Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Vykupminci.cz
Numisargo

Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
barbar napsal
Paul napsal
Jo, ten vpravo má dle závěru moderní pušku.


Ten uprostřed nejspíš taky..


Kulové vzal jsem si tablet na místo malého mobilu, rozklikl a zvětšil a ejhle všechny mají stejné závěry... :roll:
Moderátor
Jen se bavte chlapci, ale pušky fakt nejsou stejné :P
Moderátor
Aktuálně prima max... Film neznámý vojak.
Moderátor
Velmi dobrý film, lze jen doporučit. Nechá se i stáhnout z Ulož to. Je tam i dobová technika a ruční palné zbraně.
Registrovaný uživatel
Jo, ale chce to nedabovaný koukat..

Tip na tenhle film jsem tu dával si před 1/2 rokem. :)
Moderátor
Prozatim není špatný...

Každa země ma své hrdiny a je dobře, že se točí tyto filmy.
Alespoň si člověk trochu přiblíží, čím museli všichni projít a co znamená válka...
Registrovaný uživatel
Když zde bylo již psáno o samopalech, našel jsem zajímavé používání samopalů v letectví.
https://englishrussia.com/2008/07/06/the-fire-hedgehog/
Registrovaný uživatel
Co je to za šílenost :-o
Moderátor
V období Vlastenecké války k tomuto použití nedošlo. Jinak řeší to co se řeší na každé diskuzi. MP-40 ráže 9 mm byl přesnější než náboj 7,62, ale zase lepší průraznost. Potom se do toho montují lidé s pistolemi kde např. TT-34 byla opravdu se svým nábojem 7,62 v zastavovacím efektu výborná. Náboj byl používán jak pro samopal. No, ale domnívám se, že zde to je pokusný či navrhované použití, které by možná mělo význam v letech 1914-18, Ale pokud máte zájem o zbraně, doporučují si vše pozorně přečíst.
Moderátor
Z praktického hlediska myslím v boji zřejmě nepoužitelné, vzhledem k zranitelnosti. Poněvadž k evidentní hmotnosti zbraně, vhodné pouze pro větší letouny typu bombardér Pro samotnou efektivitu zbraně je nutností let nižších výškách ... Alespoň já jako laik to takhle vnímám..
Registrovaný uživatel
Samozřejmě je to nesmysl, nepřesnost, živá síla se většinou kreje, spotřeba a rozptyl munice atd.
Ale víc kulometů montovanejch k sobě provizorně třeba proti letadlům jsem viděl hodněkrát.
Registrovaný uživatel
Navíc v popisu píše "the set of 88 Tommy-gun "
To musí bejt popis od totálního lajka...Tommy guny to rozhodně nejsou...
špaginy..
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Samozřejmě je to nesmysl, nepřesnost, živá síla se většinou kreje, spotřeba a rozptyl munice atd.
Ale víc kulometů montovanejch k sobě provizorně třeba proti letadlům jsem viděl hodněkrát.


Protilietadlové zostavy 4 Maximov používali už pred vojnou Rusi a neskôr aj Fíni.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tu si nie som istý, či to nie je počítačovo upravený obrázok. 15 spriahnutých guľometov MG 34 je riadna káva. Záber by mal pochádzať z východného frontu a Rusi to mali poskladať z ukoristených exemplárov.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Dostali jsme se do slepé uličky a já bych do toho dále nešel. Něco jiného jsou soupravy protiletadlových kulometů Zkoušelo se upevnění horizontální,ale více jak 4 kulomety se ukázali neefektivní. Když se pozorně díváte na válečné lodě a jejich protiletecké zbraně tak vidíte jednak kulomety, ale většinou dvojčata "dvacítek"
Moderátor
Aktuálně na ČT2 starší 1975 sovětský válečny film.. bojovali za vlast
Registrovaný uživatel
TONY jo, tyhle obrázky jsem měl na mysli..ale ten s mg 34 je už přehnanej, možná opravdu upravenej :)
Moderátor
Něco k výsadkum do protektorátu Čech a Moravy..

https://www.historieblog.cz/2018/12/vysadky-do-protektoratu/

Překvapilo mne kolik výsadku bylo z SSSR.
Moderátor
barbar napsal
Aktuálně na ČT2 starší 1975 sovětský válečny film.. bojovali za vlast



Díval jsem se- starší, ale stále nádherný.
Registrovaný uživatel
Pokud nekde slysim/ctu: Sovetsky film - 1975, tak me pojima naprosta hruza. 99,99% sovetskych filmu (krome pohadek aka Mrazik) byla v ony dobe totalni a naprosta sracka a hruza:-) I my zaci prvniho stupne ZDS jsme se tem nesmyslum smali = sovetsky vojak jednou vystrelil a razem padlo 7 fasistu:-)) Chodili jsme na tyhle nesmysly do kina v 70 letech povinne se skolou, takze samozrejme kazdej sebevic tupej film byl lepsi, nez hodina matiky nebo rustiny:-)) Ke konci druhy poloviny 80 let konecne ceskejm bolsevikum doslo, ze jsou vsechny tyhle sovetsky filmy i detem naprosto smesny a kazdy se jim jen smeje, tak je prestali promitat v kinech a vysilat na CST:-)) Nejhorsi na tom je, ze na tyhle sovetsky valecny filmy tehdy komunisti nutili povinne chodit i 10 lety holky, ktery si tehdy na ulici hraly jeste s kocarkama:-((
Na druhou stranu zrovna tenhle sovetskej kus je na CSFD fodnocenej 76%, takze mozna pujde VYJIMECNE o neco lepsiho.. az bude cas a nalada, tak na nej mrknu a pote sem napisu sve hodnoceni:-)))
Moderátor
barbar napsal
Něco k výsadkum do protektorátu Čech a Moravy..

https://www.historieblog.cz/2018/12/vysadky-do-protektoratu/

Překvapilo mne kolik výsadku bylo z SSSR.

