Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Vykupminci.cz
Numisargo

Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Měl bych otázku, ale nevím kam ji dát. Jde o toto. Můj otec byl voják z povolání a po jeho smrti při stěhování se "ztratili" jeho vyznamenání a medaile. Dá se v nějakém přístupném archívu zjistit, jaké za celou službu získal a jaký byl jeho vojenský postup. Děkuji za každé navedení.
Moderátor
Není vojenská knížka. Nebo znáte a víte do kterého roku sloužil. Pochopil jsem, že nejde o frontového důstojníka? Něco se nechá v archivu dohledat.
Registrovaný uživatel
Bohužel, dokumenty se také ztratili, jen vím že byl v SSSR od roku 1944 ve vojsku L. Svobody a jako výsadkář poslán na Slovensko k partyzánské skupině Stalin a potom skupina Vpřed. Někdy v letech 1944 - 1945. To je vše, so vím. Do důchodu odcházel v hodnosti generálmajor.
Registrovaný uživatel
Vo vojenskom archive myslim bude vsetko dolezite.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
hodnost generál to se najde.
Nejprve jste Slovák nebo Čech.Potom datum narození a datum úmrtí.Kde sloužil a kdy odešel do zálohy.Pod jaké Okresní velitelství patříte, tam se jděte poradit. Když budou protivný, musíte být také, jste syn generála a chcete získat jeho personální doklady v ověřeném podpisu. Evidenci bývalých vojáků. důstojníků, frontových vojáků vedla příslušná Okresní vojenská správa. Dnes je to Krajské vojenské velitelství. Pokud budou slušní, zařídí vše sami, pokud ne, poradí. Hlavně se nedejte a trvejte na svém Nebo napište přímo na MO ČR personální odbor Praha
Je to zatím jasné?
Registrovaný uživatel
Všetky ucelené informácie o armáde majú vojenské archívy pre Slovensko Trnava, pre Česko Praha.
Pokiaľ slušne požiada personál je mimoriadne ústretový. Na úvod postačuje elektronickou poštou.

Toľko moje skúsenosti z archívom.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Zaujímavé informácie.

https://player.vimeo.com/video/382135621?dnt=1&app_id=122963
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Děkuji všem za pomoc.
Moderátor
grofik napsal
Všetky ucelené informácie o armáde majú vojenské archívy pre Slovensko Trnava, pre Česko Praha.
Pokiaľ slušne požiada personál je mimoriadne ústretový. Na úvod postačuje elektronickou poštou.

Toľko moje skúsenosti z archívom.


jasná zpráva, ale musí mít nějaká fakt, dělal jsem to a mnohdy dotyčný neví ani rok narození a to se těžko hledá, ale opravdu ted to musí stručně napsat sám. Ono jej neodmítnou a i když tu mladou partu neznám, určitě pomohou. Zatím ani nevíme jméno a zda to byl Slovák či Čech a to se potom těžko hledá. Je nutno vždy zapojit i širší příbuzenstvo jak se mi osvědčilo i to rozhádané. Snad nám napíše jak dopadl.
Registrovaný uživatel
Děkuji Altmannovi za pomoc a radu, moc si toho vážím, ale bohužel už jsem s celého příbuzenstva zůstal sám. Budu ale pátrat dál. Když otec umřel, byl jsem mimo domov a mé rozhádané příbuzenstvo mi nenechalo ani žádné fotografie, tak mi zůstalo jen pár, které jsem vzal než jsem odjel. Ještě jednou děkuji.
Registrovaný uživatel
Vo fórume valka.cz sú údaje v kategórii Osobnosti.Viete priezvisko,je tam abecedný zoznam a pri každej osobnosti sú jeho vyznamenania.Generalita je obsiahnutá celá.Vyznamenania zoženiete,ale bez dekrétov nebudú mať autenticitu.
Registrovaný uživatel
Tak jsem díky Altmannovi sebral odvahu a zajel jsem za bývalou švagrovou, (po mnoha letech, moc jsme se nemuseli), zda bratr neměl nějaké fotky a dokumenty po otcovi. No něco málo jsem získal, jsou tam některé dokumenty opravdu pro mě zajímavé a nové. Nevím, zda je možné zde něco s toho uveřejnit, zda se nedopustím nějakého přestupku. Některé jsou opravdu zajímavé.
Moderátor
Není problém, stačí v rámci soukromí překrýt jména..
Registrovaný uživatel
Pokiaľ viem meno svojho príbuzného pri tak vysokej hodnosti oficiálne veci sú zavedené v archíve, pokiaľ viem ešte doložiť príbuzenský vzťah, je to mimoriadny bonus pre pracovníkov archívu.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
LF.Sedlak@seznam.cz.

