Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Pozvánka a diskuze o SČF

Vykupminci.cz
Numisargo

Pozvánka a diskuze o SČF

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
To víš jak? Já akorát vím, že to tam chodí podle hesla "A všechny vámi podané návrhy a připomínky budou po pečlivém zvážení a vyhodnocení zamítnuty". Nebo se to tak aspoň presentuje a proto je v Brně dvojjediný (nebo schizofrenický) klub.
Moderátor
Pavel_III napsal
To víš jak? Já akorát vím, že to tam chodí podle hesla "A všechny vámi podané návrhy a připomínky budou po pečlivém zvážení a vyhodnocení zamítnuty". Nebo se to tak aspoň presentuje a proto je v Brně dvojjediný (nebo schizofrenický) klub.

Já se těch jednání na rozdíl od jiných účastním. A za sebe můžu říct, že několik připomínek jsem podal a vesměs byly zapracovány do návrhu.
Moderátor
Však já taky nic neříkám. ;)
Ale návrh, nyní i mého klubu, aby jednotlivé kluby měly vlastní ... é, dřív se to jmenovalo "právnická subjektivita", teď je to jaksi jinak, ten byl původně tvrdě zamítnut. Nyní byl zapracován (z donucení vyšší právní moci), ale celkové provedení je kočkopes. Navíc se tu přece bavíme o připomínkování celého komplexního návrhu verze 01 (nebo 03, nevím), ne o jednotlivém bodě. Jednotlivé body (§, články, odstavce) probírané separátně často vyznívají jinak než když už jsou v celku. Ale já na těch jednáních nebyl, ale býváme o nich informováni.
Samozřejmě, po nějakých diskusích někdo dal jednotlivé části dohromady, co zapracoval nebo ne a co si vymyslel či dodal na přání někoho nevím, ale teď se vyjadřujeme k celku, který bylo zapotřebí proštudovat. A celek, jak nám bylo sděleno, nelze v tomto provedení odsouhlasit. A to i s ohledem na státní legislativu. A na podobné věci jsou dobří právníci, já bych si většiny renonců vůbec nevšiml.
Moderátor
Já jsem to celé ještě pořádně nečetl, ale některé věci se mi také nelíbí a určitě se se svými připomínkami písemně vyjádřím i za náš (teď už vlastně můj) klub, který není ani na svazových stránkách SČF. To jim napíšu už dneska.
Moderátor
Náš klub je na stránkách napsaný jako KF Strachotice ...
Moderátor
Taky dobrý:
Předsednictvo SČF vzalo na vědomí:
3. Zprávu předsedy přípravného výboru Světové výstavy poštovních známek PRAGA 2018 o jednání se zástupci České pošty o záměru pořádat výstavu a o přípravě podkladů pro výběrové řízení. V této souvislosti P-SČF ukládá přípravnému výboru výstavy, aby do připravovaných podkladů pro výběrové řízení pro jejího dodavatele zapracoval i požadavek na propagaci sbírání poštovních známek a celin ČR a členství v SČF. Současně PSČF doporučuje budoucímu organizačnímu výboru výstavy, aby na výstavu nepřijal exponát vystavovatele L. Pytlíčka.
« Poslední úpravu provedl(a) regula_jan v 8. 3. 2015, 14:07. »
Moderátor
smiem vediet ake pohnutky ich viedli k tomu aby neprijali exponat LP?
_______________
Moderátor
O příjetí exponátů ještě nebylo rozhodováno (a možná ani nebude?).
Registrovaný uživatel
Soudě podle jmenného seznamu P-SČF a seznamu návštěvníků (viz odkaz):
http://www.infofila.cz/ludvik-pytlicek-oslavil-sedmdesatku-r-2-c-4614

muselo být (alespoň u některých členů P-SČF) jednoznačně podáváno špatné víno...
Registrovaný uživatel
Mam jednu otazku na niekoho z porotcov.Ako je možne že aerofilatelisticky exponat L.Feketeho ziskal v Pariži/salon planete/2014 ,90 bodov a teraz na Croatica 2015 len 71 bodov.
_______________
Moderátor
m1234 napsal
Mam jednu otazku na niekoho z porotcov.Ako je možne že aerofilatelisticky exponat L.Feketeho ziskal v Pariži/salon planete/2014 ,90 bodov a teraz na Croatica 2015 len 71 bodov.

