Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ

Vykupminci.cz
Numisargo

POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
oliver napsal
u tech protektoratnich minci bych doporucil velmi opatrne pri utraceni za zdanlive zachovale kusy, ktere ve skutecnosti pouze prosly pomerne nesetrnou cistici procedurou. uz jsem jich videl celkem dost (vlastne vetsinu), prodavany jako zachovale, v realu pouze brutalne chemicky vycistene.

ten tolar ob prispevek jde za uvedene penize urcite sehnat pri trose trpelivosti v lepsim stavu, je to sice mince, o niz je relativne zajem, takze se mozna i dobre prodava, ale na strane druhe je celkem bezna (nevim ted, zda je tam nejaky zajimavejsi rocnik - na nej se pripadne pak co pisi nevztahuje), takze za horsi kusy by se melo platit malo nebo by mely zustat za takove ceny neprodane. ovsem, je kazdeho vec, za co mini utracet a kolik.


U těch protektorátních zinkaču jde chemický zásah či jakýkoliv
zasach znát, tyto mince velmi rychle podléhají zkáze a jsou citlivější.Samotne uchování těchto minci je umění aniž by se časem neprojevila tmava oxidace.
Příklad vystavené mince je v pořádku ,ma typické zachovale rysy materiálu v plochách.
Na burzách, či aukcích při troše štěstí jsou k někdy k mani cele v ruličkach,takto jsou velmi žádané.Mince v nich jsou téměř bez oxidace,krasně světle.
Moderátor
jde o to, ze prave z tech pouze zaslych, nikoliv vyzranych, dokazi nekteri "umelci" vykouzlit velmi zachovale vyhlizejici minci s povrchem kovu bez oxidace. neni to nic tezkeho, na minci vypada vsechno dobre vcetne detailu.

rozlisit se to da spis az dobrou lupou nebo mikroskopem.

tim nijak nechci napadat zde zverejnene fotky 50h, ktere jsou na pomery sberatele nadprumerne vyvedene. to jeste ale neznamena, ze dovoluji studium drobnych detailu a relevantni posouzeni, zda byla ci nebyla mince cistena. ja bych si tedy z tech fotek zcela jiste zavery delat nedovolil (spis mi 2-3 mista napovidaji premyslet o presnem opaku). do tohoto stavu lze s trochou snahy uvest kazdou druhou (mozna skoro kazdou) protektoratni minci, tez zajistit, aby alespon nejaky patek vydrzela jak ma (nez se proda), neni zase takovy problem.

tudiz ja bych za mince s leskem rozhodne nepriplacel ani korunu, pokud bych nemel 100% garanci ci jistotu, ze to neni cistene.

opet - at si s tou informaci nalozi kazdy po svem (nebo si to i vyzkousi, studijniho materialu je dost, lze pouzit i ty nemecke). neminim se zde poustet do zbytecnych a nikam nevedoucich disputaci.
Moderátor
Neobavejte se, že jse do vás pustím.
Výstižně jste napsal poslední větu.
Specialne jak nyní diskutujeme s Evropou na jiném vlákně,
Více méně o nepodstatných věcech jako vždy jen tak, abychom zabili čas. ;) :D
Moderátor
Chtěl bych poprosit zběhlejší v moderních mincích o přibližnou cenu. Mince budou na prodej, a pokud paní bude souhlasit, tak je pak sem dám do sekce Prodej. Měla většinou šroty, ale tohle by mohly být zajímavější ročníky i trošku líp zachovaný.

Nechci ji navrhnou vysloveně špatnou cenu a v určování zachovalosti moderny si netroufnu to střelit od boku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den všem,

zkusím zde- pomůže někdo s určením mincí na fotografii ? První mince stříbro 0,28g, průměr 12-14mm,druhá zřejmě postříbřená měď 0,2 g, průměr cca 10mm. Na té první je vidět pěkně orlice s písmeny, na druhé straně je snad osoba s svatozáří. Na té menší nějaký erb a na druhé straně při troše fantazie možná lev.

Děkuji !

