Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Pozvánka a diskuze o SČF

Vykupminci.cz
Numisargo

Pozvánka a diskuze o SČF

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ač Hradčany a tedy i SO také sbírám, řekl bych že ta SO přeceňujete a tuplovaně v konkurenci materiálu ve světě...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Dnes jsme měli na schůzce redakční rady Merkur Revue debatu na téma exponáty a vystavování, kde zazněla řada osobních poznatků ze zákulisí výstav i hodnocení exponátů.
Takovým docela smutným závěrem bylo, že jsme se celkem všichni shodli, že lokály, které neznají jurymané v zahraničí nemá smysl vystavovat. Což je velké ochuzení filatelistických výstav. Např. Československo po r. 1945 byť sebelepší též nemá ve světě šanci.
Další kapitolou samou o sobě je skutečnost, že po odchodu L. Dvořáčka a P. Pittermanna již nemáme z našich funkcionářů osobnost, která by prezentovala exponáty našich vystavovatelů na evropských či světových výstavách. Je možné, že si za chvíli budou zahraniční jurymané plést Česko s Čečenskem, jak se to stává normálně vzdělaným Američanům.
Moderátor
no to je pravda dodnes ty hlupaci nevedia rozlisit Slovensko-Slovinsko, pripadne co je horsie si este myslia, ze stale existuje Ceskoslovensko :-(
_______________
Moderátor
Jaromir napsal
Takovým docela smutným závěrem bylo, že jsme se celkem všichni shodli, že lokály, které neznají jurymané v zahraničí nemá smysl vystavovat. Což je velké ochuzení filatelistických výstav.

A přesto se o něco na ten způsob pokouším!! :twisted: A ne že to neznají jurymanové v zahraničí, ale ani u nás. Je ovšem fakt, že mi řada věcí chybí, které by byly velmi pěkné (a které jsem buď nikdy nepotkal nebo na ně zkrátka neměl), na druhou stranu, nepředpokládám zlatou medaili z Londýna, či tak něco, i propagace je dobrá. Kdo už třeba u nás rozumí Afghánistánu nebo Ázerbajdžánu, že? A přesto větší část našich filatelistů má o Afghánistánu větší povědomí než o dělení Uher (to jsou tam ty přetisky vzadu co mají 0,05 MiM ~ Mi€ a nikdo tomu nehoví).
Moderátor
Naši jurymané jsou určitě na vyšší úrovni, než jurymané zahraniční, takže bych to Pavle u nás neviděl tak beznadějně. Připadne mi, že zahraniční jurymané žijí jen ze svého jména a pokud se objeví mezi exponáty něco, co neznají, tak se nenamáhají si něco o tom nastudovat.
U našich jurymanů to vidím lépe. Třeba na Ostropě si myslím, že k vyloženým excesům nedošlo. Za jediný exces bych tam pokládal Bláhův Azerbajdžán, za který dostal pouze 80 bodů oproti Vysokému Mýtu 92 bodů. Přitom jsem nikdy lepší exponát na toto téma neviděl.
Mně třeba i vadí i to, že zvláště zahraniční jurymané vůbec nezhodnocují filatelistické znalosti. Jak jsem již psal, nejvíce na mne ze všech zahraničních exponátů, které jsem kdy viděl zapůsobila Heddergotta Indie. Ale když bych porovnal úroveň zpracování tohoto exponátu a prezentaci filatelistických znalostí, byla to taková bída, že by jej mohli vyučovat naši mládežníci.
Moderátor
Jaromir napsal
U našich jurymanů to vidím lépe. Třeba na Ostropě si myslím, že k vyloženým excesům nedošlo. Za jediný exces bych tam pokládal Bláhův Azerbajdžán, za který dostal pouze 80 bodů oproti Vysokému Mýtu 92 bodů. Přitom jsem nikdy lepší exponát na toto téma neviděl.