Potíž je v tom, že řada těch sovětských byla politických. Prostě, nebylo až tak důležité jak (a proti) komu bojovat, ale že to je pro lid a všeobecné blaho dělnické třídy vedené komunistickou stranou.


Altmann :
Pavle to je dosti ubohé, měli hlavní cíl výzvědný a tak i zásobování trhavinami nabylo. V roce 1990 jsem takového vojáka měl k rehabilitaci byl to vojín čs. sboru mně nedůvěřoval, ale to co vypravoval moji personalisce bylo hrozné. Hlavní cíl, sběr info a odeslání do základny v Kyjevě. Nakonec i tyto prosté vojáky se nám podařilo povýšit do hodnosti kapitánů v záloze. Nehovořím o ruských výsadcích s cílem budovat partyzánské hnutí.
Pavle, někdy si říkám zda jste vůbec Čech, není to jen zde, ale Vy jste v opozici i na obyčejné tlachaně. Co jsme Vám udělali, nebo to máte jako úkol?
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 29. 3. 2020, 12:44. »
Moderátor
Tento film se řadí mezi 10 nejlepších světových válečných filmů (kritici)

Jinak to co jste napsal je pravda drsné. Např. Vojna a mír ruský a potom Vojna a mír USA. Ten americký film, ta verze byla zpracovaná nádherně, efekty atd. No, ale já jsem viděl jak kráčí zrcadlovým sálem (teď si nevzpomenu na jméno) a je to jasné. Americký film měl všechno na 150%, ale ten duch, tak jako to Tolstoj napsalo to dokáži zase jen Rusové.

Jdi a dívej se. A jitra jsou zde tichá. Ve stalingradských zákopech 1949, Živí a mrtví, Blokáda a další. Myslím si, že Vy jste na filmy nechodil a máte to vyčtené z novin.

Film Angli- Umírání za dlouhého dne, Bitva o Britanii, Piloti na start. a kupa dalších. Prostě v kinematografii je potřeba se trochu orientovat.

Můj film: 1. verze Na západní frontě klid

Jinak jistě, ty první film takové byly např. Pád Berlína, který se točil s naší pomocí, prostě muselo to tak být. Rusové si užili hlad a smrt dostatečně a tak se fiml přizpůsobil tomu, co lidé chtěli.

Jinak jste nakousl zajímavou věc. Efektivitu armády. Je pravda, že ztráty Rudé armády byly 3 - 5 vyšší něž německé ! Ale to platí i pro spojence v Africe a dokonce i při vylodění. Ono se to koncem roku 1944 obrátilo, to jest pravda.
Registrovaný uživatel
Na druhou stranu, celkem novej US film FURY....S Pittem v hlavní roli.

Strašlivá sračka,..přitom na CSFD má vysoký hodnocení..ale člověk co se zajímá o historii u toho trpí..
Moderátor
Jak jsem se na ten film těšil o to více jsem byl zklamán. Teď se těším na námořní film, kde hlavní roli má Tom Hanks on je zatím taková záruka kvality.
Moderátor
Pavel_III napsal
barbar napsal
Něco k výsadkum do protektorátu Čech a Moravy..

https://www.historieblog.cz/2018/12/vysadky-do-protektoratu/

Překvapilo mne kolik výsadku bylo z SSSR.

Potíž je v tom, že řada těch sovětských byla politických. Prostě, nebylo až tak důležité jak (a proti) komu bojovat, ale že to je pro lid a všeobecné blaho dělnické třídy vedené komunistickou stranou.


Altmann :
Pavle to je dosti ubohé, měli hlavní cíl výzvědný a tak i zásobování trhavinami nabylo. V roce 1990 jsem takového vojáka měl k rehabilitaci byl to vojín čs. sboru mně nedůvěřoval, ale to co vypravoval moji personalisce bylo hrozné. Hlavní cíl, sběr info a odeslání do základny v Kyjevě. Nakonec i tyto prosté vojáky se nám podařilo povýšit do hodnosti kapitánů v záloze. Nehovořím o ruských výsadcích s cílem budovat partyzánské hnutí.
Pavle, někdy si říkám zda jste vůbec Čech, není to jen zde, ale Vy jste v opozici i na obyčejné tlachaně. Co jsme Vám udělali, nebo to máte jako úkol?

Tak jistě, já nésu Čech. A su na to hrdé!! ;)

Ale v hodně výsadcích ze Sovětska byli politruci. To je nutno si přiznat. Samozřejmě ne ti Svobodovci (i když, taky jich asi pár bylo) a další Češi, ale z těch Rusů to bylo "slušné" procento. Dokonce i v několika filmech (československých) je to zobrazeno.
Na druhou stranu je asi fakt, že řada politruků na místě zjistila, že ideologie je na hovno a musí se věnovat zcela něčemu jinému.

P.S.: Kdyby si všichni jen bratrsky plácali po ramenou, byla by nuda. :mrgreen:
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 29. 3. 2020, 12:55. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Povídání o faleristice, historii, zajímavé bitvy a vaše názory.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1