Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Poštovní uzávěry a další provozní tiskoviny

Vykupminci.cz
Numisargo

Poštovní uzávěry a další provozní tiskoviny

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Dneska mi udělala radost (jinak dnešní den za moc nestál) jedna obálka na kterou bych si nedovolil vsadit ne pětník, ale ani halíř, že něco podobného uvidím.

Je pozoruhodná tím, že kdfyž ji jako novou posílali 6. 11. 2017 z Telče, orazítkovali ji tím stejným pamětním razítkem (80 KF Telč) co již dříve uvedenou. Jen o den dřív a použili jen toto razítko a nedoplnili ho běžným denním. Pěkné, řekl bych.

Inu, jak pravil ve známé pohádce můj starší spolužák Arnošt (Goldflam), svět je malý a o náhody v něm není nouze. :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 22. 1. 2018, 21:47. »
Moderátor
Pavel_III napsal
Novinové vlaječky ještě žijí!
Pokud to bylo skutečně použito jako novinový uzávěr, jedná se pravděpodobně o Metro (to zůstalo poště) a pro celý, minimálně, okres. Má to označení 13-339 C. Razítko je 770 02 Olomouc 02 * * *; -4.-1.18.-2; 2 .

Obrázky:
Obrázek vložený uživatelem


Jsem zapomněl - tištěný to je oboustranně (obě strany stejný), což je docela zajímavá skutečnost.
Moderátor
Dneska, pro změnu, další červené uzávěry. První dva jsou stejné typy jako v příspěvku č.6, jen ten druhý má v pravém horním rohu číslici 3000 (předpokládám, že to je náklad konkrétní zakázky - dotisku DEPO / Brno 72). Dávám pro ukázku čárkových kódů Uzávěru. Na prvním je razítko 770 50 OLOMOUC 50, druhý má razítko 655 02 BRNO ? (možná 50) - tady je dobré vědět že 650 00 BRNO 50 je Ceninová pokladna.
Třetí je zcela jiný typ, jak jest na první pohled vidět. Krom evidentních rozdílů v barvě, nápisů a rozvržení je zajímavý také tím, že je na výrazně tenčím barevném (!!) papíru, má větší rozměr - cca 10,5 × 14,8 cm (oproti "tradičním" 10 × 14 cm) a navíc je tištěn oboustranně s tím, že druhá strana není stejná jako první! (To je ten čtvrtý obrázek.) Z toho lze usuzovat, že se dotiskuje nejen "BRNO 02", ale překvapivě i řádky "pro:..................."?? (Z razítka lze identifikovat 00 BRNO ?0 a datum.)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
, druhý má razítko 655 02 BRNO ? (možná 50) - tady je dobré vědět že 650 00 BRNO 50 je Ceninová pokladna.


Prosím Vás, proč "možná 50"? Ceninový uzávěr přeci nemusí vypravovat jen pokladna. V tomhle případě ho vypravilo 65502 SPU Brno 02. Mohou tam být všechny různé ceninové zásilky, včetně EMS.

Dále jak jste psal v příspěvku #28 z 3. 10. 2017 v 23:13, tak listovní (bílá) vlajka s ručním označením "CN" jsou ty čínské zásilky. Pro představu příkládám foto kde jsou v kontejneru:
Obrázek vložený uživatelem

Nečetl jsem celé vlákno abych mohl reagovat na další věci, ale pokud máte nějaký dotaz na vnitřní provoz tak se mě můžete zeptat :-)

A aby tento příspěvek nebyl moc mimo téma, tak příkládám balíkový uzávěr z 757 01 Valašské Meziříčí 1 a letecký směrovací štítek z Guangzhou do Prahy s překládkou na Incheon International Airport
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Liskaaaa napsal
Pavel_III napsal
, druhý má razítko 655 02 BRNO ? (možná 50) - tady je dobré vědět že 650 00 BRNO 50 je Ceninová pokladna.


Prosím Vás, proč "možná 50"? Ceninový uzávěr přeci nemusí vypravovat jen pokladna. V tomhle případě ho vypravilo 65502 SPU Brno 02. Mohou tam být všechny různé ceninové zásilky, včetně EMS.