Si myslím, že lepší ani nikdy neuvidíme. Možná by mohl mít velký úspěch v Rusku. Sice na to taky asi nebudou experti, ale je to velká doba revolučních změn, doba Leninova, doba budování velkého sovětského impéria ... 8)
Ale ty jeho známky taky mají tu nevýhodu, že jsou tak jako v koutku katalogu s převažujícím cenovým údajem 0,05 - 1 Mi€, stejně jako ty moje, a ty s vyšší cenou nikde jinde neviděli, natož na dopisech. Ale proč dostal o tolik bodů míň jak v Mýtě, to opravdu nechápu.
By mne zajímalo, jak by u nás někdo hodnotil exponát lokálních vydání Kolumbie, jak byl na Praga 2008. Na to jsem čučel jako puk, protože sice ty některé jednotlivé známky znám (a 2-3 i mám - od Šťotky a spol.), ale dopisy, TL apod., to tu nikdo nemá.
Moderátor
Pokud by u nás někdo vystavoval exponát o lokálních známkách Kolumbie, tak by si o nich naši jurymané alespoň něco zjistili, na rozdíl od mezinárodních jurymanů.
Takže, jak píši. Na našich výstavách je daleko větší šance dosáhnout objektivního hodnocení, než na světových výstavách.
Co se týká známek Ruska, ty mají budoucnost. Na poslední sálové aukci Klim se sbírka Ruska v katalogu 2.000 MiE prodala z vyvolávací ceny 15.000,-Kč za 58.000,-Kč+provize, tedy za více než plný katalog.
Moderátor
Jaromíre, páč jste jistě prošmejdil nejednu tuzemskou a světovou výstavu, nezahlédnul jste čistě náhodou nějaký exponát z lokálních vydání v době Španělské občanské války?
Moderátor
Bohužel si na takový exponát nevzpomínám. Ale něco by o tom mohl vědět Peter Valdner.
Moderátor
Jen tak abych povzbudila ostatní, tak minipidi zprávička. Předevčírem mně přišla SMS-ka z Thajska, kde se konala světová výstava Thailand 2013. No a Pavlínka 80 bodů a pozlacená :D :D :D Možu jít do mládežnického důchodu. Mám splněno 8) Jinak 6-8 místo bodově v mé kategorii. Chudák táta. Něco pěkného do pokoje v Ikea Brno jistě bude tou správnou odměnou. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Nebo dárkový certifikát z Le Chaton.
Moderátor
gorila napsal
Nebo dárkový certifikát z Le Chaton.

Z toho by sa asi pos... ;)
Registrovaný uživatel
gratuluju.. :lol:
Moderátor
Já bych si odměnu v IKEI teda nevybíral!! :P
Registrovaný uživatel
co to je LeChaton?
Registrovaný uživatel
http://www.lechaton.cz/
;)
Registrovaný uživatel
ach takhle......ja uz myslel,ze je to nejaky luxusni "kulturni dum"....

proto jsem se ptal... :mrgreen:
Moderátor
Maxmilian napsal
gratuluju.. :lol:

Díky Maxi! Když si tu smsku přečetl taťka, tak jen dodal- za 10 roků se bude už enom vzpomínat na to, jak Ondrejková v mládežníkách dovezla ty nejvyšší medaile ze světa- bohužel. :roll:
Registrovaný uživatel
no my tady blabolime a piseme same nesmysly a ty zatim vozis pekne po tichu
medajle z celeho sveta..... :roll:
Moderátor
pavlinka napsal
Jen tak abych povzbudila ostatní, tak minipidi zprávička. Předevčírem mně přišla SMS-ka z Thajska, kde se konala světová výstava Thailand 2013. No a Pavlínka 80 bodů a pozlacená :D :D :D Možu jít do mládežnického důchodu. Mám splněno 8) Jinak 6-8 místo bodově v mé kategorii. Chudák táta. Něco pěkného do pokoje v Ikea Brno jistě bude tou správnou odměnou. :mrgreen:

Že by prázdný "bezedný kelímek" jako stojan na propisky na stůl 8)

Jinak samozřejmě gratulace.

PS: Já měl ze světové akorát bronz, ale je pravda, že jsem tomu tehdá moc nedal :mrgreen:
Moderátor
Já ještě nedal ani premiérové. Nebo Rank a teď nevím kolik. ;)
Moderátor
Pavel_III napsal
Já ještě nedal ani premiérové. Nebo Rank a teď nevím kolik. ;)

K pozlacené mně to trvalo 5 let a 14 výstav :D z toho 12 zlatých nebo pozlacených a dvě stříbra (ty ze světovek). Dále pak jsem tátu připravila o polovinu vlasů a to co zostalo zešedivělo a o penězách sa radši nebavit, protože infarkt je sviňa. :mrgreen:
Moderátor
Mi to zatím trvá 5 let jenom k exponátu!! :?
Moderátor
Včerejší návštěva Sběratele. Tak podle pana Thraumba, který byl první u mě na ráně, bylo lidí (kupců) nějak málo. Mně se to sice nějak nezdálo, protože jsme se mačkali u krabic jak sardinky :) Prodejců bylo hodně, ale jako každoročně jsem toho moc nepořídila. Aspoň jsem se setkala se starýma známýma a bylo to fajn! Jo- poslední foto- no šak to znáte :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jsem vám zapomněl řéct, ať pozdravujete Kuhejla.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Pozvánka a diskuze o SČF

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1