Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ

Vykupminci.cz
Numisargo

POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, pokusil jsem se sám, prosím o kontrolu a doplnění- díky!

6,45g, 23mm. 1/4 Patagon. Španělské Nizozemí (Brabantsko), Filip IV. Habsburský 1623.

Sedí to? Zřejmě asi také žádná závratná hodnota, našel jsem to v aukcích v nějakých lotech..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pros9m o bli63ie info k tejto minci. Na3iel som len jej strieborn[ veryiu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dobrý den, prosil bych o určení této mincičky v né moc pěkném stavu... děkuji všem Pavel

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Hledal bych mezi ražbami Alžběty I., asi něco takového:
http://www.acsearch.info/search.html?id=1690278
Moderátor
stalo by za to videt detailni fotky povrchu, pusobi to na mne misty dojmem, ze by to mohlo byt dobove falzum. ale treba se pletu. skoda, ze fotky nejsou oriznute (i kdyz stejne by je sberatel.com zmensil). pokud to pujde, prosim o detailni fotky na mail.
Registrovaný uživatel
děkuji za rychlou odpověd, moc mi to pomohlo, v těchto micích se moc neorientuji, má to v tomto stavu nějakou cenu?
Moderátor
diky za lepsi fotky na mail. tady jsem prestrelil, zmatla mne ta barva a pri tom rozliseni to evokuje veci, ktere na povrchu nejsou. stribro je trochu sezrane, s ohledem na ryzost, jaka byla deklarovana (viz nize) by to asi mohly byt nasledny po korozi stribra na bazi chloridu (zname dobre i u nasich kvalitnich stribrnych razeb).

dobove falzum to neni, na jine fotce (pri jinem osvetleni) je patrny i jiny odstin. mice nijak zvlast nevybocuje ze vzhledu razeb oficialnich. jinak otazka ceny, pokud by to bylo dobove zachovane falzum je otazka ceny, jakou nabidnou v danou situaci zajemci. u nas v CR a v SR je par lidi schopnych se o dobova falza poprat tak, ze si cenu sroubuji pomerne vysoko (dle meho nazoru nesmyslne). pri trose stesti lze obycejna falza jako feniky ci cerne penize kupovat v ramci vyssich desetikorun ci nizsich stokorun a to je dle meho adekvatni cena u rozumne zachovalych kusu. u vyssich nominalu lze akceptovat, pri peknem vzhledu ceny o neco vyssi, rekneme obecne nekolik malo stokorun, kdyz to fakt stoji za to. to na vic je jen cena za chtic. nicmene zde je to irelevantni, dobove falzum to neni a cena se bude opirat o ceny dosazene v aukcich s tim, ze na mistnim trhu bude spise nizsi (ale vyssi, nez jsem naznacil jako cenu rozumnou za falzum). navic stav cenu mince v tomto pripade spis snizuje (ale na druhe fotce vypada lepe, rekl bych - klidne ji sem nahrajte po oriznuti).

jak jiz napsal spravne Kucera, je to Alzbeta I. (vlada 1558-1603), konkretne se dle opisu zda, ze je to londynska razba (CIVITAS LONDON). to jde precist pohodlne, opis kolem hlavy panovnice se uz lusti hur, kdo ho zna z pameti, asi jej da dohromady i bez napovedy, ja uz se teda radeji podival, je tam: E . D . G . ROSA . SIN . SPINA (preklad je uvaden ve smyslu Elizabeth by the grace of God a rose without a thorn, tj. Alzbeta z milosti bozi ruze bez trni). podle stylu provedeni a opisu by to mohl byt penny (vaha kolem 0.5 g, napr. Seaby SE2558), ale stejny opis ma napr. i pulgros (Seaby SE2579), udajne snad sterlingove stribro. ty mince obecne vypadaji casto dost spatne. podle znacky mincmistra a pripadne celkoveho provedeni lze zjistit konkretni emise a podle toho i v jakem obdobi byla mince razena.

pro presnejsi urceni tedy pomuze vaha a rozmery a pak patrani po "m.m.", tj. po mincmistrovske znacce. nevim zda zde to neni nad hlavou kralovny, pokud ano, mohl by to snad byt pulmesic nebo take krouzek - to by byl rok 1600. prikladam maly tahak.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
děkuji moc za super odpověď a zde jsou ty lepší fotky... děkuji moc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Trochu jina prosba na oceneni - potrebuji najit cenu teto mince: http://probvs.net/probvs/R312un/R312un.html
Mela by byt v aukci "Emporium Hamburg Auktion 52, 18-19 November 2004" , ale nemohu najit nikde info o tehle aukci. Mozna v coinspro? Nema nekdo? Budu vdecny, dik!
Registrovaný uživatel
Tohle se asi nedá určit že?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dá ....... je to kovové kolečko :-)
Registrovaný uživatel
:lol:
kekule napsal
dá ....... je to kovové kolečko :-)
Registrovaný uživatel
Zdravím,dostal se mi do ruky tenhle krejcar 1624,určil jsem správně Sv.Vít,mimcmistr Hanz Matz?Je běžný s letopočtem pod poprsím?Nebo je méně běžný,díky.Viděl jsem takto letopočet jen u 3 krejcarů

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ano je to Sankt Veit an der Glan, mm.Hans Matz. Letopočet pod poprsím je u krejcarů této mincovny u ročníků 1624-28, z toho u ročníků 1624-25 výlučně.
Registrovaný uživatel
Děkuji za informaci
Registrovaný uživatel
Pěkný den, potřeboval bych poradit s tímto čínským penízem, určit přibližné stáří a hodnotu. Váha 2,60 g, průměr 25 mm. Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Inu,alespon napovím.
Zadej si do vyhledávače WU-ZHU,ražena postupně asi 700 let,spousta variant,tahle bude pravd.spadat do dynastie HAN..k bližšímu určení na teto minci by měla posloužit ona tečka pod otvorem poblíž symbolu WU.
Registrovaný uživatel
Díky za radu. Na WU-ZHU ražby jsem také narazil, jen se právě moc neorientuji ve všech těch variantách :) Budu ještě hledat ;)
Registrovaný uživatel
Prosím o ocenění těchto dvou mincí a určení jejich stavu. (G, VG, F, VF)
Bolívie 8 soles 1835
Itálie 5 Lir 1873

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
SanTa...: predevsim bych je zvazil a zkusil magnetem - podle me to jsou bezcenne cinske magneticke kopie (padelky).
Registrovaný uživatel
numismat napsal
SanTa...: predevsim bych je zvazil a zkusil magnetem - podle me to jsou bezcenne cinske magneticke kopie (padelky).

Obě jsou silně magnetické asi to vážně budou kopie... Zbytečně jsem za ně v aukci vyhodil 2 stovky :evil: :evil:
« Poslední úpravu provedl(a) SanTaFeCZ v 14. 1. 2016, 19:52. »
Moderátor
ja uz to mam tak nakoukane, ze ani nemusim davat magnet k monitoru :-)
No, stribro by asi magneticke nebylo...
Registrovaný uživatel
1. Dvě stovky nejsou za vyškolení zase tolik 2. Nedá se to reklamovat? (třeba i na tom Aukru by to mělo jít a prostě a jednoduše odstoupit od smlouvy) 3. Až tak zbytečně jsi peníze taky nevyhodil - příště až uvidíš mince s takovou fabrikou, byť jiné, tak je určitě lépe poznáš ;)
Registrovaný uživatel
to numismat: a to si představ kdyby jsi tu minci z monitoru opravdu vyloupl! :D
Registrovaný uživatel
Dobrý den chtěl bych ocenit tuto minci děkuji .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1