Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Vykupminci.cz
Numisargo

Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
barbar autorem těch textů co tu postuješ je Doubrava, komoušskej senátor. Hrozně hysterickej text..i ten nadpis "Budete zírat! " :D

a texty přebírá z nějaký knihy. vydaný r. 1969..»Pokus o hospodářskou kolonizaci ČSR«, Praha1969,str 11 a další.

Ten blbec ani dodnes neví, že Německo nebylo fašistický, ale v textu to neustále opakuje, retorika hluboký totality....

Má cenu tu dávat takový články?

Že američani zakázali vraždit kapitulující skopčáky je hrůza? Nebo že zakázali revoluční výbory? (Kde působilo spoustu kolaborantů, kteří rychle přehodili pláště)...

škoda slov, trošku objektivity by neškodilo.
Registrovaný uživatel
A kniha, z který jsou tady barbarem postnutý texty(resp. je trousí komoušskej senátor ) je výživnej matroš :D

Karel Bartoška a Karel Pichlík: „Hanebná role amerických okupantů v západních Čechách v roce 1945“ z roku 1951 a „Američané v západních Čechách v roce 1945“ z roku 1953. Na předsádce druhé z knih se dočteme: „Dvě armády přišly v roce 1945 na území Československa. Jedna z východu jako osvoboditelka našeho národa od fašismu, druhá armáda americká, nepřátelská naší lidově demokratické republice, s příkazem svých wallstreetských pánů - narušovat politický a hospodářský život v ČSR.“

To mě rozesmálo. :D
Moderátor
Tak snad ještě pár obrázků ať to má správnou dobovou atmosféru :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
http://www.moderni-dejiny.cz/clanek/americane-v-zapadnich-cechach-v-roce-1945/

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
http://www.moderni-dejiny.cz/clanek/propagandisticke-karikatury-antonina-pelce/

mrkněte na ty karikatury, krásný dobový klišé :)
Registrovaný uživatel
nepřátelská naší lidově demokratické republice, s příkazem svých wallstreetských pánů - narušovat politický a hospodářský život v ČSR.“
To mě rozesmálo. :D

Hned po válce vyrazili Hanzelka a Zikmund do světa prodávat automobil Tatra. A hned na začátku cesty (Libye) sabotáž. Přeštípnutá lanka u brzdy a přes silnici závora. To je moc nerozesmálo.
Registrovaný uživatel
No jo, to věřim. Ale kontext mi unikl.
Registrovaný uživatel
Kdo tu sabotáž provedl a proč?
Registrovaný uživatel
Kdo nechtěl abychom vyváželi do Afriky, jižní a střední Ameriky?
Registrovaný uživatel
...myslím,že ten druhej obrázek,,jak střílí amík do zad mladý holky se opravdu stal,to nebylo vycucaný z prstu :'( :'( a propaganda toho využila..
Moderátor
jacx napsal
Tak snad ještě pár obrázků ať to má správnou dobovou atmosféru :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

No ano, dvě salvy!
Registrovaný uživatel
:? pro turtleoverhead Hlavu XXII jsem četl ,takže povýšeně doporučovat opravdu nemusíte,kdyby se Amíci v roce 44 přiznali ,že nálet byl cílený zvedlo by to odpor a v té době Praha šlapala na 100 % pro Říši,viděl jsem pohřeb ,rakve pokrytý říšskejma vlajkama,oficiální proslovy,spousta pozůstalejch,kteří to dlouhou dobu Američanům nemohli odpustit...asi tak nějak :? :?
Registrovaný uživatel
ramires napsal
,takže povýšeně doporučovat opravdu nemusíte,,

V žádném případě jsem to nemyslel povýšeně, prostě jsem jen doporučil knihu ve které se také píše o náletech. ;)
Registrovaný uživatel
ramires napsal
...myslím,že ten druhej obrázek,,jak střílí amík do zad mladý holky se opravdu stal,to nebylo vycucaný z prstu :'( :'( a propaganda toho využila..



To že rus objímal dítě se také stalo...
Registrovaný uživatel
..a propaganda toho využila...
Moderátor
Paule ano do určité míry články jsou dobově jaksi,, okořeněny ,, a s dalšího lze znát určitá podjatost, ale vyjimaje tyto faktory jsou pravdivé.. Bombardování a osvobození celkově způsob působení amerických sil v Čechách bylo smutné v počtu obětí.. .

Já jen připomněl ono výročí...
A koukám vy jste to pěkně rozjeli, fotky super. :)
pánové jen se snažím vyrovnat hladiny, to je celé ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 16. 2. 2020, 21:41. »
Registrovaný uživatel
;) :D turtleoverhead
Registrovaný uživatel
Je jedno pěkné přísloví které krásně vystihuje diskuzi v tomto tématu:
"Po bitvě je každý generálem"
;)
Buďme rádi že jsme to nezažili.
Moderátor
turtleoverhead napsal
Je jedno pěkné přísloví které krásně vystihuje diskuzi v tomto tématu:
"Po bitvě je každý generálem"
;)
Buďme rádi že jsme to nezažili.


Je to tak...
Registrovaný uživatel
opal napsal
Kdo tu sabotáž provedl a proč?


Myslíš jako zápaďáci, že bránili prodeji Tatry? Nevim, je to třeba možný..Nezajímal jsem se o to. Ani nechápu kontext s rokem 1945..tohle bylo někdy 47 nebo 48.
Ani nechápu, proč vyjednaný prodeje pak zrušili komunisti.
Registrovaný uživatel
z tý knihy si pamatuji pouze ..molo ,vrtule a rozstříklej mozek..ale určo si jí přečtu znova ;)
Registrovaný uživatel
bombardování byl teror..ale turtle to zhodnotil dobře, general pobitwowvy jak se říká..zpětně těžko hodnotit, jak silnej strategickej smysl to mělo nebo nemělo.
Moderátor
ramires napsal
...myslím,že ten druhej obrázek,,jak střílí amík do zad mladý holky se opravdu stal,to nebylo vycucaný z prstu :'( :'( a propaganda toho využila..

Myslím že Květu Fialovou (asi Květu, Vlastu myslím ne) znásilnil sovětský voják. A propaganda o podobných událostech zarytě mlčela. Stejně tak o tom, jak NKVD-KGB odvážela ruské (carské) emigranty na Sibiř, pokud je neodpravila rovnou. A nejen ruské emigranty.

Nálet na Prahu (aspoň ten velký) byl omyl. Piloti si mysleli, že jsou nad Drážďany. A že českomoravské fabriky pracovaly ze všech sil pro Říši a její vítězství na všech frontách je taky fakt, ale nikdy se to nezdůrazňovalo. Vrhalo to nepěkné světlo.
Registrovaný uživatel
Oni často hloubkaři útočili na vše co se hnulo, to byla prasečina...Ale byli jsme částí Říše,,,tak to oni brali..a i Sověti.
Registrovaný uživatel
Docela nedávno proběhla informace ,že to znásilnění paní Květy Fialové nemuselo být tak jak celou dobu tvrdila,ale tedˇ je to jedno ,bránit se nemůže..a u těch dvou menších náletů to omyl nebyl?Jo bylo tam daleko méně mrtvých a situace byla úplně jiná než v roce44 :( :(

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1