Konečně nějaký odborník!! Já to beru jen co se tak dozvím, žádný manuál jsem nikdy ani neviděl. :D

To "možná 50" tam je proto, že to není tak úplně čitelné. Já tyhle specializovaný pracoviště neznám, jenom některý a jenom "z vyprávění". Třeba na SIPO uzávěrech je 655 90 Brno 90 (a razítko č. 10), ale to je tak přibližně všechno co o tom vím. :oops: (Ale jestli jsou to ti ***** co jim už 3/4 roku píšu že babka i s vnukem jsou po smrti a na televizi v hrobě fakt nečumí, tak jim patří rozbít hubu! - A možná bych mohl najít nějaký pěkný a dát to do razítek.)

Existuje někde nějaký soupis těch specializovaných a veřejnosti nepřístupných pracovišť?

Čína je mor. :x
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 18. 3. 2018, 16:08. »
Moderátor
Jedna, v Otnicích vyšperkovaná, malá obálka. Nejenže ji tam poslali doporučeně, ale ještě nalepili "Z" jakože zpožděnou zásilku (i na razítku nastavili 24 hod). Akorát že celkem pěkně otištěné razítko je nepěkně fixou škrtlé. Takových není přespříliš.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Konečně nějaký odborník!! Já to beru jen co se tak dozvím, žádný manuál jsem nikdy ani neviděl. :D

To "možná 50" tam je proto, že to není tak úplně čitelné. Já tyhle specializovaný pracoviště neznám, jenom některý a jenom "z vyprávění". Třeba na SIPO uzávěrech je 655 90 Brno 90 (a razítko č. 10), ale to je tak přibližně všechno co o tom vím. :oops: (Ale jestli jsou to ti ***** co jim už 3/4 roku píšu že babka i s vnukem jsou po smrti a na televizi v hrobě fakt nečumí, tak jim patří rozbít hubu! - A možná bych mohl najít nějaký pěkný a dát to do razítek.)

Existuje někde nějaký soupis těch specializovaných a veřejnosti nepřístupných pracovišť?

Čína je mor. :x

Máte docela přehled! :)

Dopisy s tv poplatky přece rozesílá ČT, ne? (teda ve smyslu, že zadává komu se to posílá) Možná by bylo dobré říct jim a ne poště. https://tvp.ceskatelevize.cz/StaticPages/Contacts.aspx

Veřejný soupis psč asi jedině na tom webu co jsem posílal předtím. Reaguje při hledání na SPU a DEPO. [url=https://regiony.kurzy.cz/psc/?q=spu]odkaz https://regiony.kurzy.cz/psc/?q=spu[/url]
V apostu se můžu podívat na všechny psč, jako na čísla od 100 do 799, ale tam jsou vypsané i PO BOXy se jmény, takže to ukázat nemůžu.

Čína je opravdu mor, protože se u ní nepředávají data a když sledované, tak se musí vypisovat do počítače, což zdržuje zpracování. Předem vypsané jsou, z předávací pošty, pouze zísilky u kterých se vybíra clo. Tohle platí pro balíkové dodání na depu, ale listovní dodání na tom bude nejspíš podobně.

Od cesty přidávám jakýsi plánek vykartování z Hlavní Přepravní Služby na Vedlejší A Něco(? vůbec netuším), který příšel zmačkaný v kontejneru.
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
protože nejde upravit příspěvek tak opravy zde:
Citovat
Veřejný soupis psč asi jedině na tom webu co jsem posílal předtím. Vyhledá SPU a DEPO, nevyhledá to ale třeba "postkomplet". https://regiony.kurzy.cz/psc/?p=80

Citovat
HPS je hlavní přepravní síť a VAO je vlastní atrakční obvod


A jinak o různé vlajky a kuriozity není nouze. Oni to totiž lenoši totiž často místo vyhození nechají na dně klece nebo toho kontejneru.
Moderátor
Liskaaaa napsal
Dopisy s tv poplatky přece rozesílá ČT, ne? (teda ve smyslu, že zadává komu se to posílá) Možná by bylo dobré říct jim a ne poště. https://tvp.ceskatelevize.cz/StaticPages/Contacts.aspx

No ale SIPO, jakožto nedoručitelné, se "někam" vrací (já nésu oprávněné s tím cokoliv jinýho udělat) a "tam někde" na to nejspíš serou a už s tím neudělají nic. A to je bordel.

