Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Posunuta tlac

Vykupminci.cz
Numisargo

Posunuta tlac

Moderátoři: Akir, ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
mayo napsal
Skôr by som povedal, že to neopatrne odstrihol ten, čo išiel odlepovať známku z obálky.

Je to odstrihnuté ako píšete Pavel_III a mayo.Hore je užšia.Asi ten,čo sa ju chystal odmočiť celkom dobre nevidel.Ale iné som chcel..

Kamarát z UK,ktorého vôbec nepoznám, mi občas s vecami,ktoré si kúpim (nie známky),pošle aj pár známok.Vraj pre deti..Tie to majú na háku. :) Ja som rád,poslal mi ich už celkom dosť.Musím sa ho opýtať,či by nenašiel aj album/zásobník.Nemám to do čoho ukladať :)
Naposledy mi pribalil o.i. aj takéto.Čo som zvládol,to som si o nich našiel,chcem sa len opýtať,či ten posun čiernej farby na tej s tou pretlačou stojí za reč,alebo sa to má brať za normálne vzhľadom na obdobie,techniku tlače a neviem ešte čo ešte.V skutočnosti nevyzerajú tak fešácky,hlavne zadná strana.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dnes som si všimol,že tieto dve známky nemajú rovnakú farbu.Tu na obrázku to nie je také viditeľné,ale je to tak,pretože keď som ich na dlani ukázal pani -s-,tak oznámila,že jedna je tmavšia.A to má slabšie oči ako ja.Možno je vyblednutá.
Po oskenovaní som si všimol ďalšie "nezrovnalosti."Zrejme je to v poriadku,pretože na w.poštovéznámky "pitvajú" aj tieto záležitosti a o tomto sa nezmieňujú.Nepredpokladám,že by si to nevšimli,keby sa jednalo o typickú chybotlač,takže sa podľa mňa jedná o vadu,ktorá vznikla (dočasne) v procese výroby a nie o niečo opakujúce sa.Ale rovnaké tie známky nie sú ani náhodou. :)
Napr.linky sa dotýkajú/nedotýkajú D v Dražovce,iné vzdialenosti aj od mien autorov,pravá strana strechy.Podľa mňa posun farby.

Mimo tému si dovolím..
Chcel som odlepiť štyri samolepiace známky a nevedel som ako na to.Aj na sberatel som hľadal.Nakoniec som skúsil "slzu snáď 90% liehu spolu so slzou technického benzínu."Po chvíli sa známky dali stiahnuť a čo ma prekvapilo bolo to,že ten sliz ( :) ) lep ostal na obálke.Na známkach len nepatrne a to spravila vlažná voda.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kde sú "dentes?" :)
Odpoviem si sám,obrázok 3,4.
To sa v roku 1981 perforovalo ako v praveku (cvakali to štrbaví dinosauri..) a ešte v júesej? :P
Ja na tej známke nevidím ani stopu po perforácii,možno by niečo ukázalo supermacro,toto je sken (scan) 600 dpi,na viac nemám techniku.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
No co? Vylámali si zuby o tvrdý papír! Anebo je spíš měly prohnilý jaká a to se pak ulamuje jedna radost.
Ovšem ta horní řada toho archu má v horních rozích pěkné ozoubkování. To se povedlo.
Registrovaný uživatel
Arch je z Ebája,len známka je moja.Ten som sem dal len preto,že asi tuším o čo ide..
Karbónový papier.. ;)
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Posunuta tlac

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1