Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Vykupminci.cz
Numisargo

Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Dokonce se letadlem kolem Moskvy vozila Kazaňská madona, což je velmi vzácná relikvie.
Ta spolupráce s církvi, v tom nic špatného nevidím. Naši piloti v Anglii měli svého kuráta. On ten pocit přináležitosti k církvi přichází v pozdějším věku a v okamžiku když Vám či rodině hrozí nebezpečí. Netvrdím, že to je spasitelné, ale jsme jen obyčejní lidé.
Registrovaný uživatel
taho napsal
Bohužel si nemohu vzpomenout kde jsem to četl, ale když Němci stáli před Moskvou vyhlásila pravoslavná církev, že tady jde o matičku Rus a že to byl zásadní impuls k "totálnímu" boji proti Němcům, proto je Stalin za II. sv. války toleroval.

Vždyť té pravoslavné církvi šlo o kejhák zrovna tak ;)
Moderátor
Za boha a za vlast.. to platilo od nepaměti
Moderátor
Gott mit uns to přeci známe


https://www.csfd.cz/film/33477-gott-mit-uns/komentare/

Tento film jsem jako mladý člověk nezvládl, nedokázal jsem jej zcela pochopit. zkuste se podívat.
Registrovaný uživatel
Ten námořník jse jmenuje Ermakov Nikolaj Maksimovič
Je držitelem těchto válečných Řádů: Vlastenecké Valky I a II stupně, II st.udělem 2x
Řádu Rude Hvězdy
Válečných medailí: Za Odvahu
Ušakova
Za Vítězství nad Německem a spoustou dalších
Pro Stani:Než se začneš nekomu posmívat,zjisti si za co se Válečné Řády a Medaile v
SSSR za války dávaly
Registrovaný uživatel
Na té první fotce co jsem vložil je plukovník velitel bombardovacího pluku jako pilot nalétal 256 bojových letů. 3x navržen na Hrdinu SSSR ale vždy dostal je Řád Rudého Praporu celkem 5x i to je moc.Dále Vlastenecká Válka I st. a 2x druhý st. a Řád Rudé Hvězdy. Celkem 9válečných řádu +medaile válečné i jubileiní.
Moderátor
Rebele co válečny veterán, nejspíš důstojník s 5 řady rudého praporu, kdo je to.
Moderátor
Díky byl si rychlejší... ;)
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=473&t=3819

Toto si prosím pročtěte. Je to nařízení a nošení dekoraci. Již se nesmí nosit vše, tedy státní a rezortní dekorace. Přesně jen dvě řady, jsou tam i obrázky.
Registrovaný uživatel
rebel76 napsal
Pro Stani:Než se začneš nekomu posmívat,zjisti si za co se Válečné Řády a Medaile v
SSSR za války dávaly

Nemám vo zvyku sa niekomu v reálnom živote vysmievať. Nikdy. Nie tak ešte niekomu na fotke. To má skôr pravdu Altmann v tom, že je nevhodné robiť si srandu. A to je rozdiel. To si niekedy robím. Prečo nie? Neuveríš, ale aj sám zo seba... Často.
Ale ani tak som to nemyslel. Moju včerajšiu reakciu cháp tak, že to je ruský dôstojník námorníctva. Nič iné za tým nehľadaj. Ani po možno viac ako hodine hľadania som nezistil kto to je. A chcel som. Čau.
-s-
Moderátor
stani napsal
rebel76 napsal
Pro Stani:Než se začneš nekomu posmívat,zjisti si za co se Válečné Řády a Medaile v
SSSR za války dávaly

Nemám vo zvyku sa niekomu v reálnom živote vysmievať. Nikdy. Nie tak ešte niekomu na fotke. To má skôr pravdu Altmann v tom, že je nevhodné robiť si srandu. A to je rozdiel. To si niekedy robím. Prečo nie? Neuveríš, ale aj sám zo seba... Často.
Ale ani tak som to nemyslel. Moju včerajšiu reakciu cháp tak, že to je ruský dôstojník námorníctva. Nič iné za tým nehľadaj. Ani po možno viac ako hodine hľadania som nezistil kto to je. A chcel som. Čau.
-s-


