Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Pozvánka a diskuze o SČF

Vykupminci.cz
Numisargo

Pozvánka a diskuze o SČF

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 32 33 34 35 36 37 38 39 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
No přiznám, že už jsem přes devadesát bodů dostala. Tedˇmám pozvánku na Juniorku do Nitry a nevím, co tam poslat. Na světovku mně exponát nepřijali, tak letošek bude takový chudší ;)
Moderátor
To já sice taky, ale moc často se to nevidí.
Moderátor
Tak po pročtení Informací SČF 3/2016 jsem nabyl dojmu, že pokud chcete získat Čestné uznání SČF, není jednodušší cesty, nežli si o něj říci sám.
Moderátor
No a já jsem zas myslela, že někdo zhodnotí výsledky ze světovky v New Yorku. Přeci jen největší světovka dekády a jak kdyby nebyla. Na slovenských "postoveznamky" o ní pěkně napsal Vojto. Tady? Ničevo.... škoda. Nebo jsem to jen nezachytila? :roll:
Moderátor
No nejen nic o New Yorku, ale taky třeba o Žďáře nad Sázavou (kromě tedy úvodní stránky, ale je to hodně schované).
Moderátor
Tak o výstavě napiš; iniciativě se meze nekladou ;).
Moderátor
O výstavě ve Žďáru nad Sázavou jsem napsal zde: http://www.infofila.cz/2-cesko-slovenska-filatelisticka-vystava-zdar-2016-r-2-c-5688
« Poslední úpravu provedl(a) smith v 27. 10. 2016, 19:30. »
Moderátor
Mimochodem, třeba toto: "Pronájem sálu v Domě kultury přijde též na nemalé peníze. Klub dostal od města 70% slevu, ale i tak za týdenní pronájem zaplatili 50.000,-Kč.", to snad ani v takové Praze nejde. Tam o všem rozhoduje především neviditelná ruka trhu, čili maximalizace zisku za každou cenu. Je to dáno i tím, že se do Prahy nacpalo kde co a není moc snaha o zvyšování návštěvnosti touto formou: "Zvýšit ano, ale přece na tom ´já´ nebudu tratit!" (Ale jinde, druhým, tu návštěvnost klidně sníží, jen aby v Praze toho bylo víc i když to nemají kam dát -> Slovanská epopej.)
Tento článek vyšel i v Merkur revue, takže jestli někdo nemá, lze zakoupit.
Registrovaný uživatel
Tak jsem dnes podíval na stránky České numismatické společnosti.
Rozdíl vůči stránkám SČF je propastný. Téměř jako mezi životem a smrtí.

Nevím zda se SČF "jen" o stránky nestará, nebo je vážně ve stavu klinické smrti.
Moderátor
jira napsal
Narazil jsem na zajímavý článek na toto téma v Guardianu. Popisuje situaci v UK.
Moderátor
Neumann napsal
Dobrý článek, myslím, že plně vystihuje situaci a to nejen v UK. A že to platí obecně - mimochodem, jak to tak vypadá, i u nás se brzy dostaneme ve Svazu na podobné hodnoty (kolem 2.000 členů)...
Moderátor
tocomabyt napsal
zaujimave je, ze je to len pripad filatelie.
numizmatiky sa to netyka.
Moderátor
dula77 napsal
tocomabyt napsal
zaujimave je, ze je to len pripad filatelie.
numizmatiky sa to netyka.

Ja si myslím že stav členov je tiež alarmujúci. A u nás je to oveľa horšie ako v ČR.
Moderátor
tocomabyt napsal
ja si myslim, ze kolko clenov ma ta ci ona spolocnost, je nepodstatne.
dnesny clovek vetsinou neciti potrebu sa oficialne nejak organizovat.

clenmi filatelistickych ci numizmatickych spolocnosti su vetsinou zberatelia,
ktori to povazuju za vec prestize, alebo tak nejak,
takze pocet clenov je mnohonasobne nizsi nez pocet zberatelov.

poznam vela ludi ktori zacali zo dna na den s numizmatikou,
ale ani jedneho filatelistu.
Moderátor
jira napsal
tocomabyt napsal
ja si myslim, ze kolko clenov ma ta ci ona spolocnost, je nepodstatne.
dnesny clovek vetsinou neciti potrebu sa oficialne nejak organizovat.


Souhlasím. Zajímalo mne to jen tak pro srovnání.
Mimochodem, jak jsem psal právě jinde, srovnání web. stránek svazu filatelistů a svazu numismatiků dopadá pro filatelisty hodně tristně.
Moderátor
Admin napsal
Ona filatelie jako taková určitě nezanikne. Ani není méně filatelistů jak se často tvrdí podle čísel ze Svazu. Spíše brzo zanikne organizovaná filatelie. Může to být i tím, že se sběratelé scházejí na internetu. Případně i tím, že organizovaná filatelie se dělá prostě špatně. Důvodů může být více. Podle mého názoru je to vidět i na internetu - filatelisté tu jsou a budou.
Moderátor
blazek007 napsal
Přesně tak. Dnes už není důvod se někde organizovat, pokud někdo sbírá novinky, koupí si je na poště nebo u zásilkové služby České pošty - popřípadě na aukci a z domova, pokud někdo má potřebu se stejně zaměřenými sběrateli pokecat, má k tomu internet a také z pohodlí domova. A vystavené exponáty z výstav uvidí na Exponetu.
Moderátor
tocomabyt napsal
dnes vydavane znamky nikdy v buducnosti nebudu mat hodnotu nad nominal.
aspon tu hodnotu nominalu si uchovaju len pocas doby platnosti.

