Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Pozná někdo místo zobrazené na obrazu ?

Vykupminci.cz
Numisargo

Pozná někdo místo zobrazené na obrazu ?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Lipnice před destrukcí hlavní věže.
Registrovaný uživatel
děkuji moc :-)
Registrovaný uživatel
Pozná někdo místa na obrazech ? První a druhý snad Chrudim, Pardubice či jiná města ? Třetí vůbec netuším....

Díky za rady

J. B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
na třetím obraze je pardubický zámek na pohledu od jihu (před rekonstrukcí a obnovením sgrafitové výzdoby). Dnes to tam vypadá jinak - viz fotky.
Zdraví Ursus

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky za radu :-) Zbylé dva někdo netuší ? Jsou to ty Pardubice či Chrudim ? Co myslíte ?

Díky moc J. B.
Registrovaný uživatel
Druhý obrázek je pohled na Bílou věž a kostel Sv. Ducha v Hradci Králové.
Registrovaný uživatel
Díky za radu, a ten první nedohledaný myslíte že je taktéž Hradec Králové či Pardubice, nebo Chrudim ?

Díky s pozdravem J. B.
Registrovaný uživatel
Zdravím,

pozná někdo místo zobrazené na obraze ? Zřejmě nějaké pražské zákoutí...

Díky J. B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Loreta (Svatá chýše)
Registrovaný uživatel
Díky za tip, taky jsem tipoval Loretu, ale nenašel jsem jedinou fotku kolem lorety s tou kašnou na obraze...

J. B.
Registrovaný uživatel
Honzabo napsal
Díky za tip, taky jsem tipoval Loretu, ale nenašel jsem jedinou fotku kolem lorety s tou kašnou na obraze...

J. B.


dá se to najít... třeba: http://www.praguecityline.cz/prazske-pamatky/loreta-neboli-svata-chyse
Registrovaný uživatel
Pozná někdo místa na obrazech ? U první Prahy by mě zajímalo přesně odkud je ten pohled ? Díky moc za Vaše rady a postřehy...

Díky J. B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ten poslední je Tábor náměstí.
Registrovaný uživatel
Díky moc za radu.

Ty předchozí někdo netuší ? Ty dva obrazy továrna a ten kopec nad vesničkou jsou od Františka Jelínka, který maloval hodně v okolí Kutné Hory, ten první od pražského malíře Josefa Hluchého. Přidávám další čtyři otazníky, pozná někdo místa zobrazená na obrazech ?

Díky moc za rady J. B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
poslední fotka- podle mě pohled od Sněmovní ulice směrem k Pražskému hradu
https://mapy.cz/turisticka?x=14.4041984&y=50.0902177&z=18&pano=1&base=ophoto&source=base&id=2220009&pid=54323925&yaw=0.014&fov=1.257&pitch=-0.095
Registrovaný uživatel
Taky jsem tipoval podhradí, ale chtěl jsem se ujistit. Díky moc.

Vypadá to na litografii od Václava Bubeníčka... Co myslíte ? I když mi to připadá v některých místech koncentrované a lesklé jako tužka, neviděl jste někdo stejný exemplář někde v minulosti v prodeji ? Pak by bylo jasné že to je litografie.

Díky J. B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, ta věž za černými stromy vypadá jako od hradčanského chrámu sv. Víta, ale posazená někam jinam. Městečko na akvarelu pod tím by podle věže mohl být Bor u Tachova, ale těžko říct, na obrázku se není moc čeho chytit. Zdraví U.
Registrovaný uživatel
Ursus napsal
Dobrý den, ta věž za černými stromy vypadá jako od hradčanského chrámu sv. Víta, ale posazená někam jinam. Městečko na akvarelu pod tím by podle věže mohl být Bor u Tachova, ale těžko říct, na obrázku se není moc čeho chytit. Zdraví U.


Nemusela by být posazená jinam, pokud je to ona, tak by to takhle mohlo vypadat zpoza petřínských keřů
Registrovaný uživatel
Jo, asi máte pravdu. Někde z Petřína, to by šlo. Vlevo od věže je nová část katedrály a za větvemi se zdají prosvítat dvě věže západního průčelí. Dost netypický pohled, možná trochu "doladěný" podle umělcovy fantazie. Zdraví U.
Moderátor
U toho Petřína resp. sv. Víta, není tam někde dole monogram "CB" ?
Registrovaný uživatel
Pod tím tlustým stromem vpravo by mohla být signatura Cyrila Boudy, ale fotka není ostrá, spíš ji tam tuším, než vidím. Stylově to podle mě na Boudu pasuje. U.
Registrovaný uživatel
Ursus napsal
Pod tím tlustým stromem vpravo by mohla být signatura Cyrila Boudy, ale fotka není ostrá, spíš ji tam tuším, než vidím. Stylově to podle mě na Boudu pasuje. U.


Cyril Bouda bydlel nedaleko...
Registrovaný uživatel
Pokud myslíte ten obraz kde je chrám mezi stromy tak to je litografie od Vlastimila Hofmana
Registrovaný uživatel
Dobrý den všem,

pozná někdo zobrazené místo na obrázku, případně i autora ?

Díky J. B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Není to Rothenburg?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Umění - obrazy » Pozná někdo místo zobrazené na obrazu ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1