Napište mi nejprve na můj meil.
Moderátor
Mnohdy se jedná o velice zajímavé rodinné příběhy,které stojí za to se o ně podělit...

Zde maly kvíz..
Komu patřil tento znak a prosím bez Googlu (ikdyž o tom silně pochybuji).. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
116. tanková divize Wermachtu?
Registrovaný uživatel
s divizí chrtů se setkal snad každej, kdo něco četl o ww2, divizní znaky jsou obtížný tak u US divizí. i když s gůglem neni obtížný nic.
Moderátor
Paul napsal
s divizí chrtů se setkal snad každej, kdo něco četl o ww2, divizní znaky jsou obtížný tak u US divizí. i když s gůglem neni obtížný nic.


U divize chrtů sloužil můj pradět..
Většina slezanů českého původu byli donuceni sloužit vermachtu, zpravidla jako pomocníci (kompletní logistice, nosič munice, zajištění stravy atd.) bojovým jednotkam ..Muži
Polského původu se svými rodinami byli vykázáni do Polska...
Registrovaný uživatel
Zbylo ti po něm něco? Fotky, nebo něco osobního?
Moderátor
Paul napsal
Zbylo ti po něm něco? Fotky, nebo něco osobního?


Samozřejmě, fotografie, vojenská knížka a fajfky s kterých fajčil tabák na frontě a mnoho příběhu co jsem se doslechl, samozřejmě nic pěkného čim všim si musel projit.. A. Není jediny s naší vesnice, muselo odejít mnoho můžu a přinesli si s války hodně špatných vzpomínek .
Proto má reakce na téma rodinné historie... Všechny artefakty aktuálně drží otec.
Paradoxem bylo, že když dorazil pěšky ze zajateckeho tábora od Ryna, musel na tenkrát národní výbor a odevzdat vojenské boty. :) zaznamenáno ve vojenské knížce.. Odevzdány boty..
A děda vyprávěl, že si pamatuje, když přišel snědl celý kastrol zelí.. :)
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 4. 2. 2020, 9:31. »
Moderátor
Můžete požádat o německé občanství. Na základě rodu. Takové řeči, že jen nosil obědy to se tehdy muselo říkat. Byli to vojáci tak jako každý jiný. Jsou to tam ale staré rody doložitelné.
Moderátor
Kamaráde o tom co prožili chlapi slezané českého(Těšinsko, jablunkovsko) a německého (opavsko, hlučinsko) původu ve službách wermachtu, by se dala napsat kniha s několika díly..
Jen co já jsem se doslechl příběhu i od kamarádů co jejich otcové, dědové a pradědové zažili je těžko uvěřitelné.. Dokonce byl natočen i dokument o Češích sloužících ve vermachtu.. Doporučují
Moderátor
Altmann napsal
Můžete požádat o německé občanství. Na základě rodu. Takové řeči, že jen nosil obědy to se tehdy muselo říkat. Byli to vojáci tak jako každý jiný. Jsou to tam ale staré rody doložitelné.


Ano to víme.. Myslím, že mne se to již netýká, pouze pokolení mému otci.. Děda (nežije) a muj táta si mohli požádat..
Ne opravdu... byli k ruce německým vojákům a mnohdy je využívali jako předvoj v nebezpečných akcích.. Altmanne vězte,že němci byli často využívání v nebezpečných situacích..
Moderátor
Altmann napsal
Můžete požádat o německé občanství. Na základě rodu. Takové řeči, že jen nosil obědy to se tehdy muselo říkat. Byli to vojáci tak jako každý jiný. Jsou to tam ale staré rody doložitelné.



Altmanne, nebyli to vojáci jako každý.. Služba nebyla jednoducha, často byli Němci využívání v nebezpečných situacích.. Ze vzpomínek...např.při nedostaku odebrání munice přímo od padlých na frontě v přímém boji.. Zajištění jídla a pohonných hmot, byli vysílání do nepřátelského pásma...
Zpravidla byli ve funkcích posluhovaču..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 4. 2. 2020, 10:21. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1