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mno,první slezský haléř bude patřit Ludvíku II.vévodovi z Lehnice a Břehu(1399-1436)a druhý bych situoval do Opavy...
Registrovaný uživatel
Díky !
Registrovaný uživatel
priatelia - viete mi prosim povedat o aku mincu sa jedna? stara mama to kedysi davno dostala od "panov" zijucich v Zichiho kastieli v obci Divín na juznom Slovensku ked u nich nich sluzila.
Mame ju doma uz niekolko desatroci no doteraz nikto nepatral, ze co to je vlastne za mincu.
Vypada to ako prazsky gros, ale grose ktore uz mam (Vaclav IV) su strieborne a tato minca je medeny odtien - no nema ziadne stopy po medenke.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nejedná se o originál , ale o nějakou novodobou repliku určenou pro turisty , bohužel sběratelsky i finančně bezcenou....
Registrovaný uživatel
poradnydest napsal
Nejedná se o originál , ale o nějakou novodobou repliku určenou pro turisty , bohužel sběratelsky i finančně bezcenou....


velmi pekne dakujem za info..skoda,ze sa uz neda vratit cas a opytat sa starej mamy na podrobnosti...

tak ci tak by ma zaujimal povod ...ak to je turisticka replika tak aj tie sa niekde museli razit.
mozno ma niekto doma nieco podobne.
Moderátor
pavelgregor napsal
Chtěl bych poprosit zběhlejší v moderních mincích o přibližnou cenu. Mince budou na prodej, a pokud paní bude souhlasit, tak je pak sem dám do sekce Prodej. Měla většinou šroty, ale tohle by mohly být zajímavější ročníky i trošku líp zachovaný.

Nechci ji navrhnou vysloveně špatnou cenu a v určování zachovalosti moderny si netroufnu to střelit od boku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem



Pane moderátore k stavu mincí,se nelze přesně vyjádřit, chybí detainějši foto.
Jinak v celků řešit stavy u těchto mincí je otázkou chuťi, jelikož sám určitě víte,že jsou to celkem běžné kusy a na stav 0/0 či dokonce rl.,i s těhle fotek nedosáhnou.Jinak při dnešní nabídce cena.
Pro sběratele bude nejzajímavější do sk 50 hal.od 200kč-250kč.
5 koruna 100-150kč
Zbytek jako celek 20 a 10hal. 100-120kč.
Moderátor
Děkuji za odpověď. Vzhledem k tomu, že je to moderna, určil jsem si stavy, jako dvojky (pětikačka horší dvojka). Takže jsme se víceméně shodli.

Budu tlumočit dál. Ještě jednou dík. :P
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli má tato mince nějakou hodnotu když je z ní udělaný přívěšek. Děkuji za odpověď.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
2 zlatník videň, zajimavy rok.
Škoda vzhledem k závěsu očku a otřelem stavu,je cenu celkem složité stanovit, víceméně pro s trochou nadsázky nenáročné,či specifické sběratele,
Cena ve sběratelském stavu u tohoto ročníku se dnes pohybuje mezi 7000-9000kč.
Ale stav vašeho kousku,je pro sběratele neatraktivní.
Doporučují Aukro od koruny,nebo od ceny stříbra včetně řetízku pokud samozřejmě je Ag.

Existuje sorta, šikovných kutilů, kteří mohou projevit zájem. :)
Registrovaný uživatel
Díky za odpověď tak nějak jsem to předpokládal.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěl bych poprosit o přibližné ocenění tohoto dukátu a určení zahovalosti, ja si
myslím že 1- až 2.Děkuji za případné odpovědi.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pokud váha rozměry sedí, bezpochyby se jedná o lepší ročník, ne tak často, na aukcích vídány.
Stav: nekvalitní foto,ale typuji vzhledem k jasně patrné otřelosti na lepší 2/2.
Cena : individuální vzhledem k zajímavému ročníku mezi 6000 až 10000, pro menšímu výskyt tohoto roků a mincovny.
Nejlépe aukce od 6000 Kč.
Registrovaný uživatel
Děkuji za rychlou odpověď, minci můžu koupit proto mě zajímá cena, na aukci Macho & Chlapovič č.15 položka 214 se ve stavu 0-1 prodala za 2000 EURO.
Moderátor
amazon napsal
Děkuji za rychlou odpověď, minci můžu koupit proto mě zajímá cena, na aukci Macho & Chlapovič č.15 položka 214 se ve stavu 0-1 prodala za 2000 EURO.