Liskaaaa napsal
Od cesty přidávám jakýsi plánek vykartování z Hlavní Přepravní Služby na Vedlejší A Něco(? vůbec netuším), který příšel zmačkaný v kontejneru.
Obrázek vložený uživatelem

Ještě vědět, co si představit pod pojmem "vykartování"! :P

No a tohle jsou přesně věci, které nikdo mimo poštu, ba dokonce mimo to pracoviště, nezná. Je to takový utajený život pošty a až podobné papírky po letech najdou nějací filatelisté, začnou o tom strašně přemýšlet, vymýšlet kdo ví co ... a přitom se stačilo před lety zeptat. 8)
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
No ale SIPO, jakožto nedoručitelné, se "někam" vrací (já nésu oprávněné s tím cokoliv jinýho udělat) a "tam někde" na to nejspíš serou a už s tím neudělají nic. A to je bordel.

Tak se vrací, no.. jestli si ale ČT vůbec domluvila zpracování vrácených zásilek je věc druhá :D pokud ne, tak se nedivte

Pavel_III napsal
Ještě vědět, co si představit pod pojmem "vykartování"! :P

No a tohle jsou přesně věci, které nikdo mimo poštu, ba dokonce mimo to pracoviště, nezná. Je to takový utajený život pošty a až podobné papírky po letech najdou nějací filatelisté, začnou o tom strašně přemýšlet, vymýšlet kdo ví co ... a přitom se stačilo před lety zeptat. 8)


Vykartování tam bude pravděpodobně to, že vezmou svazky dopisů z pošt, rozbalí je a vytřídí podle psč na tom papíru. Nebyl jsem tam ale, tak nevím jistě. Pro mě to znamená rozbalit pytel s červenou vlajkou, zkontrolovat obsah, zadat do pc a taky roztřídit.

Většinou nikoho nezajímá, jak to funguje, a ten koho to zajímá, tak se zase nemá koho se zeptat.


tohle se asi nedá zařadit jako provozní tiskovina, ale určitě to taky jen tak neuvidíte, protože se to dává nováčkum (doručovatelům) na školení. Má to druhou stranu pro právnické osoby.
Obrázek vložený uživatelem

aby to nebylo mimo téma, tak provozní tiskovina zde: Obrázek vložený uživatelem
zadní strana nějaké vlajky, původcem bude nejspíš břeclav 120
Moderátor
(Když potkám cestou Karla, dobře ho znám, nač doklad i u obyčejného reka? ;))

Tak ale podařilo se mi objeviti jednu velkou obálečku, která byla poslaná 4× reko!! Pomalu se blížím k metě pětinásobného reka. Podle razítek, protože nálepky jsou přes sebe, to muselo být doporučeně posláno z Velké Bíteše (12.5.2017), Náměště nad Oslavou (2. asi 6. 2017), z Depa Opava 701 (5.6.2017) a Prahy 101 (12.6.2017). Pak to šlo ještě 18.9.2017 z Prahy 190 a 18.(?) 9. 2017z Dolních Ředic, čili šla 6×. R-nálepky jsou přes sebe, pokusil jsem se to nějak zvětšit, probarvit a označit, ale ta nejspodnější (to už je skoro obálková archeologie :P ) vykukuje jen maličkým kousíčkem a na tom obrázku to moc vidět není. Spíš vůbec. Zajímavý je, že po potlačení gamma korekce ty horní dvě nálepky se přibarvily do modra a ty spodní zůstaly bílý. Že by jiný papír?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jak jsem se zmínil v jiném vlákně, přidal jsem do propagačního obálkového exponátku pár (jmenovitě osm) listů. Některé varianty tu ještě nebyly, snad to postačí v této podobě. Do soutěžního exponátu se budu muset vypořádat s pojmy "typ", "podtyp" a "varianta" a vysvětlit, že "první typ" se vztahuje k exponátu a ne ke všem, i v minulosti existujícím, obálkám a je to tudíž výhradně "pracovně-provozně-účelové" označení, aby se v tom bylo možno kapánek vyznati, když se věcně není o co opříti (a to ani o Sovětský svaz). 8)
Takže mi to můžete pohanět nebo pochválit. Ale chvála určitě potěší víc. :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jedna ne obvykle použitá obálka. Takový VELKÝ ! výkřik do tmy. Jaký depo, odkud, kam, proč a kdy, toť otázka hodná filosofa!! :mrgreen: Ale jediné razítko je 261 07 Depo Příbram 70 (č. 3) z 5.10.2017 7 hodin a poslali to do Brna na 608 01. Dodejky ("D") v tom, dle všeho, byly