pravidelne si u slovenskej posty (pofis) nakupujem znamky,
nad 75 eur maju cenny list zdarma.
pouzivam ich vylucne na vyfrankovanie zasielok.
ma to pre mna velku vyhodu -

- necakam na poste na vyplatenie zasielok,
co mi setri hodne casu,
lebo zamestnanci posty nemaju prehlad o tarifach do zahranicia.
zasielky mam presne odvazene a spravne vyfrankovane.
postarka len nalepi R-nalepky, a orazitkuje znamky na obalke. (pouzivam EPH).
- plus bonus pre adresata: radost z pekne ofrankovanej obalky.


podla mna,
paradoxne,
buducnost filatelie je v jej minulosti.
postova historia, celistvosti, proste veci s nejakou pridanou hodnotou.
solo znamky / serie znamok, to konci.
Moderátor
m1234 napsal
tocomabyt napsal
poznam vela ludi ktori zacali zo dna na den s numizmatikou,
ale ani jedneho filatelistu.

Ja sa venujem numizmatike aj filatelii,takže to viem realne porovnat.Začat z numizmatikou je nepomerne lahšie,filatelia Československa je hadam sto krat naročnejšia ako numizmatika Československa.Len samotna emisia Hradčany je naročnejšia ako všetky Československe mince a tak možem pokračovat dalej a dalej do historie.Až ked zajdem velmi daleko do historie napr.antika, tak sa ten rozdiel zrovnava.Naštudovat jednu knihu o numizmatike je asi lahšie ako desiatky knih o filatelii ,preto ten rozdiel.Dnes žijeme rychlo a aj vzdelavat sa každy chce rychlo a to vo filatelii nejde.
Moderátor
tocomabyt napsal
ono ide aj o akusi atraktivitu konicka,
a zaroven o pocit dobre minutych penazi.

povedzme ze mas nadejneho zberatela,
ktory vaha medzi filateliou a numizmatikou.

tak mu dam do jednej ruky striebornu mincu z prvej republiky,
a do druhej ruky zopar znamok hradcan.

vsetci vieme co si vyberie.
a to ani nemusi fukat vietor.
Moderátor
vinn napsal
Admin napsal
Ona filatelie jako taková určitě nezanikne. Ani není méně filatelistů jak se často tvrdí podle čísel ze Svazu. Spíše brzo zanikne organizovaná filatelie. Může to být i tím, že se sběratelé scházejí na internetu. Případně i tím, že organizovaná filatelie se dělá prostě špatně. Důvodů může být více. Podle mého názoru je to vidět i na internetu - filatelisté tu jsou a budou.

Souhlasim. Otazkou je jakou hmatatelnou pridanou hodnotu ma aktualne clenstvi ve svazu - spolku. Zaroven je evidentni, ze organizace neumeji pracovat s internetem jako socialnim mediem. Vetsina stranek ma vzhled a strukturu tvorenou kolem roku 2000.
Pokud je casopis Filatelie svazovym periodikem, proc neni vice svazany s webem svazu? Proc kazdy clen svazu nema svuj unikatni webovy ucet pro mozny pristup do "privatni" sekce svazoveho webu za ucelem ziskani cennych informaci pro studium, marektingovych akci typu slevy, ... atd. Moznosti jak pracovat s internetovou komunitou je spousta. A pokud se svaz neprobere, clenove proste vymrou a vznikne z toho jen spolek pro vybrane jedince a jejich kamarady.

Jinak prikladem dobreho komunitniho internetoveho nastroje je i tohle diskusni forum. Otazkou je proc neresi podobnou aktivitu SCF? Vezmu-li v uvahu experty a znalce, ktere ve svazu mame, je zde potencial k moderovani a podpory clenu. A to nemluvim o profesionalnich znalcich, kteri mohou dat webu uplne jiny rozmer.
Mimochodem na webu SCF je seznam znalcu 4 roky stary...

A v neposledni rade - ze zkusenosti vim, ze o nase znamky je zajem v zahranici. At uz v Nemecku, U.K.nebo U.S. Nezaregistroval jsem zadnou viditelnou aktivitu spoluprace na svazove urovni. O webovych strankach SCF v anglictine ani nemluvim...
Moderátor
jira napsal
Stránky SČF člověka od filatelie spíš odradí. Vypadá to tam, jak na virtuálním hřbitově.

Počty členů ovšem klesají všude i když tam svazy fungují lépe.

V USA vrchol na přelomu 80. a 90. let cca 58 000 členů. Nyní circa 30 tisíc.
V Německu v roce 1996 asi 56 000 nyní 38 tisíc.

S tím americkým údajem je zajímavé porovnat počet filatelistů v Československu: 90000.
Moderátor
Frantig napsal
Když prodávám na e-Bayi, koukám, že kolikrát jsou kupující z Indie, Malajsie, Hong-Kongu. Tam je budoucnost filatelie, akorát je musíte naučit na ty naše Hradčany ;-)
Moderátor
pavlinka napsal
Vinne- tohle všechno co píšeš, jsme už řešili ve vláknu "Pozvánka a diskuse". Jediná hmatatelná věc pro mě na členství ve svazu, je vystavování na výstavách. Jinak asi nic. Vše co potřebuju, se dozvím tady.
Moderátor
blazek007 napsal
Ovšem nesmíš zapomenout kolik tzv. "členů" známky skutečně sbíralo. Jako člen SČF jsi měl nárok tuším odebírat novinky 5x, spousta sběratelů do klubů přihlašovala i své rodinné příslušníky, aby se dostali k většímu množství. Po roce 1989 tako praxe odpadla, nově vydávané známky se už daly běžně sehnat, tak nastal velice podstatný úbytek těchto "členů".

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 32 33 34 35 36 37 38 39 > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Pozvánka a diskuze o SČF

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1