Třeba ho výrazně upravil. V Paříži mohl být nadhodnocen a v Chorvatsku podhodnocen. Já jsem ho viděl na Galafile.
Registrovaný uživatel
Nie je to ten isty exponat bez zmeny.
_______________
Registrovaný uživatel
Nevíte někdo, proč nechtějí vystavovat Pytlíčka?
Registrovaný uživatel
Len doplnim že že stale hovorim samozrejme o tom istom exponate,ktory aj v Turecku CANAKKALE 2015 ziskal 91 bodov a este špecialnu cenu za mimoriadny prinos.Pohladam to hodnotenie z chorvatska.

Oprava - exponát získal 85 bodů a ne uváděných 91.
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) ikanek v 12. 4. 2015, 21:32. »
Registrovaný uživatel
Tu je to Chorvatsko.http://fepanews.com/news/croatica%202015
_______________
Moderátor
No nikde jsem nenašel složení jury. Podle výsledků to však vypadá, že je tam hodně "divokých" výsledků.
Registrovaný uživatel
Na medzinarodnej vystave a vela "divokych" vysledkov tak ele to je na vazne zamyslenie.
_______________
Registrovaný uživatel
Zlozenie jury som nenašiel ale fotky ano ,to vyzera na Chorvatov a mozno nejaky Spaniel.Vy ich asi lepšie poznate.http://www.alpeadria.eu/
_______________
Moderátor
Ne, nikoho z nich neznám.
Moderátor
Já vím, že to je na první pohled sodoma, ale hodnocení je subjektivním pohledem jurymana, který nehledí na to, jakou medaili dostal exponát na minulé výstavě. Pokud je exponát už řádně profláknutý, tak k nějakému "foopááá" nedochází. Bylo to tady už víckrát, že někde je to zlato a jinde stříbro. Člověk si říká, že tito lidé by měli byt sjednocení ve svém pohledu na věc, ale ono to tak prostě není. Chápu, že naštvání vystavovatele bylo asi veliké, ale na další výstavě to bude zase O.K. Mám za sebou asi deset mezinárodních výstav- včetně pěti světovek a tak to prostě chodí. Ze světovky mám pozlacené, což je už opravdu špička a s tím samým exponátem na o dvě třídy slabší výstavě o 10 bodů méně. Bůchnu dveřama, ponadávám a hodím to za hlavu. ;)
Moderátor
No jo, ale rozdíl více než 10 bodů není zase obvyklý. A navíc to byla "jen" národní výstava s mezinárodní účastí. Takže ani hodnocení nemůže být přísnější než na FEPA.
Moderátor
Hodnocení by samo nemělo byt přísnější, ale ty jako juryman, taky víš jak to chodí. Teoreticky bych měla dostávat na těch našich výstavách druhého a prvního stupně přes devadesát bodů. No a tak to nefunguje.
Registrovaný uživatel
Pozrel som este raz tie vysledky z Turecka a je tam 90 b. http://www.kadikoyfilateli.org/
_______________
Moderátor
Máš pravdu, on tam měl dva exponáty a za ten druhý měl 85 bodů.
Moderátor
pavlinka napsal
Hodnocení by samo nemělo byt přísnější, ale ty jako juryman, taky víš jak to chodí. Teoreticky bych měla dostávat na těch našich výstavách druhého a prvního stupně přes devadesát bodů. No a tak to nefunguje.

Hodnocení na druhém nebo třetím stupněm výstavy slouží jen pro získání kvalifikace a mělo by se hlavně rozlišovat jen postup nebo nepostup dále. Na národních (1. stupně) už to znamená dát nebo nedát možnost jít na evropské či světové výstavy.

No 90 bodů se našim jurymanům moc dávat nechce a nevím moc proč. Já osobně bych s tím problém neměl.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Pozvánka a diskuze o SČF

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1