Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Vykupminci.cz
Numisargo

Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
vilem napsal
Altmanne, 400 00 mrtvých..Myslím si, že by jsme zde měli možná udělat osvětu.Bohužel...Situace si to žádá i zde


chceš tu nosit dříví do lesa?
Registrovaný uživatel
Altmane to číslo 220 000 tisíc Čechů se mi nějak nezdá,a 140000 židů mi nesedí už vůbec :| :|
Moderátor
Já jsem udělal osobní chybu. Prostě jsem to měl uvádět jako celé číslo a ne dělit na skupiny, to bych musel napsat i cikáni. Udělal jsem něco, co je docela hnusné, ale opravdu se uvádí přesně 100 000 -120 000 až to nejvyšší číslo. Víte on je problém i v tom, že mnozí židé měli německé občanství. Dále jak započítat obyvatelé Sudet a tak když vezmete jen Čechy a Moravu je to číslo docela hrozivé. Nevím, který jste ročník, a my jsme se to učili ještě ve škole a i po roce 1990 se ta čísla nemění, byť je snaha je "zmenšovat". :shock:
Kdybych se zeptal svoji dcery a je to kantorka, tak mi na to neodpoví!
PS.
Berte to tak, že si jen povídáme.
Registrovaný uživatel
Nic se neděje,jenom jsem si celou dobu myslel,že zavražděných Židů bylo mnohem víc než zabitých Čechů,jsem ročník 64,ale fakt si jenom povídáme tak mě neberte až tolik vážně ;) a dobrou ,jdu spát :D
Moderátor
Potíž těch obětí je taky v tom, že se započítávají nebo nezapočítávají oběti náletů a jiných událostí s válkou spojených, které ale nebyly přímo zavražděny nacisty.

Dále si ale musíme přiznat, že naše ztráty na životech se v porovnání s Poláky nebo Ukrajinci nedají srovnávat. Je to samozřejmě dáno i tím, že nacistická mašinérie náš šikovný lid potřebovala v dobře fungujících našich fabrikách na výrobu zbraní, kdežto většina Poláků byla pro nacisty vhodná leda tak k okopávání erteplí a bylo jich dost (těch Poláků, ne erteplí).

Ovšem celkově vzato, válka, jakákoliv, stojí za hovno, pouze kočovní nájezdníci a staří Římané a Chetité se v nich vyžívali. A taky Aztékové a Inkové.
Moderátor
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ob%C4%9Bti_nacistick%C3%A9ho_N%C4%9Bmecka_v_%C4%8Ceskoslovensku


Poláci a Ukrajinci bojovali i jako partyzání

ramires je to spec. pro Vás, ale i další
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 21. 3. 2020, 1:28. »
Registrovaný uživatel
Jo tedˇ už mi to vychází...270000 občanů židovské národnosti a 90000 Čechů tak nějak jsem to měl v hlavě zakodovaný :?
Registrovaný uživatel
Dle mého názoru se to zde zvrhlo v debatní kroužek o ho...kterých jsou dnes na internetu stovky...Divím se panu Altmannovi že to vůbec dopustí...

Je to pravda, trochu jsem to promazal, omlouvám se symptomatickým lidem, ale asi musíme do tlachány.
Kaji se, Budu dbát, aby zde nebyla jen pouhá politika naše kamarádské a pošťuchování. Budeme všichni dbát na to aby zde byla opravdu faleristika, historie, která má vazby na faleristiku. Ostaní, na to máme opravdu "Tlachárnu". Díky za pochopení. Faleristika a vojenská historie to je bohaté téma.
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 22. 3. 2020, 17:15. »
Registrovaný uživatel
Zajímavá věc..
Doslova legendární je Německá zbraň, první útočná puška světa STG 44 z který vycházel Kalašnikov atd.

Ale z nějakýho důvodu je přehlížená FG 42.. krásná zbraň..z tý si tak zastřílet...
ta je někdy řazena jako útočná puška..a ve výzbroji byla mnohem dřív než STG 44.
Moderátor
Paule, asi si myslíte tuto útočnou pušku, Vložím pár obrázku. Víte podobá se ruskému samopalu, ale každý pracuje na jiném principu. Dnes již toto nikdo neříká, neb to je jen účelové tvrzení, ale občas se i objeví to vím.
Přidám i obrázek samopalu USA z dodávek, velmi se osvědčil ve Stalingradu

Z tisku:
Sturmgewehr 44 (StG44, také MP 43 a MP 44 - Maschinenpistole 43 a 44) je německá útočná puška zavedená do výzbroje německou armádou před koncem druhé světové války. Mnohými historiky je považovaná za první moderní typ tohoto druhu zbraně vůbec představila zkrácený náboj, kontrolovatelnou automatickou palbu, kompaktnější konstrukci oproti klasickým puškám, větší kadenci a schopnost zasažení cíle do několika set metrů. Někdy byla považována za nástupce úspěšnější MP40, která se používala až do konce války.

