil : KUKU,KUKU :D Říkali jsme mu MAFUKO, byl malý a kníratý ... byla to zkratka malý, fúzatý kokot :D Teď přemýšlím, jak moje historka souvisí s houslemi, ale souvislosti nenacházím, tak sorry jako :D


Výtečný příklad nekázně, frajerství. Já nastoupil do školy v roce 1962 s pocitem, že budu jednou bránit svoji zem. No věřím, že teď se budete vy chechtávat.Já jsem jen chtěl napsat, že ta píseň o ocelových ptáčcích se v to Vaši době již nezpívala. Nic více, nic méne. :shock:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Starožitnosti » POSOUZENI HOUSLÍ

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1