Stani,
poddůstojník. Já vím, že to nebylo zlé jak jsem napsal, ale barbar i já jsme na tyto věci moc citliví. Od Vás jsem to i pochopil a věřím, že příště se zasmějeme třebas na !Tlachárně! Tak prosím dále to nebudeme rozšiřovat i mezi přáteli se to může stát.
Registrovaný uživatel
Ok. Ale ja to píšem rebelovi76. Ten ma zdrbal.. :?
-s-
Moderátor
stani napsal
Ok. Ale ja to píšem rebelovi76. Ten ma zdrbal.. :?
-s-



Stani, já to jen moderuji.S tím jménem se omlouvám.
Registrovaný uživatel
;) ….no a já abych tomuto tématu sebral trochu z vážnosti,Altmanna si moc vážím,barbara taky ,ale jenom stani mě dovede rozesmát v tématu který je pro vás posvátný..a to pánové koho tam vidim já by pro vás byla asi smrt,vážím si všeh hrdinů ,ale ti kteří si metály opravdu zasloužily se jich bohužel nedočkali ;) a pánové prosím,nezlobit se na mě :oops: mizim
Registrovaný uživatel
..všech...samo
Moderátor
ramires napsal
;) ….no a já abych tomuto tématu sebral trochu z vážnosti,Altmanna si moc vážím,barbara taky ,ale jenom stani mě dovede rozesmát v tématu který je pro vás posvátný..a to pánové koho tam vidim já by pro vás byla asi smrt,vážím si všeh hrdinů ,ale ti kteří si metály opravdu zasloužily se jich bohužel nedočkali ;) a pánové prosím,nezlobit se na mě :oops: mizim


Ramiresi něco na tom bude,ale slůvko,, opravdu,, je ošemetné, spíš,, také,, zasloužili.. ;)
A na staniho se nikdo nezlobí, alespoň já ne. Na něho se ani nelze zlobit a myslím, že mluvím za všechny kdo ho tady znají.... ;)
Moderátor
ramires napsal
..všech...samo


Víte, že máte pravdu! Faleristé mohou hovořit, nebo rádi hovoří o dekoracích, které jim projdou rukama. Potom se stává, že např. Československý válečný kříž 1939 byl prodám v Mnichově ( myslím rok 1990-92 to si již přesně nepamatuji) na aukci. Byl to kříž po Gabčikovi s dekretem. Tehdy dokonce i německý novinář se podivoval.... tak nějak jste to myslel.Tehdy jsem o tom napsal kratičké info i s obrázekem z katalogu, nikoho to moc nezaujalo.
Registrovaný uživatel
..jo barbare moc jsem se neučil ,no,a Alltmann to napsal přesně ale já to myslel všeobecně ;)
Moderátor
barbar napsal
Koukám.. Tentokrát do nového vlákna,další foto ze série kvízu významných osobností.
Kdo na obrázku..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Hmm.. Bohužel bez reakce, ani ramires nepoznal.. ;)

George Catlett Marshall (31. prosince 1880, Uniontown, Pensylvánie, USA – 16. října 1959, Washington, D.C.) byl americký pětihvězdičkový generál a politik.

Rodné jméno...
George Catlett Marshall
Narození...
31. prosince 1880
Uniontown
Úmrtí...
16. října 1959 (ve věku 78 let)
Washington, D.C.
Místo pohřbení...
Arlingtonský národní hřbitov (38°52′37″ s. š., 77°4′13″ z. d.)
Alma mater
Virginia Military Institute
United States Army Command and General Staff College
Ocenění..
Nobelova cena za mír (1953)
Cena Karla Velikého (1959)
velkokříž Řádu čestné legie
medaile Za službu v národní obraně
velkokříž Řádu Jiřího I.
… více na Wikidatech
Manžel(ka)
Elizabeth Carter Coles Marshall
Katherine Boyce Tupper Brown Marshall
Funkce
Chief of Staff of the United States Army (1939–1945)
ministr zahraničních věcí Spojených států amerických (1947–1949)
Ministr obrany Spojených států amerických (1950–1951)
Moderátor
... :shock: :roll: ..........................jste rošťák, mladý a starší či starý je velký rozdíl. :lol:
Moderátor
.rok 1946

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ja se poučil a snažím se to jakkoliv ztížit.. ;)
Registrovaný uživatel
:) :) .americkej imperialista :mrgreen: :mrgreen: a bez urážky ;)
Moderátor
Toto je opravdu lehké, prosím kolegu Paula a Barbara o neúčast.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Také mám pro vás hádanku, prosím nejenom hodnost ale i křestní jméno ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1