Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Vykupminci.cz
Numisargo

Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Je to Váš názor a je jej akceptuji.Moje celá širší rodina byla brána jako nepřející tehdejšímu režimu a já jsem z ní byl vyobcován.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Je to Váš názor a je jej akceptuji.Moje celá širší rodina byla brána jako nepřející tehdejšímu režimu a já jsem z ní byl vyobcován.


to poznám na sebe... :mrgreen: :twisted: vítajte v klube... :twisted:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik - tajemník ÚV KSČ?
Registrovaný uživatel
To urcite nie, sexualne potahovany za nazor a povod to ano.
Mozem povedat po roku devadesiat som sa z niekolkymi spriatelil.
Spominali ako byvali vytoceni z mojho postoja.
Nieco podobne ako v tejto dobe. Ludia co boli svine na inych sa hraju na demokratov, bluvat sa ti chce.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Ruská federace má své problémy, ale hrozně ráda se o ně podělí s jinými …
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Ruská federace má své problémy, ale hrozně ráda se o ně podělí s jinými …


Iný by to hrozne radi, ale nejako to nejde...

"Mužíkovia" stále utečú hrobárovi z lopaty. :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Je to Váš názor a je jej akceptuji.Moje celá širší rodina byla brána jako nepřející tehdejšímu režimu a já jsem z ní byl vyobcován.


Jestli je to na mě, co to s tím má společné??
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Ruská federace má své problémy, ale hrozně ráda se o ně podělí s jinými …


:mrgreen: :lol: palec nahoru
Moderátor
Na ČT-2 běží dobrý seriál na téma ...války.. průvodcem je generál Powell bylo by dobré se podívat.
Poznámka. Zde s celou vážnosti :mrgreen: bychom měli řešit vojenství, ta politika se sem moc nehodí.
Moderátor
Altmann napsal
Na ČT-2 běží dobrý seriál na téma ...války.. průvodcem je generál Powell bylo by dobré se podívat.
Poznámka. Zde s celou vážnosti :mrgreen: bychom měli řešit vojenství, ta politika se sem moc nehodí.


Koukal jsem... Pěkný rozbor,hodně zajímavosti s letadlové lodě
USS Enterprise (CVN-65).Statečný letecký mechanik, palec nahoru..
Moderátor
Rudel ve své knize Navzdory líčí, jak mu okamžitě po přistání chtěl jeden ,,Amík" strhnout z hrudi zlaté dubové ratolesti, a až zásah důstojníků zabrání jeho okradení. V noci ale Rudel přichází o všechny své věci včetně letové knihy a dokonce i náhradní dřevěné nohy. :shock:
Největší letecké eso ve své knize píše:- viz hore
Registrovaný uživatel
ALtmann jo, to byl teď někde článek, autor textu jen vybrakoval pár vět z knihy Navzdory, taky jí mám doma.
Moderátor
Znám, trocha frajeřiny ale byl to tedy opravdu voják.
Registrovaný uživatel
Jo, nacista asi určitě...Ale odvahy měl na rozdávání. A talentu taky..
Registrovaný uživatel
Přátelé, musím se pochlubit dnešním nákupem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=100&t=6

Kdo nezná si zde může pročíst. S etuji je to parádní. Ještě tak dekret. Za svoji sběratelskou dobu jsem viděl v origo pouze 2 kusy, rád gratuluji.
Pochopitelně to Slovenská také. Určitě by bylo lepší pokud by jste sám alespoň uvedl název a zadní strana není na škodu. Doufám, že se brzy pochválíte a řádně popíšete, budu držet palce.
Registrovaný uživatel
Děkuji.Co se týká odznaku, jedná se o velice vzácnou dekoraci Povážského aeroklubu.Samozřejmě čestný štít je originál včetně etue

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
........no vida, to jsem chtěl vidět, ano, v tomto stavu je to do sbírky lepší než Svatováclavská orlice ( myslím si já)
Registrovaný uživatel
Každopádně pro zajímavost.Tato konkrétní dekorace byla udělena našemu přednímu umělci, byla po léta schovaná na faře až do teď.Číslo pod 50
Moderátor
Ono se to až tak neví, ale těch předních umělců bylo hodně. V roce 1948 opět přední umělci na Staroměstském náměstí a v v roce přední národní umělci opět v hrdeli.....
Moderátor
Jen pár vzácných obrázků z bojů 369 (chorvatská z bojů proti partyzánům).

Zajímavý obrázek kulometu na universálním stojanu MG-34, takto se kulomet nosil velmi vzácně a proto je obrázek zajímavý
Pochopitelně a bohužel jsou to obrázky z časopisu, je jich více, ale ta kvalita není moc pěkná. Text jsem doplnil a upravil,abychom češtinu až tak nepoškodili.
Vojáci 7. divize SS v horách Černé hory. Kamiony jsou vyzbrojeny kulomety na obranu před partyzány, kteří často stříleli na kolony automobilů z velké vzdálenosti a rychle zmizeli. Kamion na fotografii je vyzbrojen dvěma československými kulomety Zbrojovka CZ vz. 37 (MG 37 (t.)
Důstojnici chorvatské jednotky
Chorvati se chovali mimořádně krutě !!!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 28. 2. 2020, 17:36. »
Registrovaný uživatel
To je prohnaný translatorem ten text?
Nahoře a dole opravdu mužstvo "369th Croatian Reinforced Infantry Regiment"
Nesou to opravdu divně, nerozložený, asi jen kousek.
Moderátor
Je to z časopisu, přeložil jsem celkem dobře, nebo jste některému slovu nerozuměl? Jde o kulomet, dále o upevnění čs. kulometu 37 a důstojníci. Jestli máte zájem, dám Vám sem ten text chorvatsky.
Ty kulomety mně opravdu zaujali, kulomety vz 37 používali jednotky SS. Nevyráběl se, neb byl sice perfektní, ale velmi složitý. Však Vy sám víte, že MG-42 nahradil chybky všech kulometů používaných v období války.
Registrovaný uživatel
Já jsem nechtěl rejpat, ale tohle jsem nepochopil.

Jen pár vzácných obrázků z bojů 369 (chorvatská z bojů proti partyzánům).
Moderátor
Paul napsal
Já jsem nechtěl rejpat, ale tohle jsem nepochopil.

Jen pár vzácných obrázků z bojů 369 (chorvatská z bojů proti partyzánům).


...máte pravdu, je tam správně 369 chorvatská divize a já to dal do závorky, celkově jsem to opravil i "hore" Mně tam hlavně šlo o kulomety ta divize tu nějak neznám, ale nehledám. Je tam i další zajímavá ukázka zbraní, první německé samopaly, ale ty obrázky jsou špatné.
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 28. 2. 2020, 18:41. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1