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Trocha pravěku:
Vlaječka poštovního uzávěru (pytle) odeslaná 29.XI.1913 z Loschitz - Loštic na poštu Hohenstadt 2 - Zábřeh 2. A bylo to ohne recom.
Za těch víc jak 100 let se toho zase až tolik nezměnilo - papír byl sice výrazně tenčí bez potisku a byl o něco málo větší (na výšku o 1,5 cm, na šířku cca o 2 cm), ale skládal se stejným způsobem, byl převázán (až na to, že špagát není dnešní umělotina), jediné dva podstatné rozdíly jsou "pečeť" přes špagát s razítkem a příchozí, nebo spíš přejímací, razítko ze Zábřehu. To se dnes teda nedává. Patrně to tehdy nějakou dobu silážovali, než to skartovali. V každém případě, z miliónů tehdejších vlaječek se jich dodnes zachoval jen nepatrný zlomek. Si klidně troufnu napsat a odpřísáhnout (což se taky příliš nezměnilo).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Poznání a různé varianty a druhy jsou zřejmě nevyčerpatelné, takže zde nové objevy (jsem našel včera ;)):

1) Naprosto odlišný typ obálky od všech ostatních - černý tisk, orámování velikosti cca 15,35 × 10,45 cm (měřeno od kraje ke kraji čáry), ale co je podstatné, orámování je orámováno dalším černým rámečkem zhruba velikosti obálky (rámeček má cca 16,05 × 11,1 cm, obálka má 16,1 × 11,1 cm). Průsek (díra) má průměr asi 9 mm a plné kolečko okolo necelých 15 mm. Chlopeň je lichoběžníková, malé postranní chlopně jsou přilepeny vně (!! všude jinde jsou dovnitř !!), obálka nemá výřez pro horní chlopeň. Papír je výrazně tlustší než bývá zvykem.
Poprvé odeslána 31.1.2018 (až!!) z Mikulovic u Znojma na Depo Znojmo 70, poslána ale byla z pošty Znojmo 2 (20.2.) do Tábora, 1. března z Tábora 1 do ČB, odtud se dostala předisponováním do Milevska 1, kde ji 5. dubna poslali do Velkých Pavlovic a odtud 11. dubna na 611 32 Brno (PSČ nějaké organizace).

2) Černý tisk, velikost orámování cca 15 × 10,1 cm, podstatný rozdíl od ostatních je oddělení adresní linky od pole pro razítka hustými krátkými čárkami. Díra průměru 1 cm, kroužek okolo 1,4 cm. Chlopeň lichoběžníková, "výřez" vyroben kratší zasní stěnou obálky.
Odeslaná 18.11.2015 z ČB 3 na ČB 5, odtud předisponována do Velké Dobré, kde 20.4.2018 (dvě stejná razítka, to první je nepovedené) na ČB 4. No a po té dlouhé odmlce to už bylo hopem, ovšem razítko je až poslední - 24.4. z pošty Brno 28.

3) Obálka černým tiskem, orámování cca 15,05 × 10,3 cm, podstatná věc je ta, že sice je, pochopitelně, vytištěn kroužek (14 mm průměr), ale díra, ať koukám, jak koukám, není vidět! Chlopeň je už "moderní". Klasický černý typ, ale bez té díry.
Odeslána 3.6.2008 z Jablonce nad Nisou, 4.6.2008 ze Železného Brodu, 13.1.2009 z Pardubic 5 na Brno 2, pak ji předisponovali patrně na Brno 18, kde ji 6.4.2009 (? - ale vypadá to spíš jako šestka, teda) na 611 38 - a tím to skončilo.

4) Opět klasická černá obálka, co se týče tisku. Zásadní rozdíl je v chlopni, která je menší lichoběžníková a nemá pro chlopeň žádný výřez.
Odesláno 29.11.2017 ze Želešic, dále 27.2.2018 z Brna 18, 19.4.2018 posláno z 664 88 Zbraslav (Pošta Partner - nový typ razítka a má č. 4) a 20.4.2018 z 665 01 Rosice (Rosice u Brna - "znárodněné" razítko).