Tak vidíte ,já osobně jsem ho dlouho neviděl , ikdyž při nákladu 68000.
Stavu dukátů, výskytu a aktuálního zájmu i taková cena..... :shock:

Já se považují za realistu v aktuálnim trhu,často upozorňují na rychle měnící se ceny ,za posledních x let a nedostupnosti některých zajímavějších kusů,ale někdy?..např....pár dnů zpátky,jsem měl štěstí a sehnal jsem dlouho hledaný kousek a za skvělou cenu.Což je dnes vzácnost,,nebo nahoda.... taková náhoda za poslední 5 let.
Jinak když se někde objevil i mnohem dráž,byl hned fuč. :)
Jo člověk nikdy neví a speciálně u zajímavějších kousků ;) :)
Pokud máte možnost .... neváhejte ani vteřinu. ;)
Registrovaný uživatel
Není to tak dlouho, co jsem viděl podobnou minci a na bylo předělané písmeno mincovny z E na B. Tak si o béčko pod lupou dobře prohlédněte....Originál v této zachovalosti by určitě měl stát přes 1000 euro, shání ho hafo lidí....
Registrovaný uživatel
Ještě jednou děkuji, je to mince z dědictví a tak jsem prodávajícímu nechtěl nabídnout nízkou cenu a zase jsem nechtěl minci přeplatit.
Moderátor
petr1596 napsal
Není to tak dlouho, co jsem viděl podobnou minci a na bylo předělané písmeno mincovny z E na B. Tak si o béčko pod lupou dobře prohlédněte....Originál v této zachovalosti by určitě měl stát přes 1000 euro, shání ho hafo lidí....


Osobně1000 euro,v tomto stavu,i přes mé názory k cenám, bych určitě nedal,ale to je jen muj názor. ;)
Registrovaný uživatel
Tak tady je jeden co s poplatkem aukčnímu domu udělal skoro 55 000 kč, i s poškozenou hranou. Takže cena u takového dukátu pod 25000 je jen z říše snů. Zvlášť, když Františka Josefa sbírá půl republiky, nemluvě o sběratelích v Evropě a těch, co se specializují na zlaté mince a dukáty.
Zde je třeba vycházet z cen na trhu, ne z toho co bych dal já. Proto se na tomto foru většina členů oceňování brání, aby se nezesměšnila. Sám jsem si párkrát u aukcí tipnul cenu sto a bylo to třeba pětset...
Registrovaný uživatel
No a tady je ten odkaz https://www.coinarchives.com/w/lotviewer.php?LotID=3050990&AucID=3129&Lot=602&Val=3ff763b99b5f0ddfba49f6adae4df024
Registrovaný uživatel
amazon napsal
Ještě jednou děkuji, je to mince z dědictví a tak jsem prodávajícímu nechtěl nabídnout nízkou cenu a zase jsem nechtěl minci přeplatit.


Bohužel, sběratelský svět se v dnešní době v otázce zlatých mincí zbláznil. K jisté modle lze zařadit i ražby císaře FJI. Tento ročník patří k těm zajímavějším, i když, podle mého názoru, se nejedná o žádný ročníkový div. Jestliže lze odvodit cenu sběratelského kusu na 50 000 Kč, pak si podle zachovalosti kusu, který chcete koupit, odvoďte tuto cenu.

Zkuste majiteli ukázat aukční cenu mince v hezké zachovalosti a nechte na něm, jakou bude požadovat cenu za ten svůj-mnohem horší. Ono se většinou nevyplácí, když kupující navrhuje cenu.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » POŽADAVKY NA OCENĚNÍ MINCÍ

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1