Na poslední obrázku je výběr. Samopal německý byl lepší neb měl rychlou zastavovací sílu. Samopal SSSR měl menší ráži, rychlost střely byla vyšší a mnohdy ta střela útočníka nezastavila.
Samopaly to je také můj koníček

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 22. 3. 2020, 17:39. »
Moderátor
Jinak díky za příspěvek, tak nějak si myslím, že zde bychom mohli si povídat. Mezi mně milé samopaly patří Finský samopal, byl přesný,, kvalitní a i trochu vojáku odolný.
Moderátor
FG 42 (Fallschirmjägergewehr 42 – výsadkářská puška 42), byla samočinná puška používána za druhé světové války. Navržena byla pro německé výsadkáře po zkušenostech z invaze na Krétu a vyrobena pouze v menším množství (cca 7 000 kusů). V boji nebyla téměř užita, výsadkáři byli většinou vyzbrojeni standardním německým samopalem MP40.

Para jednotky na Krétě měli čs. karabinu /typ Mauser)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
FG 42 i výjimečná i disajnem..líbí se mi.
Registrovaný uživatel
https://www.youtube.com/watch?time_continue=41&v=w9aij4oG56c&feature=emb_logo
Moderátor
Paule, díky a pro ostatní, je tam toho na ukázku hodně, jen si vybrat, stojí to za pokoukání.
Registrovaný uživatel
Dovolím si " trochu pomachrovať" tieto dva zbraňové systémy ovládam všetky činnosti a pri mojej výške 186 cm + možno aj trochu velenia a taktiky boja. :mrgreen: bola to drina. :D, horné dve fotky podobné vozidlo pridelené, tretia fotka doplnkové učivo na škole keby niečo...

Cesty Pána ma viedli po iných chodníkoch čo som rád, ale myslím aj ako "dedek" by som ešte vedel, dúfam nebude treba...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Jo, ano je to tak, jen jak se dostat do vnútra????
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Jo, ano je to tak, jen jak se dostat do vnútra????


Cez veliteľský príklop, prípadne cez nabíjača pri BVP je to ešte ľahšie aj v tejto dobe.

Nooo v tom období som vážil od 75 do 80 kg. :twisted: kua to boli časy . ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Ty vysadkařske FG 42 opravdu vypadají pěkně, bytelná zbraň. Na to jak vypadáji jejích váha se pohybovala pouze kolem 5kg... Na Krétě to němečtí vysadkáři projeli, příliš vysoké ztráty..
Registrovaný uživatel
vilem napsal
Dle mého názoru se to zde zvrhlo v debatní kroužek o ho...kterých jsou dnes na internetu stovky...Divím se panu Altmannovi že to vůbec dopustí...

Je to pravda, trochu jsem to promazal, omlouvám se symptomatickým lidem, ale asi musíme do tlachány.
Kaji se, Budu dbát, aby zde nebyla jen pouhá politika naše kamarádské a pošťuchování. Budeme všichni dbát na to aby zde byla opravdu faleristika, historie, která má vazby na faleristiku. Ostaní, na to máme opravdu "Tlachárnu". Díky za pochopení. Faleristika a vojenská historie to je bohaté téma.

Herr dôstojník Altmann. Keď už ste zahájili jarné upratovanie (upratujete celosezónne), tak apelujem na to, aby ste boli dôsledný..
A ty, vilem, sa nediv tomu, čo pán Altmann dopustí a čo nie... Neviem, či vždy vie (vie, ale napr nesúhlas mu vadí, ) čo robí. Napr. omylom zmaže celé vlákno. :P

Čo má toto spoločné s faleristikou? Vám by mali odobrať "mazacie" právo.. :)

A môžete mazať... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/odrazok-5-dukatovej-medaily-korunovacni-klenoty-38219
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/faleristika-nabidka-s-moznosti-prodeje-ci-vymeny-_post_-553010#post553010
S pozdravom
-s-
Registrovaný uživatel
Stani, registroval som príspevok vilema, neviem mazať môže len admin prípadne moderátor danej témy?
Mám tomu rozumieť vilem je etický haker a nemá problém??? :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Stani, registroval som príspevok vilema, neviem mazať môže len admin prípadne moderátor danej témy?
Mám tomu rozumieť vilem je etický haker a nemá problém??? :roll:

Neriešim vilema, ja neviem, čo sa tam mazalo.. Skôr riešim Altmanna, ako má vo svojich chlievikoch poriadok, ako na to dbá a vlastne nedbá. Má to pod kontrolou... Dbá len tam, kde mu to pasuje.. ;) A to nie je orlajt.. :)
-s-
Registrovaný uživatel
Ja som sa odrazil od príspevku č. 583 v tejto téme. Mne sú nejaké flinty lautr fuk...
-s-
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Stani, registroval som príspevok vilema, neviem mazať môže len admin prípadne moderátor danej témy?
Mám tomu rozumieť vilem je etický haker a nemá problém??? :roll:

Předpokládám že vilem a altman jou jeden člověk :roll:
Registrovaný uživatel
Pardon, už mi to došlo.
Altman to napsal do vilemova příspěvku ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1