Obrázky:
1)
Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

2)
Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

3)
Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

4)
Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 28. 4. 2018, 21:11. »
Moderátor
"Nový" (protože tu ještě nebyl) typ zelené remitendy. Není celý zelený, je to zelený dotisk na jeden ze základních typů vlaječky (bez nápisu UZÁVĚR).
Aspoň toto, na větší akce není kdy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A jedna, řekl bych, dost zajímavá červená vlaječka - pěkný doklad poštovního provozu. Odeslaná z Chebu (250 09 Cheb 120, jestli čtu dobře) 18.5.2018 do Práglu na letiště (Praha 120 listovní). Dalším poznámkám nerozumím, ale zajímavá je ta žlutá nálepka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je jasné, že pošta chodí i do basy, ale potěší, když je to až takto jmenovitě:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Dnes si ukážeme jeden z nejobyčejnějších typů bílé vlaječky (pro obyčejnou počtu) a v následujících příspěvcích i jeho "deriváty". Označení má, shodně s předchozími bílými, 13-339 B a oproti té hromadě se liší, jak jest patrno, tím, že UZÁVĚR je velkými písmeny. Vybral jsem různé domicily, aby bylo vidět, že provedení není jednotné.
Vlaječky 1-8 jsou úplně obyčejné, i když na té páté (Brno 2 (37)) a osmé je v pravém horním rohu zcela nezřetelný zbytek nějakého čísla. Na druhé (Brno 02) je propiskou připsáno 522. Netuším co to je, první část PSČ to zřejmě nebude, nelze vyloučit spojitost s vykartovací tabulkou co je o pár příspěvků dřív.
Na 9 až 12 je vpravo nahoře číslo 5000. Domnívám se, že to je počet objednaných dotisků domicilu. Ta devátá, 600-663 Brno 02 m.p. VK, čísla by měla znamenat první část PSČ, m.p. = velká pošta (formát A4 atp.) VK nevím, asi něco společného s kartováním, tedy že to nelze prohnat mašinou. Na 11 a 12 čísla 379 a 552 opět nevím, bude to asi jako předchozí případ. Možná to znamená číslo přepravní trasy?
Na 13. vlaječce je číslo 4000 a je to pěkný doklad toho, že dotisk Brno 02 není vždycky stejný. Tato byla odeslána z Budějic 02, ta předchozí z Prahy 022 (1.11.2017) a ta na začátku (druhá) rovněž z Prahy 022, ale 13.4.2018 a tam je Brno větším písmem.
14. až 16. má vpravo číslici 2000. Na té 15. je zajímavé, že tam mají celý směrovák 149 00 Praha 415, ovšem vlaječka nese silné stopy poštovního provozu, tak bacha ať si neušpiníte monitor! 16. pak byla použita na noviny (13.9.2017), co znamenají údaje AP 9281/9790 so AP 9672 netuším.
17. je s číslicí 1500.
18. až 20. je s číslicí 1000.
Dvacátá první má číslici 500 a CN = Čína.
22. je s číslem 1000 (pravděpodobně) a je zajímavá tím, že "Čína" je až nad UZÁVĚREM a na SPU Brno byla poslána s razítkem 220 00 POSTKOMPLET PRAHA.
Vlaječky 23 a 24 jsou takové podvarianty, mají nedoštiněnou levou stranu (a obě číslici 1000). Myslel bych si, že to bude krajní pole, ale protože mám jen a pouze tyto dvě (ovšem několikrát a skoro všechny z pytlů, část i s dírou), tak si tím nésu až tak na 100% jisté. Ta první "Brno 28 cizina" je "vývojově" starší před "zcelením lánů" a má zajímavé razítko (detail viz razítkové vlákno).

(Před odesláním se to jeví jako všechno nahrané, tak uvidíme výsledek. 8) )

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Dneska v minimonografii moderních vlaječek (si troufám, že?) budu pokračovat vlaječkami stejného provedení, ale označení je doplněno o " (Tisk: HP) ", asi Harry Plotter.
Drtivou většinu těchto vlaječek (řekněme 97%) mám s domicilem Brno 28, někdy doplněno o různé poznámky jako například "5+2", aby bylo jasné o čem to je. Z těch pár jiných má třetí vlaječka Brno 02 má v pravém horním rohu číslici 2600, pár jich mám ve starším provedení Brno 28, to je s číslem 2000, stejné číslo má i pátá vlaječka "DEPO Brno 72 MP", zbývající tři vlaječky jsou s číslicí 1000.
9. - 11. vlaječka má dotištěno "Pro: .....", jedenáctá je podvarianta s nedotištěným levým krajem. Těchto vlaječek mám jen pár, do 10 kusů, podvariantu jen jedinou.
12. a 13. vlaječka se odlišují od předchozích výše umístěným nápisem "UZÁVĚR" a kolečkem pro razítko s popisem. Zajímavé je, že asi 150 jich mám s "Brno 28" a jen jednu jedinou mám jinou, to je ta s Mělníkem. Asi všechny jsou razítkovány na 655 02 Brno 02, ta do Mělníka z Prahy 022. Co znamená to AP 1601/02 ; so AP 1603 netuším.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
...bílé vlaječky (pro obyčejnou počtu)...

