Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Vykupminci.cz
Numisargo

Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Paul napsal
No elitní síla ano, ale při seskoku je parašutista ve vzduchu dost zranitelnej, a pokud dopadne raněnej, nebo zamotanej do stromů v popruzích..
Takže ho vyřídí i sedlák se starou puškou nebo klackem.
Navíc Němci pokud si pamatuju seskakovali jen s pistolí a granátem, skákat s puškou nebo samopalem prý nešlo (hrozilo zranění?)..vše měli v kontejnerech vyhazovanejch zvlášť..a ty často dopadly daleko od nich..


Ano kontejnery i zranitelnost vysoká zejména vůči regulérnímu vojákovi a ne vůči civilu. Seskoky byly v houfu a rozptyl v jednotlivcich nebyl tak velký, aby se muži při dopadu případně vzájemně nekryli a to hlavně proti oněm civilistum s,, vidlemi,, už jen ze strategiskeho hlediska je to špatně pochopitelné, jak píšu nevím...
Registrovaný uživatel
barbar věř tomu, že i rozptyl byl velikej..V druhý knize co jsem tu zmiňoval jsou přímo výpovědi účastníků bojů a často byli jednotliví vojáci dlouho i sami..Rozptyl seskoku byl velikej...Někdo se zmítal dlouhou dobu v popruzích na stromě nebo v jiný vegetaci atd.. NA padácích ve vzduchu je protistrana střílela jak holuby...

S těma "vidlema" bylo zmiňovaný samozřejmě jen napadání již vyřazenejch/raněnejch..Jinak civilisti normálně stříleli z ručních zbraní..Cílů ve vzduchu nebo osamocenejch cílů bylo dost a dost.
Moderátor
Knihu jsem nečetl, ale půjčim si ji v knihovně až otevřou, samozřejmě pokud tam něco k tomu bude, docela mě to zajímá, také jak budu mít vice času prolezu web. zdali něco důvěryhodného o okolnostech výsadku nenajdu..
Moderátor
Bylo to fakticky krvavé vítězství, nejlepší na tom je i to, že AH neměl o Krétu zájem a akci dlouho nechtěl povolit. Já jsem si teď na toto téma hodinku četl s tímto závěrem:
Za cenu neuvěřitelných ztrát Němci doslova zázračně dobyli letiště. Začal doplnění bojujících vojáků z kontinentu. Přes číselnou převahu jsou Britové nuceni ustoupit a den po dni se z ostrova evakuovat. Operace skončila, jak bylo plánováno vítězstvím nacistů. Ale cena za to byla příliš vysoká. Z 22 000 lidí, kteří zaútočili na Krétu, zemřelo 6 500 lidí. Za den letělo na ostrov 500 německých letadel, z nichž 270 bylo sestřeleno nebo spáleno na zemi. Hitler byl zběsilý, ale nemohl nic ...

Jsou to neskutečné ztráty, u letadel 50% a u vojáku-děsivé.
Registrovaný uživatel
V těch knihách je jen zmínka, ne podrobnosti.

https://www.fallschirmjager.net/Bundesarchiv/Kondomari/Kondomari.html
fotogalerie
tady třeba zmiňujou, že starší Kréťan utloukl raněnýho holí, nebo napadání lidí zamotanejch popruhama ve stromech. (co z toho je pravda, už se nedá zjistit)

Podrobnosti by se daly najít ve zdrojích německy psanejch, i na webu.
Registrovaný uživatel
O operaci Merkur jsem kdysi udělal na youtube i video.

https://www.youtube.com/watch?v=gpnbUAEusHE

Koho zajímá, nech koukne.
Registrovaný uživatel
Paul napsal
V těch knihách je jen zmínka, ne podrobnosti.

https://www.fallschirmjager.net/Bundesarchiv/Kondomari/Kondomari.html
fotogalerie
tady třeba zmiňujou, že starší Kréťan utloukl raněnýho holí, nebo napadání lidí zamotanejch popruhama ve stromech. (co z toho je pravda, už se nedá zjistit)

Podrobnosti by se daly najít ve zdrojích německy psanejch, i na webu.


Mám otázku: Kréťan bol doma, alebo sa to stalo v Nemecku?

PS: Altmann dúfam nedostanete cez súkromnú poštu rozhorčený mail... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofík na tvojí otázku nemá smysl reagovat.
Registrovaný uživatel
grofik - já žádný rozhořčený maily nepsal, pokud to je narážka na mě..p. Altmann to může potvrdit, zná můj mail a jméno.