...PSČ, m.p. = velká pošta (formát A4 atp.) VK nevím, asi něco společného s kartováním, tedy že to nelze prohnat mašinou...

... co znamenají údaje AP 9281/9790 so AP 9672 netuším...

Bílé vlajky jsou listovka - listovní část pošty. Jsou v tom všechny typy psaní, kromě cenných (Cenné psaní jde odděleně spolu s jinými "cenovkami" v rámci první technologické úrovně u balíkářů)


m.p. je městská pošta a VK jsou velké kusy. VK je prakticky všechno velké co se nevejde do příhrádky na třízení dopisů.


AP s číslem je kurz (něco jako čísla vlaků - Os 1234.. u nás se na to moc nehraje, tak podrobnosti nevím)

:D
Moderátor
Dyť píšu, že obyčejná počta. I když pravda, takový ty zelený rekomanda od státem schválených zlodějů tam jsou taky.
S tím m.p. jsem to teda popletl.

AP, to jsem si myslel, že to bude něco takového, ale tak nějak mi úplně nesedí že by do Líšně jezdil kurs 6000 a 6003 a mezitím by byly jen dva jiné. Ale možný je všechno, možná bych spíš potřeboval objasnit pojem "kurs" tak nějak blížeji, nejlíp na příkladu. Dejme tomu že kurs, plácnu, 6000 vyjíždí z Brna 02 ve 2:50 na pošty Brno X, Brno 28, Brno Y, Podolí, Křtiny, Blansko (to asi ne, ale třeba tak) a kurs 6003 je to samý, jen vyjíždí až ve 4:00 (a když se to nepovede, tak v 5:20 :)). Tohle mi zůstává utajeno.
Moderátor
Ve třetím, závěrečném, díle této série si předvedeme vlaječky zcela bez označení.
První je totožného provedení jako první v prvním a druhém díle, jen nemá to označení. Kupodivu mám jen jednu jedinou tuto vlaječku.
Druhá je opět podvarianta s nedotištěným levým rohem. Tu mám vícekrát, ale jen s tímto domicilem.
Třetí až desátá má opět výše umístěný " UZÁVĚR " a další náležitosti. Zajímavé jsou ty dvě "Brno 28". To první, větší, je datováno11.7.2015, to druhé, menší, 27.1.2016, na obou je razítko 655 02 Brno 02. Dále jsem vybral pěkná určení. Líbí se mi ty Čelákovice (jsou použité ale do Brna - psáno na rubu - a bez razítka) a ta Praha 022, byť nese "silné stopy poštovního provozu". DEPO Brno 73 venkov je taky zajímavé. Depo Znojmo 70 a EON mají v pravém horním rohu číslici 1000. EON je použit dvakrát, proto to přeškrtání. Jestli EON značí E-on, firmu přes elektriku, mi není jasné, ale nevím, proč by měli mít extra vlaječku.
Jedenáctá je opět podvarianta s nedotištěnou levou stranou. Mám jich několik, ale všechny jen Brno 28.
Dvanáctá až patnáctá je jakási podvarianta jiným, hrubším, tiskem (viz detail) a všechny jsou s číslicí 2000. Přihrádky jsou P.O.BOXY(?). Aspoň si to myslím. Liskaaaa upřesní?
Poslední je pro mne raritní, neb kolečko pro razítko je čárkovanou čarou a mám jen tuto jedinou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Oprava - dvanáctá až šestnáctá. Neumím už počítat, takhle pozdě. :)
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
...Jestli EON značí E-on, firmu přes elektriku, mi není jasné, ale nevím, proč by měli mít extra vlaječku.

...Přihrádky jsou P.O.BOXY(?).


To bude určitě pro E-on jako firmu a budou tam mít smlouvu na (rozvoz a) svoz. V noci se při třízení dávají jejich dopisy (i doporučené, kromě dobírky) zvlášt a pak se jim to vozí hned ráno, takhle v uzávěru (pytel nebo bedna).
Je lepší mít vlajku natištěnou, než ji psát každý den ručně.

P.O. Box je poštovní přihrádka, ano.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Poštovní uzávěry a další provozní tiskoviny

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1