Když mě někdo sere, jdu do konfrontace tady přímo, ne stranou mailem. ;)
Registrovaný uživatel
Paul napsal
grofik - já žádný rozhořčený maily nepsal, pokud to je narážka na mě..p. Altmann to může potvrdit, zná můj mail a jméno.

Když mě někdo sere, jdu do konfrontace tady přímo, ne stranou mailem. ;)


Paul to nebolo myslené vôbec na Teba Ty môj historický oponent, to máme lepšie inkognito hyeny ...
Zasa to viem odhadnúť . ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Podívejte, byli to moji dobří známí, kteří k nám chodí a jen mi naznačili, že i já nedodržuji dané téma. Bylo to mimochodem, když jsme si psali o vyznamenáních III. říše. Přísahám na svoji smrt, nikdo z Vás to nebyl. To by mně naopak potěšilo. Víte sami, že pracuji i pro SFS takové povídání o dekoracích. Prostě jsem celkem zaměstnaný senior ( vše dělám zda\rma)
Moderátor
Paul napsal
O operaci Merkur jsem kdysi udělal na youtube i video.

https://www.youtube.com/watch?v=gpnbUAEusHE

Koho zajímá, nech koukne.


Stručné, ale dobré je vidět že se opravdu zajimaš, včetně odkazu německého zdroje..
Sepultura ratahamatta, také dobrý .. :mrgreen:
Moderátor
Dobré je to, že se učíme. Paul nadhodil operaci Merkur a již jsem si raději pročetl, Případně i barbar mně "nachytal na švestkách" je to dobré povídání a nutí nás opakovat probranou látku, je to příjemné :oops:
Moderátor
Video o narovnání ag.mincí to nedělej, křehčí kusy se lámou..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 23. 3. 2020, 14:32. »
Registrovaný uživatel
barbar to moc tady s vláknem nesouvisí.

btw - uvádím jasně, že mince s nízkou ryzostí a velkym ohybem nerovnat! Věř tomu, že praxi v tom mám velkou. ;)
Moderátor
Paul napsal
barbar to moc tady s vláknem nesouvisí.

btw - uvádím jasně, že mince s nízkou ryzostí a velkym ohybem nerovnat! Věř tomu, že praxi v tom mám velkou. ;)


Ok.. Já si to nepouštel jen jsem zahlédl název, tak chápej numismata... ;)
Moderátor
Je to dobrý příspěvek. Když jsem v Mnichově v muzeu viděl JU--52 při představě jak jsou tam paragáni namačkáni mi bylo jasné, že i to nastoupené do "era" je kus statečnosti. Jinak jsem tam viděl pár vojáků s československými karabinami. Teprve po této akci začali rychle stavět tu flintu model 42 pro paragány. Je to tak, nakonec jsem rád, že již nemusím......že jsem v karanténě.
Registrovaný uživatel
Musel to bejt masakr, zvlášť na místech, kde seskakovali přímo do pozic nepřítele. Houpat se na padáku kdy zdola do tebe šijou všim co maj po ruce a nemůžeš se krejt..
Moderátor
Němci si to vynahradili při akci "Příliš vzdálený most" jak říkám, musíme být rádi, že si o tom jen můžeme psát, že jsme to nemuseli prožívat.
Moderátor
No ono ani výsadky spojenců v Normandii, nebyla procházka růžovým sadem.. Více, či méně to skončilo také katastrofou v počtech ztrát...
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
a pro pobavení pár kavkazských dobrovolníků, je to rok zhruba 1870,
podívejte se na ten soubor pušek různých druhů, celkem zahímavé
Obrázek vložený uživatelem

Perzskí vojaci vystavujú zbierku hláv plnených slamou patriacich turkménskym náčelníkom porazeným počas jednej z nespočetných malých vojen v juhozápadnej Ázii, Teherán 1911. Skupina „víťazných“ sa veľmi líši od tých, ktorí prišli o hlavu. Dodanie hláv porazených bolo bežne potrebné, aby sa potvrdil úspech každej takejto vynikajúcej expedície.

https://wikimili.com/en/Battle_of_Turkmen_Sahra
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
jo, dík.
Moderátor
Tak se stále přesvědčuji, že ani staré prameny vždy nejsou přesné, jako je u tohoto obrázku. Já to sem vložil hlavně z důvodu různých typů pušek, ty hlavy to byla jakási "nadstavba" :roll:
Registrovaný uživatel
Jo, ten vpravo má dle závěru moderní pušku.
Moderátor
Paul napsal
Jo, ten vpravo má dle závěru moderní pušku.


Ten uprostřed nejspíš taky..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1